Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Německý lovecký teriér: charakteristika plemene

Německý lovecký teriér, známý také jako německý jagdteriér, je plemeno psa pocházející z Německa. Tento pes byl vyšlechtěn jako všestranný lovecký pes a je známý svou vytrvalostí a odvahou. Má značný temperament a patří do zkušených rukou lovce.

 

Německý lovecký teriér

 

Německý lovecký teriér

 

Německý lovecký teriér je vášnivý lovec a používá se především jako lovecký pes pro lovecké účely. Jeho předky jsou britští teriéři, například velšteriér a foxteriér. Toto plemeno má vynikající sluch a používá se také k lovu vodního ptactva. Kromě toho je také vynikajícím strážcem.

Německý lovecký teriér není vhodný jako společník nebo rodinný pes a patří do zkušených rukou. Jeho temperament vyžaduje důsledný a přísný výcvik. Toto plemeno je však vynikajícím společníkem pro lovce a lidi, kteří milují aktivní životní styl.

 

Historie

 

Historie

 

Německý lovecký teriér, známý také jako německý jagdteriér, je plemeno psa vyšlechtěné v Německu po první světové válce. Jeho možnými předky jsou foxteriér, lakelandský teriér, velšteriér a manchesterský teriér. Po manchesterském teriérovi zdědil německý lovecký teriér své zbarvení.

Po válce se někteří aktivní lovci rozhodli oddělit od početně nejsilnějšího klubu foxteriérů, aby vyšlechtili plemeno, které by se orientovalo pouze na lov. Zkušení lovečtí kynologové Rudolf Frieß, Walter Zangenberg a Carl-Erich Grünewald se rozhodli vycvičit červenočerného teriéra k práci v podzemí.

 

V roce 1923 začal Walter Zangenberg se svými spolupracovníky získávat černá nestandardně zbarvená štěňata foxteriéra pro Snapsack a dovážel je z Anglie. Během deseti let se jim podařilo získat dvě stovky stejného typu černých a unavených psů, které nazvali německý jagdteriér. Mezinárodní kynologický klub však toto plemeno přijal až v roce 1954. Německá plemena psů – 8 plemen psů z Německa

 

V roce 1968 byl založen Klub německých loveckých teriérů, který se stará o chov a ochranu tohoto plemene. Prvním prezidentem klubu byl Dr. Herbert Lackner a pod jeho vedením se klubu podařilo získat uznání Mezinárodní kynologické federace (FCI). Německý lovecký teriér je dnes oblíbený po celém světě a používá se k lovu, ale také jako společník.

 

Charakteristika a vzhled

 

Charakteristika a vzhled

 

Německý lovecký teriér, známý také jako německý jagdteriér, je malý, robustní a pracovitý pes s vynikajícími loveckými schopnostmi. Jeho charakteristickým rysem je ostrost a nedůvěřivost vůči cizím lidem.

Tento pes má silnou a svalnatou hlavu s krátkým a mohutným krkem. Jeho oči jsou tmavé a oválné a uši má vysoko posazené a stočené dozadu. Hrudník je hluboký a široký, s krátkýma nohama a silnými tlapami. Ocas má krátký a zatočený a čenich středně dlouhý a široký.

Německý lovecký teriér je obvykle černo-červený, ale může být i černo-hnědý nebo černo-šedý.

Eddie. Jeho srst je krátká, hustá a lesklá a má charakteristické zbarvení černá s pálením nebo hnědá s pálením.

Tento pes má v kohoutku 33-40 cm a váží přibližně 9-10 kg u psů a 7,5-8,5 kg u fen. Jeho povaha je pracovitá, neúnavná a tvrdohlavá, ale nenáročná. Je to skvělý lovecký pes se sklonem pronásledovat rychle se pohybující předměty a zvířata.

Celkově je německý lovecký teriér kompaktní a vyrovnaný pes s vynikajícími loveckými schopnostmi a osobitým temperamentem. Šampon na vlasy

 

Pohybové a fyzické vlastnosti Německý lovecký teriér

 

Pohybové a fyzické vlastnosti Německý lovecký teriér

 

Německý lovecký teriér je malý, tvrdý a kompaktní pes s výškou samce 33 až 40 cm a samice 30 až 38 cm. Jeho hmotnost se pohybuje od 7,5 do 10 kg.

Toto plemeno má velmi vydatný záběr a pohybuje se paralelně vpředu i vzadu. Jeho pohyb by neměl být strnulý ani pomalý. Německý lovecký teriér je velmi energický a potřebuje hodně pohybu. Vyžaduje velké množství zátěže a má téměř nevyčerpatelnou zásobu energie. Pes pro kuny – 10 plemen psů pro kuny

Pokud nemá dostatek pohybu, vybíjí si energii hrabáním a zahrabáváním věcí. Jeho svalnaté tělo a silné končetiny mu umožňují být velmi rychlý a mrštný.

Německý lovecký teriér má silnou, napjatou kůži a jednoduchou, hustou, tvrdou nebo nepříliš krátkou, hladkou srst. Jeho srst by měla být čistá a bez zápachu. Při pohybu by měl mít prostorný krok a neměl by být ztuhlý.

 

Povaha a temperament Německý lovecký teriér

 

Povaha a temperament Německý lovecký teriér

Německý lovecký teriér je vášnivý a pracovitý pes, který se vyznačuje vysokou vytrvalostí a odhodláním. Toto plemeno má v sobě zakomponované lovecké instinkty, takže je nejšťastnější, když může být využíváno k lovu. Kromě toho se německý lovecký teriér vyznačuje značným temperamentem a houževnatou povahou.

Je to pes, který je schopen pracovat dlouhé hodiny v náročných podmínkách, protože má spoustu energie a vytrvalosti. Německý lovecký teriér má vysokou bystrost a je schopen rychle reagovat na různé situace. Jeho povaha mu umožňuje být odvážným a odhodlaným psem, který se nebojí čelit výzvám.

Toto plemeno je vhodné pro zkušené lovce, kteří se mu dokáží věnovat a využít jeho loveckých schopností. Německý lovecký teriér není vhodný jako společenský nebo rodinný pes, protože má sklony k agresivitě vůči ostatním psům.

Vzhledem k povaze a temperamentu německého loveckého teriéra je důležité, aby byl správně socializován a vychováván. Jeho majitel by mu měl být schopen poskytnout dostatek pohybu a zábavy, aby byl šťastný a zdravý.

 

Plemena a druhy

 

Německý lovecký teriér je plemeno psa, které bylo vyšlechtěno v Bavorsku po první světové válce. Jeho možnými předky jsou foxteriér, lakelandský teriér, velšteriér a manchesterský teriér, po nichž zdědil zbarvení.

Teriéři jsou skupinou plemen psů, která byla původně vyšlechtěna k lovu hlodavců a jiných zvířat kradených na polích. Německý lovecký teriér patří mezi malé teriéry, kteří mají velké srdce a vášnivou povahu, díky níž jsou skvělými loveckými psy.

Foxteriér je plemeno psa, které bylo vyšlechtěno v Anglii k lovu lišek. Jsou to energičtí a hraví psi, kteří mají spoustu energie a potřebují hodně pohybu. Lakeland teriér je plemeno psa, které bylo vyšlechtěno v Anglii k lovu divokých prasat. Jsou to odvážní a nezávislí psi, kteří jsou skvělými společníky a loveckými psy.

 

Velšský teriér je plemeno psa vyšlechtěné v Anglii k lovu malých zvířat. Jsou to energičtí a veselí psi, kteří jsou skvělými společníky pro aktivní majitele. Malí teriéři jsou skupinou plemen psů malého vzrůstu se silnou a vášnivou povahou. Jsou to skvělí společníci a lovečtí psi.

Německý lovecký teriér je skvělý lovecký pes, který má vášnivou povahu a je houževnatý a vytrvalý lovec. Díky své odvaze a odhodlání je skvělým společníkem pro majitele, kteří mají rádi aktivní životní styl a rádi tráví čas venku.

Chov a péče o německého loveckého teriéra

Německý lovecký teriér je plemeno psa, jehož chov se vyznačuje určitými specifiky. Ti, kteří se rozhodnou pro tento typ psa, musí počítat s tím, že se jedná o plemeno, které je náročnější na péči.

Srst německého loveckého teriéra je tvrdá, drsná a hustá. Potřebuje pravidelnou péči a zastřihávání. Chovatelé doporučují stříhat alespoň jednou za šest týdnů. Kromě toho je nutné pravidelně čistit uši a zuby.

Německý lovecký teriér je aktivní pes, který potřebuje hodně pohybu. Jeho majitel by měl být ochoten věnovat dostatek času a energie cvičení a hrám. Je to pes, který se snadno učí, a proto je vhodný pro začátečníky v chovu psů.

Německý lovecký teriér se snadno krmí. Jeho majitel by mu měl poskytnout kvalitní stravu, která bude obsahovat všechny potřebné živiny. Je důležité, aby pes dostával pravidelně krmení a dostatek vody.

Chov a péče o německého loveckého teriéra je celkově náročnější než u jiných plemen psů. Je to však pes, který se snadno učí, je věrný svému majiteli a má spoustu energie a lásky na rozdávání.

 

Práce a úkoly

 

Německý lovecký teriér je vyšlechtěn jako lovecký pes, a proto má vynikající lovecké vlastnosti. Tento pes má vynikající čich a je schopen pracovat v různých terénech a za různého počasí. Jeho práce spočívá především v lovu, stopování, dohledávání a lovu lišek.

Při norování se německý lovecký teriér používá k lovu zvířat, která se ukrývají v norách. Tento pes má vynikající orientační smysl a dokáže se orientovat i ve stísněných prostorách. Díky své vytrvalosti a odvaze dokáže vyvést zvířata z jejich nor a umožnit lovci jejich ulovení.

 

Při stopování a dohledávání se německý lovecký teriér používá k hledání stop zvířat. Tento pes má vynikající čich a dokáže rozpoznat různé pachy. Díky své vytrvalosti a odhodlání se mu podaří zjistit, kde se zvíře nachází, a umožnit tak lovci jeho ulovení.

Při barvách se německý lovecký teriér používá k nalezení a vystopování již zraněného zvířete. Tento pes dokáže rozpoznat pach krve a navést lovce ke zraněnému zvířeti.

Při lovu lišek se k lovu používá německý lovecký teriér. Tento pes má vynikající čich a dokáže rozpoznat pach lišky. Díky své odvaze a vytrvalosti dokáže ulovit lišku a umožnit tak lovci získat cennou kožešinu.

Celkově je německý lovecký teriér vynikající lovecký pes a je ideální pro zkušené lovce, kteří hledají spolehlivého a výkonného loveckého společníka.

 

Zdraví a průměrná délka života

Německý lovecký teriér je relativně zdravé plemeno, které se průměrně dožívá 13 až 15 let. Jako u každého plemene se však mohou vyskytnout určité zdravotní problémy.

Jedním z nejčastějších problémů německých loveckých teriérů je dysplazie kyčelních kloubů. Tento stav může způsobovat bolest a potíže při pohybu psa. Proto je důležité, aby majitelé dbali na správnou výživu a pohyb svých psů a minimalizovali tak riziko vzniku tohoto onemocnění.

Kromě toho mohou němečtí lovečtí teriéři trpět také potravinovými alergiemi a různými kožními problémy. Pokud se u vašeho psa objeví jakékoli příznaky, jako je svědění, červené skvrny nebo vypadávání srsti, je důležité okamžitě vyhledat veterinární péči.

Obecně platí, že správná péče a včasná diagnóza mohou pomoci minimalizovat riziko zdravotních problémů a prodloužit délku života vašeho německého loveckého teriéra.

 

Německý lovecký teriér jako společník

Německý lovecký teriér je plemeno známé svou schopností lovit a stopovat zvěř. Může však být i skvělým společníkem svého majitele, pokud je správně socializován a vycvičen.

Ačkoli německý lovecký teriér není považován za nejlepší plemeno pro rodinného psa, může být dobrým společníkem pro aktivní majitele, kteří se věnují sportu nebo venkovním aktivitám. Toto plemeno má vysokou hladinu energie a potřebuje hodně pohybu a výcviku.

Německý lovecký teriér má skvělé lovecké instinkty a má tendenci být věrný a chránit svého majitele. Jelikož se však jedná o lovecké plemeno, může být agresivní vůči ostatním zvířatům a někdy i lidem. Proto je důležité, aby byl od útlého věku cvičen a socializován a aby byl pevně a správně veden.

Pokud se majitel rozhodne mít německého loveckého teriéra jako společníka, je důležité mu poskytnout dostatek fyzické aktivity a duševní stimulace. Toto plemeno může být náročné na výcvik, ale s dostatkem trpělivosti a důslednosti může být skvělým společníkem pro aktivní majitele.

 

V následující tabulce jsou uvedeny některé pozitivní a negativní vlastnosti německého loveckého teriéra jako společníka:

Pozitivní vlastnosti Negativní vlastnosti
Loajální a ochranářský Potřebuje hodně pohybu a tréninku
Má vysokou úroveň energie Může být agresivní vůči ostatním zvířatům a někdy i vůči lidem.
Má skvělé lovecké instinkty Náročnost na školení
Může být skvělým společníkem pro aktivní majitele Není vhodné pro každého majitele

Německý lovecký teriér v zahraničí

Německý lovecký teriér je plemeno pocházející z Bavorska a je to vynikající všestranný lovecký pes. Jeho kvality a schopnosti jsou uznávány po celém světě, a proto se s ním často setkáváme i v zahraničí.

V zahraničí je německý lovecký teriér známý jako německý lovecký teriér nebo GHT. Toto plemeno je oblíbené mezi lovci po celém světě, protože dokáže lovit různé druhy zvěře.

V zahraničí se německý lovecký teriér používá nejen k lovu, ale také jako společník a ochranný pes. Jeho výborný sluch a čich mu umožňují být skvělým strážcem.

V některých zemích je německý lovecký teriér považován za cizí plemeno, a proto musí být pro jeho vývoz splněna řada podmínek. Před odjezdem do zahraničí je důležité ověřit, zda jsou splněny všechny potřebné podmínky a zda je plemeno povoleno k vývozu.

V každém případě je německý lovecký teriér skvělý společník a vynikající lovecký pes, který má své místo i v zahraničí.

 

Závěr

 

Německý lovecký teriér, známý také jako jagdteriér, je výjimečné plemeno psa, jehož využití dalece přesahuje rámec běžného domácího mazlíčka. Díky svým loveckým schopnostem a odvaze je velmi oblíbený mezi lovci a trapery.

Tento malý svalnatý pes s drátovitou srstí je velmi inteligentní a snadno se učí novým věcem. Jeho povaha je však velmi silná a při výchově potřebuje přísnou ruku. Jeho lovecké instinkty je třeba usměrňovat a cvičit, aby byl v každodenním životě společenský a poslušný.

Německý lovecký teriér má vynikající sluch a čich, takže je ideální pro stopování a lov zvěře. Má také vynikající výdrž a odolnost, takže je skvělým společníkem pro aktivní lidi, kteří se rádi pohybují v přírodě.

Pokud hledáte psa, který vyniká v loveckých aktivitách a zároveň je dobrým společníkem pro vaši rodinu, může být německý lovecký teriér tou správnou volbou. Jeho výjimečné schopnosti a oddanost majiteli z něj dělají skutečného šampiona mezi psími plemeny.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button