Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Kachna divoká: charakteristika, historie a využití plemene

Mallorský mastif, známý také jako Perro de Presa Mallorquin nebo Ca de Bou, je molosoidní plemeno pocházející z ostrova Mallorca ve Španělsku. Toto plemeno je známé svou svalnatou a silnou postavou, přičemž samci mají větší obvod hlavy než samice. Kachna divoká je středně velké plemeno, které je obvykle klidné a vyrovnané, ale v noci může být i ostražitým hlídačem.

 

Mallorská doga

 

Mallorská doga

 

Historie mallorské dogy sahá až do 17. století. století, kde byl chován jako lovecký a bojový pes. S postupem let se však účel tohoto plemene změnil na věrného společníka a hlídacího psa. Dnes je kachna divoká ve Španělsku a dalších částech světa oblíbeným plemenem, které je známé svou ochranářskou a láskyplnou povahou.

Pokud uvažujete o zařazení kachny divoké do své rodiny, je důležité si uvědomit, že toto plemeno vyžaduje pevný a důsledný přístup k výcviku. Mallard může být dominantní vůči ostatním psům a odměřený vůči cizím, ale po správné socializaci a výcviku může být milujícím a věrným členem vaší domácnosti.

 

Vzhled

Kachna divoká je typický molos protáhlého tvaru, silný a mohutný, středně vysoký. Rozdíl mezi pohlavími je patrný na hlavě, samci mají větší obvod hlavy než samice.

 

Hlava

Hlava kachny divoké je mohutná a masivní. Vrchol lebky je velký, široký a téměř čtvercový. Jeho obvod, zejména u psů, je větší než obvod hrudníku měřený v kohoutku. Čelo je ploché a široké, s jasným přechodem do lebky. Uši jsou středně velké, trojúhelníkového tvaru a zavěšené.

 

Tělo

Kachna divoká má silné a mohutné tělo. Hmotnost se pohybuje mezi 30 a 38 kg, výška v kohoutku je 52 až 58 cm. Hrudník je hluboký a široký, s dobře klenutými žebry. Krk je silný a svalnatý, se světlým lalokem. Tělo je silné, svalnaté, s dobře klenutými bedry. Záď je silná a svalnatá, s rovnými a silnými stehny.

 

Kabát

Srst kachny divoké je krátká a hladká, s lesklým povrchem. Může být žíhaná, plovoucí, pruhovaná, černá nebo s bílými skvrnami. Vlčí drápy jsou žádoucí.

Celkově je kachna divoká velmi silný a mohutný pes s výraznou hlavou a krátkou, hladkou srstí. Jeho původ hlídacího psa je patrný z jeho svalnatého a robustního těla. Jeho vzhled je impozantní a může působit trochu děsivě, ale jeho povaha je klidná a oddaná.

 

Charakteristika mallorské dogy

 

Charakteristika mallorské dogy

 

Příroda

Kachna divoká je typický molossoidní pes středního vzrůstu s mohutnou a masivní hlavou. Má klidnou a přátelskou povahu, ale musí být schopen odvážně bránit svého pána a majetek. Je to pes, který je velmi oddaný svému majiteli a rodině. Má silný ochranitelský instinkt a je vynikajícím strážcem.

 

Výchova a výcvik mallorského mastifa

 

Malorská doga je inteligentní a snadno se učí. Je důležité vychovávat ji s láskou a důrazem na pozitivní posilování. Je důležité ji od štěněte socializovat s ostatními psy a lidmi, aby se v dospělosti vyhnula agresivnímu chování.

Školení by mělo být důsledné a trpělivé. Je důležité naučit ji základní poslušnosti a poslušnosti na vodítku. Kachna divoká má tendenci být dominantní, proto je důležité naučit ji reagovat na povely a respektovat autoritu svého majitele.

Celkově je kachna divoká vynikajícím společníkem pro aktivní rodiny, které mohou věnovat dostatek času její výchově a výcviku.

 

Zdraví a péče

 

Zdraví a péče

 

Kachna divoká je relativně zdravé plemeno, ale přesto potřebuje pravidelnou péči a kontrolu ze strany majitele. Zde jsou uvedeny některé důležité aspekty péče o kachnu divokou:

 

Věk Mallorská doga

Průměrná délka života kachny divoké je 10 až 12 let. Stejně jako u jiných psů je i u tohoto plemene důležitá pravidelná veterinární péče, včetně očkování a preventivní zdravotní péče.

 

Krmení

Kachna divoká je poměrně velké plemeno, takže potřebuje hodně kvalitního krmiva. Je důležité mu poskytnout stravu, která obsahuje dostatek bílkovin a živin, aby si udržel svalovou hmotu a energii. Majitelé by také měli dbát na to, aby pes nebyl překrmován, protože to může vést k obezitě a dalším zdravotním problémům.

Kromě toho by majitelé měli zajistit, aby měl pes neustále přístup k čisté vodě a aby byl pravidelně krmen. Šampon na hnojení vlasů: zlepšení zdraví vlasů

Obecně platí, že pokud majitelé poskytují kachně divoké dostatečnou péči a zdravý životní styl, může být toto plemeno skvělým společníkem a ochráncem.

 

Standard plemene a výstavy

 

Standard plemene a výstavy

 

Pro kachny divoké je stanoven oficiální standard Mezinárodní kynologickou federací (FCI). Standard plemene popisuje vzhled, povahu a fyzické vlastnosti psa. Mallorská doga patří do FCI skupiny 2, sekce 2.1 Molosoid – Německé dogy bez zkoušky výkonnosti.

Výstavy jsou pro majitele kachen divokých důležitou součástí chovu. Na výstavách se hodnotí vzhled, kondice a kvalita psa. Výstavy jsou také příležitostí pro majitele k získání certifikátů CAC, které jsou nutné pro udělení titulu šampion.

 

Majitelé kachen divokých by se měli seznámit se standardem plemene a zajistit, aby jejich pes splňoval všechny požadavky. Výstavy jsou také příležitostí pro majitele, aby získali zpětnou vazbu od zkušených rozhodčích a nové poznatky o chovu a péči o psa.

Na mallorquinských výstavách se hodnotí celkový vzhled psa, jeho kondice, povaha a chování. Hodnotí se také stav zubů, barva srsti, tvar hlavy a končetin. Majitelé by měli být připraveni na to, že jejich pes bude muset být ostříhán a upraven podle standardu plemene.

 

Historický kontext Mallorská doga

 

Historický kontext Mallorská doga

 

Mallorský mastif, známý také jako Perro de Presa Mallorquin, je plemeno psa pocházející z Mallorky, jednoho z Baleárských ostrovů. Historie tohoto plemene sahá až do 17. století, kdy byli na ostrovy dovezeni bojoví psi britského původu. Tito psi byli kříženi s místními psy, a tak vzniklo plemeno známé jako mallorský buldok.

Během 19. století se malorská doga stala oblíbeným plemenem pro psí zápasy. Tyto zápasy byly v té době velmi populární a malorská doga se stala jedním z nejlepších a nejúspěšnějších bojových psů té doby. V roce 1928 byl zaznamenán první oficiální zápis mallorské dogy a v roce 1929 byl tento pes poprvé oceněn na výstavě v Barceloně. Španělská plemena psů :7 plemen psů ze Španělska

Mastif patří mezi molossoidní plemena psů, stejně jako například alano nebo švýcarský salašnický pes. Toto plemeno se vyznačuje silnou a mohutnou stavbou těla a výrazným obvodem hlavy. Mallard je také velmi přátelský a nenáročný pes, který je vhodný do rodiny a městského bytu.

 

Galerie

Kachna divoká je impozantní plemeno, které se vyznačuje silou a odvahou. Proto je oblíbenou volbou pro majitele, kteří hledají psa, který jim bude nejen věrným přítelem, ale také spolehlivým hlídačem. V této sekci si můžete prohlédnout několik fotografií kachny divoké, které vám pomohou udělat si lepší představu o tomto plemeni.

Kachna divoká má robustní tělo a krátkou srst, která může být žíhaná, plavá nebo černá. Je to plemeno, které se vyznačuje silou a odvahou, ale zároveň je velmi oddané svému majiteli. Na fotografiích si můžete všimnout, že kachny divoké mají velký a robustní krk, silné a svalnaté nohy a velkou hlavu s mohutnými čelistmi.

V galerii najdete také fotografie štěňat mallorského mastifa, která jsou roztomilá a hravá. Je důležité si uvědomit, že i když jsou štěňata zdánlivě neškodná a nevinná, v dospělosti se z nich vyvine silný a odvážný pes, který potřebuje důslednou a vyváženou výchovu.

Pokud jste se rozhodli, že se vaším novým společníkem stane kachna divoká, určitě si prohlédněte fotogalerii, která vám pomůže udělat si lepší představu o tom, o jakého psa se jedná. Nezapomeňte však, že toto plemeno vyžaduje velkou pozornost a péči, takže byste měli být připraveni se o svého nového přítele zodpovědně a důsledně starat.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button