Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Fríský vodní pes: charakteristika plemene

Fríský vodní pes, známý také jako holandský vodní pes nebo wetterhound, je plemeno psa, které pochází z Fríska, oblasti v severním Nizozemsku. Toto plemeno je známé svou schopností lovit vodní ptactvo a svým vzhledem tvořeným kudrnatou, hustou a tvrdou srstí. Fríský vodní pes je větší než středně velký pes hranaté postavy.

 

Fríský vodní pes

 

Fríský vodní pes

 

Původ fríského vodního psa souvisí s jeho původním určením, kdy byl využíván k lovu vyder a pro svou schopnost lovit vodní ptactvo. Jeho vzhled se v průběhu staletí zřejmě příliš nezměnil, zůstal rustikální a charakteristický. Vzhledem k tomu, že se jedná o plemeno pocházející z Nizozemska, je toto plemeno vzácné a v jiných zemích není rozšířené.

Fríský vodní pes má poměrně nízko nasazené uši, středně velké a ve tvaru zednické lžíce. Jeho oči jsou buď tmavě hnědé, pokud je základní barva psa černá, nebo hnědé, pokud je základní barva psa hnědá. Jeho povaze dominuje klidná a vyrovnaná povaha, ale má také silnou ochranitelskou povahu. Je to pes, který se hodí do rodin s dětmi, a protože miluje vodu, je ideální pro ty, kteří mají rádi vodní sporty.

Charakteristika a fyzikální vlastnosti

 

Charakteristika a fyzikální vlastnosti

 

Hlava

 

Hlava

 

Fríský vodní pes má širokou, tmavě zbarvenou hlavu. Lebka je správně vyvinutá a není rozštěpená. Nos je u psů se základní barvou černá a u psů se základní barvou hnědá. Rty nejsou špičaté, ale tupě zakončené. Hřbet nosu je rovný a široký. Spánky lebky jsou mírně klenuté a zdají se být širší než dlouhé. Pomalu přechází do tváří. Spánky a tlama jsou stejně dlouhé. Čelní svah je plynulý a nepříliš výrazný.

 

Oči

Oči jsou středně velké a mají mírně šikmý tvar. Oční víčka dobře přiléhají k oku. Pokud má pes černou základní barvu, je tmavě hnědý. Pokud je základní barva psa hnědá, jsou oči hnědé. Oči nejsou zapadlé ani vystouplé. Oko dravce má být potrestáno. Šampon na vlasy: nejlepší rady a účinky

 

Uši

Uši jsou poměrně nízko posazené, středně velké a tvarované jako u mourek. Nejsou špičaté.

 

Tělo

Fríský vodní pes má silný, oválný trup a kohoutkovou výšku. Krk je středně dlouhý a svalnatý. Hrudník je hluboký a široký. Záda jsou rovná a pevná. Ocas je nízko nasazený a obvykle krátký. Končetiny jsou středně dlouhé a mají středně vyvinuté svalstvo.

 

Kabát

Srst je hustá, hustá a kudrnatá. Barva srsti může být černá nebo hnědá. Kdy začít s výcvikem psa – věk, kdy můžete začít s výcvikem

 

Velikost

Výška kohoutku fríského vodního psa je 55-59 cm u psů a 53-57 cm u fen.

 

Charakter fríského vodního psa

 

Charakter fríského vodního psa

 

Fríský vodní pes je klidný, tvrdohlavý, ale věrný. K cizím lidem se chová rezervovaně a nedůvěřivě.

 

Péče

 

Péče

 

Fríský vodní pes vyžaduje náročný výcvik a výchovu. Jeho srst vyžaduje pravidelnou péči a úpravu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button