Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
OBECNÝ ZÁJEMŽivotní styl

Co dělat, když se nudím – 100 aktivit proti nudě

Co dělat, když se nudím – 100 aktivit proti nudě. Mdloby nakonec postihnou každého z nás. Když už jste viděli všechny nejlepší filmy na Netflixu, procházíte se mezi ledničkou a gaučem a stěny se začínají přibližovat víc než kdy jindy, víte, že na vaše dveře zaklepalo obávané monstrum nudy. Ale nebojte se – nejste sami! Nuda se nakonec dostaví u každého z nás, a když se dostanete do rutiny, může se zdát nemožné najít kreativní způsoby, jak se zabavit.

 

Co dělat, když se nudím

 

Co dělat, když se nudím

 

Co dělat, když se nudím? Místo toho, abyste seděli u telefonu a ztráceli se ve zprávách a sociálních médiích, zaměřte se na zábavné věci, které můžete dělat doma nebo na vlastní zahradě. Shromáždili jsme pro vás ty nejlepší věci, které můžete dělat, když se nudíte, a mnohé z nich nevyžadují téměř žádné peníze ani další materiál. Tyto jedinečné aktivity, od stolních her a péče o sebe až po zahradničení (nebo pěstování pokojových rostlin!) a organizaci či optimalizaci prostoru, stimulují váš mozek a zapojí vaše tělo.

 

Zábavné aktivity, které můžete dělat, když uvíznete uvnitř

 

Zábavné aktivity, které můžete dělat, když uvíznete uvnitř

 

 1. Hrajte na nějaký nástroj. Pokud to ještě nevíte, je to ideální čas naučit se vybrnkávat oblíbenou melodii na klavír nebo kytaru.
 2. Napište krátký příběh. Nebo esej. Nebo divadelní hru – cokoli, co je mimo vaši komfortní zónu.
  Podívejte se hlouběji na téma, které vás zajímá. Pokud vás vždy přitahovalo určité téma, například impresionismus nebo zvířata amazonského pralesa, vytvořte si pořadí dokumentů, článků nebo knih na toto téma.
 3. Vyluštěte křížovku. Jděte na to sami nebo z toho udělejte zábavnou rodinnou aktivitu, pokud se všichni jen tak povalují. Jak se bavit v páru – 80 aktivit pro páry
 4. Zkuste origami. Nenechte se zastrašit – existuje spousta online průvodců, které vám pomohou.
 5. Zahrajte si stolní hru. Vypněte televizi a pozvěte rodinu ke stolní hře. Seznamte děti s klasickými hrami, jako jsou Chutes and Ladders nebo Monopoly, nebo vyzkoušejte novější hru, jako jsou Osadníci z Katanu, kterou můžete vymyslet všichni společně.
 6. Sestavte skládačku. Když máte spoustu volného času, zaměstnejte ruce. Odvede vás od nudy a skládání velkého puzzle je skvělý pocit.
 7. Podívejte se na maraton romantických filmů. Nebojíme se to přiznat, romantické komedie nám ukradly srdce. Nezapomeňte na popcorn.
 8. Zazpívejte si písničky od Disneyho. Rozprouděte endorfiny a vraťte se do dětství. Zazpívejte si své oblíbené písničky od Disneyho!
 9. Naplánujte si další cestu. Nesněte jen o tom, jak se od všeho oprostíte. Udělejte něco lepšího a vyhledejte si letenky a hotelové pokoje.
 10. Postavte si pevnost. Děti už to znají: z polštářů na pohovce nebo několika židlí a dek můžete vytvořit úžasnou říši divů. Přijměte své vnitřní dítě nebo si od něj nechte ukázat, jak na to.

 

 1. Vyzkoušejte si nové oblečení. I když jste si už dlouho nekoupili nové oblečení, vytváření různých outfitů může osvěžit váš šatník. Namíchejte si je tak, abyste byli připraveni zaujmout na příští společenské akci.
 2. Napište dopis. V době textových zpráv a FaceTime se o svých pocitech příliš často nevyjadřujeme. Vytáhněte pěkný papír a věnujte příteli nebo členovi rodiny trochu lásky.
 3. Sledujte sportovní zápas. V televizi není žádný přímý přenos sportovního utkání? Zahrajte si několik klasických zápasů.
 4. Zavolejte příteli. Pokud obvykle komunikujete prostřednictvím textových zpráv, zvedněte telefon nebo videohovor se vzdáleným přítelem. Spojení v reálném čase vás může sblížit.
 5. Podívejte se na představení. Místo toho, abyste si pustili další reality show, podívejte se na operu, balet nebo symfonii online.
  Naučte se nový jazyk. Díky aplikacím, jako je Duolingo, si můžete procvičit své mentální svaly, ať jste kdekoli. Co dělat, když se nudím.
 6. Podívejte se na samostatný film. Vezměte si libovolné občerstvení, uvelebte se na gauči a smějte se nebo plačte, jak chcete: filmy jsou skvělým večerem pro jednoho.
 7. Uspořádejte taneční večírek. Pusťte si nějakou hudbu a pořádně to rozjeďte. Pusťte si staré známé písničky z dob své největší slávy nebo si najděte nějaké nové žhavé beaty, na které se můžete pořádně rozšoupnout.
 8. Naučte se některé oblíbené pohyby. Stáhněte si aplikaci Tik Tok a naučte se módní choreografie, které dělají všechny děti.
 9. Zahrajte si videohru. Pokud nemáte herní konzoli, vyzkoušejte některou ze zábavných her v obchodě s aplikacemi v telefonu.

Kreativní aktivity v interiéru – Co dělat, když se nudím

 

Kreativní aktivity v interiéru - Co dělat, když se nudím

 

 1. Obarvěte si oblečení na kravatu. Komu by se nelíbilo řemeslo, které může nosit? Pokud nevíte, kde začít, podívejte se na našeho průvodce krok za krokem pro začátečníky! Archanděl – 8 zdravotních přínosů rostliny
 2. Namalujte si obrázek. Odpočiňte si od malování – na YouTube najdete spoustu návodů na malování. Navíc si můžete pořídit solidní sadu akvarelových barev za méně než 10 dolarů.
 3. Začněte s tvorbou výstřižků. Prožijte své oblíbené prázdniny a vzpomínky z dětství a uchovejte si je pro potomky v zábavném personalizovaném fotoalbu.
 4. Vyrobte keramiku. Pokud si chcete ušpinit ruce a vyrobit něco pěkného a užitečného, zkuste si vylít domácí keramiku. Co dělat, když se nudím.
 5. Vyrobte si šperky, které odpovídají vašemu stylu. Se správnou sadou na výrobu šperků DIY je neuvěřitelně snadné aktualizovat svou sbírku.
 6. Naučte se vytvořit nový účes. Vše, co vyžaduje nůžky, bychom si nechali pro profesionály, ale francouzské copy, kreativní culíky a kosmické dredy zvládnete velmi snadno.
 7. Začněte psát novou knihu. Pokud jste vyčerpali nabídku televizních programů, přepněte na analogové čtení. Vyzkoušejte některé z nejlepších knih roku 2021 a přeneste se do jiného světa nebo se přihlaste do knižního klubu.
 8. Stáhněte si audioknihu. Pokud se vám nedaří soustředit se na čtení v tištěné podobě, vyzkoušejte audioknihy, které můžete poslouchat na cestách nebo při domácích pracích či vaření jídla. S těmi nejlepšími z nejlepších vám hodiny utečou jako voda.
 9. Poslechněte si nový podcast. Pokud jste podcasty nikdy nezkoušeli, čeká na vás celý svět, který můžete objevit. Od podcastů o skutečných zločinech až po komediální podcasty – každý si najde svůj podcast.
 10. Vyzkoušejte aplikaci pro vybarvování. Omalovánky pro dospělé jsou k dispozici v obchodech i v obchodech s mobilními aplikacemi, takže se můžete pustit do zábavy přímo z gauče. Začněte s Colorfy a Happy Color.

 

 1. Vytvořte si vlastní fotoknihu. K vytvoření nezapomenutelné fotoknihy nepotřebujete talent Michelangela. Fotografie vám pomůže sestavit do krásné památky celá řada online služeb.
 2. Změna dekorace. V ložnici, obývacím pokoji i v kuchyni, i když jen trochu přestavíte nábytek nebo přemístíte pár drobností, budete se cítit svěže. Co dělat, když se nudím.
 3. Vyrobte si nějaké umělecké dílo na zeď. Nemusíte být mistři malíři, abyste si některé z těchto úžasných nápadů na výzdobu stěn mohli vyrobit sami.
 4. Vymyslete nový recept. Přestaňte otevírat a zavírat ledničku v naději, že se v ní zázračně objeví nová svačina. Vezměte věci do vlastních rukou a připravte si vlastní chutnou pochoutku.
 5. Připravte složité jídlo. Chcete-li vyplnit chmurné odpoledne, pusťte se do složitého projektu vaření.
 6. Připravte si jídlo o čtyřech chodech, uvařte těstoviny od základu nebo jen vyzkoušejte kuchyni, kterou jste ještě nikdy nedělali.
  Čajovníkový olej – 10 výhod jeho používání
 7. Upečte sušenky. Vyberte si recept na zdravé sušenky a naučte se nový způsob, jak se ponořit do uličky s pečivem. Co dělat, když se nudím.
 8. Naučte se zdobit dorty. Pokud obdivujete nádherné výtvory v místní pekárně nebo v jednom z milionů pořadů o pečení, zapojte se do hry. Sady na zdobení dortů vám pomohou vytvořit vlastní mistrovské dílo.
 9. Vyrobte si domácí zmrzlinu. Dejte společnosti Ben & Jerry’s šanci a přizpůsobte si zmrzlinu podle svých představ. Jednoduše smíchejte své oblíbené ingredience ve zmrzlinovači a vezměte si lžíci.
 10. Dopřejte si zmrzlinový pohár. Připravte si zmrzlinu a polevy, jako jsou bonbony, mini čokoládové lupínky, strouhaná čokoláda, posypky, různé sirupy a šlehačka – zdobení je neomezené. Pokud je venku zima, připravte si z něj horké kakao.

 

 1. Snídaně k večeři. Dejte si palačinky, omelety, vajíčka se slaninou, prostě všechno. Nezapomeňte na mimózu nebo Bloody Mary a jezte v pyžamu, abyste se pořádně najedli.
 2. Postavte si perníkovou chaloupku. Ty už nejsou jen na svátky. Hlavně nesnězte všechen materiál, než ho dojíte. Co dělat, když se nudím.
 3. Pracujte na svém seznamu přání. Nebojte se o příští prázdninové sezóně snít ve velkém. Napište si seznam přání, abyste nebyli zaskočeni, až Ježíšek přijde.
 4. Staňte se hvězdou YouTube nebo TikToku. Předstírejte, že jste Julia Childová, a natočte vlastní pořad o vaření nebo naučte kameru nějaké řemeslo či organizační techniku. Čeká na vás životní styl bohatých a slavných.
 5. Sestavte balíček péče. Odvraťte pozornost od vlastní sklíčenosti tím, že někomu z rodiny nebo přátel dopřejete pocit výjimečnosti. Pošlete jim balíček plný jejich oblíbených věcí (možná jeden z našich oblíbených wellness dárků?). Kdy je nejlepší čas na cvičení – Nejlepší čas na cvičení

 

Relaxační aktivity pro odbourání stresu – Co dělat, když se nudím

 

Relaxační aktivity pro odbourání stresu - Co dělat, když se nudím

 

 1. Vytvořte si seznam vděčnosti. Je snadné nechat se strhnout neustálým přívalem špatných zpráv, ale zamyšlení nad tím, co je v životě dobrého, může pomoci vyrovnat rovnováhu.
 2. Napište si své cíle. Přestaňte se zabývat přítomností a dívejte se do budoucnosti. Zamyslete se nad tím, kde chcete být za rok, za pět let nebo později.
 3. Odpojte svá zařízení. Nekonečné rolování na sociálních sítích se rozhodně může podepsat na vašem duševním zdraví. Osvoboďte se od pokušení tím, že se na hodinu denně odpojíte od telefonu.
 4. Udělejte náhodný skutek laskavosti. Ať už je to tak jednoduché, jako zaplatit kávu osobě za vámi ve frontě, nebo vyzvednout oblíbenou zmrzlinu vašeho partnera, je příjemné udělat někomu jinému radost.
 5. Zkuste pletení. Ne nadarmo je toto řemeslo oblíbené u všech babiček – pro mnohé z nich je opakovaný pohyb velmi uklidňující. Co dělat, když se nudím.
 6. Nalakujte si nehty. Vytvořte si domácí lázně s manikúrou a pedikúrou. Vyberte si módní odstín, přidejte zajímavý vzor a zakončete ho lesklým, efektním vrchním lakem.
 7. Vezměte si perličkovou koupel. Využijte volné chvíle s bublinkami a několika kapkami esenciálního oleje pro větší relaxaci. Pokud vám nevadí, že je trochu vlhko, vezměte si s sebou dobrou knihu.
 8. Nasaďte si masku na obličej. Pro rychlou vzpruhu použijte uvolňující pleťovou masku. Existuje téměř na všechny kožní problémy včetně suché pleti, akné nebo rozjasnění mdlé pleti. Ať už vás trápí cokoli, určitě na to existuje maska. Jak se připravit na maraton – 10 tipů pro maratonce
 9. Dopřejte svému mazlíčkovi masáž. Vezměte si relaxační krémy nebo esenciální oleje, oblečte se do nejpohodlnějšího županu, pusťte si zenové melodie a udělejte si domácí lázeňský den.
 10. Začněte si vést deník. Čas bude plynout, když si budete zapisovat myšlenky do deníku. Pokud chcete jít ještě hlouběji, vydejte se do uměleckého světa bullet journals.
 11. Poslechněte si meditační video. Když se vaše mysl začne zmítat, obraťte se dovnitř. Meditační videa vás snadno provedou vědomými cvičeními a technikami, které vám pomohou vyskočit z kolotoče úzkosti.
 12. Zkuste jógu v obývacím pokoji. Kromě posilování celého těla pomáhá jóga soustředit mysl. Pomocí bezplatné aplikace ji můžete provádět doma bez jakéhokoli vybavení. Hlavně na sebe netlačte víc, než je vám příjemné, zejména pokud s cvičením začínáte.
 13. Cvičení zumby. Tato strukturovaná taneční party vám určitě zvedne náladu.
 14. Procvičujte jádro těla. Pro vybudování pevného vnitřního základu si dejte pár cviků na jádro těla. Silné břišní svaly mají nejen kosmetický význam, ale mohou také pomoci při držení těla, bolestech zad a dalších problémech.
 15. Vyzkoušejte nové cvičení. Všichni máme oblasti, které by potřebovaly trochu lásky. Vyzkoušejte nové cvičení, které unaví vaše tělo a dodá vašemu mozku méně energie na přežití. Co dělat, když se nudím.

 

 1. Povzbuďte se. Někdy může pozitivní impuls do života někoho jiného rozjasnit i ten váš. Zavolejte kamarádovi, rodinnému příslušníkovi nebo si prostě posilte kočičí ego (ne že by to potřebovala).
 2. Udělejte si večerní zhasínání. Pro kreativní rande (nebo rande pro jednoho) předstírejte, že vypadl proud. Rozdělejte oheň v krbu, zapalte svíčky nebo si vezměte baterku a vyprávějte si strašidelné příběhy nebo si jen tak povídejte ve tmě. Co dělat, když se nudím.
 3. Procházka vzpomínkami. Vytáhněte stará fotoalba nebo si prolistujte dávno minulé období na sociálních sítích a prožijte znovu šťastné chvíle. Vyměňte si se svou drahou polovičkou historky o životě, který jste vedli, nebo jen zavzpomínejte na to, kde jste byli a kam směřujete.
 4. Spát na novém místě. Když nemůžete odjet, zůstaňte přes noc ve svém pokoji pro hosty nebo si vyměňte pokoj s dětmi. Bude to pro vás nový zážitek, aniž byste museli opustit dům.
 5. Ventilujte své frustrace. PRozhlédněte se kolem sebe, někdy si prostě musíte zanadávat. Otevřete si v telefonu aplikaci pro poznámky, zavolejte důvěryhodnému příteli a stěžujte si, nebo si jen tak mumlejte pro sebe, dokud nevyřknete všechny své stížnosti. Až se to dostane ven, budeš se cítit lépe.

 

Organizování aktivit na zabití času – Co dělat, když se nudím

 

Organizování aktivit na zabití času - Co dělat, když se nudím

 

 1. Udělejte si pořádek v zásuvce na harampádí. Ten šuplík nebo místo, kam odkládáte všechno, co nevíte, kam jinam dát? Ano, určitě by to chtělo nějakou organizaci.
 2. Přestěhujte nábytek. Byli byste překvapeni, jak odlišně by váš pokoj mohl vypadat, kdybyste vyměnili několik kusů nábytku. Představte si to jako renovaci pokoje s rozpočtem 0 dolarů.
 3. Přesuňte nějaké umění. Pokud vás už nebaví dívat se na stejné stěny, změňte je! Změňte uspořádání stěny galerie, umístěte některé umělecké dílo z ložnice do obývacího pokoje a naopak nebo vyberte jeden či dva nové kousky, které osvěží váš prostor.
 4. Připravte si jídlo na celý týden. Fanoušci této přípravy jídel tvrdí, že jim dlouhodobě pomáhá jíst zdravěji, nemluvě o snížení stresu uprostřed týdne.
 5. Vyčistěte půdu. Nebo sklep. Nebo místo, kam se plazíte, či místo, kam strkáte krabice s věcmi, které používáte jen zřídka. Jak pomoci alkoholikovi – 10 tipů
 6. Vyčistěte myčku nádobí. Věděli jste, že vaše myčka nádobí má filtr? A že byste ho měli pravidelně čistit? Ve skutečnosti je velmi příjemné sledovat, jak se nečistoty z filtru oplachují. Čistá myčka je také účinnější a efektivnější, takže je to výhra pro všechny.
 7. Vyperte pračku. To, že v ní čistíte oblečení, neznamená, že pračka nepotřebuje také hloubkové čištění. Zařaďte ji do svého plánu jarního, letního nebo jen volného odpoledního úklidu.
 8. Ukliďte celý dům. Když se nudíme, často se cítíme bezmocní. Ale i ten nejjednodušší úkol, jako je umytí hromady nádobí, který jste ignorovali, vám může okamžitě zlepšit náladu. Začněte s těmito jednoduchými tipy na úklid nebo vyzkoušejte kompletní plán komplexního úklidu, abyste zvládli každý centimetr domu.
 9. Vyleštěte okna. Budete překvapeni, jak zářivě čistá okna vše rozjasní. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, nechte na sebe působit sluneční paprsky pomocí těchto tipů.
 10. Vyčistěte polštáře. Kdy jste naposledy prali polštáře? Ano, to jsme si mysleli. Pro ještě lepší spánek je důkladně vyčistěte.

 

 1. Umyjte štětce na make-up. Kdy jste naposledy vyčistili všechny své nástroje na líčení? Ano, i váš štětec Beautyblender by potřeboval drhnout. To také pomůže snížit tvorbu skvrn.
 2. Vytřiďte si kabelky. Všichni necháváme věci na dně (účtenky, obaly od žvýkaček, propisky atd.), když si měníme tašky nebo kabelky. Vyčistěte si kabelky a možná najdete ztracenou rtěnku – nebo alespoň nějaké drobné.
 3. Vyčistěte si šatník. Projděte své oblečení a znovu objevte staré oblíbené kousky a udělejte si místo pro nové. Pokud jste je za poslední rok nenosili, zvažte jejich umístění na aplikaci pro další prodej oblečení nebo je darujte někomu, kdo je potřebuje.
 4. Uspořádejte si kuchyň. Zvládli jste metodu KonMari? Jste připraveni ponořit se do úžasného světa organizérů zásuvek a skříní. Nikdy si nevšimnete, že hodiny tikají.
 5. Osvěžte svůj krb. Udělejte ze svého krbu ústřední bod svého domova tím, že ho sezónně vyzdobíte. Otočte čerstvou úrodu rodinných fotografií nebo přidejte barevný nádech pomocí čerstvých nebo hedvábných květin. Dámské zimní boty – 8 tipů, jak si vybrat
 6. Vylepšete svůj venkovní prostor. Proměňte svůj dvůr v nový pokoj. Vezměte si hezké a funkční venkovní dekorace na stylové venkovní setkání.
 7. Ošetřete své bílé boty. Bílé boty se hodí ke každému oblečení, ale jen pokud tak zůstanou. Když dáte svým botám Converse nebo Vans nový vzhled, budete se cítit jako nový člověk.
 8. Nakupte si nové základní věci. Ať už potřebujete doplnit úklidové prostředky, nebo je vaše postel připravená na nové povlečení, vezměte si poznámkový blok nebo aplikaci Poznámky a projděte se po domě, abyste zjistili, co potřebujete. Co dělat, když se nudím.
 9. Vdechněte starému kousku nový život. Možná máte starou židli, která se nikdy nehodila k vašemu stylu, nebo drobnosti, které by se mohly stát nepředvídatelnou novou dekorací. Klidně si ho vyrobte sami.
 10. Vyřešte úzké místo. Znáte ten koutek, který nebyl uklizený od doby, co jste se nastěhovali? Nyní je ten správný čas proměnit ji v dekoraci vašeho domova.

 

Venkovní aktivity, které můžete dělat, když se nudíte 

 

Venkovní aktivity, které můžete dělat, když se nudíte 

 

 1. Vystupte. I kdyby to mělo být jen zkontrolování pošty nebo procházka se psem kolem bloku, změna prostředí může změnit váš pohled na svět.
 2. Ztraťte se ve svém rodném městě. I když si myslíte, že oblast, ve které žijete, znáte jako své boty, pravděpodobně máte přímo pod nosem jeden nebo dva skryté klenoty. Rychle si vyhledejte parky, výlety nebo venkovní prostory ve vašem okolí – vaše nové oblíbené místo může být hned za rohem.
 3. Rozložte si deku a pozorujte hvězdy. Nemusíte čekat na meteorický roj, za průměrně jasné noci jsou vidět desítky souhvězdí.
 4. Jděte si zaběhat. Věřte tomu nebo ne, ale pohledy a zvuky v přírodě jsou ještě krásnější, když se vám rozproudí endorfiny.
 5. Zapalte táborák. Jen nezapomeňte na marshmallows na S’mores!
 6. Sledujte film na čerstvém vzduchu. S projektorem a několika dekami můžete změnit kulisy filmového večera. Pokud se ochladí, můžete si dát popcorn a schoulit se k romantickému večeru.
 7. Stolujte pod širým nebem. Vezměte si oběd na zahradu nebo na terasu, abyste získali trochu vitaminu D a zároveň si pochutnali na svačině. Sklenička vína nebo piva také není na škodu.
 8. Jděte na dlouhou procházku. Naplánujte si trasu kolem svých oblíbených památek, místního parku nebo jen tak po okolí. Zastavte se a přivoňte si ke květinám – doslova.
 9. Vezměte svého domácího mazlíčka do parku. Ať už máte živého psa, dobrodružnou kočku nebo třeba roztomilého králíka, jistě ocení, když se svým oblíbeným člověkem vyrazí na čerstvý vzduch.
 10. Založte si zahradu. Vyhrňte si rukávy a ušpiněte si ruce na zahradě nebo dokonce na okenním parapetu, pokud nemáte k dispozici venkovní prostor. Kromě antistresových účinků se všechno to kopání rychle změní v trénink.

 

 1. Projeďte se na kole. Prozkoumejte okolí a zacvičte si na kole.
 2. Projeďte se. Nepotřebujete cíl cesty – stačí vám skvělý playlist a otevřená cesta.
 3. Jděte na pláž. Natřete se opalovacím krémem, vezměte si plážový ručník a vyrazte na pobřeží, abyste si užili den plný slunečních radovánek. A nebojte se tam vyrazit ani v chladnějších měsících – šplouchání vln je obrazem zenu. Co dělat, když se nudím.
 4. Udělejte si na zahradě tábor. Postavte si stan a podívejte se na svůj venkovní prostor zcela novým způsobem. Nebo pokud vám počasí nevyhovuje, udělejte totéž ve svém obývacím pokoji.
 5. Vydejte se na výlet. Příroda může být skvělým lékem, pokud se cítíte sklíčeně z celého světa. Vezměte kamaráda, obujte si pevné turistické boty a vyrazte na výlet.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button