PÉČE O PSYPsiVZTAHY

Co dělat, když váš pes nemá rád vašeho partnera?

Pomoc, můj pes nesnáší mého partnera!

Není neobvyklé, že váš pes někdy nenávidí vašeho partnera. Může jít o přítele, přítelkyni, manžela nebo manželku, ale často vyvstává otázka, co dělat, když se vašemu psovi váš přítel opravdu nelíbí. Váš pes vás může hlídat z různých důvodů. Někteří psi cítí potřebu chránit a jiní mohou mít za sebou špatné zacházení a z tohoto důvodu mužům jednoduše nedůvěřují. Informace o příčinách tohoto chování naleznete níže.

Toto chování má různé důvody. Některé z nich lze změnit pomocí tréninku chování a dalších terapií, jindy bude možná nutné vyškolit partnera, jak se psem komunikovat. Někdy to může být proto, že váš přítel prostě neví, jak se psem správně komunikovat.

Důvody, proč váš pes nemusí důvěřovat vašemu příteli

Některá plemena jsou v blízkosti nových lidí opatrnější než jiná, i když to neplatí vždy. Můžete prozkoumat plemena a plemenné vlastnosti svého psa, abyste zjistili, v čem je problém.

1. jsou ochranářské nebo teritoriální

Ochranný: Pokud máte například rotvajlera, můžete si být jisti, že tento pes vás bude chtít pouze chránit. Tímto způsobem by se mohla chovat i další plemena, jako jsou němečtí ovčáci a psi, kteří mají tendenci dobře hlídat.
Územní plánování: Někteří psi jsou prostě teritoriální a nedůvěřují cizím lidem v domě.

můj partner šikanuje mého psa

Pokud váš pes nemá rád nové lidi, vězte, že bude trvat nějaký čas, než se změní. Můžete také požádat svého veterinárního lékaře, aby se tímto druhem chování zabýval. Někdy to nemá nic společného s pravou povahou vašeho psa, ale může to mít zdravotní příčinu. Je váš pes po operaci? Je v říji? Má váš pes bolesti a váš partner se ho dotýká příliš hrubě?

Přečtěte si :
10 nejčastějších špatných chování psů a tipy, jak je překonat

2. Váš pes byl v minulosti týrán

Mnohokrát se takto psi chovají k příteli nebo manželovi, protože byli týráni. Neznamená to, že váš partner byl zneužíván, ale znamená to, že mohl být zneužíván mužem nebo někým, kdo se mu podobal. Takže pokud byl váš pes týrán mužem, oprávněně nebude věřit vašemu příteli, otci nebo bratrovi atd. Pravděpodobně bude nějakou dobu trvat, než se z toho váš pes zotaví. Jakmile uvidí, že váš partner nebo partnerka je dobrý člověk a lze mu důvěřovat, pravděpodobně se změní. Velká plemena psů

Podle průzkumu statistiky ukazují, že za tyranii psů jsou zodpovědní především muži mladší 30 let. Pokud je váš pes záchranář s neznámou historií, existuje možnost.
Váš přítel týrá vašeho psa.

důvody, proč můj pes nedůvěřuje mému příteli

Se psem by se nikdy nemělo špatně zacházet. Je to reálná možnost, i když na ni možná nechcete myslet. Možná o tom víte, možná ne. Pokud o tom víte, měli byste to hned zastavit. I když je to pravděpodobně nepravděpodobné, jak můžete zjistit, že se to děje?

Byl váš přítel najednou na vašeho psa zlý nebo se choval hrubě či agresivně?
Bojí se váš pes, když je v blízkosti vašeho přítele a nikdo jiný není nablízku?
Má váš přítel temnou minulost? Slyšeli jste někdy o tom, že by týral lidi, bývalé přítelkyně, zvířata? Má za sebou historii bojů? Co dělat, když se nudím

Pokud si vše poskládáte dohromady a usoudíte, že váš přítel možná týrá vaše zvíře, musíte být opravdu opatrní, když se na něj obrátíte. Lidé, kteří týrají zvířata, mají často tendenci týrat i své blízké. Pokud jste si jisti, že je to pravda, je načase se s ním rozejít a vztah ukončit. Pokud prostě nemůžete myslet na to, že byste se s ním měli rozloučit, měli byste pro svého psa najít nový domov a udělat správnou věc.

Přečtěte si :
Chování psů – 10 věcí, které váš pes dělá, a jejich význam

4. Váš pes žárlí

Je docela možné, že váš pes na vašeho přítele žárlí. Trávíte veškerý čas se svým novým mužem místo se svým psem? Váš pes bude samozřejmě žárlit. Zanedbáváte svého psa a nechodíte s ním na procházky nebo do parku, kde jste zvyklí? To je velmi smutné a rozhodně to ovlivní vašeho psa. Nezanedbávejte své domácí mazlíčky kvůli vztahu. Lovecký pes

 

Vašemu psovi může chybět vaše pozornost a všechen čas, který jste spolu trávili. Nezapomeňte svému psovi dopřát čas a energii. Než půjdete na rande, můžete svému psovi dopřát něco speciálního nebo cvičení. Když váš přítel přijde, nabídněte psovi speciální pamlsek nebo hračku. Pečujte o ně a chovejte se k nim dobře.

pes mi ničí vztah

Vyhodil jsi psa z postele? Velmi často se stává, že pes vrčí nebo se brání a stojí mezi dvěma lidmi, často hlídá ženu ve vztahu před jejím přítelem. Pořiďte psovi nový pelíšek nebo vyhrazené místo a pomozte mu zjistit, kde je jeho místo. Ujistěte se, že je blízko vás, aby se necítil odstrčený, ale ne příliš blízko, abyste vytvořili napětí, když je váš přítel blízko vás.

Zničí to můj vztah?

Možná si říkáte, jestli tato dynamika nepokazí váš vztah. Každý scénář je třeba zkoumat individuálně. Ve většině případů existuje řešení, o kterém pojednáváme níže. Pokud jste dospěli k výše uvedeným myšlenkám a zjistili, že se jedná o jednu z těchto věcí, postupujte správně.

 • Pokud je váš pes teritoriální, přihlaste ho a jeho partnera do výcvikového kurzu.
 • Pokud žárlí, začněte se o ně lépe starat.
 • Pokud je váš přítel zneužívá, rozejděte se s ním.

Tipy, jak si psa oblíbit jako přítele

Můžete vyzkoušet některé tréninkové techniky. Pokud však váš pes cvaká nebo vrčí, možná budete potřebovat odborníka. Jinak se můžete vážně zranit. Zde je návod, jak začít:

 • Ujistěte se, že se váš přítel pohybuje kolem vašeho psa pomalu. To znamená, že by neměl vydávat překvapivé pohyby nebo děsivé hlasité zvuky.
 • Někteří psi nemají rádi klobouky, fousky nebo těžké boty. Můžete svého přítele požádat, aby tyto věci před vstupem do domu odstranil, nebo třeba změnil jejich vzhled.
 • Dbejte na to, aby byl váš přítel v blízkosti psa vždy klidný. Pokud je váš kamarád přirozeně nervózní, váš pes to vycítí a bude mít stejnou energii.
 • Pokud je váš pes agresivní, nedovolte, aby se ho váš přítel pokoušel hladit. Je to nebezpečné a potřebujete odborníka.
 • Dovolte psovi, aby se k vašemu partnerovi přiblížil, když chce, nenuťte ho.
 • Nechte psa, aby si přišel čichnout, a ujistěte se, že váš partner zůstane v klidu. Váš pes si uvědomí, že je v bezpečí.
 • Dopřejte svému partnerovi speciální pamlsky (které má váš pes nejraději) a nechte ho, aby vám je nabídl.
 • Ujistěte se, že váš partner respektuje území, hračky a prostor vašeho psa. Pokud se váš pes nechce přiblížit nebo je například ve své boudě, nechte ho o samotě. Psi se k lidem přiblíží, až budou připraveni. Může se jednat o bezpečné prostory, jako jsou psí pelíšky, misky na krmivo, hračky atd.
 • Když se váš přítel přiblíží k vašemu psovi, ujistěte se, že jeho řeč těla není výhružná nebo zastrašující. Lidé jsou velcí a mohou psa snadno vyděsit. Neměl by se nad vaším psem sklánět ani ho objímat rukama. Psi to nemají rádi.

4.Japonský španěl (Japanese Chin)

 

Můj pes to překonal

Doufám, že vám tento článek pomůže najít řešení. Pokud se situace nezlepší, doporučuji navštívit odborníka. Měl jsem psa, který byl teritoriální v blízkosti mé lepší polovičky. Vždycky vyskočil na postel mezi námi, když jsme jen seděli vedle sebe. Nakonec se to časem zlepšilo.

Přečtěte si :
10 největších plemen psů na světě

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button