PÉČE O PSYPsi

Jak pes hubne – Obezita u psů

Jak pes hubne – Obezita u psů .Obezita se stává stále větším problémem i u psů. Psi mají více jídla a méně pohybu až 25 % všech psů trpí nadváhou . Dnes jsme pro vás připravili rady a tipy, jak pes zhubne.

Co je to tlustý pes?

 

tlustý pes

Tlustý pes je, když má strašně moc přebytečného tuku . Tlustý pes jde ruku v ruce s poměrem hmotnosti a přebytečného tuku . Každý pes, který má nadprůměrnou hmotnost svého plemene, má tedy určité procento nadbytečného tuku .

Dietní granule

pro psa .

 

Při posuzování, zda má pes nadváhu nebo je obézní, lze snadno změřit tělesnou hmotnost – je to jednodušší než měření tělesného tuku. Psi mají nadváhu, pokud váží o 10-20 % více, než je jejich ideální tělesná hmotnost. Za obézní jsou považováni ti, kteří váží o 20 % nebo více nad svou ideální tělesnou hmotnost.

 

Jaká jsou rizika spojená s obezitou?

Jak pes hubne ? Obezita zkracuje psí život a zvyšuje pravděpodobnost onemocnění. Vždy platilo, že těžcí psi mají kratší život než štíhlí psi, obvykle o 6 až 12 měsíců. Rozsáhlá celoživotní studie na labradorských retrívrech však ukázala, že i mírná nadváha může zkrátit délku života psa o téměř dva roky ve srovnání s jeho štíhlejšími protějšky.Ovoce a zelenina, které psi mohou nebo nemohou jíst . 

 

Dříve byl tuk považován za relativně neaktivní tkáň, která pouze ukládá přebytečné kalorie a přidává je k tělesné hmotnosti. Vědecké důkazy však nyní ukazují, že tuková tkáň je biologicky aktivní. Největší pes na světě. Vylučuje zánětlivé hormony a vytváří oxidační stres na tělesné tkáni, což obojí přispívá k mnoha onemocněním. 

 

U obézních psů se riziko zvyšuje:

 

dieta pro psa

 

 • mnoho typů rakoviny, cukrovky, srdečních chorob a hypertenze.
 • artróza a rychlejší degenerace postižených kloubů –

  10 potravin, které mohou pomoci psím kloubům

 • kameny v močovém měchýři
 • anesteziologické komplikace, protože jsou méně odolné vůči teplu.
 • Na druhou stranu může být obezita ukazatelem onemocnění, jako je hypotyreóza (nedostatečná činnost štítné žlázy) nebo Cushingova choroba (nadměrná činnost nadledvin).


 • Specifická redukce hmotnosti CRW 6x300gr psí konzerva

  -dobré při obezitě, cukrovce, kolitidě, chronickém průjmu, zácpě Hyperlipidemii.
 • Bojová plemena psů

 

Jak poznám, že je můj pes obézní?

 

jak pes hubne

 

Jak pes hubne. Jak poznám, že je můj pes obézní? Úplně prvním krokem při léčbě psa s nadváhou nebo obezitou je rozpoznat a uznat, že váš pes má problém . jak poznám, že je můj pes obézní? Měli byste být schopni nahmatat žebra psa . Dalším způsobem je položit psa na váhu , zjistit, jaká je průměrná váha plemene vašeho psa, a pak ho jednoduše položit na váhu . také vám může pomoci veterinář. Velká plemena psů

 

Redukční dieta pro psa

 

redukční dieta pro psa

Redukční dieta pro psa . Pokud zjistíte, že váš pes trpí nadváhou nebo obezitou, je důležité upravit krmení speciálně pro hubnutí – používat konkrétní výživový produkt, konkrétní porce a konkrétní frekvenci krmení. Redukční dieta pro psa . Existují vědecky formulované výživové produkty, které pomáhají zdravému a bezpečnému hubnutí psů, jako např. Specifické snížení hmotnosti CRD-1 1,6 kg pes – poměr granulí nejlepší cena dobrá kvalita pro menší plemena psů , Specifická redukce hmotnosti CRD-1 12kg pes – 12 kg balení pro větší plemena psů a více dietní granule . Nedoporučuje se pouze snížit objem jejich současného jídla. To časem způsobí podvýživu. Jak pes hubne.

 

Jak pes hubne ?

 

jak pes hubne

Jak pes hubne ? Je vhodné a důležité krmit psa výživou, která má nižší celkovou kalorickou hustotu při zachování vhodné nutriční rovnováhy. Jak pes hubne ? Váš veterinární lékař vám pomůže určit, které výživové produkty jsou pro vašeho psa nejvhodnější. Lovecký pes

 

Po výběru nového krmiva a stanovení nových porcí je nutné důsledně dodržovat krmení – porce a četnost krmení – a odolat pokušení dávat psovi nevhodné pochutiny. Pamlsky by neměly tvořit více než 10 % denního příjmu kalorií vašeho psa. Čerstvé nebo mražené zelené fazolky, brokolice a květák, stejně jako popcorn, jsou vynikající svačinou, pokud to váš veterinář schválí.

 

Jak snížit hmotnost psa ? Jak pes hubne ?

 

jak snížit hmotnost psa

Jak snížit hmotnost psa ? Jedním ze způsobů je strava pro psa a druhým je cvičení. Jak snížit hmotnost psa ? Záleží na vás, jak se rozhodnete. Výběr

dietní granule

pro psa .

 

Pravidelné vážení každé 2-3 týdny (nebo alespoň jednou měsíčně) je důležitou součástí úspěšného hubnutí psů. Je důležité kontrolovat úbytek hmotnosti, abyste se ujistili, že úbytek hmotnosti není ani příliš rychlý, ani nadměrný, a zjistit, kdy se úbytek hmotnosti dostatečně snížil.

 

Co se stane, když pes dosáhne svého cíle váhového úbytku? Jak pes hubne?

Jakmile dosáhnete ideální tělesné hmotnosti a kondice, je důležité si ji udržet. Váš veterinář vám opět pomůže najít vhodné krmivo a porce pro udržení hmotnosti.

Kontrola porcí je v této fázi zásadní, aby se zabránilo opětovnému přibírání na váze. Po tak tvrdé práci by bylo zklamáním znovu upadnout do obezity. Ano, hubnutí a přibírání na váze není pro psy o nic zdravější než pro lidi. Výhody normalizace tělesné hmotnosti a fyzické kondice jsou důvodem, proč se toto úsilí vyplatí.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button