PLEMENA PSŮ SKUPINYPsi

Nejlepší domácí pes : TOP 13 plemen

Nejlepší pes jako domácí mazlíček ?Pokud jsou psi nejlepšími přáteli člověka, pak psi jako domácí mazlíčci mají zcela nový význam. Tito psi jsou obvykle hlídací psi, kteří jsou nejšťastnější, když jsou s lidmi. Zatímco některá plemena psů se narodila pro práci nebo mají samostatné rysy, které z nich dělají ideální hlídací psy, psi společníci rádi sedí ve vaší náruči nebo se zapojují do jakékoli činnosti, kterou děláte.

Tato plemena patří k nejlepším společníkům a budou vám věrnými čtyřnohými přáteli po mnoho let.

Papillon

 

Papillon Nejlepší domácí pes

Papillon s živým výrazem a ostražitýma ušima je vždy ve střehu. Tito malí společníci byli oblíbení u evropských králů, ale pro svou hravou povahu je milují i děti. Papillon je drobný, ale ve srovnání s jinými plemeny domácích psů vyžaduje více každodenního pohybu a duševní stimulace. Je to ten nejlepší pes společník. Papillon: charakteristika plemene

Přehled plemen

 

 • VÝŠKA: 20 až 28 cm
 • Hmotnost: 3 až 5 kg
 • FYZICKÉ ZNAKY: Dlouhá, rovná srst; bílá s červenými, sobolími, černými nebo citronovými znaky; výrazné uši.

Čivava

 

Čivava Nejlepší domácí pes

Dobré věci přicházejí v malých baleních a jen málo psů je menších než malá čivava. Čivavy si ke svým majitelům vytvářejí silné pouto a rády s nimi tráví čas. Tomuto pejskovi je jedno, jestli ho máte na klíně, nebo v kabelce, hlavně že může být po vašem boku.

Mají relativně nízké energetické nároky a stejně dobře se přizpůsobí životu v domě nebo bytě. Jsou to dobří hlídací psi a rádi vás upozorní, pokud na trávníku uvidí neznámé lidi nebo zvířata. Nezapomeňte toto plemeno od útlého věku socializovat, abyste u něj vypěstovali přátelské chování.

Přehled plemen

 

 • VÝŠKA: 13 až 20 cm
 • Hmotnost: do 3 kg
 • FYZICKÉ ZNAKY: Výrazné uši a ostražitý výraz; krátká nebo dlouhá srst v různých barvách, včetně černé, bílé, modré a dalších.

Francouzský buldoček

 

Francouzský buldoček Nejlepší pes společník

Francouzský buldoček se stává ideálním přátelským společníkem. Je oblíbený u obyvatel bytů a nevyžaduje velký dvůr ani prostor pro procházky. Samozřejmě jim prospěje každodenní procházka nebo dvě, ale jinak je toto plemeno známé jako klidné. Každý, kdo hledá milujícího společníka, se může těšit z milé přítomnosti malého buldočka. A proto je to ten nejlepší pes společník. Francouzský buldoček

Přehled plemen

VÝŠKA: 28 až 33 cm
Hmotnost: 7 až 13 kg
FYZICKÉ VLASTNOSTI: Kompaktní s velkou hlavou a krátkým čenichem; uši jsou vzpřímené; hladká srst v různých stálých barvách,

 

Zlatý retrívr

 

Zlatý retrívr Nejlepší pes společník

Zlatý retrívr je milý a láskyplný pes. Je vhodný pro jednotlivce nebo rodiny, které chtějí přátelského společníka. Zlatý retrívr je díky své povaze a pozornosti k lidským potřebám ideální volbou pro služební nebo terapeutické psy. Zlatý retrívr: popis, vlastnosti a péče

Přehled plemen

 

 • VÝŠKA: 58 až 60 cm (muži); 55 až 57 cm (ženy)
 • Hmotnost: 29 až 34 kg (muži); 25 až 29 kg (ženy)
 • FYZICKÉ ZNAKY: velká hlava s výraznýma očima; srst je středně dlouhá a má odstíny od světle zlaté po červenou.

 

Shi-tsu

 

Ši-cu Nejlepší domácí pes

Předpokládá se, že pocházejí z Tibetu a staly se oblíbeným společníkem čínských císařů. Do 19. století byly přísně chráněny před obchodem nebo vývozem. Tito malí psi varovali krále před vetřelci, když se k nim přiblížili lidé nebo zvířata. Kromě hlídání bylo hlavní náplní života shi-tzu hřát své pány. Shih Tzu: Charakteristika plemene

Dnes se Shi Tzu daří, když může trávit čas se svými společníky. Shih Tzu váží od 4 do 7 kg a mají klidnou povahu, díky které se přizpůsobí životu v bytě nebo domě.Nejlepší pes společník .

Přehled plemen

 

 • VÝŠKA: 20 až 28 cm
 • Hmotnost: 4 až 7 kg
 • FYZICKÉ ZNAKY: malý, ale robustní; kulatý obličej s krátkým čenichem, dlouhá dvojitá srst v různých barvách.

Irský vlkodav

 

Irský vlkodav Nejlepší domácí pes

Pokud hledáte skvělého psa, irský vlkodav je klidný a věrný společník. Toto vynikající plemeno psů má dobré srdce a je známé jako vynikající rodinný pes, který je pozorný a věrný své rodině. Irský vlkodav
Původně byli irští vlkodavové vyšlechtěni k lovu velké zvěře v Irsku a dnes jsou skvělými společníky. Nezapomeňte jim každý den dopřát pořádnou procházku, aby si mohli protáhnout nohy. Jsou rádi se svými majiteli a jsou přátelští ke známým tvářím i cizím lidem.Pes také patří na seznam.
10 největších plemen psů na světě .

Přehled plemen

 

 • VÝŠKA: 76 až 81 cm
 • Váha: 54 kg a více (muži), 45 kg a více (ženy)
 • FYZICKÉ VLASTNOSTI: vysoký ; drátěná dvojitá srst v černé, šedé, bílé a dalších barvách.

Americký stafordšírský teriér

 

Americký stafordšírský teriér Nejlepší domácí pes

Americký stafordšírský teriér je rodinné plemeno psa. Navzdory stigmatu, které toto plemeno obklopuje, jsou tito psi známí jako milující a láskyplní společníci. Jako každé plemeno psů potřebují správný výcvik a socializaci, aby se jejich osobnost mohla rozvinout.

Tito psi vypadají, jako by se věčně usmívali, což odpovídá jejich šťastné a „potrhlé“ povaze. Přestože jsou středně velké, často se vám snaží sedět v náručí. Americký stafordšírský teriér potřebuje dostatek pohybu a duševní stimulace. Jsou ideálním společníkem pro aktivní lidi, kteří rádi sportují, běhají, chodí na túry apod. Americký stafordšírský teriér: charakteristika plemene

Přehled plemen

 

 • VÝŠKA: 43 až 48 cm
 • Hmotnost: 18 až 32 kg
 • FYZICKÉ VLASTNOSTI: Středně velký až velký pes se svalnatou postavou a hranatou hlavou; krátká, hladká srst v různých barvách.

Mops

 

Mops Nejlepší domácí pes

Tito malí společníci byli vyšlechtěni, aby dělali lidem radost, a dodnes jsou přizpůsobivými domácími mazlíčky. Mopsové pocházející z Dálného východu byli chováni jako společníci buddhistických mnichů v tibetských klášterech a jako společníci královských rodin čínských dynastií. Později byl mops vysoce ceněn v Nizozemsku, Francii a dalších evropských zemích.

Mopsové váží kolem 8 kg a jsou pevní a dobře stavění, dejte si pozor, abyste je nepřekrmovali, jinak budete mít v rukou zavalitého mopse! Při správné péči se dožívají až 18 let.Nejlepší pes společník.

Přehled plemen

 

 • VÝŠKA: 25 až 33 cm
 • Hmotnost: 6 až 8 kg
 • FYZICKÉ ZNAKY: hranaté tělo; krátké nohy a „vyhlazený“ obličej; krátká, hladká srst v barvách včetně černé.

Německý krátkosrstý ohař

 

Německý krátkosrstý ohař

Německý krátkosrstý ohař je lovecký pes, který může být skvělým aktivním společníkem. Patří mezi 10 nejoblíbenějších plemen AKC a je skvělým společníkem pro lidi, kteří chtějí partnera na lov, běhání nebo turistiku. Vynikají téměř v každém sportu, takže jsou skvělou volbou, pokud se chcete věnovat agility, běhu s míčem, skokům do vody atd. Německý krátkosrstý ohař: charakteristika plemene

Toto plemeno je známé tím, že je přátelské a láskyplné. Byli vyšlechtěni pro své lovecké schopnosti, ale také jako ochotní a společenští psi.

Přehled plemen

VÝŠKA: 58 až 63 cm (muži); 53 až 58 cm (ženy)
Hmotnost: 25 až 31 kg (muži); 20 až 27 kg (ženy)
FYZICKÉ VLASTNOSTI: Atletická postava s dlouhýma nohama; ocas může být huňatý nebo dlouhý; krátká srst.

Maltský

 

Maltský

Pochází ze Středomoří a po staletí je oblíbeným společníkem. Tito psi mají dlouhou hedvábnou srst bílou jako sníh a váží pouhé 3 kg. Maltézština si získala oblibu v celém starověkém světě. Předpokládá se, že dámy z římské šlechty si jednoho z těchto psů často zastrkávaly do šatů.

Dnes se Matezák velmi rád nechá objímat a nosit. Jsou ostražití a navzdory své malé velikosti vás vždy upozorní na číhající nebezpečí. V tomto ohledu jsou dobrými hlídacími psy, ale neposkytují příliš velkou ochranu. Jako společníci jsou však velmi oblíbení.

Přehled plemen

 

 • VÝŠKA: 20 až 25 cm
 • Hmotnost: 2 až 3 kg
 • FYZICKÉ ZNAKY: Drobné tělo s pevnou bílou srstí, která je dlouhá a hedvábná; tmavé ostražité oči a černý nos.

Jezevčík

 

Jezevčík

 

Jezevčík, kterému se někdy říká „pes na suchý zip“, je velmi věrný společník. Dnešní jezevci, kteří byli původně vyšlechtěni k lovu drobné zvěře.

Jezevčík, který je k dispozici ve standardní i miniaturní velikosti, rád pozoruje lidi a zvířata na trávníku. To z něj dělá vynikajícího strážce. Často následují svého majitele z místa na místo a jsou mu věrným společníkem.

Přehled plemen

 

 • VÝŠKA: 20 až 25 cm (standardní); 12 až 15 cm (miniaturní)
 • Hmotnost 7 až 14 kg (standardní); až 5 kg (miniaturní)
 • FYZICKÉ ZNAKY: Dlouhé tělo s krátkýma nohama; srst je hladká (krátkosrstá), dlouhosrstá a huňatá v mnoha různých barvách s různými znaky.

Láhev

 

Láhev

Inteligentní a všestranný pudl je jedním z nejznámějších psích plemen. Pudlové standardní velikosti jsou vynikající lovci, ale také skvělí společníci. Snadno se cvičí a mají dlouhou životnost. Rádi vám sedí na klíně nebo předvádějí triky a jsou dobrým mazlíčkem pro malé i velké. Pudl – Charakteristika plemene

Přehled plemen

VÝŠKA: standardní: 38 cm; miniaturní: 25 cm
Hmotnost: Standardní: 20 až 31 kg; Miniaturní: 6 až 8 kg
FYZICKÉ ZNAKY: Kudrnatá srst v různých barvách, živý výraz s huňatýma ušima.

Bostonský teriér

 

Bostonský teriér

 

Bostonský teriér je přátelský a všestranný společník. Tento pes není příliš malý, ale ani příliš velký, je kompaktní a robustní – váží maximálně 11 kg. Toto plemeno si pro své zdvořilé chování a vynikající vzhled vysloužilo přezdívku „americký gentleman“.

Když se vydáte na jakoukoli městskou ulici, pravděpodobně uvidíte bostonského teriéra, jak si to štráduje. Tito společní psi jsou dobře přizpůsobeni životu ve městě a dobře se jim daří i v bytě. Rodiny, které chtějí náročného psa pro život na předměstí, budou bostonským teriérem nadšené.

Přehled plemen

VÝŠKA: 38 až 43 cm
Hmotnost od 5 do 11 kg
FYZICKÉ VLASTNOSTI: Kompaktní, ale robustní postava s kulatým obličejem a vztyčenýma ušima; hladká srst v plných barvách nebo s bílými akcenty.

Některá plemena psů jsou od přírody nezávislá. Přestože jsou stále výbornými domácími mazlíčky, nemusí vám poskytnout „přítulnou společnost“, kterou hledáte. Plemena jako shiba inu , akita a čau-čau mohou být zdrženlivější. Než si vyberete ideální štěně, nezapomeňte si udělat průzkum o každém zvažovaném plemeni.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button