PÉČE O PSYPsi

Proč se pes třese – 6 možných důvodů

Proč se můj pes třese? 6 nejčastějších příčin třesu Mezi nejčastější příčiny třesu a chvění psa patří chlad, vzrušení, stres a úzkost, snaha o upoutání pozornosti, bolest nebo nemoc a stáří. Je důležité rozpoznat rozdíl mezi normálním třesem a příznaky záchvatu.

Proč se pes třese

 

Proč se pes třese

Správná diagnóza je pro léčbu nadměrného třesu nebo chvění psa nezbytná, takže pokud máte obavy, obraťte se na svého veterináře.

Dokonce i psi zabalení do rozkošných svetrů a čepic cítí třes a chvění. To proto, že nízké teploty nejsou to jediné, co způsobuje, že naši chlupatí přátelé – a my! – Chvění.

Psi se často třesou z neškodných důvodů, ale někdy může být jejich třes voláním o pomoc. Co ale způsobuje, že se pes třese? A kdy byste měli zasáhnout? Zde je šest nejčastějších důvodů, proč se psi třesou, a co můžete udělat, abyste jim pomohli. 10 důvodů, proč v životě potřebujeme psa

 

1. Studená

 

Chill

 

Nejjednodušší odpověď na otázku „Proč se můj pes třese?“. že je chladný. Chvění v chladném prostředí je mimovolní reakce, jejímž cílem je rozproudit krev, aby se zvýšila tělesná teplota a zabránilo se podchlazení. Menší psi, jako jsou čivavy, mohou být náchylnější k třesu než větší plemena, a to z důvodu nedostatečné tělesné hmotnosti a izolace. 7 věcí, které by vám váš starší pes rád řekl

 

Co byste měli udělat: Pokud se váš pes v chladu necítí dobře, zvažte omezení jeho pobytu. Psí svetr nebo kabát jim také pomůže zůstat v teple a zmírnit prochladnutí. Poskytněte mu také teplé místo, kde se může schoulit; v chladné noci může stačit pelíšek poblíž ventilace s teplou dekou.

 

2. Vzrušení – Proč se pes třese

 

  Vzrušení - Proč se pes třese

Někteří psi se třesou, když jsou šťastní nebo vzrušení. Nikdo si není jistý, proč tomu tak je, ale jedna z teorií říká, že jde o vnější projev intenzivních emocí. Tento typ třesu není nebezpečný; pravděpodobně přestane, až se uklidní. Největší pes na světě

 

3. Stres, úzkost a strach

 

3. Stres, úzkost a strach

Dalšími intenzivními emocemi, které mohou způsobit třes, jsou strach a úzkost. Ačkoli třes v tomto případě není sám o sobě škodlivý, stres není pro vašeho psa o nic lepší než pro vás. Kdy pes dospívá ? Kdy se ze štěněte stává pes

 

Co byste měli udělat: Udělejte vše pro to, abyste psa uklidnili, a pokud je to možné, odstraňte zdroj stresu. Pokud je váš pes náchylný ke třesu například během bouřky, zkuste mu pomoci zůstat v klidu zavedením terapeutických hraček nebo maskováním zvuků hromu. Obecně platí, že pokud si všimnete, že se vaše štěně kvůli něčemu neustále třese, snažte se přesměrovat jeho pozornost.

Psi jsou také velmi vnímaví a dokáží velmi dobře napodobit vaše emoce, pokud jste ve stresu, úzkosti nebo se bojíte. Pokud v určitých situacích zůstanete klidní a budete stresor v domě ignorovat, váš pes si ho může všimnout a naučí se, že není důvod k obavám.

 

4. Vyhledávání pozornosti – Proč se pes třese

 

Vyhledávání pozornosti - Proč se pes třese

Pokud však budete spěchat, abyste psa utěšili, kdykoli se zatřese, může se naučit, že třesení je dobrý způsob, jak získat vaši pozornost. Někteří psi se dokonce při prosbě o jídlo otřásají, aby si získali sympatie.

Co byste měli udělat: Ačkoli toto chování není zcela škodlivé, jeho posilování není dobrý nápad. Pokud neexistuje žádný jiný důvod, proč se váš pes třese, je obecně nejlepší toto zjevné tahání za srdce ignorovat.

 

5. Bolest nebo nemoc

 

Bolest nebo nemoc

Třes může být známkou toho, že váš pes trpí bolestí nebo nemocí. Třes a svalový třes mohou být příznaky závažných onemocnění, jako je například psinka, hypoglykémie, Addisonova choroba a zánětlivé onemocnění mozku, ale i běžnějších onemocnění, jako je například žaludeční nevolnost.

Neustálé třesení může být příznakem syndromu generalizovaného třesu, označovaného také jako syndrom třesu, což je chronické onemocnění, které lze léčit.

Co byste měli udělat: Hledejte další příznaky nemoci nebo zranění. Pokud je třes doprovázen abnormálním chováním nebo se zdá, že se vymyká povaze vašeho psa, okamžitě kontaktujte svého veterinárního lékaře.

 

6. Stáří – Proč se pes třese

 

  Stáří - Proč se pes třese

 

Není neobvyklé, že psům s přibývajícím věkem slábnou svaly na nohou, ale třes může být také příznakem artritidy nebo bolesti kloubů. Co dělat, aby váš pes žil déle – 10 tipů pro dlouhý život

Co byste měli udělat: Pokud si všimnete, že se váš stárnoucí pes začíná třást, je nejlepší nechat ho vyšetřit veterinářem.

Třes vs. záchvaty

 

Třes vs. záchvaty

Normální třes a chvění se výrazně liší od záchvatu. Během ní se svaly třesou a pes ztrácí pohyblivost a vnímání okolí. Pokud máte podezření, že vaše štěně trpí záchvatem, a pokud ještě není léčeno pro záchvatovou poruchu, vezměte ho co nejdříve na pohotovost k veterinárnímu lékaři. Pivo na vlasy

Ačkoli většina příčin třesu psa je relativně neškodná, pokud se ptáte: „Proč se můj pes třese?“ Nejlepší je kontaktovat veterinárního lékaře. Může vám vysvětlit, co je příčinou třesu psa, a také odhalit, zda se může jednat o něco vážného. Přestože není důvod k obavám, po posouzení veterinářem budete mít klid.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button