Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Samojed : Charakteristika plemene

Samojed je jedno z nejstarších sibiřských plemen psů. Tito psi byli původně na Sibiři používáni jako lovečtí psi, tažní psi, pastevečtí psi, hlídací psi a dokonce i jako ohřívači postelí. Samojed je středně velký pes s elegantní a půvabnou hranatou siluetou. Tělesná hmotnost dospělého samojeda je až 30 kg a výška v kohoutku u samců je 54-60 cm a u samic 50-56 cm.

 

Samojedi

 

Samojedi

 

Samojed je svalnatý, mohutný pes s obrovskou hlavou na krku. Tento živý a přátelský pes potřebuje blízkost svých lidí a dokáže se rychle spřátelit s dospělými, dětmi i jinými psy. Samojedi nejsou agresivní, a proto nejsou vhodní jako hlídací psi. Jejich dlouhá a hustá srst vyžaduje péči a pravidelnou údržbu.

Plemeno samojeda má své charakteristické rysy a zajímavou historii. Jeho původ se odhaduje na tisíc let před naším letopočtem. Toto plemeno psů má své vlastní vlastnosti, které ho činí jedinečným a zajímavým pro mnoho majitelů psů. V tomto článku se dozvíte více o povaze, péči a zdraví plemene samojed.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Samojed sibiřský husky, známý také jako samojed sabah, pochází z Ruska a Sibiře. Toto plemeno psů bylo původně vyšlechtěno k lovu sobů, kteří byli pro Samojedy životně důležití. Samojedi, kteří byli kočovným národem, používali tyto psy také k tahání saní a k ochraně svých obydlí.

Historie tohoto plemene sahá až do 19. století, kdy byl poprvé zaznamenán jako „Samoan sabaka“. V té době se tito psi používali k lovu, tahání saní a ochraně majetku. Ve 20. století se samojed sabaka stal populárním jako společenský a rodinný pes.

Samojed sabaka je považován za jedno z nejstarších psích plemen. Vědci se stále snaží zjistit přesný původ tohoto plemene, ale existuje teorie, že bylo domestikováno již před 3 000 lety. Samojed sabaka byl původně křížen s divokými vlky, aby získal své charakteristické vlastnosti, jako je velká chuť do práce a odolnost vůči chladu.

Samojed sabahský je považován za plemeno s velmi přátelskou a láskyplnou povahou. Jsou to inteligentní a energičtí psi, kteří se hodí jako společníci pro aktivní majitele. Samojedi mají hustou bílou srst, která je v arktických podmínkách chrání před chladem. Toto plemeno je stále oblíbené ve své domovině v Rusku a na Sibiři, ale i v jiných částech Asie a světa. Plemena psů z Ruska: 10 plemen psů

 

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

Výška a hmotnost

Samojed je středně velké plemeno psa. Ideální kohoutková výška psa je 57 cm, feny by měly být o něco nižší, s výškou 53 cm. Hmotnost samců se pohybuje mezi 25-30 kg, zatímco hmotnost samic se pohybuje mezi 17-25 kg.

 

Srst a barva

Samojed má dlouhou, hustou srst s podsadou, která vyžaduje úpravu a pravidelné kartáčování. Barva srsti je vždy bílá, ale může být také krémová nebo světle hnědá. Samojed by měl mít navzdory bílé srsti pěkný tmavý pigment kolem očí, tlamy a čenichu. 10 psích plemen, která vypadají jako vlci

 

Vrcholové plemeno

Samojed patří mezi špičková psí plemena, která jsou známá svou dlouhou hustou srstí, špičatýma ušima a zatočeným ocasem. Tato plemena jsou často považována za velmi inteligentní, nezávislá a tvrdohlavá.

 

Vzhled samojeda

 

Vzhled samojeda

 

Samojed je robustní postavy s rovnými končetinami a silnou hlavou ve tvaru tupého klínu. Jeho oči jsou hnědé nebo tmavě hnědé a mandlového tvaru. Špičaté uši jsou středně velké a stojící. Samojed má široký úsměv, který mu dodává přátelský výraz ve tváři. Šampon na vlasy

 

Standardní

Samojed je uznané plemeno FCI. Podle standardu FCI musí mít samojed silnou, ale ne těžkou kostru, svalnaté tělo a přirozenou eleganci. Jeho pohyb by měl být lehký a plynulý. Samojed by měl být přátelský, veselý, inteligentní, citlivý, poutavý a ostražitý.

 

Temperament a chování samojedů

 

Temperament a chování samojedů

 

Společník

Samojed je plemeno psa, které miluje společnost lidí a je ideálním společníkem pro rodiny s dětmi. Samojedi jsou velmi mazliví a rádi tráví čas se svými majiteli. Tito psi jsou velmi věrní a oddaní a pro své majitele jsou ochotni udělat cokoli. Plemena psů pro chladné počasí :20 plemen psů

 

Chytrý a aktivní

Samojed je velmi inteligentní a aktivní plemeno psa. Tito psi jsou velmi energičtí a rádi si hrají a běhají. Majitelé by měli svým psům dopřát dostatek času na cvičení a hraní, aby se vyhnuli nežádoucímu chování.

 

Temperamentní

Samojed je známý svou temperamentní povahou. Tito psi jsou velmi živí a láskyplní a rádi se drží v blízkosti svých majitelů. Samojedi jsou také velmi hraví a milují hry a zábavu.

 

Agresivita

Samojed není agresivní plemeno psa. Tito psi jsou velmi přátelští a mírumilovní a rádi si hrají s dětmi a ostatními zvířaty. Stejně jako každý pes však může být i samojed agresivní, pokud není správně socializován nebo vychován. Majitelé by měli věnovat dostatek času výcviku a socializaci svých psů, aby se vyhnuli nežádoucímu chování.

 

Obecně je samojed skvělým společníkem pro rodiny s dětmi a je to velmi inteligentní a aktivní pes. Tito psi mají temperamentní povahu a jsou velmi přátelští a mírumilovní. I když se však nejedná o agresivní plemeno, měli by majitelé věnovat dostatek času výcviku a socializaci svých psů, aby se vyhnuli nežádoucímu chování.

 

Vzdělávání a odborná příprava

 

Vzdělávání a odborná příprava

Samojed je chytré a rychle se učící plemeno. Aby se z něj stal dobrý společník, je důležité věnovat mu dostatek pozornosti a trpělivosti. Výchova a výcvik by měly být založeny na pozitivním posilování, což znamená odměňování psa za chování, které chcete, aby opakoval.

Důležitá je také socializace samojeda, tj. aby si zvykl na různé situace a lidi. Tento proces by měl začít co nejdříve, nejlépe již ve štěněcím věku. Je důležité, aby se pes naučil, jak se chovat v různých situacích a k různým lidem, aby se vyhnul nežádoucímu chování.

Při výcviku samojeda je třeba dbát na to, aby byl dostatečně fyzicky i psychicky stimulován. Toto plemeno má stále silnou touhu po pohybu a aktivitě. Jako původně pracovní psi potřebují dostatek pohybu venku a smysluplné úkoly, které jsou pro ně fyzickou i psychickou výzvou.

 

Hřebenování

 

Samojed má hustou a dlouhou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Jeho srst by se měla kartáčovat alespoň jednou týdně, aby se zabránilo jejímu zacuchání a zahuštění. V období pelichání by se mělo vyčesávání provádět častěji, až denně.

Je důležité používat vhodné nástroje na rozčesávání, například hřeben s dlouhými zuby nebo kartáč s přírodními štětinami. Při česání je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození srsti, a proto je třeba.

 

Aktivity a sporty

Samojed je aktivní plemeno, které potřebuje hodně pohybu a zábavy. Ten, kdo rád sportuje a tráví čas venku, bude s tímto psem spokojený. Samojed je inteligentní pes, který neustále potřebuje podněty a výcvik. Proto je důležité, aby byl veden majitelem, který mu může poskytnout dostatečné množství pohybu a zábavy.

 

Lov

Samojedi jsou původně lovečtí psi, kteří se používali k lovu zvěře. Ačkoli se dnes již k lovu příliš často nevyužívají, stále k tomuto druhu činnosti přirozeně inklinují. Majitelé by měli být opatrní, aby svého psa při lovu nevystavili nebezpečí.

 

Pes snů

Samojedi jsou odolní a silní psi, kteří jsou ideální pro činnosti, při nichž je třeba tahat těžká břemena. Proto jsou skvělí jako tažní psi. Jedná se o oblíbenou aktivitu pro ty, kteří žijí v oblastech se sněhovou pokrývkou.

 

Psí sporty

Samojedi jsou vynikající psí sportovci. Mají spoustu energie a jsou velmi inteligentní, což z nich dělá skvělé kandidáty na psí sporty. Agility, obedience a flyball jsou jen některé z aktivit, které samojedi mohou provozovat.

 

Dogtrekking a Canicross

Dogtrekking a canicross jsou aktivity, které zahrnují běh se psem. Tyto aktivity jsou pro majitele samojedů skvělé, protože tito psi jsou skvělými společníky na dlouhé běhy. Dogtrekking a canicross jsou skvělým způsobem, jak strávit čas se psem a zároveň získat zdraví prospěšné pohybové aktivity.

Samojed je celkově velmi aktivní pes a potřebuje hodně pohybu a zábavy. Lov, psí spřežení, psí sporty, dogtrekking a canicross jsou jen některé z aktivit, které můžete se samojedem provozovat. Majitelé by měli dbát na to, aby svého psa nevystavovali nebezpečí a poskytovali mu dostatek pohybu a zábavy.

 

Kategorie

Samojed patří do kategorie primitivních plemen psů. Tito psi mají společné rysy s původními psy, kteří byli domestikováni před tisíci lety a byli využíváni k různým účelům, například k lovu, hlídání a jízdě na saních. Primitivní plemena psů jsou často charakterizována jako energičtí, nezávislí a inteligentní psi.

Samojed byl původně vyšlechtěn na Sibiři a byl využíván k různým účelům, například k hlídání, lovu a sáňkování. Tito psi se používali také k lovu sobů a byli vycvičeni tak, aby dokázali zvířata chytit a zadržet, dokud se k nim nepřiblíží jejich majitel.

Samojed se vyznačuje silnou osobností a inteligencí. Tito psi mají velmi silné instinkty a jsou velmi samostatní. Samojedi mají také schopnost zapamatovat si velké množství informací a jsou velmi schopní učit se novým věcem.

V současné době je samojed velmi oblíbeným psem společníkem a je často využíván jako domácí mazlíček. Tito psi mají velmi přátelskou a veselou povahu a jsou velmi oddaní svým majitelům. Samojedi mají také velmi hustou a huňatou srst, která vyžaduje pravidelnou péči a údržbu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button