Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Střední anglo-francouzský Durcher: charakteristika plemene

Středně velký anglo-francouzský dürcher je plemeno psa, které vzniklo křížením dvou plemen – anglického foxhounda a francouzského briketu grifonka. Tento pes byl původně vyšlechtěn jako lovecký pes k lovu králíků, vlků a divokých prasat. Svým majitelům přináší mnoho radosti, ale také zodpovědnosti, protože vyžaduje dostatek pohybu a vyváženou výchovu.

 

Anglo-francouzský jezevčík střední velikosti

 

Anglo-francouzský jezevčík střední velikosti

 

Anglo-francouzský duršer je středně velké plemeno, které dosahuje výšky 52-58 cm a hmotnosti 20-23 kg. Má krátkou, hustou srst, která může mít různé barvy, například bílou s černými nebo hnědými znaky. Tento pes je velmi inteligentní a má silný lovecký instinkt, proto je důležité věnovat mu dostatek výcviku a pohybu.

Pokud hledáte psa, který vám bude věrným společníkem na dlouhých procházkách v přírodě a může být i skvělým loveckým psem, může být středně velký anglo-francouzský durych tou správnou volbou. Tento pes se také osvědčuje jako lovecký pes ve smečce a je schopen pracovat celý den. Kvůli své energii a silnému loveckému instinktu však není vhodný pro každého majitele.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Středně velký anglo-francouzský dürcher je plemeno psa, které vzniklo v dávné historii výměnou mezi Francií a Anglií. Toto plemeno vzniklo zkřížením francouzského dürera a anglického jezevčíka.

V minulosti se středně velký anglo-francouzský duršer používal jako pes parfour pro lov králíků, bažantů a křepelek. Dnes se tento pes často používá k lovu zajíců, vlků a divokých prasat.

Středně velký anglo-francouzský plch byl v historii považován za vyvrhele a jeho uznání se datuje až do nedávné doby. Díky obětavým chovatelům si toto plemeno postupně získalo oblibu a uznání.

Původ tohoto plemene sahá až do dávné historie. Stejně jako ostatní duriči navazuje i středně velký anglo-francouzský durič na psy starých Keltů. V minulosti se tito psi používali k lovu různých druhů zvěře.

V současné době je středně velký anglo-francouzský durič jedním z plemen psů uznaných mezinárodní organizací FCI. Toto plemeno se vyznačuje vyrovnanou povahou a potřebuje dostatek pohybu.

 

Fyzické vlastnosti

 

Fyzické vlastnosti

 

Středně velký anglo-francouzský dürcher je plemeno psa, které se vyznačuje ušlechtilostí a impozantní postavou. Jeho výška se pohybuje od 52 do 58 cm a hmotnost od 20 do 25 kg. Tento pes má silnou stavbu těla, svalnaté končetiny a pevnou kostru.

Má výraznou hlavu s krátkým a širokým čenichem. Oči jsou tmavé a oválného tvaru. Uši jsou středně velké, svěšené a mírně zakřivené. Hrudník je hluboký a široký, s mohutnými a svalnatými rameny. Záď je silná a dobře vyvinutá.

Srst středně velkého anglo-francouzského duriana je krátká a lesklá, s jemnou a měkkou strukturou. Barva srsti se může lišit v závislosti na plemeni, ale nejčastější je trikolóra. Například velký anglo-francouzský tříbarevný durian má bílé, černé a hnědé zbarvení srsti.

Celkově je středně velký anglo-francouzský dürcher považován za velmi krásné plemeno psa, které se vyznačuje elegancí, silou a vytrvalostí.

 

Temperament a chování Anglo-francouzský jezevčík střední velikosti

 

Temperament a chování Anglo-francouzský jezevčík střední velikosti

 

Středně velký anglo-francouzský durian je obecně považován za přátelského, laskavého a inteligentního. Je to pes, který dobře vychází s dětmi a ostatními domácími zvířaty. Bývá věrný a oddaný svému majiteli. Je to pes, který má rád společnost a potřebuje hodně pozornosti a fyzické aktivity.

Tento pes bývá také nezávislý a tvrdohlavý. Proto je důležité začít s výcvikem od útlého věku a používat pozitivní posilování. Je to pes vhodný pro majitele, kteří mají zkušenosti s výcvikem psů.

Středně velký anglo-francouzský dórský jazyk má také tendenci být vokální. Proto je důležité trénovat poslušnost a zvládání štěkání. Tento pes také velmi chrání svého majitele a svůj domov, takže může být dobrým hlídacím psem.

Celkově je temperament středně velkého anglo-francouzského duriana závislý na jeho výchově a výcviku. Při správném výcviku a socializaci může být skvělým společníkem pro celou rodinu.

 

Zdraví a péče

Středně velký anglo-francouzský durych je zdravé plemeno, ale jako každý pes může trpět určitými neduhy. Je důležité věnovat pozornost jeho péči a zdraví, aby byl pes šťastný a zdravý.

Jednou z nejdůležitějších věcí je dostatek pohybu. Anglo-francouzský durych střední velikosti je energický pes, který potřebuje dostatek pohybu, aby se udržel v kondici. Proto je důležité poskytnout mu dostatek času na procházky a pohyb.

Kromě toho je třeba věnovat pozornost i jeho stravě. Je důležité, aby jeho strava byla vyvážená a obsahovala všechny potřebné živiny pro jeho zdraví. V případě potřeby se můžete poradit s veterinárním lékařem, který vám pomůže vybrat správnou dietu pro vašeho psa.

Je také dobré pečovat o srst a kůži psa. Pravidelné koupání a kartáčování pomáhá udržovat srst zdravou a lesklou. Kromě toho je důležité pravidelně kontrolovat jeho uši, oči a zuby, abyste předešli možným infekcím a zdravotním problémům. Šampon na vlasy

V případě jakýchkoli zdravotních problémů byste měli okamžitě kontaktovat svého veterináře. Včasná diagnóza a léčba mohou zabránit vážným zdravotním problémům a zachránit život vašeho psa.

 

Výcvik a socializace Středně velký anglo-francouzský Durcher

Středně velký anglo-francouzský dürcher je plemeno, které vyžaduje trpělivý a vyvážený přístup k výcviku a socializaci. Důkladný a pozitivní výcvik je klíčem k tomu, aby byl pes dobře vychovaný a společenský.

Při výcviku je důležité zaměřit se na poslušnost, která by měla být založena na pozitivním posilování. Základem je naučit psa základní povely, jako je sedni, jdi, pojď sem a další. Výcvik by měl být postupný a přizpůsobený individuálním potřebám psa.

Socializace je důležitá pro správné začlenění psa do rodiny a okolí. Je nutné seznámit psa s různými situacemi a prostředími, aby se naučil chovat přirozeně a bez stresu. To zahrnuje návštěvy veterináře, setkání s jinými psy, různé zvuky a podobně.

Při koupi čistokrevného štěněte je důležité zajistit, aby bylo vychováno v rodinném prostředí a bylo od útlého věku socializováno. Důležité je také vybrat si kvalitního chovatele, který dbá na zdraví a správný odchov štěňat.

Celkově je důležité si uvědomit, že výcvik a socializace psa jsou procesy, které vyžadují trpělivost a čas. Správně vedený pes je však odměnou pro majitele, který si užívá společnost věrného a dobře vychovaného psa.

 

Chov a štěňata Anglo-francouzský durič střední velikosti

 

Chov a štěňata Anglo-francouzský durič střední velikosti

 

Anglo-francouzský durian střední velikosti je plemeno, které je poměrně vzácné a není snadné najít kvalitního chovatele. Pokud se rozhodnete pro toto plemeno, je důležité najít spolehlivého chovatele, který má s chovem tohoto plemene zkušenosti a dodržuje všechny standardy plemene.

Při výběru štěněte je důležité věnovat pozornost jeho zdraví, povahovým vlastnostem a rodokmenu. Štěňata by měla být zdravá a dobře socializovaná, aby se adaptovala na nový domov a rodinu. Rodokmen štěněte by měl být ověřený a obsahovat kvalitní krevní linie.

Rezervace štěňat je často nutná a je důležité ji provést včas, protože o štěňata tohoto plemene je velký zájem. Při rezervaci štěněte u chovatele je třeba si ujasnit podmínky a povinnosti.

Při chovu tohoto plemene je důležité dbát na jeho potřeby a výchovu. Anglo-francouzský durych střední velikosti je aktivní pes, který potřebuje dostatek pohybu a podnětů. Je důležité zajistit mu dostatek pohybu a tréninku, aby byl zdravý a šťastný. Výcvik by měl být vyvážený a pozitivní, aby se pes naučil správnému chování a byl poslušný.

 

Bydlení v bytových podmínkách

Středně velký anglo-francouzský durian může žít v bytových podmínkách, pokud má dostatečné podmínky pro cvičení a trénink. Je vhodné, aby měl dostatečně velký byt s balkonem nebo terasou, kde může odpočívat a vypouštět energii.

Je důležité, aby byl pes alespoň třikrát denně venčen a aby byl dostatečně fyzicky i psychicky stimulován. V obytném prostředí může být obtížné zajistit dostatek pohybu, proto je třeba se mu věnovat jiným způsobem. Například hračky a hry, které ho budou stimulovat i bavit.

Středně velký anglo-francouzský durych je inteligentní pes, který se snadno učí. Proto je vhodné využít jeho inteligenci a trénovat různé triky a poslušnost. V obytném prostředí je také důležité naučit ho, že musí být potichu a nerušit sousedy.

V podmínkách bydlení je také důležité věnovat pozornost jeho stravě a zdraví. Je třeba mu zajistit dostatečné množství kvalitního krmiva a pravidelné veterinární prohlídky. V bytovém prostředí může mít pes sklony k nadváze, proto je důležité sledovat jeho hmotnost a případně upravit jeho stravu a pohyb.

Lze shrnout, že středně velký durian anglo-francouzský může žít v bytových podmínkách, pokud je mu poskytnut přiměřený pohyb, výcvik a zdravotní podmínky. Je třeba mu věnovat dostatečnou pozornost a stimulovat ho i jinými způsoby, například chůzí.

 

Srovnání s jinými plemeny Středně velký anglo-francouzský durian

Středně velký anglo-francouzský dürcher je plemeno, které se vyznačuje silnou stavbou těla a vytrvalostí. Toto plemeno je vhodné pro rodiny s dětmi, ale také pro jedince, kteří mají rádi aktivní životní styl. V této části se podíváme na některá plemena psů, která mají podobné vlastnosti jako středně velký anglo-francouzský dürcher, a porovnáme je s ním.

 

Beagle

Bígl je plemeno, které se vyznačuje energií a veselostí. Toto plemeno je vhodné pro rodiny s dětmi, které mají rády aktivní životní styl. Bígl má krátkou hustou srst v různých odstínech červené, bílé a černé barvy. Bígl je menší než středně velký anglo-francouzský tažný pes a má menší výdrž.

 

Slovenský kop

Slovenský kopov je plemeno, které se vyznačuje vytrvalostí a rychlostí. Toto plemeno je vhodné pro jedince, kteří mají rádi aktivní životní styl. Slovenský kopov má dlouhou hustou srst v různých odstínech červené a černé barvy. Slovenský kopov je větší než středně velký anglo-francouzský durian a má silnější postavu.

 

Lagotto Romagnolo

Lagotto Romagnolo je plemeno, které se vyznačuje vytrvalostí a inteligencí. Toto plemeno je vhodné pro rodiny s dětmi, které mají rády aktivní životní styl. Lagotto Romagnolo má krátkou, hustou srst v různých odstínech červené a černé barvy. Lagotto Romagnolo je menší než středně velký anglo-francouzský durian a má menší výdrž.

 

Polský durian

Polský doger je plemeno, které se vyznačuje vytrvalostí a rychlostí. Toto plemeno je vhodné pro jedince, kteří mají rádi aktivní životní styl. Polský dórský pes má krátkou hustou srst v různých odstínech červené a černé barvy. Polský durian je větší než středně velký anglo-francouzský durian a má silnější postavu.

 

Sharpay

Shar-Pei je plemeno, které se vyznačuje inteligencí a silnou stavbou těla. Toto plemeno je vhodné pro rodiny s dětmi, ale také pro jedince, kteří mají rádi aktivní životní styl. Shar-Pei má krátkou, hustou srst v různých odstínech červené, hnědočerné a modré barvy. Šarpejec je větší než středně velký anglo-francouzský durian a má silnější postavu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button