Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Pyrenejský horský pes: popis a charakteristika

Pyrenejský horský pes je velké, silné plemeno psa, které bylo původně vyšlechtěno k hlídání dobytka v horách. Je největší ze skupiny podobných bílých pasteveckých psů, kteří pomáhali pastevcům v Karpatech a Pyrenejích. Pyrenejský horský pes je majestátní a elegantní plemeno se silnou a svalnatou postavou, hustou a hustou srstí a černým nosem.

 

Pyrenejský horský pes

 

Pyrenejský horský pes

 

Toto plemeno má ušlechtilé a hrdé chování, silný ochranitelský instinkt a hlubokou věrnost své rodině. Je to klidný a sebevědomý pes, který vyžaduje správnou socializaci a výcvik od útlého věku, aby se předešlo případné agresi vůči cizím lidem. Pyrenejský horský pes je také známý svou inteligencí a nezávislostí, což může pro nezkušené majitele představovat výzvu při výcviku. S trpělivostí a důsledností však může být toto plemeno oddaným a poslušným společníkem.

 

Navzdory své velikosti a impozantnímu vzhledu je pyrenejský horský pes jemný a laskavý pes, kterému se daří v lidské společnosti. Není vhodný pro život v bytě a vyžaduje dostatek prostoru pro pohyb a cvičení. Toto plemeno také vyžaduje pravidelnou péči o hustou srst, která zabraňuje jejímu zplstnatění. Pyrenejský horský pes je věrné a ochranářské plemeno, které je skvělým společníkem pro zkušené a oddané majitele.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Pyrenejský horský pes je plemeno psa, které pochází z Pyrenejského pohoří na hranicích Francie a Španělska. Plemeno má svůj původ ve středověku, kdy pastevci potřebovali psa na ochranu svých stád před vlky a dalšími dravými zvířaty.

V 14. století se objevily první zmínky o tomto plemeni, tehdy nazývaném Chien de Montagne des Pyrénées. Tento pes byl mezi pastevci velmi oblíbený a stal se součástí jejich každodenního života.

V 20. V 19. století začal organizovaný chov tohoto plemene a v roce 1923 byla založena Société Centrale Canine de France, která se zabývala chovem a registrací plemen psů ve Francii. V současné době je iberský salašnický pes velmi oblíbený nejen v Evropě, ale i v jiných částech světa. Francouzská plemena psů – 15 francouzských plemen psů

 

Pyrenejský horský pes pochází z Asie, kde je odvozen od tibetské dogy. Toto plemeno se do Pyrenejí dostalo v roce 11. století, kdy sem přišli pastevci z Asie. Tito pastevci s sebou přivedli své psy, kteří se později křížili s místními pasteveckými psy, a tak vzniklo plemeno iberského salašnického psa, které známe dnes.

Pyrenejský horský pes je velký, mohutný a zároveň elegantní pes s dlouhou bílou nebo bílou srstí s šedými, žlutými nebo oranžovými skvrnami. Toto plemeno je velmi svalnaté a má hustou a hustou podsadu, kterou pokrývá dlouhá, jemnější srst. Podpůrná houba je vždy černá. 5 nejromantičtějších plemen psů

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

 

Pyrenejský horský pes je výjimečné plemeno, které působí majestátně a elegantně. Tento velký pes patří do skupiny molossoidních plemen a je známý svou silou a klidem. Jeho výška se pohybuje od 70 do 82 cm a hmotnost od 40 do 54 kg.

Charakteristickým rysem tohoto psa je jeho nezávislost a oddanost rodině. Pyrenejský horský pes je velmi dobromyslný a trpělivý, což z něj činí ideálního společníka pro děti. Jeho povaha je klidná a vyrovnaná, a proto se nehodí k hlídání majetku, kde by mohl být agresivní.

 

Tento pes má vrozenou schopnost být hlídačem a chránit svěřené území. Jeho síla a velikost mu umožňují chránit stáda před vlky a jinými dravými zvířaty. Iberský salašnický pes je známý jako „něžný obr“ a jeho majestátnost a oddanost z něj činí žádaného společníka.

Pyrenejský horský pes je zdravé plemeno s minimem zdravotních problémů. Tento pes má však zvláštní nároky na pohyb a prostor. Jeho pohyb by se měl omezit na krátké procházky, protože jeho tělo není stavěné na dlouhé běhy. Jeho nejlepším prostředím je velké venkovské sídlo, kde má dostatek prostoru pro pohyb a nezávislost.

 

Podle standardu FCÍ je pyrenejský horský pes považován za horské plemeno se silným a dobře osvaleným tělem. Má široký a hluboký hrudník a velkou a silnou hlavu. Jeho srst je dlouhá a bílé barvy s možnými náznaky šedé nebo různých odstínů žlutohnědé.

Fyzická charakteristika Pyrenejský horský pes

 

Fyzická charakteristika Pyrenejský horský pes

 

Pyrenejský horský pes je velké, mohutně stavěné plemeno psa, které patří do skupiny 2 FCI – pinč, knírač, molossoid a švýcarský salašnický pes. Tento pes má silný a robustní hrudník, krk a ocas, který může být mírně zakřivený. Má malé trojúhelníkové uši a tmavé oválné oči.

Pyrenejský horský pes má dlouhou srst, která může být bílá nebo převážně bílá s jezevčí, vlkošedou, světle žlutou nebo načervenalou skvrnou na hlavě, uších, spodní části ocasu a někdy i jinde na těle. Srst je hustá a měkká, s podsadou, která psa chrání před chladem v horách.

 

Samci mají v kohoutku výšku 70-80 cm a hmotnost kolem 60 kg, zatímco samice jsou menší, s výškou v kohoutku 65-72 cm a hmotností kolem 45 kg. Pyrenejský horský pes patří do FCI podsekce 2.2 – Horská plemena a je považován za jedno z největších plemen této skupiny.

Tento pes, původně určený k ochraně stád v horách, má silnou a mohutnou stavbu těla, která mu umožňuje být vynikajícím hlídacím psem. Pyrenejský horský pes je klidný a vyrovnaný a má velmi trpělivou povahu. Je to pes, kterému není cizí hektické a agresivní chování a který si dokáže chránit své teritorium. Mastné vlasy : 5 domácích prostředků

.

 

Chov a výcvik

 

Chov a výcvik

 

Chov a výcvik pyrenejského horského psa vyžaduje určitou dávku zkušeností a trpělivosti. Toto plemeno je velmi inteligentní a má silnou vůli, takže majitel musí být při výcviku pevný a důsledný.

Při chovu je důležité, aby se pes cítil pohodlně a měl dostatek prostoru k pohybu. Pyrenejský horský pes je rád venku a potřebuje dostatek pohybu, proto by jeho majitelé měli být připraveni na pravidelné procházky a aktivity.

Při výcviku je důležité začít co nejdříve a cvičit psa s láskou a pozitivním přístupem. Je důležité, aby se pes naučil základní povely, jako je sedni, nechoď dál a pojď sem. Pyrenejský horský pes je velmi oddaný svému majiteli, ale k cizím lidem může být nedůvěřivý. Proto je důležité, aby se pes naučil správně chovat v přítomnosti jiných lidí a zvířat. Pes jako medvěd – 7 plemen, která vypadají jako medvěd

 

Pyrenejský horský pes je velmi elegantní a hrdý pes, který vyžaduje určitou péči. Je důležité, aby se srst pravidelně čistila a stříhala, aby se předešlo jejímu zplstnatění a vzniku dredů. Toto plemeno má rádo svou přirozenou krásu a majitelé by měli být opatrní při používání různých kosmetických přípravků.

Celkově může být pyrenejský horský pes skvělým společníkem pro majitele, kteří jsou připraveni na aktivní životní styl a mají zkušenosti s výcvikem psů. Při pravidelném pohybu a péči o srst může být tento pes krásným a elegantním členem rodiny.

 

Zdraví a péče Pyrenejský horský pes

 

Zdraví a péče Pyrenejský horský pes

 

Pyrenejský horský pes je relativně zdravé plemeno, ale jako u každého velkého psa se mohou vyskytnout různé kloubní problémy, jako je dysplazie nebo artróza. Tyto problémy často souvisejí s dědičností, proto je důležité vybírat štěňata od prověřených chovatelů s dobrými genetickými předpoklady.

Při každém zákroku je třeba mít na paměti vyšší citlivost na léky a anestetika. Důležitá je také péče o srst, aby se zabránilo jejímu zplstnatění. Iberský salašnický pes má hustou a dlouhou srst, která vyžaduje pravidelné kartáčování a trimování.

Kromě toho je důležité věnovat pozornost výživě psa. Pyrenejský horský pes je velký a silný pes, který potřebuje dostatek kvalitního krmiva, aby si udržel fyzickou kondici. Je také důležité, aby měl dostatek pohybu a pravidelně navštěvoval veterináře.

Pyrenejský horský pes je velmi odolné plemeno, které vyžaduje jen minimální péči. Většina zdravotních problémů, které se mohou vyskytnout, je však snadno zvládnutelná, pokud se včas odhalí a správně léčí. Proto je důležité věnovat pozornost zdraví a péči o toto plemeno.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button