Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Field španěl: Charakteristika plemene

Polní španěl, jinak známý jako field španěl, je původní lovecký pes, který se vyznačuje vyrovnanou a ušlechtilou povahou. Tento pes se stal oblíbeným mezi lovci v Anglii již v 19. století. století a postupně se rozšířila do dalších zemí. Field španěl je považován za jednoho z nejvzácnějších psů na světě a jeho vzhled a temperament z něj činí ideálního společníka pro aktivní majitele.

 

Polní španěl

 

Polní španěl

 

Field španěl je středně velký pes s ušlechtilým vzhledem a dobře stavěným tělem. Má krásnou hustou srst, která může mít různé barvy, od černé po hnědou. Jeho příroda je přátelská a mírná, a proto je vhodný pro rodiny s dětmi. Kromě toho je feldšpaněl velmi inteligentní a učenlivý pes, který se snadno učí novým trikům a povelům.

V současné době je polní španěl stále oblíbenější i jako společník pro lidi, kteří se nezajímají o lov. Jeho přátelská a citlivá povaha z něj dělá ideálního psa pro lidi, kteří hledají věrného a oddaného společníka. Pokud hledáte psa s ušlechtilou povahou a krásným vzhledem, může pro vás být feldšpaněl tou správnou volbou.

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Field španěl je jedním z nejstarších plemen field španělů. Její počátky sahají do 19. století, kdy se v Anglii vyvinul ve výstavní kroužek. Polní španěl byl se svou varietou velmi úspěšný ve výstavním kruhu, ale postupem času se stal téměř identickým se sussexským španělem, až na samotnou hlavu.

 

Světová válka

Během první světové války bylo používání polních španělů k lovu omezeno a plemeno začalo upadat. Po druhé světové válce však bylo plemeno obnoveno a dnes je stále oblíbeným loveckým psem.

 

Odkaz

Polní španěl má v loveckém světě velmi silné dědictví. Jeho krása a ušlechtilý vzhled spolu s citlivou, přátelskou povahou a láskou k dětem z něj činí oblíbeného společníka a loveckého psa. Jeho původ a historie svědčí o jeho kvalitách loveckého psa, který je stále oblíbený a vyhledávaný mezi lovci na celém světě.

 

Fyzická charakteristika Polní španěl

 

Fyzická charakteristika Polní španěl

 

Velikost a hmotnost

Field španěl je středně velké plemeno s hmotností 18 až 25 kg a výškou v kohoutku 43 až 46 cm. Samice bývají o něco menší než samci.

 

Srst a barva

Srst feldšpaněla je dlouhá, hladká a lesklá. Může být černá, hnědá nebo kombinace obou barev. Na hrudi, zadních končetinách a pod tělem má specifické střapce.

 

Hlava a čelisti

Hlava feldšpaněla je středně velká a dobře vyvážená. Má široký čenich a mírně vypouklé čelo. Čelisti jsou silné a dobře vyvinuté.

 

Hrudník a boky

Hrudník polního španěla je hluboký a široký, s dobře vyvinutými žebry. Boky jsou silné a dobře osvalené, s mírným sklonem.

 

Končetiny

Končetiny feldšpaněla jsou silné a dobře osvalené. Mají mírně pokrčené lokty a kolena. Tlapky jsou kulaté a dobře ohraničené.

Celkově má feldšpaněl vyvážené a harmonické tělo s dobře vyvinutým svalstvem a kosterním systémem. Jeho srst a zbarvení mu dodávají osobitý vzhled, který ho odlišuje od ostatních plemen. Nejdéle žijící psi Top 10 psích plemen

 

Povaha a temperament

 

Povaha a temperament

 

Field španěl je plemeno psa, které se vyznačuje velmi přátelskou a mírnou povahou. Tento středně velký pes je citlivý, živý a výrazně akční a podnikavý lovecký pes. Má ušlechtilou a živou povahu, a proto se hodí jako společník pro aktivní lidi.

 

S dětmi

Field španěl je známý jako velmi přátelský a rodinný pes, který dobře vychází s dětmi. Jeho povaha je klidná a přizpůsobivá, což znamená, že se hodí do domácností s dětmi. Tento pes je velmi hravý a rád se baví, takže se může dobře bavit s dětmi.

 

S lovcem

Field španěl je původně lovecký pes, a proto se dobře hodí jako lovecký společník. Jeho citlivý nos a přirozená učenlivost z něj dělají skvělého loveckého společníka. Tento pes je velmi oddaný svému majiteli a dokáže se dobře přizpůsobit různým situacím.

Celkově je feldšpaněl velmi přátelský a milý pes, který se hodí jako společník pro aktivní lidi. Jeho povaha je ušlechtilá a živá, a proto se dobře hodí jako společník pro lovce. Jeho citlivý nos a přirozená učenlivost z něj dělají skvělého loveckého společníka. Japonská plemena psů – 13 plemen psů

 

Zdraví a péče

 

Typická onemocnění

Polní španěl je relativně zdravé plemeno, ale přesto se u něj vyskytují některá typická onemocnění. Jednou z nich je dysplazie kyčelních kloubů, která může být způsobena geneticky nebo nesprávnou výživou. Proto je důležité sledovat hmotnost psa a poskytovat mu kvalitní stravu. Dalším onemocněním, které se u tohoto plemene může vyskytnout, je atrofie sítnice, která může vést ke slepotě. Proto je důležité pravidelně kontrolovat zrak psa a v případě problémů vyhledat veterinární péči.

 

Výživa

Správná výživa je pro zdraví polního španěla klíčová. Jeho strava by měla být kvalitní a přizpůsobená jeho zdravotnímu stavu a fyzické aktivitě. Je důležité sledovat, kolik toho sní, a přizpůsobit dávky jeho věku a růstu. Polní španěl nevyžaduje speciální dietu, ale měli byste se vyhnout krmení potravinami, které mohou způsobit nadváhu nebo alergie.

Při péči o feldšpaněla je také důležité věnovat pozornost jeho srsti. Srst není tak těžká jako u jiných plemen, ale vyžaduje péči, aby se na ní netvořily rohože. Doporučuje se pravidelné kartáčování a koupání psa. Kromě toho je důležité provádět pravidelné klinické oční vyšetření, protože feldšpaněl je plemeno náchylné k určitým očním chorobám. 10 nejkrásnějších psích plemen na světě

 

Výcvik a vzdělávání Field Spaniel

 

Výcvik a vzdělávání Field Spaniel

 

Výchova a výcvik feldšpaněla by měly být zaměřeny na jeho přátelskou a věrnou povahu. Toto plemeno je velmi inteligentní a rychle se učí, proto je důležité mu poskytnout dostatek fyzické i duševní stimulace.

Při výcviku polního španěla je důležité začít co nejdříve. Od štěněte je třeba učit základní povely jako sedni, lehni, ke mně a podobně. Je důležité, aby byl trénink pozitivní a motivující. Field španěl je velmi citlivý pes, proto je třeba používat pozitivní posilování a odměňování.

 

Aktivní životní styl feldšpaněla znamená, že potřebuje dostatek pohybu a cvičení. Dobrým způsobem, jak ho udržet aktivního, je například běhání, plavání nebo hra s míčem. Je důležité zajistit, aby měl dostatek času na venkovní aktivity a pohyb. Šampon na hnojení vlasů

Výchova feldšpaněla jako rodinného psa by měla zahrnovat socializaci. Je důležité, aby byl zvyklý na různé situace a lidi a aby byl příjemný i ve společnosti. To může zahrnovat návštěvu různých míst, setkání s jinými psy nebo výcvik ve skupině.

Celkově je důležité, aby výchova a výcvik feldšpaněla byly zaměřeny na jeho potřeby a povahu. S dostatkem pozitivní motivace a fyzické stimulace bude polní španěl šťastným a oddaným společníkem.

 

Chov a počet

Chovatelé

Chov feldšpaněla je dnes populární v mnoha zemích světa. Existuje mnoho chovatelů, kteří se na toto plemeno specializují a poskytují kvalitní štěňata s dobrým zdravotním stavem a správnou výchovou. Výběr správného chovatele je klíčovým faktorem pro získání zdravého a kvalitního štěněte feldšpaněla.

Chovatelé feldšpanělů se mohou registrovat u různých organizací, jako je American Kennel Club (AKC) nebo The Kennel Club (TKC). Tyto organizace poskytují chovatelům přístup k různým zdrojům informací, včetně typických nemocí, výživy, chovu a výchovy štěňat.

 

Počet

Field španěl je poměrně vzácné plemeno, a proto není příliš rozšířené. Přesný počet polních španělů na světě není v současné době k dispozici. V roce 2021 se však početnost kokršpaněla polního ve Spojených státech odhadovala na přibližně 3 000 jedinců.

V dnešní době je feldšpaněl chován především jako společník a rodinný pes, ale stále se používá i jako lovecký pes. Field španěl je vhodný pro muže i ženy, kteří hledají psa do práce nebo do rodiny.

Výchova feldšpaněla vyžaduje dostatek pohybu a správný výcvik. Tento pes je velmi aktivní a potřebuje pravidelný výcvik a stimulaci. Chovatelé by měli zajistit, aby jejich štěňata byla řádně socializována a vychována tak, aby se z nich stali zdraví a šťastní dospělí psi.

 

Různé

 

Field španěl je plemeno psa, které se svou velikostí a stavbou těla řadí mezi anglického kokršpaněla a anglického špringršpaněla. Jeho výška v kohoutku se pohybuje mezi 41-48 cm a hmotnost mezi 16-27 kg. Má ušlechtilý vzhled dobře stavěného odolného loveckého psa.

Srst feldšpaněla by neměla být příliš krátká. Může být hladká nebo mírně zvlněná, ale hustá a lesklá. Obvyklé barvy jsou mimo jiné mahagonová a černá. Polní španěl působí dojmem dobrého původu, charakteru a ušlechtilosti.

Rozmanitost feldšpaněla je patrná i na jeho exteriéru. Má mírně zakulacený čenich a dlouhé uši, které jsou zavěšené blízko hlavy. Má tmavé oválné oči a hluboký široký hrudník. Má rovný a silný hřbet a dobře osvalené nohy.

Kromě feldšpaněla existují i další podobná plemena, například anglický kokršpaněl, sussex, sex a další. Tato plemena se liší vzhledem, velikostí a barvou srsti. Field španěl má však své specifické vlastnosti, které ho odlišují od ostatních plemen a činí ho tak jedinečným.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button