PÉČE O PSYPsi

Léto a psi : 10 tipů pro majitele psů v létě

10 způsobů, jak připravit psa na léto. Váš pes je váš nejlepší přítel a oblíbené zvíře, a proto uděláte vše pro to, aby byl šťastný a spokojený. Léto a psi. Lidé však někdy zapomínají, že jejich psi potřebují stejnou péči jako jejich děti nebo jiní lidé, a to je smutné. Nezkušení majitelé nechávají zvířata venku v extrémním horku nebo chladu.

A proto jsme tu my, abychom vám poradili, co dělat a jak svého psa před horkem ochránit. V létě a někdy i na začátku dubna je venku docela dost stupňů. Nestyďte se, pokud vás dosud nenapadlo uvažovat o letním výcviku vašeho psa. Ale právě proto jsme tu my, abychom vám připomněli, že je třeba připravit psa na horké letní dny.

 

Častější mytí psích misek

 

mytí myši pro pa

Možná si to neuvědomujete, ale v létě, kdy je příjemné počasí, jsou misky vašeho psa náchylnější k růstu plísní a dalších bakterií. Aby váš pes z těchto nechutností neonemocněl, pravidelně misky čistěte!

Nedávejte psům slané potraviny

 

pes nejí slané jídlo

I malé množství sodíku psa zahřeje, a to v létě není dobré. Psi se nedokážou potit a ochlazovat tak jako lidé, což je nebezpečné. V tomto ročním období musíte rozhodně dbát na to, abyste svým psům nedávali žádné slané potraviny, které jim ještě více ztěžují pocení a ochlazování.

V horkých dnech držte psy uvnitř

 

 

Pokud obvykle necháváte psa venku, přesuňte ho do stínu nebo dovnitř. Psi jsou v létě velmi rozpálení sluncem. Musíte najít místo uvnitř, kam můžete psa schovat. Ocení, když ho přesunete do stínu a mimo přímé sluneční světlo, kde by váš pes mohl snadno utrpět úpal. Bojová plemena psů

Držte krok s úpravami

 

péče o psy v létě

Psi potřebují péči, aby si udrželi krátkou a pohodlnou srst, což je v teplém počasí důležitější než kdy jindy. To platí zejména pro psy s dlouhou srstí, kterou je třeba pravidelně upravovat. Pozor, ne všechny psy lze stříhat! Dárek pro sestru 24 skvělých tipů na dárky.

Dopřejte psovi více vody – Léto a psi

 

Léto a psi voda pro psa

Váš pes by měl v tomto ročním období dostávat více vody než jindy. Dbejte na to, aby byla psí miska vždy naplněna a aby byla voda vždy čerstvá. Pokud potřebujete, pořiďte si na letní měsíce větší misku s vodou. Nebo si pořiďte dvě misky; jen se ujistěte, že je váš pes vždy dobře hydratovaný. Velká plemena psů

Zakupte velkou nádobu naplněnou vodou (bazén).

 

Léto a psi bazén pro psa na léto

Pokud máte zahradu a váš pes tráví čas venku, pořiďte si bazén a udržujte ho čistý a svěží. Léto a psi. Váš pes potřebuje příjemné, chladné místo k ležení a odpočinku a např. malý plastový bazén je skvělý nápad. Váš pes si bude myslet, že vyhrál v loterii, když má vlastní bazén, ve kterém může ležet. Nezapomeňte ji však často čistit, protože stojatá voda je živnou půdou pro parazity a nepříjemné brouky. Australský silky teriér: popis plemene

Umožněte psovi přístup na chladná místa, např. Dlaždice

 

Léto a psi Umožněte psovi přístup na chladná místa, např. na dlaždice.

Pokud máte v domě místnost s dlažbou nebo venku dlážděný chodník, umožněte psovi přístup na tuto plochu. Pokud trochu udržujete dům a máte doma psa, je to nezbytné. Váš pes potřebuje místo, kde se může ochladit, a chladná země je přesně to, co potřebuje. Lovecký pes

Dopřejte svému psovi stín – Léto a psi

 

 

Když jste se svým psem venku, ujistěte se, že má k dispozici stín. Nemůžete se vzdát pohybu a pobytu venku jen proto, že je horko. Někdy je třeba sedět se psem ve stínu, protože je dobré si odpočinout a zůstat mimo dosah slunce. Česká plemena psů Top 6 plemen psů z České republiky.

Neberte svého psa do auta – Léto a psi

 

Neberte psa do auta

Svého psa si můžete vzít kamkoli chcete. V létě však nemůžete nechat psa v rozpáleném autě. Víte, že v horkém autě nemůžete nechat děti a ani psy! Pokud je nemůžete vzít s sebou ani na chvíli, neberte je do auta vůbec. Opravdu byste to neměli dělat. Bezpečnost a život vašeho psa závisí na vás.

Přeskočit horký asfalt

 

Přeskočit horký asfalt Léto a psi

Váš pes potřebuje venčit, ale měli byste se vyhnout procházkám v horku. Snažte se chodit na procházky brzy ráno a později večer. A ať už děláte cokoli, nechte svého psa v trávě. Je to pro jeho citlivé tlapky mnohem lepší než velmi horký asfalt, který je na silnici. Udělejte svému psovi laskavost a nezapalujte mu na procházkách jeho drahocenné tlapky.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button