PÉČE O PSYPsi

Kdy pes dospívá ? Kdy se ze štěněte stává pes

Kdy pes dospívá ? Kdy se ze štěněte stává pes . Štěňata rostou tak rychle. Jednou jsou z nich malé kuličky na klíně a za chvíli už se tam nevejdou. Kdy se však ze štěněte stává dospělý pes? Přečtěte si více o procesu stárnutí štěněte a o tom, jak poznat, že pes dospívá .Kdy pes dospívá?

Růst je proces

 

když pes dospěje

 

Kdy pes dospívá ? Každý pes je jedinečný , takže se nedivte, že jeden pes roste o něco rychleji než druhý . obecně se ze štěňat stávají dospělí psi mezi jedním a dvěma lety. Nemyslete si, že je to tak, že se ráno probudíte, váš pes oslaví jeden rok a najednou je z něj dospělý pes . Každý pes dospívá jinak rychle. A záleží na velikosti , plemeni , socializaci a dalších jedinečných vlastnostech vašeho psa .

Proč pes líná – důvody a ochrana srsti

 

Pohlavní ( kdy může pes zakrýt ) a fyzická ( jak dlouho pes roste ) dospělost psů

 

když pes může zakrýt

 

Kdy se pes může krýt ?Kdy pes dospívá ? Pohlavní dospívání psa . Většina psů dosahuje pohlavní dospělosti kolem šestého měsíce věku. Pohlavní dospělost je fyzický stav, kdy pes může zplodit nebo porodit štěně . Pokud jste však byli u šestiměsíčního štěněte, víte, že tak zralé ještě není . kdy může pes krýt ? Pohlavní dospělost psa . kdy pes dospívá ? Největší pes na světě

 

Jak dlouho pes roste ? Fyzická dospělost nastává, když vaše štěňata dosáhnou své dospělé výšky a pes tak přestane růst , což závisí na plemeni. Obecně platí , že malá plemena plně dorostou kolem 12 let. měsíců života . u větších plemen je to 1. na 3 . let, než dorostou do plné velikosti. Dokud pes nevyroste . Můžete si všimnout, že i když je pes fyzicky dospělý, nedokáže ovládat své tělo, je stále tak houpavý. Border teriér

Kdy pes citově dozrává ?

 

jak dlouho pes roste

 

Kdy pes citově dozrává ? Emoční dospělost naopak nastává, když se pes chová jako pes a ne jako štěně. Stejně jako u všech ostatních aspektů vývoje štěněte probíhá proces emočního zrání v průběhu času. Možná to nevidíte, ale jednoho dne si uvědomíte, že se z vašeho štěněte stal pes. V tomto okamžiku je pes emocionálně vyspělý .Kdy pes dospívá?

Emoční pes dozrává postupně . Souvisí vedle sebe s fyzickým a sexuálním dospíváním . Během psího dospívání , pes zkouší a učí se , zkouší hranice a může se také dostat do problémů . Je to taková psí puberta . Přijde však čas, kdy se pes uklidní , a tehdy puberta u psa končí. A u psa se objevuje dospělá osobnost . Štěňata dospívají svým vlastním tempem, takže je obtížné určit konkrétní okamžik, kdy se ze štěněte stane dospělý jedinec. Jak štěně roste, sledujte tyto známky emoční dospělosti:

 • Naslouchá a vhodně reaguje na školení
 • Snadnější ovládání
 • „Naslouchá“ a reaguje na sociální signály ostatních psů.

Kdy pes dospívá ? Někdy je odpovědí na otázku „kdy pes vyroste“ prostě „až bude poznat, že je dospělý“. Záleží na konkrétním štěněti a může se u jednotlivých psů časem lišit .

 

Kdy přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro psy

 

když pes dospěje

Kdy přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro psy ? Jedním ze způsobů, jak to zjistit, je strava . Krmivo pro štěňata má více kalorií než krmivo pro dospělé, protože rostoucí štěňata potřebují ke svému růstu více energie. Až štěně přestane růst, přejděte na krmivo pro dospělé psy. Kdy tedy přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro psy ? Odpovědí je, když pes přestane růst . Záleží na plemeni. Růst psa po měsících – Kdy můžete začít dávat štěněti krmivo pro dospělé psy:

 • Malá plemena: 9 – 12 měsíců
 • Střední plemena: přibližně 12 měsíců
 • Velká plemena: 12 – 16 měsíců
 • Nejlepší

  granule pro psy

  až 1,5 roku

 

Nezapomeňte však, že to, že štěně přestalo fyzicky růst, ještě neznamená, že je emocionálně a mentálně plně vyspělé. Kdy pes dospívá ?

 

pohlavní dospělost psa

Když pes dospěje , zkontrolujte seznam :

 

 • Sexuálně vyspělý
 • Fyzicky dospělý
 • Emocionálně vyspělý
 • Reaguje na školení
 • Ostatní psi je považují za dospělého psa a reagují na ně.
 • Některá štěňata se stávají psy již ve věku jednoho roku a někteří psi plně dospějí až ve dvou letech. Pokud si nejste jisti, jak je váš pes starý, zeptejte se svého veterináře.
 • Jedním ze způsobů, jak zajistit, aby z vašeho štěněte vyrostl dobře přizpůsobený dospělý pes, je udržovat ho socializované už od štěněte.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button