PÉČE O PSYPsi

5 důvodů, proč váš pes vyje

Proč pes vyje .Vědci se domnívají, že vytí psů souvisí s jejich genetikou. Starobylá plemena psů se určují podle toho, nakolik se jejich DNA shoduje s DNA vlků, z nichž pocházejí. 5 důvodů, proč váš pes vyje :

 

1. Psí vytí je majákem společenství – Proč pes vyje .

Ve volné přírodě vlci a divocí psi vyjí, aby přivedli jedince po lovu zpět do smečky. Psi, kteří reagují vytím , poskytují své smečce informace o poloze. Jedna z odpovědí na otázku: „Proč psi vyjí?“ je, že psí vytí funguje jako naváděcí maják pro vokalizaci nebo jako jakýsi zvukový maják, který navádí ostatní členy smečky zpět.

 

Podobným projevem může být vytí domácích zvířat, zejména pokud jste celý den mimo domov. Psi vyjí, protože volají své milované domů.

 

proč pes vyje

 

2. Upozornění na vytí psa – Proč pes vyje .

Vytí je varováním pro cizí lidi. Vytím psi oznamují svou přítomnost a upozorňují své okolí na měnící se okolnosti. V tomto kontextu funguje psí vytí jako obranný mechanismus, který má odradit potenciální predátory a zajistit bezpečnost psů (a lidí) ve skupině nebo i jednotlivce.

 

V domácím prostředí, jako je váš domov, může vyjící pes výt ze stejného důvodu. Někteří psi štěkají, jiní vyjí, když někdo cizí vstoupí do dveří nebo když na příjezdovou cestu vjede nové auto.

 

proč pes vyje

 

3. Psi vyjí, aby upoutali pozornost

Jednoduchá odpověď na otázku: „Proč psi vyjí?“ Vyjící pes může chtít pozornost. Někteří majitelé psů vědí, že psi mohou být stejně emocionální jako každý člověk. Zvuk vytí psa přitahuje pozornost jeho majitele.

 

Tato mince má samozřejmě dvě strany. Pokud váš pes ví, že odjíždíte na delší dobu, může na znamení separační úzkosti výt. Psi, kteří nemají hračky nebo dostatek věcí, které by je v době vaší nepřítomnosti zabavily, jsou smutní, osamělí a depresivní. Tak smutná odpověď na otázku: „Proč psi vyjí?“ Může se stát, že váš pes vyje na protest proti tomu, že ho necháváte o samotě.

 

proč pes vyje

 

4. Psi vyjí v reakci na podněty z prostředí

Vytí psa může být reakcí na jeho okolí. Mezi nejčastější provokace patří sirény sanitek, policejních nebo hasičských vozů. Když pes uslyší v dálce sirény, často začne výt. Důvod, proč psi na sirény vyjí, není znám. Někteří psi nereagují ani na vytí jiných psů v okolí, ale když slyší sirény, začnou výt. Možná výška tónu sirén probudí v psovi nějakou jinak spící genetickou vzpomínku na to, proč pes vyje.

 

Vytí psa nastává, když pes vnímá určité zvuky. Podnětem a spouštěčem může být cokoli: hudba na večírku, populární písně nebo zvuk hudebních nástrojů. Zdá se, že jedním z důvodů, proč psi vyjí, je prožitek společenství nebo sounáležitosti. Možná se pes chce jen zapojit a být součástí akce.

Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

 

5. Psi vyjí, aby dali najevo bolest

Další odpověď na otázku: „Proč psi vyjí?“ je možné, že psi vyjí, aby vyjádřili zranění. Lidé pláčou, když se jim něco stane, psi v podobných situacích vyjí. Psi vyjí, aby vyjádřili bolest. Někteří psi jsou také vycvičeni k tomu, aby při hledání vyli. Lovecká plemena psů vyjí na znamení pronásledování nebo dostižení kořisti. Viz . 10 nejčastějších chyb při výcviku psa

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button