PÉČE O PSYPsi

Jak často odčervovat psa? Zjistěte to zde

Jak často odčervovat psa? Zjistěte to zde. Odčervování se stalo kontroverzním tématem. Existuje mnoho protichůdných názorů, silných stanovisek a střetů zájmů, které vedou k mnoha debatám na toto téma. Není sporu o tom, že parazité mohou být pro domácí zvířata škodliví a někteří mohou představovat riziko i pro člověka.

Jak často odčervovat psa

 

 

Jak často odčervovat psa? Není pochyb o tom, že chceme snížit zátěž domácích zvířat parazity, abychom zlepšili jejich zdraví a snížili rizika pro člověka. Všechny problémy jsou způsobeny otázkou „jak“. Vývoj strategie odčervování vyžaduje zohlednění několika různých aspektů, včetně:

  • Jací parazité se v oblasti vyskytují?
  • Jsou rizika stejná po celý rok, nebo jsou sezónní?
  • Jací parazité představují riziko pro jednotlivé zvíře nebo jaká je pravděpodobnost, že zvíře bude vystaveno riziku? (Např. chodí zvíře ven? Je vystaveno mnoha dalším zvířatům? Je v domácnosti více domácích zvířat?)
  • Jsou v domácnosti osoby, které jsou parazitárními infekcemi obzvláště ohroženy? (např. malé děti, osoby s vývojovým postižením, které mohou být častěji vystaveny výkalům domácích zvířat?).
  • Všichni se shodují na tom, že štěňata a koťata potřebují agresivnější odčervení, ale existuje několik různých přístupů k odčervení dospělých zvířat.

 

Kdy odčervit psa

 

Kdy odčervit psa

 

Rada pro parazity domácích zvířat doporučuje měsíční odčervování z několika důvodů. Jedním z nich je, že na základě délky účinnosti používaných léků zabraňuje měsíční odčervování vzniku významných populací parazitů ve zvířeti (a tím i v jeho prostředí). Díky tomu je léčba také uživatelsky přívětivá – lidé si snáze zapamatují, že mají své zvíře léčit. Mezi obavy, které tento přístup vzbuzuje, patří myšlenka „jeden plán pro všechny“, přestože existují velké rozdíly v rizicích mezi jednotlivými regiony, a dokonce i mezi zvířaty ve stejné oblasti. Existují také obavy, že takové intenzivní užívání přispívá k rozvoji rezistence parazitů vůči lékům (problém u některých jiných druhů, např. u koní a ovcí), ačkoli se nezdá, že by to byl zásadní problém… alespoň zatím ne. Příčiny vypadávání vlasů u mužů: hlavní viníci.

 

Přirozené odčervení psa

 

Přirozené odčervení psa

 

Nejnovější evropské pokyny zaujímají poněkud odlišný přístup a více se zaměřují na individuální rizika pro každé zvíře. Tyto pokyny doporučují, aby byla zvířata při pravidelném odčervování ošetřována nejméně čtyřikrát ročně, přičemž mezi jednotlivými ošetřeními nesmí být delší než tři měsíce. To vychází z některých výzkumů, které ukázaly, že snížení počtu ošetření na 3-4 ročně nemá žádný vliv na množství parazitů. Anglický trpasličí teriér

 

Jak často odčervovat psa. Tento přístup je tedy konzervativnější (co se týče počtu ošetření) a pravděpodobně bude mít menší vliv na rozvoj rezistence, ale vyžaduje více organizace a přemýšlení. Při správném použití je to pravděpodobně dobrý přístup.

 

Odčervovací tablety

 

Odčervovací tablety

 

Odčervovací tablety. Další přístup doporučila kanadská skupina odborníků na parazity. Podle jejich přístupu se v domácnostech s nízkým rizikem (jak zvířata s nízkým rizikem expozice parazitům, tak lidé s nízkým rizikem infekce) léčí na základě výsledků vyšetření stolice, nebo pokud se vyšetření stolice neprovádí, doporučuje se léčba jednou nebo dvakrát ročně. Ve vysoce rizikových domácnostech se doporučuje vyšetření stolice 3 až 4krát ročně a léčba na základě výsledků, nebo běžná preventivní léčba prováděná nejméně 2krát a nejlépe 3 až 4krát ročně. Hlavní kritika tohoto přístupu spočívá v tom, že je složitější a možná náchylnější k chybám nebo opomenutým zákrokům. Pes do bytu : 15 nejlepších plemen do bytu

 

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď a ani by neměla existovat. Skutečně nelze použít univerzální přístup, který by správně řešil rizika pro všechna zvířata (a lidi) ve všech regionech. Logickým přístupem je přizpůsobit strategii odčervení vašemu zvířeti na základě rizika pro vaše zvíře a vaši rodinu. Bez ohledu na zvolený přístup je pravidelné testování výkalů dobrým (a málo využívaným) způsobem, jak posoudit, co se děje s parazity u vašeho zvířete, a zjistit selhání léčby nebo rozvoj rezistence na léky.

 

Jak často odčervovat psa

 

Jak často odčervovat psa

 

Jak často odčervovat psa. Měsíční prevence srdečních červů má také vliv na to, co děláte. Protože typické prostředky proti srdečním červům jsou účinné i proti škrkavkám a hlísticím. Hlavní parazité, na které se zaměřuje rutinní odčervování. Pokud se nacházíte v oblasti s výskytem srdečních červů. Během sezóny dirofilariózy a hlavního rozhodnutí je indikována měsíční léčba. Co je třeba udělat po zbytek roku (kdy srdeční červi nepředstavují riziko po celý rok).

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button