PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Plemena psů z Ukrajiny 5 plemen psů z Ukrajiny

Plemena psů z Ukrajiny 5 plemen psů z Ukrajiny

 

Východoevropský pastevecký pes

 

Východoevropská plemena ovčáckých psů z Ukrajiny psi

Zástupce východní Evropy pocházel z německého ovčáka, ale již v zemích Sovětského svazu. A tito zástupci byli vybráni v samostatném plemeni. Tato událost má mnoho důvodů. Prvním je lidský faktor. Sovětští psovodi přistupovali k výcviku psů jinak. Důležitou roli hrálo také klima. Psi z Ukrajiny .

Slovenští psi – Všech 5 plemen psů ze Slovenska .

V mnoha zemích je kvalita německého ovčáka oceňována, což mu umožňuje být velkým pomocníkem v úředních záležitostech. Bohužel po první světové válce měli obyvatelé zemí sovětského prostoru negativní postoj ke všemu, co mělo německé kořeny. Výrazné změny proto proběhly i ve výchově německých pastýřů, aby se nepodobali svým německým bratrancům. Psí sovětská doba věnovala velké úsilí úpravě plemene jako celku, protože tento stav vyžadoval silnou pracovní sílu v podobě psů. Tento případ byl brán vážně a chov pastýřů, stejně jako jejich výchova, nebyl jen pro zábavu.

 

Hortaya borzaya Plemena psů z Ukrajiny

 

Hortaya borzaya Psí plemena z Ukrajina psi

Psi z Ukrajiny . Čortaj, někdy nazývaný čortaj, je plemeno chrtů z Ruska a Ukrajiny. Říká se, že čortai připomíná křížence chrta a krátkosrstého fouska, je to poměrně silně stavěný chrt, ale přesto vykazuje typické chrtí rysy.

Plešatění a jak mu čelit , Vypadávání vlasů u mužů

Plemena jihoruských ovčáků z Ukrajiny

 

Jižní ruský ovčák

Psi z Ukrajiny . O původu jihoruského pasteveckého psa existuje mnoho příběhů a legend, ale není jisté, kde a za jakých okolností toto plemeno vzniklo. Bílí ovčáčtí psi chrání stáda v Rusku a na Ukrajině již po staletí. V 18. V 19. století byli do Ruska přivezeni pastevecký psi a speciální plemeno ovcí merino, které se však hůře přizpůsobovalo místním podmínkám, a tak byli zkříženi s původními bílými ovčáky a vznikl jugoslávský ovčák. Jihoruský ovčák: popis plemene a jeho charakteristika

 

Plemena psů z Ukrajiny .Jugoruský pastevecký pes k sobě nepustí cizí lidi kromě majitele. Tato skutečnost byla pro toto plemeno velmi nepříznivá během Velké říjnové revoluce v roce 1917 a následně během druhé světové války, v jejímž důsledku byli zastřeleni. Z celého plemene přežívá jen několik štěňat. Po druhé světové válce byla zahájena cílevědomá rekonstrukce plemene, která vedla k jeho obnově, ale dřívější popularitu již nezískali.
Toto plemeno patří mezi nejlepší hlídací plemena a dokáže přežít i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Ovčácký pes Bucovina

 

Ovčácký pes Bucovina Psi plemen z Ukrajiny psi

Bukovinský pastevecký pes je jedním z největších a nejsilnějších hlídacích psů rustikálního typu a má silné hlídací vlastnosti.Říká se, že toto plemeno bylo vyšlechtěno v Bukovině, regionu v severním Rumunsku. Jeho původ je však v Karpatech, takže ho můžeme zařadit mezi ukrajinská plemena psů.Plemena psů z Ukrajiny. Lovecké psy

Odis – Psi z Ukrajiny

 

Odis Plemena psů z Ukrajina psi

Plemena psů z Ukrajiny . Jedná se o poměrně nové plemeno psů vyšlechtěné na Ukrajině ve městě Oděsa. Chov tohoto roztomilého zvířátka trval 25 let. Historie plemene Odis se začala psát v Oděse koncem 80. let. let. Při jeho tvorbě byli použiti foxteriéři, trpasličí pudlové a francouzští lapiduchové. V roce 2008 bylo pořízeno a zaregistrováno nové plemeno.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button