PÉČE O PSYPsi

Nejčastější onemocnění psů – 10 nejčastějších

Nejčastější onemocnění psů. Dnes se podíváme na to, jak vypadají typické příznaky deseti nejčastějších onemocnění psů, a na některé způsoby, jak jim u svého psa předcházet. Udržování zdraví vašeho psa a včasné zachycení nemoci může vašemu psovi ušetřit nepříjemnosti a také snížit účty za veterinární ošetření.

 

Nejčastější onemocnění psů – ZUBNÍ CHOROBY

 

Nejčastější onemocnění psů - ZUBNÍ CHOROBY

Mezi nejčastější onemocnění psů, která se obvykle objevují po třetím roce věku, patří infekce dutiny ústní, jako je zánět dásní a tvorba zubního kamene. Závažnější verzí může být odontální onemocnění. Například abscesy. V této kategorii je třeba si dát pozor na některé věci, jako jsou potíže s tvrdou stravou nebo vyhýbání se jí, zápach z úst. Bojová plemena psů

Zabarvené zuby nebo dásně, uvolněné zuby, bulky na dásních nebo pod jazykem. Důsledná péče o ústní dutinu vašeho psa může pomoci těmto situacím předcházet. Pravidelné návštěvy veterináře na čištění zubů mohou pomoci předcházet zubním onemocněním. Někdy organizace zabývající se péčí o psy zahrnují čištění zubů do svých pravidelných balíčků.

 

INFEKCE UŠÍ

 

INFEKCE UŠÍ

Pokud si všimnete, že se váš pes často škrábe v uších nebo se mu opakovaně naklání hlava či se třese. Pravděpodobně byste mu měli nechat zkontrolovat uši, abyste zjistili, zda nemá infekci. Dalšími příznaky může být vypadávání vlasů, zápach a zarudnutí nebo otok zvukovodu.

Pokud se záněty uší opakují, může se jednat také o alergii. Abyste předešli ušním infekcím, je třeba psovi po pobytu ve vodě důkladně vysušit uši. Pravidelné čištění uší psa čisticím roztokem a vhodná léčba případných alergií.

 

KOŽNÍ INFEKCE NEBO INFEKCE KŮŽE – Nejčastější onemocnění psů

 

KOŽNÍ INFEKCE NEBO INFEKCE KŮŽE - Nejčastější onemocnění psů

Na rozdíl od občasného normálního škrábání, které psi vykazují, může být trvalé nepřetržité škrábání známkou kožního onemocnění, infekce nebo alergie. Některé druhy krmiv, jako je sója, pšenice a kukuřice, mohou u některých psů způsobovat kožní alergie.

Dalšími příčinami mohou být bakteriální nebo kvasinkové infekce. To může někdy vést k nepříjemným pocitům nebo bolestivým zraněním. Váš veterinární lékař může tyto stavy vhodně léčit. Někdy s pomocí antibiotik, změny stravy nebo specializovaného šamponu, který pomůže léčit uvedené kožní problémy.

ZTUHLOST A BOLEST

 

ZTUHLOST A BOLEST

S přibývajícím věkem se u psů někdy objevuje artritida a bolesti kloubů. Zvláště pokud jsou spojeny s přibýváním na váze, což vzhledem k jejich velikosti není zdravé. Dalšími možnými příčinami ztuhlosti a bolesti kloubů mohou být nadměrná námaha, bakteriální encefalitida nebo napadení parazity. Nejčastější onemocnění psů. Několik možných indikátorů zánětu a ztuhlosti je nemotorná chůze.

Neochota vstát, ztuhlost končetin, otoky, svalové křeče, deprese nebo extrémní únava. Léčba závisí na podmínkách zjištěných veterinárním lékařem. Klikněte zde a přečtěte si více o tom, jak zajistit vašemu psovi větší pohodlí, pokud trpí bolestí způsobenou ztuhlostí nebo zánětem. Artritida u psů :10 potravin, které mohou psům pomoci

 

Psí hovínka nebo psí hovínka – Nejčastější onemocnění psů

 

Psí hovínka nebo psí hovínka - Nejčastější onemocnění psů

Tento společný název je souhrnným označením pro různé infekce dýchacích cest. Mohou být bakteriální nebo virové a postihovat průdušnici a/nebo hlasivky. Dvěma nejčastějšími příčinami jsou bakterie Bordetella bronchiseptica a virus parainfluenzy psů. Velká plemena psů

Název psincový kašel je odvozen od schopnosti infekce dýchacích cest rychle se šířit v uzavřených prostorách s omezenou cirkulací vzduchu. Například chovatelská stanice nebo útulek. Tyto infekce se mohou šířit společným vzduchem, vodou nebo předměty.

Onemocnění dýchacích cest často poznáte podle suchého kašle, dávivého zvuku, horečky nebo vykašlávání bílé pěny. Jedním z mechanismů prevence infekce je zajištění aktuálního očkování vašeho psa. Při léčbě těchto respiračních onemocnění byste se měli poradit s veterinárním lékařem. Své zvíře izolujte od ostatních zvířat, abyste zabránili dalšímu šíření.

 

OBEZITA

 

OBEZITA

Kontrola hmotnosti u psů může být ošemetné téma, protože mnoho majitelů psů má problém rozpoznat, kdy jejich mazlíček trpí nadváhou. Proto může být tento zdravotní problém jedním z nejvíce přehlížených nebezpečí pro dlouhověkost domácího mazlíčka.

Často je to proto, že obezita může být spojena s celou řadou zdravotních problémů. Například vysoký krevní tlak, chronické onemocnění ledvin, artritida, onemocnění jater, nízká produkce hormonů štítné žlázy, cukrovka a rakovina. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak zjistit, zda má váš pes nadváhu, přečtěte si článek.
Jak pes hubne – Obezita u psů.

 

Pásový opar – Nejčastější onemocnění psů

 

Pásový opar - Nejčastější onemocnění psů

Vypadávání srsti můžete pozorovat i u psů. Tasemnice se bohužel snadno přenáší ze psa na člověka. S názvem tohoto onemocnění však souvisí kruhové skvrny, které se vytvářejí, někdy uprostřed červené, a které se používají k identifikaci tohoto onemocnění. Lovecký pes

Dalšími příznaky, na které je třeba dávat pozor, jsou kožní léze, které se nejčastěji vyskytují na hlavě, uších, tlapkách a předních končetinách, i když je možné, že psi jsou nositeli nemoci a nemají žádné příznaky. Vyšší riziko nákazy tasemnicí hrozí také psům mladším jednoho roku, podvyživeným nebo s oslabenou imunitou. Léčba tasemnice závisí na závažnosti infekce a měla by být diagnostikována odborníkem.

 

HEARTWORM

 

HEARTWORM

Název tohoto onemocnění bohužel ve skutečnosti označuje parazitického červa, který žije v srdci a tepnách nakažených zvířat. Srdeční červivost je onemocnění přenášené komáry z jednoho zvířete na druhé. Screening na dirofilariózu by se měl provádět každoročně prostřednictvím krevních testů.

Znepokojující je, že se tito parazité šíří krevním oběhem, poškozují tepny a orgány a po šesti měsících se obvykle rozšíří do srdce a plic. Nejčastější onemocnění psů. Příznaky mohou zahrnovat úbytek hmotnosti, únavu, potíže s dýcháním, kašel, zvracení nebo žádné příznaky. Naštěstí lze tomuto onemocnění snadno předcházet levnými léky, ale pokud se neléčí, může být smrtelné.

 

DIABETES – Cukrovka

 

DIABETES - Cukrovka

Podobně jako u lidí se i u psů může vyvinout diabetes I a II. a zároveň se musí vypořádat s některými složitostmi této nemoci, které se týkají i nás. Nejčastější formou tohoto onemocnění u psů je typ I, který vyžaduje léčbu inzulinem, aby přežil.

K tomuto onemocnění dochází, když psí slinivka břišní nedokáže sama produkovat dostatek inzulinu, aby její tělo mohlo fungovat. Příznaky, že váš pes může být diabetik. Jsou to mimo jiné nadměrná žízeň, úbytek hmotnosti, sladký nebo ovocný dech, tvorba šedého zákalu. Chladné.

Chronické infekce kůže nebo močových cest, letargie. Některá plemena jsou k těmto stavům náchylnější než jiná. Léčba diabetu je velmi individuální. Proto je pro udržení dobrého zdraví vašeho psa důležitá spolupráce s veterinárním lékařem, který tomuto onemocnění dobře rozumí.

 

RAKOVINA – Nejčastější onemocnění psů

 

RAKOVINA - Nejčastější onemocnění psů

 

Rakovina však není vždy smrtelným onemocněním, i když může být jedním z nejobtížněji rozpoznatelných stavů. Jakmile se však potvrdí, mnoho stejných možností léčby, které jsou k dispozici pro lidi, se používá i pro psy. Například chemoterapie, radioterapie a chirurgický zákrok. Existuje celé spektrum různých typů rakoviny. Které mohou mít vliv na psy. Některé jsou na rozdíl od jiných velmi dobře léčitelné. Nejčastější onemocnění psů.

 

Nakonec existuje celá řada běžných zdravotních stavů. Je důležité si uvědomit, že každé plemeno psa a každá oblast země má také svou vlastní škálu běžných onemocnění a náchylností.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button