Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Posavy Durich: charakteristika plemene

Posavský durič, známý také jako posavský gonič, je plemeno psa pocházející z Chorvatska. Toto plemeno je vášnivým lovcem se silným čichem a přirozeným instinktem pro sledování kořisti. Posavský durych je středně velký pes se svalnatou postavou a krátkou hustou srstí v různých odstínech červené a černé barvy.

 

Posavský durian

 

Posavský durian

 

Mezinárodní organizace FCI, která dohlíží na plemena psů, zařadila posavského duriana mezi pachové psy. Toto plemeno je známé svými vynikajícími stopařskými schopnostmi, díky nimž je oblíbené mezi lovci. Posavský durič je zvláště zdatný při lovu zajíců a králíků, ale může být použit i k lovu větší zvěře, například jelenů.

Navzdory svým loveckým instinktům je posavský durian také přátelské a společenské plemeno. Je známo, že se dobře snáší s dětmi a jinými psy, pokud je správně socializován. Toto plemeno je také velmi energické a vyžaduje hodně pohybu, aby zůstalo zdravé a šťastné. Pokud uvažujete o pořízení durianu posavského, ujistěte se, že máte čas a prostor věnovat mu potřebnou pozornost.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Posavský durič je starobylé plemeno chrtů, které pochází z údolí řeky Sávy v Chorvatsku. Jeho původ sahá až do středověku, kdy se tento pes používal k lovu zajíců a jiné zvěře. V současné době je posavský duri stále oblíbeným loveckým psem v Chorvatsku, ale i v jiných zemích.

Toto plemeno se vyvinulo z původního ilyrského chrta, červeného se skvrnami. Jeho vlastnosti byly upraveny tak, aby vyhovovaly požadavkům lovců. Posavian duric je rychlý, vytrvalý a má vynikající smysl pro sledování. Má přátelskou povahu, a proto je skvělým rodinným společníkem.

V minulosti byl posavský durian považován za národní plemeno Chorvatska. V současné době je toto plemeno uznáváno i mezinárodně a je zařazeno do skupiny no. 6 (duriči, jezevčíci a příbuzná plemena) podle systematiky FCI. Jeho popularita však stále roste a je velmi oblíbeným loveckým psem nejen v Chorvatsku, ale i v dalších zemích světa.

 

Charakteristika plemene

 

Charakteristika plemene

 

Posavský durič je staré plemeno chrta, které pochází z údolí řeky Sávy. Toto plemeno je známé svou učenlivostí a velmi dobrým vztahem ke svému majiteli. Posavský durič je poměrně živý pes, který rád loví.

 

Výška a pohyb

Posavský durič je středně velký pes o hmotnosti 20 až 30 kg. Její výška se pohybuje od 45 do 55 cm. Toto plemeno je poměrně hbité a rychlé. Má silné svalnaté nohy, díky nimž dokáže překonat i obtížný terén. Jeho rychlost a výdrž jsou velmi vysoké, což z něj dělá ideálního společníka pro každého, kdo se rád věnuje outdoorovým aktivitám.

 

Kabát

Durian posavský má krátkou, hustou a lesklou srst, která může mít různé barvy, například červenou, bílou, oranžovou a další. Jeho srst nezhoustne a nezhustne, takže není třeba ji příliš pečlivě upravovat. Srst je odolná proti poškození a neopotřebovává se příliš rychle, takže ji není třeba příliš často měnit.

Celkově je Posavy Duric skvělým společníkem pro každého, kdo má rád outdoorové aktivity a má rád rychlého a odolného psa. Jeho submisivita a dobrý vztah k majiteli z něj dělají ideálního psa do každé rodiny.

 

Vzdělávání a péče Posavsky durich

 

Vzdělávání a péče Posavsky durich

 

Posavský dürcher je plemeno psa, které je velmi klidné a vyrovnané. Je to pes, který se dobře přizpůsobuje svému majiteli a jeho potřebám. Výchova a péče o toto plemeno vyžaduje velkou trpělivost a lásku, ale také důslednost a důslednost.

Je důležité začít s výcvikem co nejdříve, aby si pes osvojil základní povely a návyky. Je třeba se mu pravidelně věnovat a cvičit ho k poslušnosti a zvládnutí základních povelů. Výcvik by měl být pozitivní a motivující, aby pes nebyl stresován nebo vystaven zbytečnému tlaku.

Velmi důležitá je také péče o srst a zdraví psa. Durian posavský má krátkou a hustou srst, která vyžaduje minimální péči. Stačí ji pravidelně kartáčovat a psa koupat jen v případě potřeby. Je také nutné pečovat o jeho zdraví a pravidelně ho kontrolovat u veterináře. Šampon na hnojení vlasů

Celkově výchova a péče o posavského duriče vyžaduje lásku, trpělivost a důslednost. Je to plemeno, které se dobře přizpůsobuje svému majiteli a jeho potřebám, a proto si zaslouží kvalitní péči a výchovu.

 

Srovnání s jinými plemeny

Posavský dürcher je plemeno psa, které se vyznačuje inteligencí, vytrvalostí a rychlostí. V této části se podíváme na některá plemena psů, která mají podobné vlastnosti jako posavský durič, a porovnáme je s ním.

 

Posavsky Duric vs Beagle

Bígl je plemeno psa, které pochází z Anglie. Bígl je podobně vysoký jako posavský durič, ale váží méně. Protože je bígl poměrně malý pes, nemá takovou vytrvalost a rychlost jako posavský durič. Posavský durian je také inteligentnější a má lépe vyvinuté smysly. Bígl – vše o plemeni psa

 

Posavsky Duric vs Slovak Kopov

Slovenský kopov je plemeno psa, které pochází ze Slovenska. Slovenský Kopov je podobně vysoký jako posavský Duric, ale je o něco těžší. Oba psi mají dobrou vytrvalost a rychlost, ale posavský durič je o něco inteligentnější a má lépe vyvinuté smysly. Slovenský Kopov: Vše o plemeni

 

Posavian Duric vs Swiss Duric

Švýcarský dürcher je plemeno psa, které pochází ze Švýcarska. Švýcarský durich je podobně vysoký jako posávský durich, ale je o něco těžší. Oba psi mají dobrou vytrvalost a rychlost, ale posavský durič je o něco inteligentnější a má lépe vyvinuté smysly. Swiss Durcher: charakteristika plemene

 

Posavský Duric vs Doberman

Dobrman je plemeno psa, které pochází z Německa. Dobrman je podobně vysoký jako posavský durian, ale váží o něco více. Oba psi mají dobrou vytrvalost a rychlost, ale dobrman je o něco agresivnější a méně přizpůsobivý než posavský durič. Dobrman – plemeno psa , odhodlaný strážce rodiny

 

Posavský duric vs. polský duric

Polský duršer je plemeno psa, které pochází z Polska. Polský duric má podobnou výšku jako posavský duric, ale váží o něco méně. Oba psi mají dobrou vytrvalost a rychlost, ale posavský durič je o něco inteligentnější a má lépe vyvinuté smysly.

V porovnání s těmito plemeny má posavský durian výrazně lépe vyvinuté smysly a je o něco inteligentnější. Má také dobrou vytrvalost a rychlost, což z něj činí ideálního psa pro lov a další aktivity.

 

Nákup a prodej Posavsky duric

 

Nákup a prodej Posavsky duric

 

Reklama a odkazy

Pokud hledáte posavského duriana na prodej nebo chcete prodat svého psa, existuje mnoho online inzerátů a odkazů, kde můžete najít potenciální kupce nebo prodejce.

Jednou z nejoblíbenějších stránek je Bazoš.sk, kde najdete mnoho inzerátů na prodej posavských duričů a dalších plemen psů. Inzeráty obvykle obsahují informace o psovi, jako je jeho věk, pohlaví, barva, zdravotní stav a cenové nabídky. Pokud vás konkrétní inzerát zaujme, můžete kontaktovat prodejce a domluvit si osobní schůzku.

Kromě Bazoš.sk existují i další webové stránky a fóra, kde najdete inzeráty na prodej posavských duričů. Je však důležité být opatrný a ověřit si důvěryhodnost prodejce, abyste se vyhnuli podvodům nebo nekvalitním psům.

Pokud hledáte štěně posavského duriče, můžete se obrátit na chovatelské stanice registrované u Slovenského kynologického svazu. Tyto chovatelské stanice obvykle nabízejí štěňata s průkazem původu a zdravotním průkazem, který zaručuje jejich kvalitu a zdraví.

Pokud chcete prodat svého posavského duriana, je důležité být transparentní a poskytnout potenciálním kupcům všechny potřebné informace o psovi. Kromě toho je vhodné předložit zdravotní a očkovací průkazy, aby si kupující mohl být jistý, že kupuje zdravého psa.

Chov a štěňata

 

Podestýlka a PP

Chov posavských duričů je zaměřen na produkci zdravých štěňat s dobrými loveckými vlastnostmi. Vrh je pečlivě plánován, aby štěňata měla dobré zdraví a vlastnosti typické pro dané plemeno.

Před párováním se provádí důkladné vyšetření zdravotních a loveckých vlastností jednotlivých psů. Po krytí se březost sleduje a v případě potřeby se provádějí další vyšetření.

Po narození štěňat se starají o jejich zdraví a výživu. Štěňata jsou krmena speciální stravou pro štěňata a jsou očkována a odčervována. Chovatel se snaží štěňata socializovat, aby byla připravena na nový domov.

Pokud chce chovatel štěně prodat, musí být starší než 8 týdnů a mít platné očkování. Chovatel by měl zajistit, aby měl nový majitel dostatek informací o plemeni a potřebách štěněte.

PP nebo průkaz původu je důležitý dokument, který potvrzuje původ a zdraví štěněte. Chovatel by měl zajistit, aby štěňata měla platný PP.

 

Klasifikace FCI

Posavský durič patří do skupiny FCI 6: Duriči, jezevčíci a příbuzná plemena. Do této skupiny patří středně velká plemena psů, která jsou vynikajícími stopaři a loveckými psy.

Duriky v této skupině se dělí do dvou základních skupin podle způsobu fungování. První skupinou jsou pachově lovící duriči, kteří mají vynikající čich a jsou silně motivováni loveckým instinktem. Do této skupiny patří i Posavje duric.

Druhou skupinou jsou duriči lovící pohyb, kteří jsou vynikajícími stopaři a lovci. Do této skupiny patří plemena jako jezevčík, irský vlkodav a skotský jezevčík.

Posavský durič je zařazen do plemene FCI 6/1: Durič lovící podle pachu. Toto plemeno je vášnivým stopařem a lovcem králíků. Potřebuje dostatek pohybu a je přátelský k dětem a ostatním psům.

V následující tabulce jsou uvedena další plemena zařazená do skupiny 6 FCI: duriči, jezevčíci a příbuzná plemena.

 

FCI 6/1 FCI 6/2
Posavský durian Americký stafordšírský teriér
Dyer Bavorský barzoj
Finský durian Beagle
Gaskoňsko-saintgeoiský durian Orel harrier
Hamilton durian Dunker
Halden durian Německý durian
Modrý gaskoňský baset Rakouský krátkosrstý ohař
Švýcarský durian (Jurassic)

Je důležité si uvědomit, že každé plemeno má specifické vlastnosti a potřeby, které vyžadují individuální pozornost a péči.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button