Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Plemeno Mudhol: Charakteristika plemene

Mudholské plemeno psů je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších plemen psů v Indii. Toto plemeno je známé svou rychlostí, odvahou a věrností. Mudholský pes pochází z oblasti Bijapur v Karnatace, kde se používal k lovu divokých prasat a dalších zvířat.

 

Mudhol

 

Mudhol

 

Mudholské plemeno má krátkou, hustou srst, která může mít různé barvy, například červenou, černou, červenohnědou a bílou. Tento pes má vysoký metabolismus a vyžaduje hodně pohybu a cvičení. Mudholské plemeno má vynikající smysly, které mu umožňují být skvělým lovcem a hlídačem.

V současné době se plemeno mudhol stává populárním v zahraničí, kde je obdivováno pro své vynikající vlastnosti. Toto plemeno je však stále považováno za ohrožené a je třeba přijmout opatření na jeho ochranu a zachování. Plemeno mudhol je skvělým společníkem pro každého, kdo má rád aktivní životní styl a má rád psy s výraznou osobností.

 

Historie plemene

 

Historie plemene

 

Plemeno mudhol pochází z indické oblasti Deccan. Toto plemeno se vyvinulo v prostředí, kde bylo nutné mít rychlého a odolného psa, aby mohl lovit zvěř. Mudholští psi jsou známí svou schopností lovit divoká prasata a srnce.

Plemeno psa Mudhol se vyvinulo z místních psů, kteří se používali k lovu. V 16. století byli tito psi domestikováni a používáni k jiným účelům, například k hlídání a pasení dobytka. Psi mudhol byli oblíbení také u mahárádžů v oblasti Dekkánu.

Mudholští psi jsou známí svou rychlostí, vytrvalostí a inteligencí. Jsou velmi věrní a oddaní svým majitelům. Toto plemeno se vyznačuje silnou tělesnou stavbou a je schopno překonávat velké vzdálenosti. Mudholové jsou vhodní pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl a potřebují psa, který s nimi dokáže držet krok.

Mudholské plemeno bylo uznáno jako samostatné plemeno teprve v roce 2005. V současné době je toto plemeno stále velmi vzácné a není mnoho chovatelů tohoto plemene. Mudholští psi jsou však v Indii stále populární a mají své místo i v jiných částech světa.

 

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

Velikost a hmotnost

Mudholské plemeno, známé také jako karavanní honič, je středně velký pes s elegantním a štíhlým tělem. Samci jsou větší než samice, dosahují výšky 66 až 71 cm a váží 22 až 28 kg. Samice jsou menší, dosahují výšky 61 až 66 cm a váží 16 až 22 kg. Mudholské plemeno má dlouhé a štíhlé nohy, které mu umožňují rychle běhat a skákat.

 

Srst a barva

Mudholské plemeno má krátkou a hustou srst, která se pravidelně obměňuje. Barva srsti je různá a může být černá, světlá, krémová, hnědá nebo zlatá. Mudholské plemeno má hladkou srst, která se snadno udržuje a nevyžaduje časté koupání.

 

Oči a uši

Mudholské plemeno psů má velké a mandlové oči, které jsou tmavé nebo hnědé. Uši má středně velké a visí dolů. Psi plemene mudhol mají dobrý sluch a slyší i zvuky, které jsou pro lidské ucho neslyšitelné.

Mudhol se liší od jiných plemen, jako je chrt, basenji, aljašský malamut, americký bezsrstý teriér, anglický foxhound, pembroke welsh corgi a vydra. Mudhol je středně velký pes s krátkou a hustou srstí, která se snadno udržuje. Má velké mandlové oči a svěšené uši.

 

Temperament a chování Mudholu

 

Temperament a chování Mudholu

 

Mudholské plemeno je známé svou věrností a odhodláním. Tito psi jsou velmi inteligentní a mají skvělé pracovní schopnosti, takže jsou ideální pro různé úkoly. Mají vynikající orientační smysl a jsou velmi zdatní v lovu a stopování. Mudholští psi jsou obvykle velmi odvážní a samostatní, což je předurčuje k práci v terénu.

Mudholské plemeno psů je také známé svou přátelskou povahou. Jsou velmi věrní svým majitelům a jsou to výborní rodinní psi. Tito psi jsou velmi oddaní a milují pozornost a interakci se svými majiteli. Jsou velmi hraví a energičtí, takže potřebují hodně pohybu a podnětů. Co může pes jíst a čemu by se měl vyhnout?

 

Mudholští psi také velmi chrání své majitele a jejich majetek. Mají silný smysl pro teritorium a jsou velmi ostražití vůči cizincům. Po správné socializaci a výcviku se však mohou stát velmi přátelskými i k cizím lidem.

Celkově lze říci, že plemeno mudhol je ideálním psem pro majitele, kteří hledají věrného a odhodlaného psa, který je zároveň skvělým rodinným psem. Jsou to velmi inteligentní a hraví psi, kteří potřebují hodně podnětů a pohybu. Při správné socializaci a výcviku se mohou stát velmi přátelskými i k cizím lidem. Nejlepší plemena psů pro ženy: jak si vybrat psa

 

Zdravotní problémy a péče

Mudholské plemeno psů je obvykle zdravé plemeno s minimem zdravotních problémů. Stejně jako u každého psa se však i u mudholů mohou objevit určité zdravotní problémy. Proto je důležité, aby se majitelé seznámili s možnými problémy a poskytli svým psům potřebnou péči.

Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u mudlů jsou záněty uší. Majitelé by měli pravidelně kontrolovat uši svých psů a ujistit se, že jsou čisté a suché. Pokud se objeví příznaky ušních infekcí, jako je silné škrábání, podráždění nebo zápach, měli by majitelé okamžitě vyhledat veterinárního lékaře.

Dalším možným zdravotním problémem mudholů je dysplazie kyčelních kloubů. Tento stav může způsobovat bolest a omezení pohybu. Majitelé by měli dbát na to, aby jejich psi měli dostatek pohybu a aby jejich strava obsahovala všechny potřebné živiny pro zdravé klouby.

Kromě toho mohou mudlové trpět alergiemi a kožními problémy. Majitelé by měli sledovat stav kůže svých psů a v případě výskytu jakýchkoli příznaků, jako je svědění, vyrážka nebo zarudnutí, vyhledat veterinárního lékaře. Šampon na hnojení vlasů

Při péči o bahňáky je důležité zajistit jim dostatek pohybu a podnětů. Toto plemeno je velmi aktivní a potřebuje pravidelný pohyb a hru. Majitelé by také měli dbát na to, aby jejich psi měli dostatek kvalitního krmiva a dostatek vody.

V neposlední řadě potřebují mudlové pravidelné veterinární prohlídky, aby se zajistilo, že jsou zdraví, a aby se včas odhalily případné zdravotní problémy. Majitelé by také měli své psy pravidelně očkovat a dodržovat doporučený očkovací kalendář.

 

Školení a aktivity společnosti Mudhol

 

Školení a aktivity společnosti Mudhol

 

Mudholové jsou inteligentní a energičtí psi, kteří potřebují dostatek fyzické i psychické stimulace. Proto je důležité začít s tréninkem a aktivitami v co nejranějším věku.

 

Pohyb

Mudholové jsou rychlí a vytrvalí psi, kteří potřebují dostatek pohybu. Proto je důležité zajistit jim dostatek fyzické aktivity. Mezi vhodné aktivity patří běh, jízda na kole, agility, frisbee a další aktivity, které zahrnují rychlý pohyb. U štěňat je důležité začít s krátkými procházkami a postupně zvyšovat jejich délku a náročnost.

 

Střežení

Mudholští psi jsou výborní hlídači a mají v sobě schopnost chránit svého majitele a jeho majetek. Proto je důležité začít s výcvikem hlídání v co nejranějším věku. Dobrým začátkem je výcvik poslušnosti a následně výcvik hlídání. Je důležité, aby školení bylo důsledné a jednotné.

Mudholští psi jsou také vynikající výstavní psi. Proto je důležité začít s nácvikem výstavního chování v co nejranějším věku. Dobrým začátkem je trénink poslušnosti a postupné zvyšování obtížnosti a nácvik výstavního chování.

Celkově je důležité, aby výcvik a činnosti psa plemene mudhol byly důsledné a jednotné. Proto je vhodné začít s tréninkem a aktivitami v co nejranějším věku a postupně zvyšovat náročnost.

 

Standardy plemen

Plemeno mudhol má své vlastní standardy, které určují jeho vzhled a povahu. Tyto standardy uznává Mezinárodní kynologická federace (FCI) a Kennel Club. Jak připravit psa na příchod dítěte

 

Standardy Mezinárodní kynologické federace (Fédération Cynologique Internationale)

Podle FCI patří plemeno mudhol do skupiny 10, kde je klasifikováno jako ovčácký pes. Podle standardů FCI by měl být pes plemene mudhol střední velikosti, s hladkou a lesklou srstí. Její barva se může lišit, ale obvykle se dodává v různých odstínech šedé nebo černé. Mudholské plemeno psa by mělo být velmi rychlé a hbité, s výborným zrakem a sluchem.

 

Standardy Kennel Clubu

Podle Kennel Clubu by měl být pes plemene mudhol střední velikosti, s hladkou a lesklou srstí. Její barva se může lišit, ale obvykle se dodává v různých odstínech šedé nebo černé. Mudholské plemeno psa by mělo být velmi rychlé a hbité, s výborným zrakem a sluchem.

Podle Kennel Clubu by měl být pes plemene Mudhol velmi inteligentní a oddaný svému majiteli. Toto plemeno psů má také silný ochranářský instinkt a je schopno chránit svůj domov a rodinu. Mudholské plemeno psa by mělo být dobře socializované a vycvičené, aby se v jeho přítomnosti každý cítil bezpečně.

Všechny standardy plemen psů uznané FCI jsou archivovány a přístupné veřejnosti na webových stránkách FCI ve čtyřech jazycích. Každé plemeno musí mít svůj vlastní standard. Koneckonců, bez něj by plemeno nebylo plemenem.

 

Neuznaná plemena psů

 

Neuznané plemeno psa je plemeno, které není oficiálně uznáno FCI (Mezinárodním kynologickým svazem). Tyto psy lze považovat za křížence nebo křížence, kteří se vyvinuli z různých psích plemen. Některá z těchto plemen mohou být v určitých oblastech oblíbená, ale nemají oficiální uznání.

Mezi neuznaná plemena patří:

  • Mudhol
  • Ohař karavanový
  • Rampur Greyhound
  • Kombai
  • Jonangi
  • Chippiparai

Tato plemena jsou považována za jedinečná a mají své vlastní charakteristiky. Mudhol je například plemeno psa původem z Indie, které je známé svou rychlostí a vytrvalostí. Karavanní honič je plemeno pocházející z jižní Indie a má vynikající zrak a sluch.

Některá z těchto plemen mohou být v určitých oblastech nebo mezi určitými skupinami lidí oblíbená, ale nemají oficiální uznání. Některým z těchto plemen proto může hrozit vyhynutí.

Je důležité si uvědomit, že neuznaná plemena mohou být vynikajícími společníky a pracovními psy, i když nemají oficiální uznání. Pokud se rozhodnete pořídit si neuznané plemeno psa, je důležité najít spolehlivého chovatele a věnovat se jeho výchově a výcviku.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button