Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Modrý teriér z Kerry: charakteristika plemene

Kerry Blue Terrier, známý také jako Kerry Blue Terrier nebo Kerry Blue Terrier, je plemeno psa, které pochází z Irska. Toto plemeno je známé svou nápadnou modrou barvou srsti, která se objevuje až po několika měsících věku štěněte. Modrý teriér z Kerry je středně velký pes s elegantní a proporcionální stavbou těla.

 

Modrý teriér z Kerry

 

Modrý teriér z Kerry

 

Toto plemeno bylo v minulosti využíváno k různým účelům, například k lovu krys nebo jako hlídací pes. Kerry blue teriér je také vynikající lovecký pes a používá se pro práci u vody. Je to sebevědomé, ostražité a odvážné plemeno s vynikající pamětí. Kerry Blue teriér je také známý svou věrností a oddaností ke svým majitelům.

Kerr Blue Terrier má charakteristickou čtvercovou hlavu s tenkýma, středně velkýma, dopředu sklopenýma ušima ve tvaru písmene V. Jeho hřbet je středně dlouhý a rovný, s hlubokým a širokým hrudníkem. Kerry Blue teriér je považován za zdravé plemeno, které se dožívá přibližně 12 až 15 let. Toto plemeno je vhodné pro majitele, kteří mají zkušenosti s výcvikem a výchovou psů.

 

Původ a historie

 

Původ a historie

 

Kerry Blue Terrier je plemeno psa, které pochází z Irska, konkrétně z hrabství Kerry na jihozápadě země. První zmínka o tomto plemeni pochází z roku 18. století, kdy se používal jako všestranný pes na farmách. Teprve na konci V 19. století se začal specifikovat a vyvíjet do současné podoby.

Černo-modrý irský teriér byl jedním z předků kerryského modrého teriéra. Kerry Blue teriér se však od svého předka liší nejen barvou srsti, ale také temperamentem. Modrý teriér z Kerry je aktivní a nezávislý pes, který je vynikajícím společníkem a spolehlivým hlídačem.

Dnes je kerry blue teriér oblíbeným plemenem po celém světě. V Irsku je dokonce maskotem vlastenců a symbolizuje hrdost na irskou kulturu a dědictví. Šampon na vlasy: nejlepší rady a účinky

 

Charakteristika

 

Charakteristika

 

Kerry blue teriér je středně velké plemeno, jehož robustní a svalnatá stavba těla mu umožňuje být vynikajícím loveckým psem. Má rovný hřbet a hluboký hrudník s dobře klenutými žebry. Jeho přední končetiny jsou rovné a zadní končetiny svírají s tělem výrazný úhel. Paty jsou silné a tlapky jsou zakulacené s tmavými nehty.

Kerr Blue Terrier má výraznou modrou srst, která může mít různé odstíny. Srst je bujná, bohatá, měkká, hedvábná a mírně zvlněná. Nejčastěji se objevuje ve věku kolem 18 měsíců.

Tento pes má dobrou paměť a je inteligentní. Je sebevědomý, ostražitý a odvážný. Jeho temperament mu umožňuje být vynikajícím hlídacím a loveckým psem. Používá se také pro práci ve vodě.

Kerr Blue Terrier má velmi silnou čelist a nůžkový skus. Jeho dásně a patro jsou tmavé. Chrám je plochý s mírným čelním sklonem. Má silný chrup a zdravé a dobře vyvinuté zuby.

 

Vzhled Modrý teriér z Kerry

 

Vzhled Modrý teriér z Kerry

 

Kerryský modrý teriér je středně velké plemeno psa. Hmotnost dospělého psa se pohybuje od 15 do 18 kg a výška v kohoutku od 44 do 48 cm. Samice jsou obvykle menší než samci. Vzhledově se podobá ostatním teriérům, ale má své specifické rysy. Neplazí psi : 15 hypoalergenních plemen psů

Hlava kerryho modrého teriéra je silná a dobře osrstěná. Má krátký, široký čenich a silné čelisti. Oči jsou tmavé, oválné a umístěné hluboko v lebce. Uši jsou vysoko nasazené a mají trojúhelníkový tvar. Součástí vzhledu je také bohatě osrstěný hřbet a hrudník s dobře vyvinutým svalstvem.

 

Ocas kerryho modrého teriéra se obvykle stříhá na polovinu a nosí se vysoko. Srst je hustá, jemná a zvlněná. Štěňata se rodí s černou srstí, která se ve věku přibližně 18 měsíců postupně mění na modrou.

Celkový vzhled kerryho modrého teriéra by měl být robustní, dobře stavěný a vyvážených proporcí. Plemeno by mělo být svalnaté a typické znaky teriéra musí být jasně viditelné.

 

Povaha a temperament

Modrý teriér z Kerry je inteligentní, bystrý, temperamentní a odvážný pes. Tento pes má velmi láskyplnou a oddanou povahu. Je to věrný společník, který se velmi rád drží svého majitele. Tento pes je známý svou oddaností a láskou ke svému majiteli, což z něj dělá skvělého rodinného psa.

Kerrský modrý teriér má tvrdohlavou povahu a dává si záležet. Tento pes je vynikající krysařík a lovecký pes. Má velmi dobrý zrak a sluch, což mu umožňuje být skvělým strážcem.

Pohyb a cvičení jsou pro tohoto psa velmi důležité. Potřebuje každodenní dávku pohybu a cvičení, aby byl fyzicky i psychicky zdravý. Tento pes je vhodný pro majitele, kteří mu mohou věnovat dostatek času a pozornosti.

Kerr Blue Terrier má svalnatý a dobře osvalený krk. Má středně velkou hlavu s hlubokým lebečním obloukem. Jeho uši jsou středně velké a vysoko nasazené. Má silné a dobře osvalené končetiny, které mu umožňují být rychlým a hbitým psem.

Celkově je kerrský modrý teriér skvělý pes pro majitele, kteří mu mohou věnovat dostatek času a pozornosti. Tento pes je oddaný a věrný společník, který se velmi rád drží svého majitele.

 

Vzdělávání a odborná příprava

Při chovu kerryho modrého teriéra je velmi důležitá láskyplná a důsledná výchova a výcvik. Toto plemeno je tvrdohlavé a nezkrotné, takže vyžaduje trpělivý, láskyplný, ale důsledný přístup. Výchova a výcvik by měly začít co nejdříve, aby se pes naučil správně reagovat na různé situace.

Při tréninku musíte být důslední a trpěliví. Modrý teriér z Kerry je vynikající hlídací a lovecký pes a používá se také pro práci ve vodě. Jeho přirozená odvaha a nebojácné chování se však mohou stát problémem, pokud není správně vychováván. Proto je důležité, aby se pes naučil, kdy má být agresivní a kdy ne.

Jednou z nejčastějších chyb při výchově modrého teriéra z Kerry je nedůslednost ve výchovném postupu. Pokud majitel není důsledný, pes se může naučit, že si může dělat, co chce. To může vést k různým problémům, jako je agresivita, nezvladatelné chování nebo problémy s poslušností.

Při výcviku kerryho modrého teriéra je důležité, aby se pes naučil základní povely, jako je sedni, lehni, stůj, pojď sem atd. Kromě toho je třeba psa držet na vodítku a učit ho, jak se má chovat v různých situacích. Je také důležité, aby se pes naučil chovat k ostatním psům a lidem.

Celkově je výchova a výcvik kerryho modrého teriéra náročný, ale pokud se provádí správně, výsledkem je příjemně vychovaný čtyřnohý přítel.

 

Zdraví a životní prostředí

Kerrský modrý teriér je poměrně zdravé plemeno s průměrnou délkou života 12 až 15 let. Stejně jako u každého plemene však i u tohoto psa existují určité zdravotní problémy, které je třeba vzít v úvahu.

 

Vhodné prostředí

Kerry Blue teriér se dokáže přizpůsobit různým prostředím, od bytu ve městě až po dům na venkově. Vzhledem ke své energické a aktivní povaze však potřebuje dostatek pohybu a cvičení. Ideálním prostředím pro tohoto psa je dům s přístupem na zahradu nebo dům na venkově, kde může volně běhat a hrát si.

 

Zvláštní požadavky

Kerry Blue teriér má hustou a měkkou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Měla by se kartáčovat alespoň jednou týdně a stříhat každé tři měsíce. Kromě toho je důležité pravidelně si čistit uši a zuby.

 

Výskyt Blue Terrier from Kerry

Kerr Blue Terrier je poměrně vzácné plemeno, které se nejvíce vyskytuje v Irsku a Spojených státech. Toto plemeno je ve Slovenské republice méně rozšířené.

 

Úloha a použití

 

Úloha a použití

 

Kerry Blue Terrier byl původně vyšlechtěn jako lovecký pes, který se používal k lovu zvěře v hlubokých vodách, k boji s jezevci v podzemí a k lovu hlodavců. Dnes se tento pes používá pouze jako pes společník a spolehlivý hlídač, který dobře hlídá svého pána a jeho rodinu.

Tento živý, energický a pozorný pes má poněkud tvrdohlavou povahu. Jeho reakce jsou rychlé a zbrklé, ale ke své rodině je laskavý a svému pánovi oddaný. Kerry Blue teriér se dokáže dobře přizpůsobit životu v bytě, ale potřebuje pravidelný pohyb a dostatek fyzické aktivity.

Při chovu tohoto psa je důležité dbát na jeho výcvik a socializaci od útlého věku. Je vhodný pro zkušené majitele psů, kteří jsou ochotni věnovat se jeho výchově a výcviku. Kerry Blue teriér je vynikající zemědělský pes, který dokáže dobře hlídat stáda a chránit majetek.

 

Kerryský modrý teriér je původně vodním psem, a proto má rád vodu a rád plave. Jeho hustá a jemná srst se však může stát problémem, pokud se pes často koupe ve sladké vodě, protože může trpět kožními problémy.

Shrnutí jeho úlohy a použití:

  • Společenský pes
  • Spolehlivý strážce
  • Vynikající pes na farmě
  • Vodní pes
  • Chytání vyder
  • Boj v podzemí s jezevci
  • Lov hlodavců
  • Vhodné pro zkušené majitele psů
  • Potřebuje pravidelný pohyb a fyzickou aktivitu
  • Potřebuje výcvik a socializaci od útlého věku.

 

Kategorizace Modrý teriér z Kerry

 

Modrý teriér z Kerry patří do skupiny teriérů, která se dělí na 3 skupiny. Skupiny FCI. Do této skupiny patří vysokonozí teriéři a jejich původní využití bylo k lovu hlodavců a jiných škůdců. Kerry Blue Terrier byl původně vyšlechtěn jako lovecký pes a byl používán k lovu vyder v hlubokých vodách a k lovu jezevců pod zemí.

Většina mezinárodních kynologických organizací, jako jsou FCI, AKC, ANKC, CKC, KC, NZKC a UKC, řadí teriéry do samostatné skupiny. V Irsku je kerry blue teriér národním plemenem a má svůj vlastní klub, Dublin Blue Terrier Club. Jemnosrstý pšeničný teriér: popis plemene

Modrý teriér z Kerry je známý také jako irský teriér. V Austrálii je chován pod jménem Kerry Blue Terrier a je uznáván a registrován kynologickými organizacemi jako Ankc, Ckc, Nzkc a Ukc.

 

Kerry Blue teriér je považován za sebevědomé, ostražité a odvážné plemeno s vynikající pamětí. Jejím charakteristickým znakem je modrá barva srsti, která se během prvních 18 měsíců života mění z černé.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button