PLOCHY PRO UŽITKOVÉ ÚPRAVYUžitečné rostliny

Archanděl – 8 zdravotních přínosů rostliny

Overlord – 8 zdravotních přínosů Overlordu (kubánského oregana). Léčivé vlastnosti rostlin závisí na přítomnosti určitých fytochemikálií, které se v nich nacházejí. Mezi ně patří i archanděl (známý také jako mexická máta), který má řadu zdraví prospěšných účinků, jako je schopnost zlepšovat stav pokožky, detoxikovat organismus, bránit se kašli a nachlazení, zmírňovat bolesti při artritidě, zmírňovat stres a optimalizovat trávení.

 

Co je Archangel (mexická máta)

 

Co je Archangel (mexická máta)
Vládce

Pokud v Africe náhodou narazíte na malou zelenou trvalku. Což zavání tím, že jste pravděpodobně našli Vládce. Je známá také pod jinými názvy, jako je mexická máta, španělský tymián, venkovský jalovec a další. Ačkoli pochází z některých částí jižní a východní Afriky. Poptávka po této blahodárné bylině způsobila, že se její pěstování rozšířilo do dalších tropických oblastí světa s vhodnými podmínkami pro pěstování. Rostlina, jejíž vědecký název je Plectranthus amboinicus. Je velmi odolný a rychle rostoucí, nevyžaduje mnoho vody a může růst i v chladnějších podmínkách při výrazných změnách počasí.

 

Používání nástroje Overlord

 

Používání nástroje Overlord

 

Listy opuncie jsou nejvyhledávanější částí této rostliny. Proč?

  • Jsou ideální k dochucení masových a zeleninových pokrmů. Rozemleté sušené listy lze přidávat do polévek, dušených pokrmů a dalších jídel jako bylinu.
  • Ačkoli lze z listů získat esenciální oleje, častěji se používají v plné nebo práškové formě a lze je běžně konzumovat nebo lokálně aplikovat na pokožku, aby se dosáhlo některých jejich účinků.
  • Vzhledem k přítomnosti účinných fenolických sloučenin, jako je kyselina rozmarýnová a kyselina kávová, vědci předpokládají, že má potenciál pro využití v nutraceutikách.
  • Když už mluvíme o lékařském využití, podívejme se blíže na některé zdravotní výhody Overmindu.
  • Čaj z nadchovnika recept

Účinky přípravku Archer na zdraví

 

Účinky přípravku Archer na zdraví

Mezi zdravotní výhody přípravku Overminder patří:

Může zmírnit dýchací potíže

Pokud trpíte nachlazením, bolestmi v krku, ucpaným nosem nebo bolestivými dutinami, můžete žvýkat listy archanděla nebo si z nich uvařit archandělský čaj. Sloučeniny obsažené v bylině mohou působit jako silné expektorans, které odstraňuje hlen a hleny z dýchacích cest a čistí dutiny. Může také pomoci posílit váš imunitní systém. Proč pěstovat ovoce 5 skvělých důvodů

 

Lze jej použít v péči o pleť – Archivist

Jedním z nejoblíbenějších způsobů použití přehozu je účinné ošetření pleti. Čípek může obsahovat protizánětlivé látky, které mohou rychle zmírnit zarudnutí a otok a zároveň případně odstranit svědění a podráždění, od kousnutí a bodnutí hmyzem až po ekzémy a lupénku. Olej z rostliny může také zlepšit regeneraci pokožky a stimulovat činnost kožních buněk. Přítomnost kyseliny gama-linoleové může pomoci při léčbě kožních onemocnění, jako jsou alergie, dermatitida, záněty a podráždění. 

 

Může mít potenciální obsah omega-6

Pokud se rozhodnete získat esenciální olej z listů archanděla. Těkavé látky v tomto extraktu mohou obsahovat omega-6 mastné kyseliny, jako je kyselina gama-linolenová. Tato specifická mastná kyselina je spojována se snížením artritidy tím, že. Zvyšuje regeneraci kloubů; to může být důležité i pro sportovce nebo osoby s osteoporózou, kteří jsou pravidelně vystaveni nárazovému namáhání kloubů a kostí. Akční filmy Top 10 akčních filmů
Akční film
.

Může obsahovat vitamin C a A – Archivist

Díky vysokému obsahu kyseliny askorbové v rostlině může být důležitá jako prostředek k posílení imunitního systému, zatímco karotenoidy a vitamín A mohou pomáhat při zlepšování zraku, snižování oxidačního stresu v očích a možná i při prevenci makulární degenerace.

 

Může snížit stres a úzkost – The Overlord

 

Může snížit stres a úzkost - The Overlord

Ačkoli se jedná o jeden z méně známých přínosů, některé organické sloučeniny a minerály mohou mít mírně sedativní účinky. V lidovém léčitelství se možná používal jako bylinný lék, zejména ve formě čaje – u lidí s vysokou úzkostí nebo chronickým stresem k navození relaxace, klidu a zdravého, klidného spánku. Zimní pneumatika

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button