Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Korejské jindo: Vše o plemeni

Korejský jindo, známý také jako korejský jindo, je plemeno psa pocházející z Jižní Koreje. Toto plemeno je známé svou věrností, inteligencí a loveckými schopnostmi. Jsou to středně velcí psi se svalnatou postavou a hustou srstí, která se vyskytuje v různých barvách včetně bílé, černé a pálené.

 

Korejský jazyk Jindo

 

Korejský jazyk Jindo

 

Pes jindo je přírodním pokladem Jižní Koreje a ve své vlasti je velmi ceněný. Mají silný lovecký instinkt a často se používají k lovu a hlídání. Navzdory svým loveckým instinktům jsou také známí svou laskavou a věrnou povahou vůči svým majitelům. Vzhledem k vysoké hladině energie vyžadují pravidelný pohyb a duševní stimulaci, aby byli šťastní a zdraví.

Pokud uvažujete o rozšíření rodiny o jindru, je důležité si udělat průzkum a porozumět jeho jedinečným potřebám a vlastnostem. Při správném výcviku a socializaci mohou být skvělými společníky a věrnými rodinnými mazlíčky.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Korejský jindo, známý také jako korejský špic, je plemeno psa pocházející z Jižní Koreje, zejména z ostrova Jindo. Toto plemeno se používalo k lovu králíků, jezevců, divočáků a jelenů. Je to národní pes Koreje a ve své vlasti je považován za národní poklad.

Jindové žijí na ostrově již tisíce let a jsou běžnými loveckými společníky ostrovanů. Jindové byli v minulosti natolik významní, že se korejská vláda rozhodla založit Informační centrum korejských psů jindo, aby toto plemeno zachovala a propagovala.

Korejský jindo má silný lovecký instinkt a je známý svou disciplínou a čistotností. Dnes se používá také jako hlídací pes. Korejské jindo má velmi zajímavou historii a jeho počátky sahají několik set let do minulosti.

 

Fyzikální vlastnosti

 

Fyzikální vlastnosti

 

Velikost a hmotnost

Korejský jindo je středně velké plemeno psa, které dosahuje výšky 45 až 55 cm a hmotnosti 10 až 25 kg. Samice jsou obvykle menší než samci. Jejich stavba těla je robustní a svalnatá, s krátkým hřbetem a širokým hrudníkem. Jejich stavba těla je vyvážená a jejich pohyby jsou plynulé a pružné.

 

Barva a srst

Korejský jindoš má dvojitou srst, která se skládá z hrubé vnější vrstvy a jemnější vnitřní vrstvy. Barva srsti může být bílá, černá, černohnědá, tmavě hnědá, červenohnědá, šedá nebo vlkošedá. Mohou mít také žíhaný vzor.

 

Vlastnosti hlavy

Hlava korejského jindo je špičatá a středně velká. Má širokou lebku a středně dlouhý, kuželovitý a mírně zaoblený čenich. Oči jsou středně velké, oválného tvaru a tmavě hnědé barvy. Uši jsou trojúhelníkového tvaru, středně velké a vztyčené. Ocas je středně dlouhý a nese se přes hřbet.

Celkově je korejský jindo plemeno se silnou a vyváženou stavbou těla, kterému dominuje špičatá hlava a dvojitá srst. Její barva a vzor jsou různorodé, ale vždy krásné a výrazné.

 

Charakter a chování Korejce Jindo

 

Charakter a chování Korejce Jindo

 

Korejský pes Jindo je známý svou věrností a nezdolností. Tito psi jsou aktivní a mrštní, velmi inteligentní, ale zároveň tvrdohlaví a nikoho neposlouchají. Vyberou si pouze jednoho člena rodiny, kterému jsou oddáni, ale ostatní ignorují. Jsou dominantní a vyžadují respekt.

Tito psi mají vysoký lovecký instinkt a přirozeně dobrý orientační smysl. Jsou to výborní hlídači a mají velký smysl pro ochranu svého majitele a jeho majetku. Jejich energický temperament a vysoká hladina energie znamenají, že potřebují dostatek pohybu a pohybu, aby byli šťastní a zdraví.

 

Korejský jindo je inteligentní a má vysokou úroveň inteligence, což znamená, že se dokáže rychle učit novým věcem a řešit problémy. Mají vysoký lovecký instinkt, a proto mohou být agresivní vůči ostatním zvířatům. Proto je důležité, aby byli vycvičeni a socializováni již od útlého věku.

Celkově je korejský jindo věrný a oddaný pes, který je skvělým společníkem pro majitele, kteří mu mohou poskytnout dostatek pohybu a cvičení. Jsou to vynikající strážci a mají vysokou úroveň inteligence a energie, kterou mohou naplnit.

 

Školení a péče

Korejský jindo je plemeno psa, které se vyznačuje inteligencí a nezávislostí. Proto je důležité začít s výcvikem a socializací co nejdříve.

 

Školení

Školení by mělo být pozitivní a motivující. Je důležité používat odměny a pochvaly, aby pes cítil motivaci a spolupráci s majitelem. Výcvik by měl být krátký a častý, aby se pes neunavil a nenudil.

Korejský jindo je nezávislý pes, takže může být tvrdohlavý a obtížně se cvičí. Majitel by měl být trpělivý a důsledný, aby pes pochopil, co se od něj očekává.

 

Péče Korejský Jindo

 

Péče Korejský Jindo

 

Korejský jindo má krátkou a hustou srst, která není náročná na péči. Pes by se měl koupat pouze v případě, že je opravdu špinavý.

Je důležité pravidelně kontrolovat nehty a v případě, že jsou příliš dlouhé, je zastřihávat. Měl by být také venčen na vodítku, protože může mít tendenci pohybovat se samostatně.

Korejský jindoš je od přírody plachý a nedůvěřivý k cizím lidem, proto je pro správné chování důležitá socializace a výcvik na vodítku.

Celkově je korejský jindo zdravé plemeno, ale majitelé by měli pravidelně kontrolovat jeho zdravotní stav a v případě problémů navštívit veterináře.

 

Zdraví a výživa

Korejský jindo je považován za poměrně zdravé plemeno, ale jako u každého psa se i u něj mohou vyskytnout zdravotní problémy. Studie zjistily, že Jindovi mají málo příbuzných, a to může být jeden z důvodů, proč je netrápí zdravotní problémy. Přesto by majitelé měli být obeznámeni se zdravotními problémy, které se mohou u Jindo vyskytnout.

Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u plemene Jindo je dysplazie kyčelních kloubů. Tento problém může být způsoben genetickými faktory nebo nesprávnou výživou. Majitelé by měli zajistit, aby jejich Jindo dostával odpovídající výživu, a vyhnout se nadměrné fyzické zátěži, která může problém zhoršit.

Kromě toho může Jindo trpět očními problémy, jako je šedý zákal nebo progresivní atrofie sítnice. Tyto problémy může diagnostikovat a léčit veterinární lékař, pokud jsou zachyceny včas.

Výživa je důležitou součástí péče o Jindo. Majitelé by měli zajistit, aby jejich pes dostával dostatečné množství živin, které potřebuje ke svému zdraví. Kvalitní krmivo pro psy středních plemen může být pro Jindo dobrou volbou. Kromě toho by majitelé měli zajistit, aby měl jejich Jindo přístup k čisté vodě, a vyhnout se překrmování a nezdravým pamlskům, které mohou způsobit zažívací problémy a problémy s váhou. Šampon na vlasy: nejlepší rady a účinky

 

Reprodukce a dlouhověkost

 

Korejský jindo je plemeno, které se průměrně dožívá 12 až 15 let. Zdravý pes plemene jindo se může dožít více než 15 let. Při chovu psů plemene jindo je důležité věnovat pozornost genetickému testování, aby se předešlo dědičným chorobám.

Feny jindo začínají poprvé hárat ve věku 6 až 12 měsíců. V tomto období je důležité, aby byla samice chráněna před nežádoucími samci. Krytí se doporučuje po 2 až 3 letech věku, kdy jsou jindo psi plně dospělí a zdraví. Snadno cvičitelní psi Top 10 psích plemen

Během těhotenství je důležité, aby žena měla dostatek pohybu a správné výživy. Štěňata se rodí přibližně po 63 dnech březosti. Novorozená štěňata váží přibližně 250 až 350 gramů a mají hustou srst.

Štěňata jindo jsou velmi oddaná a milují pozornost. Je důležité, aby byla štěňata od útlého věku socializována a aby se naučila správnému chování. Štěňata jindo jsou velmi inteligentní a rychle se učí.

Je důležité, aby psi a štěňata plemene Jindo byli umístěni do rodin, které jsou přátelské a mají rády zvířata. Psi jindo si vybírají jednoho člena rodiny, kterému jsou oddaní, ale jsou přátelští i k ostatním členům rodiny.

 

Jindo ve společnosti

Korejský jindo je plemeno psa, které má ve společnosti své místo. Jeho věrnost a schopnost vyniknout v různých činnostech si získává srdce mnoha majitelů. V této části se podíváme na to, jak plemeno Jindo funguje v různých organizacích a společnostech. 10 největších plemen psů na světě

 

United Kennel Club

United Kennel Club (UKC) je organizace zaměřená na uznávání a propagaci různých plemen psů. Korejský jindo byl uznán jako plemeno v roce 1998. Podle UKC je Jindo temperamentní a tvrdohlavý pes, ale má také velké srdce a je velmi věrný svému majiteli.

 

Americký kynologický klub

American Kennel Club (AKC) je organizace, která se zabývá uznáváním a propagací různých plemen psů ve Spojených státech. Korejský jindo byl uznán jako plemeno v roce 2011. AKC považuje Jindo za psa s výraznou osobností, který vyžaduje zodpovědného majitele. Hlídací psi : 10 nejlepších plemen psů pro hlídání

 

Korejská kynologická federace

Korejská kynologická federace (KKF) je organizace, která se zabývá uznáváním a propagací různých plemen psů v Koreji. Korejské plemeno jindo bylo uznáno v roce 1962. KKF považuje Jindo za výjimečného psa s jedinečnými vlastnostmi, který je součástí korejské kultury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button