PÉČE O PSYPsi

10 důvodů, proč v životě potřebujeme psa

Všichni víme, jak jsou psi roztomilí a jaká je s nimi zábava. Ale také hodně jedí, hodně kadí a dostávají se do nejrůznějších potíží. Jsou nákladné a vyžadují mnoho času a pozornosti. Opravdu potřebujeme čtyřnohého přítele? ANO! A zde je 10 nejdůležitějších důvodů, proč potřebujete psa, aby vám nastartoval život:

Život bez psů… Nikdy!

 

Štěně

1. Psi výrazně zlepšují náladu!

Pouhých 15-30 minut strávených se psem vám může pomoci cítit se klidněji a uvolněněji, snížit stres a zvýšit pocit štěstí. Hra se štěnětem zvyšuje hladinu dopaminu a serotoninu v mozku, což jsou neurotransmitery spojené s potěšením a klidem. Takže až se příště budete cítit sklesle, vezměte do ruky hračku a strávte nějaký čas se svým štěnětem! Ten vrtící ocas vám určitě vykouzlí úsměv na tváři.Potřebujeme psa.

šťastný majitel psa potřebujeme psa

2. Lidé se psy se rychleji zotavují z nemoci. Potřebujeme psa.

Potřebujeme psa .Majitelé psů mají mnohem vyšší míru uzdravení z nemoci než majitelé jiných domácích zvířat. Lidé, kteří vlastní psa, mají dvakrát větší pravděpodobnost, že se plně uzdraví, než lidé bez psa! Začněte se mazlit se svým psem!

3. Pes zlepšuje vaši fyzickou pohodu a podporuje zdravou kondici.

Samozřejmě! Váš pes potřebuje každodenní pohyb a vy také! Majitelé psů jsou zodpovědní za hru a práci se svými psy, takže lidé se psy bývají aktivnější.

 

činnost se psem potřebujeme psa

4. Psi pomáhají zvyšovat sociální interakce.

Psi potřebují nejen péči a čas na hraní , ale také čas na socializaci s ostatními psy! To znamená, že jejich majitelé budou mít možnost se socializovat s ostatními majiteli a zároveň dohlížet na psy. I pouhá procházka po okolí může přinést spoustu nových přátel a začít spoustu rozhovorů!

5. Mít psa dělá člověka úžasnějším !

Zodpovědnost, trpělivost, obětavost a odhodlání, které s sebou pes přináší, z nás dělá silnější a lepší lidi. Dalmatinský pes

potřebujeme psa

6. Mít psa vás může učinit atraktivnějšími pro potenciální milostné vztahy.

Majitelé psů jsou často velmi atraktivní , která žena se nepodívá na muže venčícího své štěně nebo naopak ? Psi často sbližují lidi , vždyť kolikrát se vám stalo, že jste byli na procházce se svým psem a někdo vás oslovil a zeptal se, jak se váš pes jmenuje, kolik mu je let a podobně?

 

7. Protože žijí, aby chránili své majitele a jejich děti ?

Je dobré vést děti k tomu, aby se spřátelily s vaším čtyřnohým kamarádem . Měli byste je naučit, jak psa krmit , napájet nebo koupat. Mezi dětmi a psem může vzniknout silné pouto.
Psi také učí děti socializaci. Stejně jako většina z nás , i psi jsou společenští, rádi a potřebují pozornost a náklonnost. Tím, že se děti naučí komunikovat se psem, se mohou naučit lépe socializovat s novými tvářemi a ostatními dětmi.Potřebujeme psa .Podívejte se také na : Pes , pes domácí – Cesta od vlka k domácímu mazlíčkovi .

 

Pozorný pejsek, potřebujeme psa

8. Protože dávají ty nejlepší polibky

Chladno a vlhko… Ale pořád je to tak roztomilé! To, že vám pes olizuje tvář, je projevem náklonnosti a respektu, protože vás pes považuje za dominantního vůdce smečky.

 

sladké štěně

 

 

Štěňata používají olizování také tehdy, když jsou zvědavá, jak se cítíte. Psi mají v nose a tlamě speciální receptory, které používají ke zpracování a interpretaci pachových molekul obsažených v lidském potu. Podle olizování obličeje pes pozná, zda jste šťastní, nebo zda jste ve stresu. A někdy mu prostě chutnají lidé!!!Potřebujeme psa.

 

Lízání také uvolňuje příjemné endorfiny a často psům dodává pocit pohodlí a bezpečí. Váš pes vám může olizovat obličej jen proto, že je to příjemné.

 

9. Jsou odrazem vaší osobnosti!

Typ psa, kterého máte, hodně vypovídá o vaší osobnosti. Existuje velmi jasná souvislost mezi osobností člověka a typem psa, kterého má. Například lidé vlastnící malé psy byli inteligentnější, zatímco nejsvědomitější byli majitelé užitkových psů, jako jsou dalmatini a buldoci. Ale pozor: psi přebírají také osobnostní rysy svých majitelů, takže pokud se neustále chováte agresivně, může mít váš pes agresivní sklony.Potřebujeme psa .

10. Je třeba říkat víc?

Pokud si to myslíte, zanechte nám komentář pod článkem 🙂 a nezapomeňte dát lajk
naši fb stránku
🙂 .

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button