PÉČE O PSYPsi

Jak si vybrat správného psa pro život – Jak si vybrat

Jak si vybrat psa .Výběr správného psa je stejně důležitý pro vás jako pro psa, kterého si vyberete. Není nic lepšího než spokojený pejsek . Existuje mnoho otázek, které si musíte položit . A právě s těmi vám chceme v tomto článku pomoci.

 

Jak vybrat psa pro rodinu Jak vybrat psa

 

1. Je třeba položit otázky

Ať už se rozhodnete jakkoli, neberte výběr psa jako impulzivní rozhodnutí. Váš pes bude součástí vašeho života po mnoho let, proto si před přijetím závazku odpovězte na následující otázky.

 

  • Vybral jsem si zvíře, které se hodí do mé domácnosti a životního stylu?
  • Mám finanční prostředky na péči o domácího mazlíčka?
  • Mám čas na venčení, ošetřování, výcvik a péči o domácího mazlíčka?
  • Podívejte se také na :

    Pes , Pes domácí – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi

 

pes, který se ke mně nejlépe hodí Jak vybrat psa

Jak si vybrat psa na celý život

2. Vyberte podle velikosti

Jak velkého psa si máte vzít domů? Jakmile si vyberete typ psa, který bude nejlépe vyhovovat vašemu životnímu stylu, zamyslete se nad tím, jak velký pes se vejde do vaší domácnosti.

 

Pokud žijete v bytě, pravděpodobně byste si neměli pořizovat německou dogu. Nenechte se však zmást velikostí – i velká plemena mohou být klidnější a nepotřebují mnoho pohybu. Malí psi bývají hyperaktivnější a potřebují dostatek pohybu. Velcí psi také vyžadují pravidelné procházky, ale bývají trochu línější.

 

povaha psa Jak si vybrat psa

 

Obyvatelé bytů by si také měli položit otázku, zda jsou ochotni chodit šestkrát denně do schodů a venčit svého psa brzy ráno a pozdě večer.Pokud se však budete snažit, psa lze naučit na toaletu.

To však neznamená, že byste měli vynechávat pravidelné procházky. Pes je vyžaduje a potřebuje. Potřebuje cítit pachy ostatních psů , potřebuje být na čerstvém vzduchu , trénovat svou kondici . Pokud svému psovi dopřejete dostatek pohybu venku, bude uvnitř klidnější a hlavně šťastnější. Americký kokršpaněl. Jak si vybrat psa. Baskický ovčák

Neméně důležité je prostředí, ve kterém žijete.

 

Pokud žijete na venkově, položte si otázku, kde bude pes trávit většinu času. Například pro malého pomeraniana může být noční můrou žít někde, kde je spousta nepořádku, prachu a špíny. Je to nevhodné prostředí pro jeho čistou dlouhou srst. Který potřebuje pravidelnou péči. Beagle

 

Život se psem Jak si vybrat psa

Jak vybrat psa pro rodinu

 

3. Bude váš pes potřebovat výcvik?

Výcvik psa je prospěšný pro vás, vaše sousedy i celou psí komunitu. I když svého psa pošlete na výcvik poslušnosti, budete se mu muset pravidelně věnovat. Někteří psi také potřebují socializační výcvik, zejména pokud jsou plaší nebo agresivní.Jak si vybrat psa?

 

Pokud bude váš pes trávit čas na zahradě, ujistěte se, že máte pořádný plot, aby sousedé neměli nezvanou návštěvu. pokud jste na procházce a myslíte si, že váš pes nikomu neublíží a chcete ho pustit na volno , nedělejte to a mějte psa na vodítku. nejde jen o to, aby váš pes nikomu neublížil, ale také o to, koho na procházce potkáte, někteří lidé mají ze psů strach a vy byste měli respektovat jejich osobní prostor.

 

šťastný pes

4. Připravte se na úhradu veterinárních výdajů

 

Věděli jste, že náklady na domácího mazlíčka během jeho života mohou stát několik tisíc eur? Tyto náklady zahrnují vše od návštěv veterináře kvůli běžnému očkování a čištění zubů přes neočekávané nemoci a nehody až po náklady na krmivo , hračky nebo hygienické potřeby. Pak jsou tu drobnosti jako: čipování, stříhání, vodítka, misky pro psy, , léky proti blechám, dvířka pro psy a pelíšky pro psy.

 

Pokud je pro vás cena psa problém , adopce psa z útulku je skvělou alternativou k pořízení čistokrevného psa. Cena je nejen výrazně nižší, ale navíc pomůžete zachránit nevinné zvíře, které vás bude milovat po zbytek života.

pes na sněhu

5. Chcete čistokrevného psa nebo křížence?

 

Výběr správného plemene je snadný, pokud si uděláte dostatečný průzkum. Při výběru domácího mazlíčka opět zvažte svůj životní styl. Pokud máte děti , jaké zvíře bude nejlépe vyhovovat potřebám vaší rodiny?

 

Podívejte se na různé typy psích plemen :

 

Skupinu malých psů tvoří domácí gaviál King Charles, hravá čivava, pomeranian, mopslík a pudl, kteří se skvěle hodí do malých prostor. Tito psi jsou sice malí, ale hyperaktivní a hraví.

10 nejkrásnějších psích plemen na světě

Skupinu pasteveckých psů tvoří převážně kolie a ovčáci, tito psi se skvěle hodí na farmy a jsou ideální pro rodiny s velkým pozemkem. Jsou to skvělí společníci a jsou velmi dobře opálení.

10 nejlepších plemen psů, která se snadno cvičí

Mezi teriéry patří americký stafordšírský teriér , foxteriér a mnoho dalších, mezi nimiž stojí za zmínku velmi oblíbený Jack Russell teriér. Velikost teriérů se pohybuje od malých po velké, ale obecně jsou energičtí. Tito psi mají silnou osobnost, která vyžaduje majitele, kteří jsou ochotni se psům věnovat.

10 nejlepších plemen psů pro rodiny

Psi v pracovní skupině – boxeři, akity, rotvajleři, dobrmani a dogy – jsou ideálními hlídacími psy. Rychle se učí, jsou inteligentní a výborní společníci, ale ne vždy jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Vím, že spousta majitelů těchto psů je nemá ráda a ano, máte pravdu , vše záleží na výcviku a přístupu ke psovi i dobrman může být ten nejmilejší pes, ale musíte si uvědomit, že někteří pemeni byli vyšlechtěni a vychováni k tomu, aby v situacích jednali tvrdě a ostře, to z nich dělá super špiony pro inscenace.

10 nejlepších plemen psů pro hlídání

Není to nic víc než milující pejsek. Za zmínku stojí bíglové, jezevčíci, tedy psi, kteří jsou známí svou nekonečnou energií a loveckými vlastnostmi. Mnoho z nich je skvělými rodinnými mazlíčky. Pozor: někteří z těchto psů umějí dobře a hlasitě výt.

10 nejlepších plemen psů vhodných do bytu

Sportovní psi (včetně oblíbených výmarských ohařů, labradorů a kokršpanělů) se mohou těšit na aktivní rodiny, které milují pohyb. Jsou skvělé , zejména pro aktivity, při kterých se mohou plně uvolnit a relaxovat. Vyžadují pravidelné a intenzivní cvičení.

9 nejlepších plemen psů pro rodinu

Nesportovní psi jsou různorodou skupinou, která zahrnuje dalmatina, francouzského buldočka, pudla, buldočka a čínského šarpeje. Jsou známí jako přátelští a robustní psi, kteří se liší povahou, srstí i velikostí.
Kříženec může být správnou kombinací osobnosti, vytrvalosti, velikosti, sklonů k chování díky smíšené krevní linii a jedinečnému vzhledu .

Jen malá rada do začátku

I když je pořízení psa velkým závazkem, je to také začátek dlouhého a naplňujícího vztahu. Pokud uvažujete o určitém plemeni, dobrý chovatel vám upřímně odpoví na otázky týkající se potřeb psa. Teď se vraťte k bodu číslo jedna a odpovězte na otázky, které jste přeskočil :p .

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button