PÉČE O PSYPsi

Jak vybrat vodítko pro psa? Rady a srovnání

Výběr vodítka pro psa. Při výběru pomůcek a potřeb pro venčení se zdá, že možnosti jsou nekonečné! Vodítka jsou důležitým výcvikovým nástrojem, který budete používat téměř každý den. Proto je důležité najít takovou, která odpovídá vašim potřebám a preferencím.

Na internetu najdete mnoho vodítek a dalších postrojů pro psy. Ale co si vybrat? Vodítko byste měli vybírat podle několika faktorů, kterými jsou velikost a síla vašeho psa, materiál, ze kterého je vodítko vyrobeno, délka vodítka až po nebezpečné okraje na vodítku.

 

vodítko pro psa

Vodítko pro psa

 

Různé činnosti jsou jednodušší s různými typy vodítek. Možná zjistíte, že je lepší mít různé druhy vodítek v závislosti na tom, co se svým psem plánujete – ať už se jedná o turistiku, výcvik psů nebo procházku přeplněným centrem města. Ať už si vyberete jakékoliv vodítko, mělo by být dobře vyrobené, s bezpečnou sponou a pohodlné na používání.

 

Níže uvedené věci jsou některé z těch, které byste měli mít na paměti při výběru vodítka – níže podrobněji popíšu, která vodítka osobně doporučuji.

  • Pokud se obáváte, že vodítko bude špinavé nebo zapáchat, vyberte si vodítko, které je odolné proti zápachu a vodě jako bonus a snadno se omývá.
  • Pokud vaše štěně ničí vodítko, kupte raději několik levných a pak investujte peníze do nejvhodnějšího vodítka.
  • Pokud chcete zajistit bezpečnost svého psa, pořiďte si reflexní vodítko.
  • Velikost a materiál vodítka by měly být zvoleny podle velikosti a hmotnosti vašeho psa. Čivava bude přetížená váhou tlustého vodítka s těžkou sponou a bernardýn si na vodítko snadno nacvakne tenký řemínek nebo lehkou sponu.

Přečtěte si o různých možnostech vodítek, které vám umožní lépe se rozhodnout, do kterého vodítka investovat pro vás a vašeho psa.

Standardní vodítko

Toto vodítko je nejběžnějším typem, se kterým se setkáte.

Nylonové vodítko: Nylonová vodítka jsou cenově dostupná a snadno se čistí. Pokud je velikost správná a hrany nylonu nejsou ostré, může být v ruce. Čím tenčí je šířka nylonového vodítka, tím větší je pravděpodobnost, že vás bude vodítko pálit na rukou. Pokud váš pes nečekaně táhne! Nylon není tak pružný a měkký jako jiné materiály vodítek, zejména pokud potřebujete větší a silnější vodítko pro velkého psa. Někteří psi také rychle prokousávají nylonová vodítka; pokud máte vodítko, které můžete žvýkat, vyhněte se běžným nylonovým vodítkům. Nylonová vodítka jsou dobrou volbou pro krátké procházky nebo rychlé cesty na veterinární kliniku. Například v obchodech s chovatelskými potřebami nebo v kadeřnictvích pro psy mají často spoustu možností, jak zajistit bezpečnost – například toto nylonové vodítko od společnosti Nite Ize, které svítí a bliká, když jdete se psem ven za tmy.

Kožené vodítko: Vodítka vyrobená z kvalitní kůže mají dlouhou životnost a velmi pohodlně se drží. Kůže se v případě ušpinění těžko zašpiní, takže tento typ vodítka je vhodný pro běžné procházky po městě. Vyberte si kožené vodítko, které je voděodolné, abyste zabránili jeho vysychání a praskání.

Konopné vodítko: Pokud má váš pes citlivou pokožku nebo je alergický, je konopné vodítko díky svým hypoalergenním vlastnostem vynikající volbou. Konopí je velmi šetrné k přírodě; samotná rostlina se díky své odolnosti pěstuje bez použití pesticidů a fungicidů. Je také antimikrobiální a přirozeně odolný proti zápachu! Toto konopné vodítko od společnosti West Paw je lehké, velmi šetrné k vašim rukám (používáním se stává ještě jemnějším!), pevné a odolné, aby vydrželo dlouhá léta. Pes Boseron

 

vodítko pro psa

 

Zatahovací vodítko

 

Samonavíjecí vodítka (nazývaná také flexi vodítka) se mohou zdát jako skvělý nápad – chcete, aby váš pes měl volnost při zkoumání a přitom byl stále připoután k vám – ale často tato samonavíjecí vodítka způsobují více problémů, než kolik tato volnost stojí! Zatahovací vodítka nejenže učí psa, že tahání na vodítku je přijatelné. Natahovací vodítka však mohou způsobit zranění lidí i psů. V tomto článku najdete další informace o bezpečnostních rizicích používání zatahovacího vodítka.

 

Nebezpečí zatahovacího vodítka pro psy. Tato vodítka mají objemné a často nepohodlné rukojeti a špatně se používají jako úvaz. Zejména pokud potřebujete psa připevnit ke sloupu nebo stromu. Šňůry těchto typů vodítek nejsou příliš odolné a mohou se přetrhnout nebo snadno rozkousat při náhlém tlaku. Tyto šňůry se také snadno omotají kolem nohou a zakopávají o lidi a psy.

 

Prodloužený styl také neumožňuje příliš velkou kontrolu nad psem; díky prodloužené délce mají velkou volnost, ale nemůžete je snadno navinout. Když je od vás dělí taková vzdálenost, mohou snadno vyjít na ulici přímo před vás nebo za roh a dostat se do potenciálně nebezpečné situace. Psi na natahovacích vodítkách často velmi hrubě zdraví ostatní psy a lidi, spěchají k nim s majitelem daleko za sebou a nezabrání skoku na lidi nebo nezasáhnou, pokud se psi nemohou dohodnout.

 

Vodítko pro psa

 

Někteří majitelé psů si pořizují zatahovací vodítko, protože si myslí, že to pomůže jejich psovi táhnout na vodítku. Tato vodítka však psa naučí, že tahání funguje. Pes získá větší délku vodítka, pokud táhne proti tahu z navíječe, což posiluje jeho tah, aby se dostal tam, kam chce – dopředu! Při používání zatahovacího vodítka je téměř nemožné naučit psa slušnosti, protože vodítko samo o sobě učí psa přesnému opaku, než je držení vodítka volně. Nejlepší psi, plemena psů pro začínající majitele.

 

jak vybrat vodítko pro psa

 

Nedoporučuji používat zatahovací vodítka, ale to neznamená, že je nemůžete používat zodpovědně.Pokud se tak rozhodnete. Zatahovací vodítka by se měla používat pouze v případě, že je váš pes dobře vycvičen, aby za vodítko netahal. A pokud se nacházíte ve vhodném prostředí, například na pláži nebo na velkém otevřeném poli, kde se šňůra nemůže o nic zachytit a roztrhnout se.

 

Nastavitelné vodítko

 

Nastavitelná vodítka jsou skvělou volbou pro případy, kdy potřebujete vodítko dočasně zkrátit, přivázat psa k tělu nebo ke stromu či sloupu, nebo dokonce venčit dva psy najednou pomocí jednoho vodítka. Je to skvělé vodítko pro připevnění jak k obojku psa, tak k jeho postroji pro připevnění vpředu. Tento typ vodítka má místo normální rukojeti na obou koncích přezky a kroužky v různých intervalech délky vodítka. Podle toho, kam připevníte jednu sponu, se určí velikost rukojeti a délka vodítka. Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

 

Řetězové vodítko

 

jak si vybrat

 

Doporučuje se používat řetízková vodítka. Psi rádi žvýkají vodítko. Zatímco nylon. Kožená nebo provazová vodítka mohou být pro štěně příliš lákavá a nevydrží mnoho žvýkání. Řetízková vodítka nahrazují délku vodítka ocelovými články. To odrazuje od žvýkání, protože po žvýkání nechutná a není tak příjemné. Psi nejsou schopni prokousat kov a zničit vodítko.

 

Řetězová vodítka však mohou být pro každodenní používání těžkopádná. Protože jsou těžké pro člověka i psa a v případě potřeby je nepohodlné je upnout na vodítko. Venčení psa na vodítku může také způsobit. Že pro některé lidi vypadají mnohem hrozivěji. Je to proto, že řetězy jsou spojeny s „tvrdostí“.

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button