PÉČE O KOČKYPÉČE O PSYPsi

Jak se spřátelit s kočkou a psem

Jak se spřátelit s kočkou a psem v každém věku .

Tipy, jak se spřátelit se psem a kočkou

Jsou psi a kočky přirození nepřátelé? Ano, jsou. Psi a kočky jsou dva velmi odlišné druhy a vnímají se jako potenciální kořist. To ale neznamená, že spolu nemohou vycházet. Mnoho domácností skutečně dokázalo, že se psi a kočky mohou stát nejlepšími přáteli. Zde je několik rad, jak se mazlit se psem a kočkou.

1) Výcvik poslušnosti

 

Výcvik poslušnosti Jak se spřátelit s kočkou a psem v tomto věku .

Pokud se vyskytne problém mezi kočkami a psy, většinou ho způsobí psi. Je to proto, že psi mají větší sílu. Instinktivně pronásledují malá zvířata, jako jsou králíci a kočky. To způsobuje, že se kočky psů bojí. Jedním ze způsobů, jak toto nežádoucí chování omezit, je výcvik poslušnosti. Váš pes se musí naučit, že pronásledování koček je nepřípustné.Podívejme se na to. 10 nejčastějších chyb, kterých se majitelé psů dopouštějí při výcviku psa.

 

Naučte svého psa základní povely, jako je „sedni“, „zůstaň“ a „lehni“. Tyto povely vám pomohou snáze zvládnout kontakt vašeho psa s novou kočkou. Výcvik poslušnosti navíc zlepšuje komunikaci se psem a vytváří mezi vámi důvěrný vztah.

 

2) Povolte společné kontakty pouze pod vaším dohledem

Zejména v prvních týdnech po seznámení kočky a psa byste měli umožnit interakci pouze pod vaším dohledem. To slouží k ochraně kočky i psa. Kočka a pes mohou být agresivní a nakonec si navzájem ublížit.

 

3) „Bezpečné místo“ pro kočku

 


Připravte si „bezpečná místa“, kam se kočka může před psem schovat. Pamatujte, že váš pes by neměl mít přístup na tato „bezpečná místa“.

 

Tato „bezpečná místa“ se obvykle nacházejí ve výškách, například na horní části lednice, na polici s knihami a na oknech. Kromě „bezpečného místa“ musíte každému zvířeti připravit jiné místo k jídlu a odpočinku. Měli byste jim umožnit, aby si vytvořili vlastní teritorium, protože jak psi, tak kočky jsou teritoriální zvířata.

4) Záměna vůní

 

Zmatení vůní

Jedním ze způsobů, jak se v tomto věku spřátelit s kočkou a psem, je čich. Zatímco lidé jsou závislí především na zraku, zvířata, jako jsou kočky a psi, používají k hodnocení svého okolí čich a zrak. Důležitým procesem, kterým musí pes a kočka projít, aby spolu mohli vycházet, je naučit je rozpoznávat a přijímat pachy toho druhého.

 

Existuje několik triků, jak si rychle zvyknout na vůně ostatních. Můžete jim vyměnit podestýlku nebo kočku jednoduše otřít ručníkem a přiložit k psovi a naopak. Doufejme, že si vaše kočka a pes pomocí těchto triků zvyknou na své pachy.

5) Oddělení rozdělením

 

  Oddělovací přihrádka

Cílem oddělovacího prostoru je snížit reakci psa na kočku neustálým vystavováním. Mnozí psi mají tendenci být příliš vzrušení, když poprvé spatří kočku. Jejich přehnaná reakce by mohla kočku zneklidnit a ztížit spřátelení psa a kočky. Jedním ze způsobů, jak se vyhnout přehnané reakci na psa, jsou oddělovací signály.

 

Oddělovací ohrádka umožňuje oddělit psa a kočku, ale stále se mohou navzájem cítit a vnímat. Pokud zjistíte, že se váš pes na kočku příliš soustředí, odveďte jeho pozornost hračkami nebo výcvikovými povely. Díky odloučení váš pes nakonec ztratí o kočku zájem a pravděpodobně nebude reagovat přehnaně, když kočku uvidí, protože už ví o její přítomnosti.

6) Nechte svou kočku jít

Pokud má vaše kočka při setkání se psem nutkání utéct, nechte ji tak. Znamená to, že vaše kočka ještě není připravena se s vámi setkat. Dopřejte své kočce více času. Nepokoušejte se vynutit si kontakt mezi kočkou a psem, protože by to mohlo vést k negativním důsledkům.

 

7) Udržujte situaci pozitivní

Vždy byste se měli vyvarovat nadávání svému psovi. Představte si, že když svému psovi vynadáte při každém kontaktu s kočkou, pes si může myslet, že za to může kočka, proč mu vynadala. To zvýší napětí mezi kočkou a psem. Pokud je váš pes ke kočce přátelský, odměňte ho a pochvalte. To povzbudí vašeho psa, aby se ke kočce choval pozitivně.

 

8) Dejte mu čas

 

a dejte mu čas

Pokud máte štěstí, může se váš pes a kočka spřátelit během několika hodin. Ale to se obvykle nestává. Kočkám trvá, než si na psy zvyknou, a stejně tak se psi učí, jak se chovat ke kočkám. Buďte trpěliví a pes a kočka se nakonec spřátelí. Je to jen otázka času.

Než si pořídíte domácího mazlíčka

Než si do domácnosti pořídíte nového chlupatého společníka, je třeba zvážit několik důležitých věcí, jak se spřátelit s kočkou a psem .

a) Věk

Štěně a kotě:

Štěně a kotě, kteří spolu vyrůstají, si pravděpodobně vytvoří blízký vztah. Pokud máte kočku a chcete si pořídit psa jako nového společníka, je lepší koupit si štěně než dospělého psa.

Štěně a kotě

Štěně a dospělá kočka:

 

Dobře inicializovaná dospělá kočka obvykle nemá se štěnětem žádné problémy. Aktivní a hravé štěně by však mohlo dospělou kočku obtěžovat.

Štěně a dospělá kočka

Kotě a dospělý pes:

 

Stejně jako štěňata jsou i koťata nebojácná a aktivní. Dokážou se dobře sžít s dospělými psy. Problémem je, že koťata jsou ve srovnání s dospělými kočkami zranitelnější. Dospělí psi mohou při hře kotě neúmyslně zranit. Doporučuje se držet mladé kotě odděleně od dospělého psa a umožnit jim vzájemnou hru až poté, co dospějí. Pokud jim chcete dovolit hrát si , ujistěte se, že na všechny jejich schůzky dohlížíte.

Koťátko a dospělý pes

Dospělá kočka a pes:

 

Jak se v tomto věku spřátelit s kočkou a psem ? Existuje možnost, že se dvě dobře socializované dospělé kočky a psi mohou snadno spřátelit. Stačí je navzájem řádně představit. 

Dospělá kočka a pes Jak se spřátelit s kočkou a psem

 

b) Kdo byl první?

Při seznamování s novými chlupáči se ujistěte, že je vaše kočka nebo pes připraven na setkání s novým členem rodiny, který není stejného druhu . Nezáleží na tom, které zvířátko bylo dříve, nejdůležitější je, aby si vzájemně rozuměli.

 

c) Společné soužití

Problémem společného soužití je buď příliš hravý pes, nebo příliš ustaraná kočka. Nejdůležitějším aspektem při výběru nového domácího mazlíčka, kočky nebo psa, je proto sladění jeho osobnosti se stávajícím domácím mazlíčkem. Pokud máte aktivního a hravého psa, můžete zvážit pořízení kočky se stejnou povahou.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button