PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

15 nejoblíbenějších plemen bojových psů

 

Nejznámější bojová plemena psů .Psí zápasy jsou krutý , krvavý sport, při kterém psi dodržují přísné diety a tréninkové režimy. Vítězný pes vyhrává peníze pro svého majitele. Někteří psi byli vyšlechtěni speciálně pro tento sport a většina plemen bojových psů je středně velkých s robustním tělem a silnými čelistmi. I když pravděpodobně znáte některá plemena známá z tohoto sportu, možná vás překvapí další nejoblíbenější bojoví psi, kteří se k této nekalé činnosti používají.

 

Psí zápasy se datují po staletí…

Psí zápasy jsou dnes ve většině vyspělých zemí nezákonné a považují se za týrání zvířat, za které hrozí vysoké tresty a majitelům i vězení. Na některých místech je však stále legální , a dokonce se dělí do kategorií:

  • Profesionální
  • Amatérské
  • Pouliční boje

V některých částech Ruské federace a v Japonsku jsou psí zápasy stále legálním sportem. Ačkoli je pořádání psích zápasů oficiálně nezákonné, v Latinské Americe, Pákistánu a některých dalších zemích na ně zákony nedbají. Občas se objevují i v USA a Velké Británii.

Psí zápasy vznikly ve starověkém Římě, kdy proti sobě bojoví psi sváděli gladiátorské zápasy na život a na smrt. Tyto zápasy trvaly, dokud jeden ze psů nezemřel nebo neopustil ring. Jak ukazuje historie, pes, který prohraje boj, je pak buď zabit , mučen nebo surově zbit svým majitelem.

Kromě zábavného aspektu psích zápasů jsou v sázce i velké finanční částky. Peníze se vydělávají na poplatcích za chov a vstupném. Lidé si také mohou vsadit na vítězství určitého bojového psa.

Naštěstí v dnešní společnosti považujeme představu, že by dva psi byli nuceni bojovat proti sobě, za čistou tyranii , nechutnou a nemorální. Moskevský strážní pes : charakteristika a chov

Historická bojová plemena :

 

  • Tibetský mastif
  • Německá doga
  • Bernardýn (Bernardýn pes)
  • Německá doga
  • Newfoundland

V současné době není žádné z výše uvedených pěti plemen na seznamu oblíbených bojových psů. Před lety byla bojová plemena psů uctívána pro jejich velká těla, mohutnou postavu a extrémně silné čelisti. Dnes však psovodi bojových psů dávají přednost středně velkým a statným psům.

Dalším krutým aspektem psích zápasů, který je méně známý nebo se na něj zapomíná, jsou návnady.

 

K testování bojových schopností jednotlivých bojových psů se používají návnady. Zpravidla se přivážou a pak se bojový pes vypustí. Tyto výcvikové metody zahrnují zabíjení a týrání jiných zvířat, aby se vyzkoušela síla bojového psa.

 

Záznamy ukazují, že většina návnad se uskutečňuje prostřednictvím podvodů s adopcí psů, krádeží zvířat, adopcí zvířat z útulků pod záminkou, že jsou dobrým domovem, a žádostí o „darování“ na inzerát. Proto je třeba být při inzerování psů na internetu opatrný a sledovat, kam se pes dostane. Velká plemena psů

 

Přestože jsou psí zápasy v některých státech zakázány, stále se jim daří.
Zejména v Jihoafrické republice jsou psí zápasy dodnes velkým problémem, zejména v menších provinciích, jako je Západní Kapsko. Přestože je i tam nelegální, o tyto činnosti se stará méně pracovníků.

 

Sestavili jsme pro vás seznam nejoblíbenějších plemen bojových psů, jejichž historie sahá několik století do minulosti. Někteří z těchto bojových psů byli za tímto účelem chováni od počátku, zatímco o jiných se dozvěděli až později přímo v ringu. je však důležité si uvědomit, že i když jsou označováni jako bojová plemena u jsou skvělí rodinní psi , jak se o psa staráte, takový pes je.

 

15 nejoblíbenějších plemen bojových psů

(některá z těchto plemen psů vás překvapí)

1. Americký pitbulteriér

 

Jak jste asi očekávali, jedním z prvních na seznamu je nejznámější bojový pes – americký pitbulteriér . Pravděpodobně jste očekávali, že pitbulteriér bude na seznamu bojových plemen psů, a má to svůj důvod. V západní společnosti mají již mnoho desetiletí špatnou pověst.

 

Američtí pitbulteriéři jsou nejoblíbenějším plemenem, pokud jde o psí zápasy, protože jsou nejen silní a odolní, ale také velmi věrní a díky šlechtění geneticky agresivnější. To, co z nich dělá dokonalé bojové psy, je také jejich neúnavnost – na rozdíl od jiných plemen neustoupí z boje, ani když jsou zraněni.

2. Americký buldok

 

  Americký buldok

Američtí buldoci nikdy neustupují z konfrontace. A protože mají velkou čelist , jsou vyhledáváni ve světě psích zápasů a zůstávají jedním z nejoblíbenějších plemen bojových psů.

3. Bullteriér

 

Bullteriér

Stejně jako americký pitbulteriér bylo toto plemeno v minulosti vždy známé jako bojový pes. Jako plemeno byl dokonce původně vyšlechtěn pro psí zápasy již v římských dobách a často ho můžeme vidět na obrazech z dob Římské říše. Toto plemeno bylo a stále je známé jako psí gladiátor. Navzdory svému vzhledu však mají přátelštější povahu než někteří jiní psi z tohoto seznamu bojových plemen. Bullteriér

4. Cane Corso

 

Cane Corso plemena bojových psů

Cane corso je další známé robustní a silné plemeno, které vypadá agresivně. Pochází z jejich historie, protože tato italská doga byla používána jako pes pro římské vojáky. Jsou velcí a velmi děsiví, zejména když je vidíte poprvé.Podívejte se také na.
10 nejvzácnějších plemen psů na světě

 

Tito psi mají také velmi silnou čelist a agresivitu vůči kořisti. Toto plemeno může díky své velikosti a vytrvalosti snadno dominovat v ringu , což z něj činí jedno z nejlepších bojových plemen. Dnes se používají také v armádě a stávají se oblíbenými policejními psy. Lovecký pes

5. Dobrman

 

Dobrman

Dobrman, který byl původně vyšlechtěn jako lovecký a bojový pes, může být díky své vytrvalosti dobrým soupeřem v bojovém ringu. Ačkoli tento pes vypadá mnohem štíhleji než některá jiná plemena na tomto seznamu, nenechte se zmást – dobrmani jsou známí svou agresivitou a silou. Pitbull – Odsouzený pes s velkým srdcem.

6. Rotvajler

 

Rotvajler

Málokdo ví, že rotvajleři jsou obecně agresivnější, silnější a nebezpečnější (pokud nejsou správně vycvičeni) než slavní pitbulteriéři nebo jiná plemena. Podle statistik jsou rotvajleři nejděsivějšími psy, protože tomuto plemeni se připisuje více nehod s pokousáním než jiným plemenům.

 

Toto klidné, odvážné , sebevědomé a oblíbené plemeno bojových psů se postaví všemu, čemu čelí. Rotvajler je dodnes jedním z nejčastěji používaných bojových plemen, a to nejen díky své síle, stisku a agresivitě, ale také proto, že stejně jako pitbulteriér nikdy neustoupí.

7. Americký stafordšírský teriér

 

 

Americký stafordšírský teriér je mrštný, atletický, rychlý a neúnavný a je dalším známým plemenem bojových psů, které se dnes používá v nelegálních sportech. AmStaff, jak je tento pes také znám, je obecně velmi agresivní vůči ostatním zvířatům. Jsou neodolatelní a bojují na život a na smrt.

 

Nepovažujte je však za jedno z oblíbených plemen bojových psů. Při výcviku a správné socializaci od štěněte může být AmStaff velmi dobře vychovaným společníkem a věrným a klidným mazlíčkem pro většinu milujících majitelů psů. Americký stafordšírský teriér: charakteristika plemene

8. Stafordšírský bulteriér

 

Stafordšírský bulteriér

Další teriér na seznamu, „původní“ anglický stafordšírský bulteriér, je velmi oblíbený v psích zápasech. Staffy, jak se jim často říká, bojují, i když jde do tuhého. Jako plemeno teriérů mají velkou dravost, což z nich dělá dokonalé soupeře pro sport, jako jsou psí zápasy.

 

Díky své podsadité stavbě těla a ochotě bojovat jsou tato plemena dnes běžně k vidění v psích zápasech. Jsou to také velmi inteligentní psi, kteří se dají snadno vycvičit a rádi dělají radost svému majiteli, což je pro tuto činnost činí ještě dokonalejšími.

9. Kuchi

 

Kuchi


Velmi vzácné plemeno psa kuči – známé také jako afghánský ovčák – je jedním z nejoblíbenějších bojových psů v Afghánistánu a dalších okolních zemích. Tito psi byli původně chováni k ochraně svých majitelů, dokud si lidé neuvědomili, že na psích zápasech mohou také vydělat velké peníze.

 

Protože psi kmene kuči jsou velmi teritoriální, odolní a vyšlechtění tak, aby se o sebe dokázali postarat sami, jsou na Blízkém východě velmi silnými konkurenty.

10. Německý ovčák

 

Německý ovčák plemena bojových psů

Německý ovčák je na seznamu bojových plemen proto, že se dodnes používá v některých bojových ringu, a to hlavně kvůli své schopnosti snadno se vycvičit k útoku. Nejsou nejsilnějšími ani nejtvrdšími psy mezi bojovými psy, ani nemají zvlášť silný skus, ale díky své inteligenci jsou oblíbení.

 

Němečtí ovčáci mají přirozený útočný instinkt spojený s agresivní povahou a věrností, kterou lze při správné výchově ještě zlepšit. Stále patří mezi nejchytřejší plemena psů , ale silou se nevyrovnají většině ostatních plemen bojových psů.

11. Akita

 

  Akita plemena bojových psů

Akita je na seznamu plemen bojových psů především kvůli své velikosti a velmi agresivní povaze. Toto plemeno nebylo nikdy vyšlechtěno pro boj, ale v moderní době (zejména ve Velké Británii) bylo používáno v bojích proti jiným stejně silným a dravým psům.

 

Plemeno pochází z Japonska. Původně byli chováni k ochraně šlechty v jejich rodné zemi. Používali se také ke stopování velké zvěře, jako jsou medvědi a divočáci, a v té době byli skvělými loveckými psy.

12. Boerboel (Boerboel)

 

Boerboel (Boerboel) plemena bojových psů

Díky své velikosti a síle je búrský pes často využíván jako bojový pes v zemích, jako je Jihoafrická republika. Tito psi, známí také jako jihoafričtí mastifové, byli vyšlechtěni na ochranu před predátory a pro práci na farmách.

 

Patří mezi nejsilnější plemena psů na světě. Díky své svalnaté a velké stavbě těla a velmi silné čelisti není divu, že je búrský pes často využíván jako jedno z bojových plemen.

13. Tosa Inu – plemena bojových psů

 

Tosa Inu plemena bojových psů
Dalším velmi vzácným plemenem je tosa inu, velký pes, se kterým se často nesetkáte. Toto plemeno je jedním z mála psů, kteří byli původně vyšlechtěni speciálně jako bojoví psi. Tosa inu jsou proto velmi agresivní, dovedou bojovat s jinými psy a jsou extrémně silní. Plemeno pochází z Japonska , bohužel je stále často využíváno právě v psích zápasech. Tosa inu : Charakteristika plemene

14. Anglický mastif – plemena bojových psů

 

Anglický mastif plemena bojových psů

Přestože v dnešní době nejsou psí zápasy tak oblíbené jako v minulosti, na některých místech a v některých zemích se anglický mastif stále používá v bojových kruzích. Tito mohutní psi jsou známí svou hrozivou velikostí a silou.

 

Používali se jako hlídací psi, ale ve skutečnosti jsou známí svou temperamentní povahou. Při výcviku anglického mastifa pro bojový ring trenéři využívají přirozenou dominanci psa a snaží se bránit jeho teritorium, ale toto plemeno je obvykle velmi klidné a při správné výchově je skvělým domácím mazlíčkem.

15. Argentinský mastif – plemena bojových psů

 

Argentinská doga

Očekávalo se, že na tomto seznamu bude další děsivě vypadající populární plemeno bojových psů, argentinský mastif . Velký, svalnatý a obvykle bílý argentinský mastif je silným protivníkem a představuje nebezpečí pro každé jiné zvíře. Argentinská doga: Popis plemene

 

Kvůli volné kůži na krku není pro druhého psa snadné ji uchopit a stáhnout německou dogu. Toto plemeno je agresivní, má velmi silný skus a je obávaným soupeřem proti všem ostatním psům na tomto seznamu.

 

plemena bojových psů Na závěr

 

Pokud jde o bojová plemena psů , těchto několik psů je jen špičkou ledovce. Stačí vyhledat na Googlu stovky fotografií a videí psích zápasů a uvidíte nejneočekávanější plemena, která jsou nucena se této kruté činnosti účastnit.

 

V některých zemích se psím zápasům stále daří. Je smutné, že tento nelegální a barbarský sport je stále živý. Pokud jde o výše uvedená bojová plemena psů, každý z nich bude vynikajícím rodinným psem, pokud bude správně vycvičen a socializován. Agresivní jsou jen díky výcviku a majiteli, a když to není jejich životní úkol, budou z nich skvělí domácí mazlíčci.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button