Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Rakouský krátkosrstý ohař: charakteristika plemene

Rakouský krátkosrstý ohař, známý také jako Brandlbracke, je středně velké plemeno psů pocházející z Rakouska. Tento pes je známý svým vynikajícím čichem a hlasitým hlasem, kterým signalizuje své objevy na loveckých výpravách. Rakouský krátkosrstý ohař má mohutné a pružné tělo s hustou srstí a vousy.

 

Rakouský krátkosrstý ohař

 

Rakouský krátkosrstý ohař

 

Povaha rakouských krátkosrstých ohařů je velmi příjemná. Jsou to věrní a oddaní psi, kteří milují pohyb a společnost. Jsou vynikajícími společníky na loveckých výpravách, ale i v každodenním životě. Jsou velmi inteligentní a rychle se učí, takže jsou skvělými kandidáty na školení. Rakouský krátkosrstý ohař je plemeno, které si získalo mnoho příznivců po celém světě a je stále velmi oblíbené.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Rakouský krátkosrstý ohař, známý také jako Brandlův ohař, je silný lovecký pes, jehož původ lze vysledovat až k legendárním keltským ohařům. Toto starobylé plemeno bylo na počátku našeho letopočtu považováno za nejcennější lovecké psy. Rakouský krátkosrstý durian je považován za pravého potomka keltského durianu.

V současné době je rakouský krátkosrstý ohař považován za plemeno vzdáleného původu, protože neexistují žádné důkazy o jeho existenci před polovinou 19. století. století. Důvodem je skutečnost, že do té doby neexistovalo žádné řízené šlechtění plemen. Rakouský krátkosrstý ohař byl poprvé oficiálně uznán v roce 1909.

Rakouský krátkosrstý ohař se v německy mluvících zemích používá především k lovu králíků. Je to přátelský a odolný pes, který potřebuje dostatek pohybu. Rakouský krátkosrstý ohař je známý svou živou a přátelskou povahou vůči dětem a ostatním psům. Klub chovatelů rakouského krátkosrstého ohaře sídlí v Rakousku. Rakouští psi 5 rakouských plemen psů

 

Obecná charakteristika

 

Obecná charakteristika

 

Rakouský krátkosrstý ohař je středně velký pes s hladkou, hrubou a krátkou srstí. Jeho srst je obvykle černá s pálením a trikolorním zbarvením. Toto plemeno psů se vyznačuje ladným pohybem a dokáže překonat velké vzdálenosti. Rakouský krátkosrstý ohař má mohutné, ale pružné protáhlé tělo, které mu umožňuje být rychlým a odolným loveckým psem.

Tito psi mají vynikající čich a jsou schopni vystopovat zejména králíky. Jsou hluční, zejména na králičí stezce, ale jsou spolehliví a mají příjemnou povahu. Rakouský krátkosrstý ohař je známý svou schopností být dobrým společníkem a ochráncem svého majitele. Jsou velmi věrní a k cizím lidem se chovají plaše.

Toto plemeno psa je vhodné pro majitele, kteří hledají věrného a oddaného společníka. Rakouský krátkosrstý ohař je vhodný pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl a rádi tráví čas venku. Jsou vhodní pro rodiny s dětmi, ale majitelé by měli dávat pozor, aby si děti s tímto plemenem nehrály příliš hrubě.

 

Povaha a chování Rakouský krátkosrstý ohař

 

Povaha a chování Rakouský krátkosrstý ohař

 

Rakouský krátkosrstý ohař je známý svou spolehlivostí a vytrvalostí. Tento pes má silný lovecký instinkt a dokáže se na stopu soustředit i několik hodin. Jeho vynikající čich mu umožňuje sledovat zvěř i v obtížných terénech a podmínkách.

Kromě toho je rakouský krátkosrstý ohař také velmi přátelský a příjemný pes. Je to věrný společník, který dobře vychází s dětmi a ostatními domácími zvířaty. Díky své inteligenci a oddanosti svému majiteli je skvělým rodinným psem. Šampon na vlasy

Rakouská krátkosrstá myška má také hlasitý projev, kterým upozorňuje na přítomnost zvěře. Jeho hlas je výrazný a snadno rozpoznatelný. Tento pes se však dokáže přizpůsobit i situacím, kdy je třeba mlčet.

Rakouský krátkosrstý ohař je celkově skvělý lovecký pes, ale dokáže se přizpůsobit i životu v domácnosti. Jeho přátelská povaha a vytrvalost z něj dělají skvělého společníka pro každého majitele.

 

Chov a péče

 

Rakouský krátkosrstý ohař je lovecký pes, který může být při správném chovu a péči skvělým společníkem.

Chov rakouského krátkosrstého ohaře je v současné době poměrně malý, proto je důležité vybrat si spolehlivého a etického chovatele. Budoucí majitelé by měli být připraveni věnovat péči o psa, který potřebuje dostatek pohybu a podnětů, hodně času a úsilí.

Při výběru štěněte je důležité zjistit, zda byli rodiče testováni na genetické choroby a zda jsou ve výborném zdravotním stavu. Štěňata by měla být socializována a zvyklá na různé zvuky a situace.

Péče o rakouského krátkosrstého ohaře zahrnuje pravidelné prohlídky u veterináře, kvalitní krmivo, pravidelné čištění zubů a uší a dostatek pohybu a stimulace. Tento pes má krátkou srst, kterou není třeba příliš upravovat, ale pravidelné koupání a kartáčování ji pomáhá udržovat v dobrém stavu.

Celkově je rakouský krátkosrstý ohař spolehlivý a inteligentní pes, který může být skvělým společníkem pro majitele, kteří jsou připraveni věnovat mu dostatek pozornosti a péče.

 

Zdraví a výživa

 

Rakouský krátkosrstý ohař je všežravý pes, který potřebuje vyváženou stravu, jež mu poskytne všechny potřebné živiny. Důležitý je dostatek bílkovin, tuků, sacharidů, vitaminů a minerálních látek. Strava by měla být přizpůsobena jeho věku, velikosti a aktivitě.

Je důležité, aby pes dostával pravidelně krmení a dostatek vody. Protože je rakouský krátkosrstý ohař silný lovecký pes, který potřebuje hodně energie, může být vhodné krmit ho několikrát denně v menších dávkách.

Aby byl rakouský krátkosrstý ohař zdravý, je důležité, aby byl pravidelně očkován a odčervován. Je také důležité, aby byl pes pravidelně vyšetřován veterinářem, aby se předešlo možným zdravotním problémům.

Pokud pes trpí nějakým zdravotním problémem, je důležité, aby byl co nejdříve vyšetřen veterinářem a dostal odpovídající léčbu. Mezi zdravotní problémy, které se mohou u rakouských krátkosrstých ohařů vyskytnout, patří dysplazie kyčelních kloubů, kožní onemocnění a alergie.

Zdravý a dobře živený rakouský krátkosrstý ohař je obecně v lepší kondici, cítí se lépe a má lepší náladu.

 

Výcvik a aktivity Rakouský krátkosrstý ohař

 

Výcvik a aktivity Rakouský krátkosrstý ohař

 

Rakouský krátkosrstý ohař je odolný pes, který byl původně vyšlechtěn k lovu králíků. Proto je důležité, aby se s výcvikem a socializací tohoto psa začalo již v raném věku, aby se naučil základní povely a sociální chování.

Tento pes je velmi učenlivý a závislý na svém majiteli. Proto je důležité trénovat ho trpělivě a důsledně. Výcvik by měl být pozitivní a motivující, aby se pes učil rychleji a s radostí.

Kromě výcviku je pro rakouského krátkosrstého ohaře důležité, aby měl dostatek pohybu a aktivity. Tento pes má spoustu energie a potřebuje ji vybít. Proto je vhodné věnovat se s ním různým aktivitám, jako je běh, chůze, trénink agility nebo dokonce lov.

Při lovu je důležité, aby byl pes dobře vycvičený a poslouchal svého majitele. Lov by měl být prováděn v souladu s platnými zákony a pravidly. Rakouský krátkosrstý ohař má vynikající čich a dokáže stopovat i v obtížném terénu.

Rakouský krátkosrstý ohař je celkově skvělým společníkem pro aktivní majitele, kteří mu mohou dopřát dostatek pohybu a aktivity. Při pravidelném výcviku a dostatku aktivity se z nich mohou stát skvělí lovci a věrní přátelé.

 

Srovnání s jinými plemeny

 

Rakouský krátkosrstý ohař je plemeno psa, které se vyznačuje inteligencí, vytrvalostí a rychlostí. Díky těmto vlastnostem je ideálním společníkem pro aktivní majitele, kteří mají rádi pohyb a venkovní aktivity. Oproti jiným plemenům má rakouský krátkosrstý ohař několik specifických vlastností.

Ve srovnání s jezevčíkem nebo bíglem má rakouský krátkosrstý ohař výrazně lepší čich a dokáže vystopovat i rychlejší zvířata. Naopak jezevčík a bígl jsou vhodnější pro majitele, kteří hledají psa s menšími nároky na péči a jsou vhodnější pro bydlení v bytě.

Ve srovnání se slovenským kopovem je rakouský krátkosrstý ohař menší a má jemnější stavbu těla. Slovenský kopov je však vhodnější pro majitele, kteří hledají psa k lovu větší zvěře a mají větší zkušenosti s chovem psů.

 

Švýcarský durian

 

V porovnání se švýcarským krátkosrstým ohařem má rakouský krátkosrstý ohař podobné vlastnosti, je však menší a má jemnější stavbu těla. Švýcarský doger je však vhodnější pro majitele, kteří hledají psa k lovu větší zvěře a mají více zkušeností s chovem psů.

Ve srovnání s dobrmanem je rakouský krátkosrstý ohař menší a má jemnější stavbu těla. Dobrman je však vhodnější pro majitele, kteří hledají psa na hlídání a ochranu majetku.

Ve srovnání s barbetem je rakouský krátkosrstý ohař menší postavy a je vhodnější pro majitele, kteří hledají loveckého psa. Barbet je však vhodnější pro majitele, kteří hledají psa na ochranu a hlídání svého majetku.

Ve srovnání s americkým bezsrstým teriérem má rakouský krátkosrstý ohař výrazně lepší čich a je vhodnější pro majitele, kteří hledají loveckého psa. Americký bezsrstý teriér je však vhodnější pro majitele, kteří hledají psa na ochranu a hlídání svého majetku.

Ve srovnání s anglickým chrtem má rakouský krátkosrstý ohař výrazně lepší čich a je vhodnější pro majitele, kteří hledají loveckého psa. Anglický chrt je však vhodnější pro majitele, kteří hledají psa na závody a mají více zkušeností s chovem psů.

Ve srovnání s anglickým špringršpanělem má rakouský krátkosrstý ohař výrazně lepší čich a je vhodnější pro majitele, kteří hledají loveckého psa. Anglický špringršpaněl je však vhodný spíše pro majitele, kteří h

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button