Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Portugalský vodní pes: vlastnosti a chov

Portugalský vodní pes neboli Cão de Água Português je středně velké plemeno pracovního psa, jehož původ sahá až do 13. století. století. Toto plemeno je známé svou vlnitou srstí a schopností plavat. Portugalský vodní pes se kdysi používal na rybářských lodích k lovu ryb a ochraně lodi.

 

Portugalský vodní pes

 

Portugalský vodní pes

 

Dnes je portugalský vodní pes oblíbeným společníkem, který se vyznačuje inteligencí, pracovitostí a přátelským chováním. Toto plemeno je vhodné pro rodiny s dětmi, protože si rádo hraje a užívá si společnosti lidí. Kromě toho je portugalský vodní pes vhodný i pro lidi, kteří trpí alergií na psí srst, protože jeho srst neobsahuje podšívku a je hypoalergenní.

Portugalský vodní pes je vytrvalý plavec a má vrozenou schopnost plavat i v silných proudech. Toto plemeno se vyznačuje odvahou a věrností svému majiteli. Díky své inteligenci a učenlivosti se portugalský vodní pes snadno učí novým trikům a povelům. Pokud hledáte společníka, který vám bude věrný a oddaný, portugalský vodní pes pro vás může být tou správnou volbou.

 

Charakteristika a vzhled

 

Charakteristika a vzhled

 

Portugalský vodní pes je pracovní plemeno, které se vyznačuje inteligencí, pracovitostí a vytrvalostí. Je to silný a svalnatý pes, který nemá v krvi „žádnou zástavu“. Toto plemeno má krásný, elegantní vzhled a je velmi oblíbené jako společenský pes.

Fyzické vlastnosti

 

Portugalský vodní pes má středně velkou hlavu a středně velké tmavé nebo hnědé oči. Nos je široký a dobře vyvinutý. Uši mají trojúhelníkový tvar a visí dolů. Krk je silný a svalnatý, což psovi umožňuje plavat v obtížných podmínkách. Jeho hrudník je hluboký a široký, což také přispívá k jeho plaveckým schopnostem.

Srst a barva

 

Portugalský vodní pes má krásnou, hustou a kudrnatou srst, která odpuzuje vodu. Barva srsti může být bílá, černá nebo hnědá a může být jednobarevná nebo strakatá. Výška ramen se pohybuje od 43 do 57 cm a hmotnost od 16 do 25 kg.

Portugalský vodní pes má silné a svalnaté nohy, které mu umožňují plavat a pracovat na rybářských lodích. Jeho penis je středně velký a dobře vyvinutý. Má silné a dobře vyvinuté čelisti, které mu umožňují držet v tlamě ryby. Ocas je krátký a může být přirozený nebo zastřižený.

Celkový vzhled portugalského vodního psa je elegantní a silný. Jeho srst a barva mu dodávají jedinečný vzhled, který je mezi majiteli psů velmi oblíbený. Portugalská plemena psů 8 plemen z Portugalska

Povaha a temperament

 

Povaha a temperament Portugalský vodní pes

 

Portugalský vodní pes je temperamentní, pracovitý a hrdý pes. Jeho povaha je nenáročná a odolná vůči únavě. Je to pes, který se snadno učí a vyniká v agility a dalších podobných aktivitách. Jeho inteligence a schopnost naslouchat a porozumět příkazům svého pána je vynikající.

 

Interakce s lidmi a jinými zvířaty

 

Portugalský vodní pes je přátelský a hravý pes, který dobře vychází s lidmi i jinými zvířaty. Je to aktivní pes, který má silný pozitivní vztah k vodě. Má výjimečný zrak a vynikající čich. Jeho pohled je živý a pronikavý.

Dobře vychází s ostatními zvířaty i dětmi a je ztělesněním opravdového přítele. Jeho temperament a povaha jsou ideální pro rodinné prostředí. Portugalský vodní pes je inteligentní, rozumí všem pokynům svého pána a ochotně je plní. Hádavý a nezávislý, ale zároveň poslušný a oddaný pes, který je pro každého majitele skutečným pokladem.

 

Školení a aktivity

 

Školení a aktivity

 

Portugalský vodní pes je plemeno, které se vyznačuje inteligencí, pílí a vytrvalostí. Jeho výcvik vyžaduje trpělivost, důslednost a pozitivní posilování. Začněte se základními povely poslušnosti a postupně zvyšujte obtížnost. Zařaďte každodenní cvičení a socializaci, abyste zajistili všestranného a poslušného společníka.

Agility a poslušnost

 

Portugalský vodní pes je velmi aktivní pes a má silnou touhu pracovat. Proto je skvělý v agility, obedience a dog dancingu. Tyto aktivity mu umožní ukázat svou inteligenci a dovednosti a zároveň si udržet fyzickou kondici. Výcvik agility a poslušnosti by měl začít v raném věku a postupně se zvyšovat jeho náročnost.

Plavání a rybaření

 

Portugalský vodní pes má lásku k vodě a plavání v krvi. Díky své síle, vytrvalosti a vynikajícím plaveckým schopnostem se skvěle hodí i k rybolovu. Může být skvělým společníkem pro rybáře, kteří jej mohou využít pro různé rybářské práce. Může si také užívat plavání v jezerech nebo v moři, což mu pomáhá udržovat se v kondici a zároveň se bavit.

Výcvik portugalského vodního psa vyžaduje hodně trpělivosti a důslednosti, ale výsledky jsou velmi uspokojivé. Je to aktivní a inteligentní pes, který se skvěle uplatní při různých aktivitách a zároveň bude věrným společníkem svého majitele. Neplazí psi : 15 hypoalergenních plemen psů

 

Zdraví a péče

 

Zdraví a péče Portugalský vodní pes

 

Zdravotní problémy

 

Portugalský vodní pes patří mezi nejzdravější plemena psů, ale může mít i některé zdravotní problémy. Mezi nejčastější problémy patří dysplazie kyčelních kloubů a progresivní atrofie sítnice. Tyto problémy lze diagnostikovat pomocí rentgenového vyšetření a vyšetření zraku. Proto je důležité podstupovat pravidelné veterinární prohlídky a sledovat zdravotní stav psa.

Pokud se u psa zjistí některý z těchto zdravotních problémů, je důležité co nejdříve zahájit léčbu. Léčba může zahrnovat léky, fyzioterapii nebo v některých případech operaci. V případě vážných zdravotních problémů může být nutné zvážit i kvalitní kanystrový terapeut.

Péče o kabát

 

Portugalský vodní pes má hustou a voděodolnou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Je důležité psa pravidelně česat, aby se na srsti netvořily uzlíky a rohože. Kromě toho je důležité psa pravidelně koupat, aby byla jeho srst čistá a zdravá.

Při péči o srst je důležité používat vhodné šampony a kondicionéry, které jsou určeny pro srst psa. Je také důležité pravidelně kontrolovat uši a oči psa, aby se předešlo infekcím. Pokud má pes problémy se srstí nebo kůží, může být nutné navštívit veterináře, který mu předepíše vhodnou léčbu.

Kromě péče o psa je důležité, abyste mu dopřáli dostatek pohybu a brali ho na pravidelné procházky. To pomůže udržet psa v dobré fyzické kondici a poskytne mu dostatek podnětů. Pokud uvažujete o adopci portugalského vodního psa, můžete také zvážit návštěvu útulku nebo depozita, kde můžete najít psa, který potřebuje nový domov a starostlivého majitele. Psi pro pěší turistiku : 10 plemen vhodných pro pěší turistiku

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Původ a účel

 

Portugalský vodní pes je staré plemeno psa, jehož původ sahá do 6. století př. n. l. V této době se objevují první zmínky o „lovu“ vodních psů v Portugalsku. Portugalský vodní pes byl původně vyšlechtěn na pobřeží Algarve v Portugalsku, kde se používal k rybolovu a ochraně lodí. Jeho úkolem bylo tahat sítě, chytat ryby a hlídat lodě.

V průběhu staletí se plemeno výrazně změnilo a zdokonalilo, aby co nejefektivněji plnilo své úkoly. V dnešní době se portugalský vodní pes stále používá k rybolovu, ale také jako společník a hlídač domácnosti.

Plemeno v kultuře

 

Portugalský vodní pes se stal celosvětově známým v roce 2009, kdy si ho jako svého psa vybrala rodina Obamových poté, co se ukázal jako vhodný společník pro jejich dcery, které trpěly alergií na srst.

Plemeno je také uznáno Mezinárodní kynologickou federací (F.C.I.) a je zařazeno do skupiny 8 – retrívři, lovečtí a vodní psi. Portugalský vodní pes je známý svým vynikajícím čichem a schopností stopovat. V minulosti se používala k lovu kachen a zajíců. Příčiny vypadávání vlasů u mužů

Portugalský vodní pes je výjimečné plemeno, jehož vlastnosti se využívají nejen při rybolovu, ale také jako společník a hlídač. Díky svému vynikajícímu čichu a schopnosti stopovat je ideálním psem pro policejní a španělské čmuchaly.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button