PÉČE O PSYPsi

Jak naučit psa chodit na záchod – 9 tipů do začátku

Naučit psa chodit na záchod je důležitou součástí jeho výchovy a zlepšuje prostředí pro vás i vašeho psa. Existuje několik způsobů, jak naučit psa chodit na záchod, které můžete vyzkoušet.

Jak naučit psa na záchod

Jak naučit psa na záchod

Výcvik psa na toaletu může být obtížný proces, ale pokud se budete řídit těmito radami a budete trpěliví, váš pes se určitě naučí chovat správně. Je důležité být důsledný, odměňovat psa za dobré chování a vyhýbat se trestům. S trochou trpělivosti a pozitivní motivace můžete mít šťastného a zdravého psa, který ví, kdy a kde se má vyprázdnit.

1. Začněte se školením co nejdříve

Začněte se školením co nejdříve

Čím dříve začnete psa učit na záchod, tím lépe. Nejlepší je začít s výcvikem psa, když je ještě štěně, protože mladá štěňata mají větší schopnost učit se a přizpůsobovat se novým návykům. Pokud máte staršího psa, může to trvat o něco déle, ale i tak je to možné.

 

2. Rezervujte si vyhrazené místo

 

Vyhraďte psovi určené místo na toaletu. Může to být venku na zahradě, na balkoně nebo v apartmánu na vyhrazeném místě s podložkou.

 

3. Používejte slovní povely – Jak naučit psa na záchod

Používání slovních povelů - Jak naučit psa na záchod

Pomocí slovních povelů psa naučte, kdy je správný čas na toaletu. Pokud chcete, aby šel pejsek ven, můžete použít slovní povel, například „ven“ nebo „borůvky“. Tento povel používejte vždy, když jde váš pes na záchod.

 

4. Trpělivost a odměny

Trpělivost a odměny

Při výcviku psa na toaletu je klíčová trpělivost a odměny. Buďte trpěliví a nezoufejte, když se váš pes nemůže naučit novým návykům. Výcvik může být náročný, ale pokud se ho budete držet a odměňovat psa za správné chování, bude to stát za to. Pes Bardino

 

5. Odměňování psa – Jak naučit psa na záchod

Odměňování psa - Jak naučit psa na záchod

Odměňte psa, když udělá to, co chcete. Můžete mu dát malý kousek jeho oblíbeného jídla nebo ho pochválit a pohladit. To mu ukáže, že dobré chování je oceňováno, a bude ho to motivovat k opakovanému chování.

 

6. Buďte důslední

 

Klíčem k úspěšnému výcviku psa na toaletu je důslednost. Buďte důslední a cvičte svého psa každý den ve stejnou dobu a na stejném místě. Pokud budete důslední, pes si nový návyk osvojí mnohem rychleji.

 

7. Věnujte pozornost signálům

 

Je důležité všímat si signálů, které váš pes dává, když potřebuje na toaletu. To se může projevovat olizováním, kroužením v kruzích nebo štěkáním. Jakmile si těchto signálů všimnete, okamžitě odveďte psa na vyhrazené místo. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

8. Nepoužívejte tresty – Jak naučit psa na záchod

 

Nepoužívejte tresty, když se pes nenaučí správnému chování. Trestání psa může situaci ještě zhoršit a vést k tomu, že se bude bát vás nebo toalety. Spíše než na tresty se zaměřte na pozitivní motivaci a odměny, které podpoří dobré chování vašeho psa. Proč pes žere trávu ? Důvody a řešení

 

9. Vyžádejte si pomoc od profesionála

 

Jak naučit psa chodit na záchod – 9 tipů do začátku. Pokud se vám nedaří psa naučit na toaletu, neváhejte vyhledat pomoc odborníka. Veterinář nebo zkušený trenér psů vám může poskytnout užitečné rady a pomoci při výcviku psa.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button