PÉČE O PSYPsi

Špatné chování psů 10 špatných chování a tipy, jak je překonat

Špatné chování psů 10 špatných návyků psů a tipy, jak je překonat .Jaké jsou nejčastější špatné návyky psů? Jak předcházet špatnému chování psů? Setkali jste se někdy se špatným chováním svého psa? Zde je deset nejčastějších zlozvyků psů a tipy, jak je změnit. Nezapomeňte , že psi se nerodí špatní. Jsou ovlivňováni svým okolím. Jejich špatné chování je většinou důsledkem jejich interakcí s ostatními a v určitých situacích se mohou cítit nepříjemně. Nebo to může být důsledek nedůsledného nebo špatného výcviku psa.

Zde je 10 nejčastějších špatných chování psů a tipy, jak je překonat…

 

10. Žvýkání – Špatné chování psů 

10. Žvýkání Špatné chování psa


Žvýkání je u psů velmi časté a špatné chování. Žvýkání je pro psa přirozený způsob, jak se zbavit stresu nebo se přestat nudit. Žvýkání může také zmírnit bolest u štěňat s novými zuby nebo u starších psů, kteří mají oslabené čelisti. Žvýkání je přijatelné chování, pokud pes žvýká vhodný předmět, například surovou kůži nebo psí hračku. Většina majitelů je frustrovaná, když jejich pes rozkouše nábytek, boty, elektroniku atd. Tento typ chování lze napravit správným výcvikem, zejména v mladém věku.

Svalnatí psi Top 10 nejsvalnatějších plemen psů

9. Skákání – Špatné chování psů 

9. Skákání Špatné chování psa


Mnoho psů má tendenci skákat na lidi nebo jiné psy, když jsou vzrušení při vítání. Štěňata přirozeně skáčou na starší psy, aby jim projevila radost, a psi dělají totéž s lidmi. Toto chování může být problémem, protože často dochází ke zraněním. Neostré drápy mohou člověka poškrábat a pes může snadno někoho srazit na zem , zejména dítě. Je důležité naučit psy neskákat již v raném věku.

8. Tahání za vodítko

8. Tahání za vodítko Špatné chování psa


Mnoho psů tahá na vodítku, protože jsou na procházce vzrušení nebo podráždění. Nadměrnou stimulaci mohou způsobovat pachy, kterých si člověk nevšimne, nebo zvuky, které neslyší. Rychle se pohybující předměty, jako jsou jízdní kola, skateboardy nebo malá zvířata, mohou u psa vyvolat vzrušení, které vede k tahání při chůzi. Tento typ chování lze snadno napravit výcvikem.


 

7. Agresivita na vodítku

7. Agresivita na vodítku Špatné chování psa


Někteří psi se při chůzi na vodítku cítí stresovaní, protože mají pocit, že jsou omezováni nebo kontrolováni. Když se pes takto cítí, může být agresivnější vůči ostatním psům, lidem nebo předmětům. Mezi příznaky agrese na vodítku patří vrčení nebo agresivní štěkání. Agresivita na vodítku je normální a lze ji zvládnout výcvikem.

6. Úzkost

6. Kousnutí Špatně vychovaný pes


Většina psů se začíná obávat v raných fázích života, kdy se nemusí správně socializovat s jinými zvířaty nebo jsou vystaveni různým prostředím. Možná také utrpěli v životě nějaké trauma, například je srazilo auto nebo byli zanedbáváni. Psi, kteří trpí úzkostí, jsou často bojácní, agresivní, krčí se před ostatními psy nebo lidmi nebo se snaží utéct z „děsivých“ situací. Pokud je úzkostné chování závažné, mohou být předepsány léky, které pomohou zmírnit úzkost psa.

5. Slintání

5. Slintání


Mnoho majitelů domácích mazlíčků se potýká se slintajícími psy . Nadměrné slinění může být ovlivněno také plemenem psa . Mastifové a buldoci jsou běžná plemena, která nadměrně slintají. Tato plemena mají často problémy se sliněním , protože mají poddajnou kůži v tlamě, krátkou/úzkou tlamu a velké zuby. Psi s dlouhými vousy mají tendenci po napití vody slintat. Pokud se nejedná o zdravotní potíže, které lze léčit, není nadměrné slinění dobrým chováním.


 

4. Agresivita psů

4. Agresivita psů
Mnoho psů se stává agresivními vůči jiným psům. Agresivní psi často vrčí a napadají ostatní psy. Mohou být agresivní ze strachu, nebo to může být naučené chování. Někteří psi mohou být agresivní, když jsou nuceni se dostat do situace, ve které nechtějí být, například při setkání s jinými psy v psím parku nebo na procházce. Tento typ chování lze napravit výcvikem. Některá plemena psů mají sklony být agresivnější než jiná a v některých případech může být agresivní chování psa důsledkem zdravotních problémů.

3. Teritoriální chování

3. Teritoriální chování


Psi často brání oblast, kterou považují za své území, nebo oblast, o které si myslí, že jim patří. Běžná území, která psi hájí, jsou jejich nory nebo prostor, ve kterém se nejčastěji zdržují , dvorky kolem domu nebo okolí potravy. Psi mohou mít kolem svých hraček také teritorium. Mezi typické příznaky teritoriálního chování patří vrčení, agresivní štěkání, kousání nebo zběsilé chování. Teritorialita psů je léčitelná a lze ji napravit výcvikem.

2. Nadměrný štěkot – Špatné chování psa 

2. Nadměrné štěkání


Štěkání je přirozený způsob komunikace psů, ale mnoho psů štěká, když je to nevhodné nebo zbytečné. Obvyklé důvody, proč pes štěká, jsou upozornění nebo varování, když je vzrušený nebo když vítá někoho nového, když se cítí ohrožený nebo se bojí, nebo prostě proto, že je hravý. Štěkot se stává nadměrným, když pes pokračuje ve štěkání i po skončení situace, která ho původně vyvolala. Tento typ chování lze napravit správným tréninkem chování.

1. Znečištění domu – Špatné chování psa 

Znečištění domu Špatné chování psa
Někteří psi chodí na záchod v domě kvůli problémům s chováním. Psi močí nebo kálí, když se bojí nebo jsou úzkostní, aby prokázali podřízenost nebo označili své teritorium. Je důležité zjistit přesný důvod, proč váš pes vykonává potřebu kdekoli v domě. Pochopením příčiny tohoto nežádoucího chování lze vytvořit vhodný léčebný program, který zabrání jeho pokračování. Čím dříve se toto chování začne řešit, tím větší je pravděpodobnost, že přestane.

Dobrá mísa eshop
Vše pro chlupaté mazlíčky. Každý pes potřebuje svou kočku. 10 000 položek na skladě. Super ceny.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button