PÉČE O PSYPsi

Co může pes jíst a čemu by se měl vyhnout?

Co může a co nemůže pes jíst? Tuto otázku si pravděpodobně položilo mnoho z vás, kteří své psy milujete. A vedli jste si dobře. Stejně jako všichni domácí mazlíčci, i psi jsou na některé potraviny hákliví, a na to je třeba si dát pozor! Pes nemůže zjistit, které jídlo je pro něj špatné, a od toho jsme tady my.

Mnohé potraviny jsou pro psa nebezpečné a někdy i smrtelné. Jiné jsou škodlivé jen v určitém množství, např.. sůl, česnek, cibule, ale také velké množství slaniny a šunky (může způsobit zánět slinivky břišní.)Zde je několik potravin, které pes nesmí jíst.

 

Co pes nemůže jíst?

 

Ovoce a zelenina, které pes nemůže jíst

 

Ovoce a zelenina, které pes nemůže jíst

 

Ovoce a zelenina, které pes nemůže jíst – cibule a česnek
– avokádo
– hrozny a rozinky
– makadamové ořechy a další..
– tomel, broskve a švestky
– rajčata (méně nebezpečná)
– pecky z jablek a hrušek a pecky z třešní, švestek, broskví…
– kokosový ořech
– meruňky
– citrusové plody
– bramborové slupky a nadzemní část brambor.
– kukuřičný klas –
Největší pes na světě

 

Rostliny, které pes nemůže jíst

 

Rostliny, které pes nemůže jíst 
 

– Rostliny, které pes nesmí jíst : chmel ( požití chmelových šištic může způsobit dýchací potíže, křeče, horečku a dokonce i smrt).
– rebarbora
– různé druhy květin, jako jsou. narcis, tulipán, begonie…

 

Nápoje, které pes nemůže pít

 

Nápoje, které pes nemůže pít

-Nápoje, které pes nemůže pít: alkohol
– káva, čaj a další kofeinové látky
– mléko a jiné mléčné výrobky (Mléko a mléčné výrobky mohou štěněti způsobit průjem a jiné zažívací potíže.)

 

Nebezpečné potraviny pro psa:

 

Nebezpečné potraviny pro psa

– Nebezpečné potraviny pro psa : tučné odřezky a kosti (i když se zdá přirozené dát psovi kost, může se jí udusit. Kosti mohou také zablokovat nebo poškodit trávicí systém vašeho psa.)
– čokoláda
– syrové maso a ryby ( syrové maso a ryby mohou obsahovat bakterie, které způsobují otravu. Některé ryby, například losos, pstruh, plůdek nebo jeseter, mohou mít v sobě parazita, který způsobuje onemocnění. Je to léčitelné, ale okamžitě vyhledejte pomoc. Prvními příznaky jsou zvracení, horečka a velké lymfatické uzliny. )
– Sůl (Není vhodné sdílet se psem slané potraviny, jako jsou chipsy nebo preclíky. Příliš mnoho soli může u psa vyvolat žízeň a může vést k otravě sodíkovými ionty. Mezi příznaky přílišného množství soli patří zvracení, průjem, deprese, třes, vysoká horečka a záchvaty. )
– sladká jídla a nápoje

– kynuté těsto ( kynuté těsto musí před pečením vykynout. A přesně to by se stalo v žaludku vašeho psa, kdyby ho snědl. Když těsto nabobtná, může psovi roztáhnout břicho a způsobit mu velkou bolest. )
– houby
Nebezpečné je také dávat psům staré jídlo a zbytky lidské potravy!

 

Co pes může a nemůže jíst

 

Co může pes jíst a čemu se vyhnout

Mohou psi jíst lidské vitamíny?

 

Mohou psi jíst lidské vitamíny

Mohou psi jíst lidské vitamíny? Podávat psovi jeden z vašich vitamínů se nedoporučuje. Vitamínové produkty pro lidi často obsahují 100 % doporučeného denního množství různých vitamínů. To by mohlo způsobit předávkování vašeho psa.
Je pot pro vlasy nebezpečný?Jak proti němu bojovat.

Mohou psi pít mléko a jíst mléčné výrobky?

 

Mohou psi pít mléko a jíst mléčné výrobky

Mohou psi pít mléko a jíst mléčné výrobky? I když jsou malé dávky mléčných výrobků pro vašeho psa v pořádku, mohou mít za následek zapáchající prdy a nepříjemné průjmy . Je to proto, že po odstavení od mateřského mléka se u psů objevuje intolerance laktózy. Mléčné výrobky mohou způsobovat zažívací potíže.

Mohou psi jíst kočičí krmivo?

 

Mohou psi jíst krmivo pro kočky

Mohou psi jíst kočičí krmivo? Krmivo pro kočky obsahuje bílkoviny a tuky, které jsou přizpůsobeny kočičí stravě, nikoliv stravě psa. Množství bílkovin a tuků v krmivu pro kočky je pro vašeho psa příliš vysoké. Příliš velké množství kočičího krmiva může mít za následek žaludeční potíže, obezitu a zánět slinivky břišní. 10 největších plemen psů na světě.

 

Co může pes jíst?

Ovoce, které může pes jíst

 

Ovoce, které může pes jíst

– Plátky jablek
– Banány
– Borůvky
– Meloun
– Brusinky
– Manga
– Pomeranče
– Hrušky, ale odstraňte zrníčka!
– Hrách
– Ananasy
– Maliny
– Jahody
– Meloun

Zelenina, kterou pes může jíst 

 

Zelenina, kterou může jíst pes 

 

– Brokolice
– Růžičková kapusta
– Mrkev
– Zeler
– Vařené brambory
– Okurka
– Zelené fazole
– Papriky
– Špenát
– Sladké brambory

Bílkoviny pro psa

 

Bílkoviny pro psa

– Vejce
– Libové maso
– Bílá rýže
– sušenky

Může pes jíst borůvky?

 

Může pes jíst borůvky

Může pes jíst borůvky? Borůvky mohou být pro psa skvělou nízkokalorickou pochoutkou. Borůvky obsahují antioxidanty, vlákninu a vitaminy C a K, které pomáhají celkovému zdraví vašeho psa.

Může pes jíst plátky jablek?

 

Může pes jíst plátky jablek

Může pes nakrájet jablko? Plátky jablek jsou pro psa bezpečné a jsou skvělým zdrojem vlákniny a sacharidů. Nezapomeňte však odstranit semena, protože nejsou pro psy bezpečná.

Může pes jíst broskve?

 

Může pes jíst broskve

Může pes jíst broskve? Broskve jsou pro psa bezpečné ovoce. Broskve jsou plné vitaminů A a C, antioxidantů, vlákniny a dalších látek. Broskvové pecky však mohou být pro psy jedovaté. Broskve mají vyšší obsah cukru, proto je lepší podávat je jen v malém množství.

Může pes jíst hrušky?

 

Může pes jíst hrušky

Může pes jíst hrušky? Ano, psi mohou jíst hrušky. Hrušky mají mnoho výživných látek, včetně vitaminů C a K, vlákniny a mědi. Stejně jako u mnoha jiných bobulí byste měli odstranit semena, protože mohou obsahovat stopy kyanidu, který je pro psy toxický.

Může pes jíst brokolici?

 

Může pes jíst brokolici

Může pes jíst brokolici? Brokolice je pro psa bezpečná a výživná zelenina. Zpočátku podávejte malé množství, abyste psovi nerozrušili žaludek.

Může pes jíst mrkev?

 

Může pes jíst mrkev

Může pes jíst mrkev? Mrkev nakrájená na kostičky.Mrkev (vařená nebo syrová) je skvělou nízkokalorickou svačinkou, ale vyhněte se konzervované nebo nakládané mrkvi, protože obsahuje příliš mnoho soli.

Mohou psi jíst vejce?

 

Mohou psi jíst vejce

Mohou psi snášet vajíčka? Pes olizuje syrové vejce na zemi.Otrava salmonelou a nedostatek biotinu jsou dvě věci, na které je třeba dávat pozor při krmení psa syrovými vejci. Krmte psa vařenými vejci.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button