Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Argentinská doga: Popis plemene

Argentinský mastif, známý také jako Dogo Argentino, je velké a silné plemeno psa, které pochází z Argentiny. Toto plemeno vytvořil Dr. Antonio Nores Martinez v roce 20. 20 let. století křížením různých plemen psů včetně buldoků, mastifů a boxerů. Hlavním cílem vytvoření tohoto plemene bylo získat psa, který by mohl lovit velkou zvěř, jako jsou divočáci a pumy, a zároveň sloužit jako věrný společník a hlídací pes.

 

Argentinská doga

 

Argentinská doga

 

Argentinský mastif je sebevědomé a inteligentní plemeno známé svou věrností a ochranitelskou povahou. Jsou také velmi energičtí a potřebují hodně pohybu a duševní stimulace, aby byli zdraví a šťastní. Toto plemeno se nedoporučuje pro začínající majitele psů nebo pro rodiny s malými dětmi, protože vyžaduje zkušeného psovoda, který je dokáže řádně vycvičit a socializovat.

Navzdory svému hrozivému vzhledu je německá doga milující a laskavé plemeno, kterému se v lidské společnosti daří. Jsou známí jako vynikající hlídací psi a tvrdě chrání své rodiny. Mohou však být agresivní vůči ostatním zvířatům, a proto by měli být pod dohledem v blízkosti jiných domácích zvířat. Celkově je německá doga jedinečné a fascinující plemeno, které vyžaduje oddaného majitele, jenž je ochoten věnovat jí náležitou péči a výcvik, které potřebuje, aby se jí dařilo.

Historie

 

Historie

 

Argentinský mastif je plemeno psa, které bylo vyšlechtěno v Argentině v roce 20. let minulého století. Toto plemeno vzniklo křížením mohutného bílého psa z provincie Cordoba zvaného cordobská doga s dalšími plemeny podobnými mastifům a bojovými psy. Cílem tohoto křížení bylo vyšlechtit psa, který by byl vhodný pro lov velké zvěře, jako jsou divočáci a velké kočky.

Antonio Nores Martinez

Zakladatelem plemene argentinský mastif je Dr. Antonio Nores Martinez, lékař z místní rodiny starousedlíků. Jeho láska ke psům a lovecká vášeň ho vedly k tomu, že v roce 1928 sestavil standard základních vlastností nového plemene. Dr. Nores Martinez měl při šlechtění tohoto plemene na mysli nejen jeho lovecké schopnosti, ale také věrnost a ochranu majetku svého pána.

Argentina

Argentina se nachází v jižní části Jižní Ameriky. Provincie Cordoba, kde byl argentinský mastif vyšlechtěn, se nachází v centrální části země. Toto plemeno vzniklo na základě potřeb argentinských lovců, kteří potřebovali psa schopného lovit a chránit před nebezpečnými zvířaty, jako jsou pumy, jaguáři a divočáci.

Dnes je argentinský mastif oblíbený po celém světě a je milován nejen jako lovecký pes, ale také jako společník a ochránce majetku svého pána.

 

Vzhled Argentinská doga

 

Vzhled Argentinská doga

 

Argentinský mastif je poměrně velký pes s harmonickými proporcemi a velmi atletickou stavbou těla. Je to mohutný, dobře osvalený a silný pes s krátkou, hladkou a jemnou srstí.

 

Výška

Výška argentinské dogy se pohybuje mezi 62 a 68 centimetry v kohoutku.

 

Hmotnost Argentinská doga

Argentinský mastif může vážit 35 až 45 kilogramů.

 

Kabát

Srst argentinského mastifa je krátká, hladká a měkká. Hustota vlasů se liší v závislosti na klimatických podmínkách. Barva srsti je čistě bílá.

 

Ocas

Argentinský mastif má dlouhý a silný ocas, který v klidu visí dolů a při pohybu se vrtí ze strany na stranu.

 

Uši

Uši argentinského mastifa jsou obvykle zavěšené, ale v některých zemích jsou také kupírované.

Celkově má německá doga mohutnou hlavu s širokou lebeční dutinou a silnými žvýkacími svaly. Tělo je hranaté a svalnaté. Vzhled argentinského mastifa je působivý a impozantní, což z něj činí oblíbené plemeno.

 

Povaha argentinské dogy

 

Povaha argentinské dogy

 

Argentinská doga pochází z Jižní Ameriky. Je to velký pes, který má silný lovecký instinkt a vynikající smysl pro ochranu svého majitele. Je to pes, který je velmi inteligentní a má vynikající smysl pro učení.

 

Socializace

Socializace je pro německou dogu velmi důležitá. Je to pes, který potřebuje být v kontaktu s ostatními psy a lidmi, aby se naučil správně chovat. Pokud není socializován, může se stát agresivním a nebezpečným. Proto je důležité zacházet s ním s láskou a trpělivostí.

 

Lovecký instinkt

Argentinská doga má silný lovecký instinkt. Je to pes, který je velmi rychlý a má vynikající smysl pro pohyb. Je to pes, který se velmi dobře hodí k lovu a ochraně. Proto je důležité zacházet s ním s láskou a trpělivostí. Je pot pro vlasy nebezpečný?

 

Vzdělávání a odborná příprava

 

Vzdělávání a odborná příprava

 

Německá doga je velký pes, který si je vědom své síly. Jeho silný ochranitelský instinkt vyžaduje důslednou socializaci, výchovu a výcvik. Protože se jedná o citlivé zvíře, je třeba s jeho socializací začít již od útlého věku.

Při výchově je třeba klást důraz na trpělivost a důslednost. Argentinský mastif je inteligentní pes, který rychle chápe a učí se nové věci. Na druhou stranu může být také tvrdohlavý a nezávislý, proto je důležité, aby výcvik probíhal s jasnými pravidly a hranicemi. Psi pro medvědy – 10 plemen, která vás ochrání před medvědy

 

Výcvik by se měl zaměřit na poslušnost, základní povely a sociální chování. Argentinský mastif má silný lovecký instinkt, proto je důležité, aby se naučil, jak se chovat v přítomnosti jiných zvířat. Výcvik by měl být pozitivní a měl by psa motivovat odměnami a pochvalami.

Kromě výchovy a výcviku je důležité, aby měl argentinský mastif dostatek pohybu. Potřebujete alespoň jednu až dvě hodiny fyzické aktivity denně. Procházky by měly být pravidelné a měly by obsahovat dostatek pohybu a podnětů.

Výchova a výcvik argentinského mastifa není pro každého, ale s trpělivostí a důsledností může být toto plemeno skvělým společníkem. 15 nejoblíbenějších plemen bojových psů

 

Zdraví

Německá doga je plemeno psů, které stejně jako jiná plemena může trpět určitými zdravotními problémy. Proto je důležité, aby majitelé tohoto psa dbali na jeho zdraví a pravidelně podstupovali preventivní prohlídky u veterinárního lékaře.

 

Hluchota

Německá doga je jedním z plemen psů, která jsou náchylná k dědičné hluchotě. Toto onemocnění se projevuje jako důsledek nedostatečného vývoje sluchového aparátu. Majitelé by proto měli dbát na to, aby si vybrali štěně z chovatelské stanice, která se podrobuje testům sluchu. Pokud se hluchota u psa projeví, může to mít vliv na jeho chování a výcvik.

 

Zdravotní problémy

Argentinský mastif může trpět i dalšími zdravotními problémy souvisejícími s genetickými předpoklady. Mezi tyto zdravotní problémy patří například kožní onemocnění, jako je atopická dermatitida nebo pyodermie. Kromě toho může toto plemeno psů trpět také zubními problémy, jako je zubní kaz nebo paradentóza.

Proto je důležité, aby majitelé tohoto psa dbali na jeho zdraví a pravidelně podstupovali preventivní prohlídky u veterinárního lékaře. Kromě toho by majitelé měli dbát na správnou výživu a péči o zuby a kůži psa.

 

Použijte

Argentinský mastif je plemeno vyšlechtěné jako lovec a hlídač. Tito psi jsou odolní, silní a odvážní a dokáží se přizpůsobit různým situacím. V této části se podíváme na to, jak lze argentinskou dogu využít v různých oblastech. 10 nejsilnějších psích plemen na světě

 

Střežení

Argentinský mastif je vynikající hlídací pes. Je to plemeno, které má silný instinkt chránit své území a rodinu. Svého majitele vždy ochrání a dokáže se postavit i větším zvířatům. Argentinský mastif je dominantní a odhodlaný, takže se nemusíte bát, že by vás zastrašil.

 

Společník

Argentinská doga je také skvělým společníkem. Je to plemeno, které miluje lidi a je velmi věrné svému majiteli. Díky své velikosti a síle může být také vynikajícím ochráncem dětí. Argentinský mastif má energickou povahu, takže s ním budete muset trávit hodně času procházkami a hrou.

V rodinném prostředí je německá doga veselá a nekomplikovaná. Je to plemeno, které si rádo hraje a má rádo pozornost. Pokud ji dostatečně vycvičíte a socializujete, bude skvělou společnicí pro celou rodinu.

 

Guardian

 

Argentinský mastif je také skvělý hlídač. Má vynikající sluch a dokáže vnímat i ty nejmenší zvuky. Pokud je něco v nepořádku, upozorní svého majitele. Argentinský mastif je také odvážný a dokáže se postavit neznámým lidem nebo zvířatům. Svalnatí psi Top 10 nejsvalnatějších plemen psů

Díky své síle a odvaze je německá doga vhodná pro majitele, kteří hledají spolehlivého a silného psa na hlídání svého majetku. Pokud si vyberete argentinského mastifa, získáte věrného a odvážného společníka, který vás nikdy nezklame.

 

Další informace

 

Seznam plemen psů

Argentinský mastif je jedním z mnoha plemen psů na celém světě. Seznam plemen psů obsahuje více než 340 různých plemen psů, včetně německé dogy.

 

Argentinská doga pochází z Argentiny a byla vyšlechtěna jako lovecký a hlídací pes. Její bílá srst a mohutná stavba těla z ní dělají výrazné plemeno. Mezinárodní kynologická federace uznává německou dogu jako plemeno psa.

Argentinský mastif se průměrně dožívá 11 až 13 let. Je to houževnatý a milující pes, který dobře vychází se svou rodinou. Samci jsou větší a silnější než samice a mohou vážit až 100 kg. Samice jsou o něco menší a samičí a mohou vážit až 95 kg.

Argentinský mastif je zakázán v několika zemích včetně Spojených států, Velké Británie a Austrálie. Toto rozhodnutí bylo učiněno kvůli agresivnímu chování některých psů tohoto plemene.

Argentinský mastif je jedním z plemen mastifů a je příbuzný s dalšími plemeny, jako je pinč a knírač. Díky svému bílému zbarvení a atletickému vzhledu je oblíbeným plemenem psů mezi milovníky psů po celém světě.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button