Psi

Jak pes hubne – Obezita u psů

Jak pes hubne – Obezita u psů .Obezita se stává stále větším problémem i u psů. Psi mají více jídla a méně pohybu až 25 % všech psů trpí nadváhou . Dnes jsme pro vás připravili rady a tipy, jak pes zhubne.

Co je to tlustý pes?

 

tlustý pes

Tlustý pes je, když má strašně moc přebytečného tuku . Tlustý pes jde ruku v ruce s poměrem hmotnosti a přebytečného tuku . Každý pes, který má nadprůměrnou hmotnost svého plemene, má tedy určité procento nadbytečného tuku .

Dietní granule

pro psa .

 

Při posuzování, zda má pes nadváhu nebo je obézní, lze snadno změřit tělesnou hmotnost – je to jednodušší než měření tělesného tuku. Psi mají nadváhu, pokud váží o 10-20 % více, než je jejich ideální tělesná hmotnost. Za obézní jsou považováni ti, kteří váží o 20 % nebo více nad svou ideální tělesnou hmotnost.

 

Jaká jsou rizika spojená s obezitou?

Jak pes hubne ? Obezita zkracuje psí život a zvyšuje pravděpodobnost onemocnění. Vždy platilo, že těžcí psi mají kratší život než štíhlí psi, obvykle o 6 až 12 měsíců. Rozsáhlá celoživotní studie na labradorských retrívrech však ukázala, že i mírná nadváha může zkrátit délku života psa o téměř dva roky ve srovnání s jeho štíhlejšími protějšky.Ovoce a zelenina, které psi mohou nebo nemohou jíst . 

 

Dříve byl tuk považován za relativně neaktivní tkáň, která pouze ukládá přebytečné kalorie a přidává je k tělesné hmotnosti. Vědecké důkazy však nyní ukazují, že tuková tkáň je biologicky aktivní. Vylučuje zánětlivé hormony a vytváří oxidační stres v tělesných tkáních, což přispívá k mnoha onemocněním.

 

U obézních psů se riziko zvyšuje:

 

dieta pro psa

 

  • mnoho typů rakoviny, cukrovky, srdečních chorob a hypertenze.
  • artróza a rychlejší degenerace postižených kloubů –

    10 potravin, které mohou pomoci psím kloubům

  • kameny v močovém měchýři
  • anesteziologické komplikace, protože jsou méně odolné vůči teplu.
  • Na druhou stranu může být obezita ukazatelem onemocnění, jako je hypotyreóza (nedostatečná činnost štítné žlázy) nebo Cushingova choroba (nadměrná činnost nadledvin).


  • Specifická redukce hmotnosti CRW 6x300gr psí konzerva

    -dobré při obezitě, cukrovce, kolitidě, chronickém průjmu, zácpě Hyperlipidemii.

 

Jak poznám, že je můj pes obézní?

 

jak pes hubne

 

Jak pes hubne. Jak poznám, že je můj pes obézní? Prvním krokem při léčbě psa s nadváhou nebo obezitou je rozpoznat a uznat, že váš pes má problém.Jak poznám, že je můj pes obézní? Měli byste být schopni nahmatat psí žebra. Dalším způsobem je položit psa na váhu , zjistit, jaká je průměrná hmotnost plemene vašeho psa, a pak ho jednoduše položit na váhu.Pomoci vám může také veterinář.

 

Redukční dieta pro psa

 

redukční dieta pro psa

Redukční dieta pro psa . Pokud zjistíte, že váš pes trpí nadváhou nebo obezitou, je důležité upravit krmení speciálně pro hubnutí – používat konkrétní výživový produkt, konkrétní porce a konkrétní frekvenci krmení. Redukční dieta pro psa . Existují vědecky formulované výživové produkty, které pomáhají zdravému a bezpečnému hubnutí psů, jako např. Specifické snížení hmotnosti CRD-1 1,6 kg pes – poměr granulí nejlepší cena dobrá kvalita pro menší plemena psů , Specifická redukce hmotnosti CRD-1 12kg pes – 12 kg balení pro větší plemena psů a více dietní granule . Nedoporučuje se pouze snížit objem jejich současného jídla. To časem způsobí podvýživu. Jak pes hubne.

 

Jak pes hubne ?

 

jak pes hubne

Jak pes hubne ? Je vhodné a důležité krmit psa výživou, která má nižší celkovou kalorickou hustotu při zachování vhodné nutriční rovnováhy. Jak pes hubne ? Váš veterinární lékař vám pomůže určit, které výživové produkty jsou pro vašeho psa nejvhodnější.

 

Po výběru nového krmiva a stanovení nových porcí je nutné důsledně dodržovat krmení – porce a četnost krmení – a odolat pokušení dávat psovi nevhodné pochutiny. Pamlsky by neměly tvořit více než 10 % denního příjmu kalorií vašeho psa. Čerstvé nebo mražené zelené fazolky, brokolice a květák, stejně jako popcorn, jsou vynikající svačinou, pokud to váš veterinář schválí.

 

Jak snížit hmotnost psa ? Jak pes hubne ?

 

jak snížit hmotnost psa

Jak snížit hmotnost psa ? Jedním ze způsobů je strava pro psa a druhým je cvičení. Jak snížit hmotnost psa ? Záleží na vás, jak se rozhodnete. Výběr

dietní granule

pro psa .

 

Pravidelné vážení každé 2-3 týdny (nebo alespoň jednou měsíčně) je důležitou součástí úspěšného hubnutí psů. Je důležité kontrolovat úbytek hmotnosti, abyste se ujistili, že úbytek hmotnosti není ani příliš rychlý, ani nadměrný, a zjistit, kdy se úbytek hmotnosti dostatečně snížil.

 

Co se stane, když pes dosáhne svého cíle váhového úbytku? Jak pes hubne?

Jakmile dosáhnete ideální tělesné hmotnosti a kondice, je důležité si ji udržet. Váš veterinář vám opět pomůže najít vhodné krmivo a porce pro udržení hmotnosti.

Kontrola porcí je v této fázi zásadní, aby se zabránilo opětovnému přibírání na váze. Po tak tvrdé práci by bylo zklamáním znovu upadnout do obezity. Ano, hubnutí a přibírání na váze není pro psy o nic zdravější než pro lidi. Výhody normalizace tělesné hmotnosti a fyzické kondice jsou důvodem, proč se toto úsilí vyplatí.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button