Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Plemeno psa hokkaido: Charakteristika a výchova

Plemeno hokkaido, známé také jako Ainu Inu, je středně velký pes, který pochází z japonské ostrovní oblasti Hokkaido. Toto plemeno je známé svou věrností, odvahou a schopností chránit svou rodinu. V minulosti se tito psi používali k lovu divoké zvěře, ale dnes jsou spíše společníky svých majitelů.

 

Hokkaido

 

Hokkaido

 

Hokkaido je plemeno, které má na svého majitele vysoké nároky. Potřebuje zkušeného a trpělivého člověka, který mu poskytne dostatek pohybu a duševní stimulace. Tito psi jsou inteligentní a mají silnou vůli, takže majitel by měl být schopen jim poskytnout jasný a důsledný výcvik. Ačkoli jsou tito psi dominantní, mají i citlivou stránku a potřebují, aby se jejich rodina cítila šťastná a v bezpečí.

 

Původ psa hokkaido

 

 

Pes hokkaido pochází z Japonska a je považován za jedno z nejstarších psích plemen v této zemi. Jeho počátky sahají až do 12. století. století, kdy se spolu s lidmi přestěhovali z Honšú na Hokkaidó. Hokkaido je jedním z plemen, která jsou odvozena od původních psů aino, které chovali Ainové. Ainové jsou původními obyvateli ostrova Hokkaidó a jsou známí svou láskou ke psům.

Hokkaido byl původně lovecký pes a byl velmi vážený. Tito psi byli velmi odvážní a nebojácní, dokonce honili medvědy a chytali ryby. Pes hokkaido se používal k lovu zvěře a také jako hlídací pes. V současné době je pes hokaido stále oblíbenějším domácím mazlíčkem.

Hokkaido byl oficiálně uznán jako samostatné plemeno v roce 1937 a poté byl prohlášen za národní dědictví. Od té doby je vývoz psů tohoto plemene mimo Japonsko zakázán. Během druhé světové války Hokkaido-Ain přijímal zprávy a pátral po zajatcích a umístění nepřátelských táborů. Počet psů Aino se během války snížil a na předválečnou úroveň se vrátil až v roce 1951. Japonská plemena psů – 13 plemen psů

 

Charakteristika a vzhled

 

Charakteristika a vzhled

 

Hokkaido je středně velký pes s krátkým, silným tělem a hustou srstí. Tento pes pochází z Japonska a patří do skupiny špičkových plemen. Charakteristickým znakem hokkaida je jeho hustá srst, která mu umožňuje trávit dlouhou dobu venku, a to i v zimě. Hokkaido je známý svou odvahou a věrností svému majiteli.

 

Velikost a hmotnost

Hokkaido je středně velký pes, který dosahuje výšky 45-55 cm a váží přibližně 20-30 kg. Samice jsou obvykle menší než samci. Hokkaido má silné svalnaté tělo a je dobře vyvážený. Největší medvěd na světě 12 největších druhů medvědů na světě

 

Srst a barva

Hokkaido má hustou a hustou srst, která je v zimě ještě hustší. Srst je rovná a tvrdá na dotek. Barva srsti může být červená, černá, bílá, žíhaná a sezamová. Psi hokkaido mají často tmavé zbarvení na uších a kolem očí.

 

Hlava a tělo

Hokkaido má špičatou hlavu s trojúhelníkovýma ušima. Oči jsou tmavé a oválného tvaru. Tento pes má silné svalnaté tělo a krátký ocas, který je obvykle zahnutý přes hřbet. Hokkaido má krátký krk a silné nohy, které mu umožňují rychlý a snadný pohyb.

Díky své srsti a barvě je hokkaido velmi atraktivní pes. Díky své odvaze a věrnosti je tento pes skvělým společníkem pro každého majitele.

 

Charakter a chování

 

Charakter a chování

 

Hokkaido je plemeno psa, které je známé svou věrností a oddaností svému majiteli. Tito psi jsou inteligentní a mají velkou touhu učit se novým věcem. Jsou to skvělí společníci a rádi se pohybují.

Hokkaido je lovecké plemeno, které se vyvinulo v drsných podmínkách japonského ostrova Hokkaido. Tito psi se používali k lovu zvěře, včetně medvědů a jelenů. To znamená, že v sobě mají určitou míru agresivity a nezávislosti. V rukou správného majitele a po dostatečném výcviku se však mohou stát skvělými společníky pro rodiny s dětmi. Šampon na hnojení vlasů

Hokkaido jsou aktivní psi, kteří potřebují dostatek pohybu a fyzické aktivity. Mají v sobě velkou energii a potřebují ji využít. Pokud nejsou dostatečně stimulovány, mohou se stát destruktivními a začít ničit věci v domácnosti. Proto je důležité, aby majitelé svým psům Hokkaido zajistili dostatečný pohyb a výcvik.

Celkově jsou hokaido věrní a oddaní psi, kteří jsou skvělými společníky pro aktivní majitele. Díky své inteligenci a dychtivosti učit se novým věcem jsou skvělými kandidáty pro všechny druhy výcviku a soutěží. Majitelé by však měli být připraveni na jejich potřeby fyzické aktivity a výcviku, aby se mohli stát skutečnými společníky.

 

Zdraví a péče

 

Zdraví a péče

 

Nezbytná péče

Psi plemene hokkaido jsou celkově zdraví, ale přesto potřebují pravidelnou péči, aby byli zdraví a spokojení. Jeho hustá, dvojitá srst vyžaduje pravidelné kartáčování, aby se zabránilo tvorbě uzlíků a vypadávání srsti. Důležité je také pravidelně stříhat měsíčky, abyste předešli bolesti a zranění.

Pes hokkaido také potřebuje dostatek pohybu a pohybu. Je to aktivní plemeno, které potřebuje každodenní procházky a hry, aby se nenudilo a nedocházelo k destruktivnímu chování. Důležité jsou také pravidelné veterinární prohlídky a očkování, aby se předešlo možným zdravotním problémům.

 

Možné zdravotní problémy

Plemeno hokkaido je obecně zdravé, ale může být náchylné k některým dědičným zdravotním problémům. Hlavními zdravotními problémy na Hokkaidu jsou dysplazie kyčelních kloubů a luxace čéšky. Tyto problémy mohou způsobit bolest a omezení pohybu psa.

Kromě toho může pes hokkaido trpět nepříznivými alergickými reakcemi na některé potraviny nebo alergeny v prostředí. Je důležité sledovat jeho stravu a prostředí, aby se těmto problémům předešlo.

Pokud si majitel psa hokkaido všimne jakýchkoli změn v jeho chování nebo zdravotním stavu, je důležité co nejdříve navštívit veterinárního lékaře, aby se zabránilo zhoršení stavu a zachránilo se zdraví psa.

 

Výcvik a socializace Hokkaido

 

Výcvik a socializace Hokkaido

 

Hokkaido je plemeno, které vyžaduje zkušeného majitele, který ví, jak psa správně vycvičit a socializovat. Socializace psa je zásadní pro jeho správné chování a rozvoj jeho osobnosti.

Je důležité začít s výcvikem a socializací hokkaida v co nejranějším věku. Štěně by mělo být vedeno k socializaci, aby se naučilo správně reagovat na různé situace a lidi.

Při výcviku psa Hokkaido je důležité používat pozitivní posilování. To znamená odměňovat psa za to, že dělá správné věci, a netrestat ho za to, že dělá špatné věci. Tímto způsobem se pes učí, co je správné a co ne.

Hokkaido je velmi citlivé a inteligentní plemeno, proto je třeba používat metody výcviku založené na pozitivním posilování a porozumění potřebám psa.

 

Socializace na hokkaidu zahrnuje poznávání různých situací, lidí a jiných zvířat. Je důležité, aby byl pes socializován, aby se naučil správně reagovat na různé situace a lidi.

Při socializaci psa je důležité, aby se pes setkával s různými lidmi a zvířaty a naučil se, jak se chovat v různých situacích. Je také důležité, aby byl pes socializován postupně a opatrně, aby se předešlo negativním zkušenostem, které by mohly vést k agresivnímu chování.

Obecně by výcvik a socializace psa Hokkaido měly být založeny na pozitivním posilování a porozumění potřebám psa. Tímto způsobem se pes naučí, co je správné a co ne, a bude se správně chovat v různých situacích.

 

Hokkaido ve srovnání s ostatními plemeny

 

Hokkaido vs Akita Inu

Hokkaido a akita inu jsou plemena psů pocházející z Japonska. Zatímco hokkaido je menší a má kratší srst, akita inu je větší a má delší srst. Oba psi jsou věrní a mají silný ochranitelský instinkt vůči svému majiteli. Hokkaido je však vhodnější jako společník pro rodiny s dětmi, protože je méně agresivní než akita inu.

 

Hokkaido vs americká akita

Hokkaido a americká akita jsou také plemena psů pocházející z Japonska. Americká akita je však větší a má silnější postavu než hokkaido. Oba psi jsou velmi věrní a odhodlaně chrání své majitele. Hokkaido je však vhodnější jako společník pro rodiny s dětmi, protože je méně agresivní než americká akita.

 

Hokkaido vs Japonský špic

Hokkaido a japonský špic jsou plemena psů pocházející z Japonska. Zatímco hokkaido je větší a má kratší srst, japonský špic je menší a má delší srst. Oba psi jsou velmi věrní a mají silný ochranitelský instinkt vůči svým majitelům. Hokkaido je však vhodnější jako rodinný společník, protože je méně agresivní než japonský špic.

Při srovnání hokkaida s jinými japonskými plemeny, jako jsou japonský teriér a japonský španěl, je hokkaido vhodnější jako společník pro rodiny s dětmi, protože má menší sklony k agresi a silný ochranitelský instinkt vůči svému majiteli.

 

Závěr

Plemeno hokkaido je středně velký japonský pes, který může být dokonalým společníkem pro majitele se zkušenostmi se psy. Tito psi jsou považováni za věrné a odhodlaně chrání svou rodinu. Jsou to zvířata, která mají spoustu energie a potřebují dostatek pohybu a podnětů.

Plemeno hokkaido má pestrou srst, která může být černá, bílá, červená nebo sezamová. Na jazyku mají často černé a modré znaky, což naznačuje určitou příbuznost s čínskou rasou čau-čau. Tito psi bývají dominantní, ale jsou také citliví a potřebují pozornost a lásku svých majitelů.

 

Plemeno hokkaido patří do skupiny asijských špiců a je blízce příbuzné s ainu inu nebo ainu ken, kteří jsou považováni za předky tohoto plemene. Tito psi mají silný lovecký instinkt a mohou být nebezpeční pro menší zvířata, například kočky.

Plemeno hokkaido má v západních zemích stále poměrně malou populaci. V celé Evropě je jen několik chovných stanic. Tito psi vydávají charakteristické zvuky, jako je dunění a štěkot.

Plemeno hokkaido je zajímavé a zvládnutí tohoto psa může být velkou výzvou. Majitelé by měli být připraveni na to, že tito psi jsou nároční a potřebují hodně pozornosti a výcviku. Jsou to však zvířata, která mohou být svým majitelům velmi věrná a oddaná.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button