PLOCHY PRO UŽITKOVÉ ÚPRAVYUžitečné rostliny

Proč pěstovat ovoce 5 skvělých důvodů

Proč pěstovat ovoce 5 skvělých důvodů . Chcete vědět, proč pěstovat ovoce? Zde jsou výhody a přínosy pěstování ovoce . Ovocné stromy

Ať už na čerstvém ovoci nejvíce oceňujete jeho vynikající chuť, výživovou hodnotu nebo vizuální přitažlivost. A když k tomu připočtete, že si je můžete vypěstovat sami. Ovoce je důležitou součástí našeho jídelníčku , obohacuje tělo o vitamíny a navíc skvěle chutná.

 

Žehličky na vlasy : Co si vybrat

 

Produkce ovoce se však novým pěstitelům může zdát jako neznámé území. Zahrnuje systémy, které se poněkud liší od systémů zeleniny.Zahrnuje pěstování, sklizeň a posklizňovou úpravu. Přejděme však k článku 5 důvodů, proč pěstovat ovoce doma :

 

Pěstování ovoce Proč pěstovat ovoce

 

1. Lepší chuť Proč pěstovat ovoce

Ovoce vypěstované doma v zadní části
Pro mnohé je lahodná chuť čerstvého ovoce dostatečným důvodem k pěstování vlastního ovoce. Pro ty, kteří si pěstují vlastní ovoce, hovoří kvalita jejich produktů. Pěstitelé trhají ovoce přímo ze stromu nebo keře, a tak se vyhnou chuti ovoce, které musí urazit někdy i 1000 km a pak ještě leží v obchodě, dokud ho nedostanete.Dnes mnoho lidí kupuje ovoce a zeleninu na trhu od místních prodejců, aby měli kvalitu. Šéfkuchaři mohou zdůraznit myšlenku „z farmy na stůl“ tím, že na jídelním lístku dezertů uvedou původ ovoce. A doma si na jemných, přirozeně sladkých zralých bobulích a plodech stromů pochutnají i ti nejvybíravější jedlíci.

2.  Lepší výživa Proč pěstovat ovoce

Spotřeba ovoce roste, mimo jiné díky poznatkům o jeho silných zdravotních účincích. Mnohé fytochemikálie, které dodávají ovoci atraktivní barvu, vůni a chuť, jsou zároveň fytonutrienty, které posilují imunitní systém, bojují proti volným radikálům, podporují kosti a pomáhají předcházet rakovině, kardiovaskulárním chorobám a zhoršování kognitivních funkcí souvisejících s věkem. Lidé se mohou cítit skvěle, když jedí ovoce!

 

Zdravá výživa ovoce Proč pěstovat ovoce

 

3.  Snadněji než kdy dříve

Pěstování bobulovin a dalšího ovoce je snadnější než kdykoli předtím. Nové odrůdy, výrobní metody a nástroje poskytují pěstitelům v každém regionu velké možnosti. Při správném výběru a přípravě stanoviště vyžaduje mnoho druhů ovoce během vegetace minimální údržbu – zejména ostružiny, borůvky . Plastové mulče snižují potřebu vytrhávat plevel po celý rok.

 

Psi s dobrým čichem Top 10 plemen psů

 

4.  Širší než kdy jindy Proč pěstovat ovoce

U mnoha bobulovin trvá, než dosáhnou plné plodnosti, a 1-3leté čekání na tyto odrůdy se rozhodně vyplatí. Mezitím však můžete vysadit některé z novějších ovocných odrůd, které plodí dříve, abyste zaplnili mezery. Vynikajícím příkladem je odrůda ‚Blackberry Prime Ark Freedom‘, která v prvním roce plodí na trsech bez trnů.

Proč pěstovat ovoce?

5.  Zdravá ekonomika Proč pěstovat ovoce

Ať už vás pěstování baví, nebo ne, pěstování vlastního ovoce je zdravá ekonomika. Domácí zahrádkáři šetří peníze pěstováním vlastního ovoce, které si mohou během sezóny vychutnávat čerstvé a odkládat si ho na celoroční úsporu. Komerční pěstitelé si mohou účtovat poplatek za čerstvé, zralé ovoce, které nejen zvyšuje vizuální atraktivitu nabídky farem, ale poskytuje klíčovou ingredienci pro výrobky s přidanou hodnotou (např. borůvkový džem), které lze prodávat nebo konzumovat kdykoli během roku.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button