Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Řecký durich: význam a původ pojmu

Řecký durian, známý také jako Hellinikos Ichnilatis, je plemeno psa, které pochází z Řecka. Toto středně velké plemeno je známé svou krátkou černou srstí s pálenými znaky a silnou, svalnatou postavou. Řecký durian je vysoce inteligentní pes s bystrými smysly, díky nimž je vynikajícím lovcem.

 

Řecký durian

 

Řecký durian

 

Co se týče velikosti, samci řecké plši dosahují výšky 47-55 cm, zatímco samice mohou dorůstat až 45-53 cm. Obvykle váží 17-20 kg. Toto plemeno je známé svou vytrvalostí a může lovit samostatně nebo ve smečkách. Řecká sedačka Durian je vhodná do všech typů terénu, včetně hor a skal. Mají silný čich a harmonický hlas, díky čemuž si jich lovci velmi cení.

Pokud uvažujete o zařazení řeckého duriana do své rodiny, je důležité si uvědomit, že toto plemeno vyžaduje pravidelný pohyb a duševní stimulaci. Jsou to velmi aktivní psi a daří se jim v prostředí, kde mohou běhat a hrát si. Při správném výcviku a socializaci může být řecký durian věrným a milujícím společníkem.

 

Původ a historie

Řecký dürcher je plemeno psa, které pochází z Řecka. Toto plemeno patří mezi lovecká plemena psů, která se používala k lovu zvěře. Řecký durian se vyznačuje svou odolností a odvahou. Tento pes byl v minulosti velmi oblíbený pro lov zvěře, ale také pro hlídání domu a majetku.

Původ řeckých durichů je velmi zajímavý a má kořeny ve středověku. V této době se řecké duriče používaly k lovu zvěře, ale také ke střežení domu a majetku. Toto plemeno bylo velmi oblíbené mezi bohatými řeckými rodinami, které si je mohly dovolit.

V minulosti byl řecký durian velmi ceněný pro svou odolnost a odvahu. Tento pes dokázal lovit zvěř i v obtížném terénu a v drsných podmínkách. Řecký durian se vyznačuje silou a vytrvalostí, což z něj činí ideálního společníka pro každého, kdo má rád aktivní životní styl.

 

Vlastnosti a charakter

 

Vlastnosti a charakter

 

Řecký durych je pes středních rozměrů, krátkosrstý, černý s pálením, robustní, silný, živý, s bystrými smysly. Tento pes je velmi inteligentní a má vysokou míru loajality ke svému majiteli. Řecký durian je odolný a silný pes, který dokáže pracovat téměř v každém terénu, na rovinách i v horách, dokonce i na nepřístupných místech, jako jsou skály.

Řecký durych je velmi živý a bystrý pes s velmi dobře vyvinutým čichem a zvučným, harmonickým hlasem. Díky těmto vlastnostem je tento pes vynikajícím lovcem, který může lovit sám nebo ve smečce. Řecký durian je také velmi odolný pes, který dokáže lovit celé hodiny, aniž by ztratil energii nebo nadšení.

Kromě toho je řecký durian velmi opatrný pes, který se umí dobře orientovat v prostředí a vždy upozorní svého majitele na přítomnost zvěře. Tento pes je také velmi dobrým společníkem a ochráncem, který svého majitele a jeho rodinu vždy ochrání.

Díky těmto vlastnostem a charakteristikám je řecký durian vynikajícím plemenem pro majitele, kteří hledají psa s vysokou úrovní inteligence, věrnosti a vytrvalosti. Lovecký pes – 11 nejlepších loveckých psů

 

Fyzický vzhled

 

Fyzický vzhled

 

Řecký durych je pes středních rozměrů, krátkosrstý, černý s pálením, robustní, silný, živý, s bystrými smysly. Jeho vzhled je působivý a elegantní. Hmotnost tohoto plemene se pohybuje mezi 17-20 kg. Výška kohoutku u mužů je 47-55 cm, u žen 45-53 cm. Výšková tolerance je 2 cm nahoru a dolů.

Hrudník řeckého durianu je hluboký a široký, s dobře zaoblenými žebry. Oči jsou velké, tmavé a oválného tvaru. Krk je středně dlouhý, silný a mírně zaoblený. Lalok je středně velký, trojúhelníkový a zavěšený. Ocas je středně dlouhý, u kořene silnější a směrem ke špičce se zužuje. Končetiny jsou silné a dobře osvalené.

Řecký durian se pohybuje rychle a snadno. Jeho pohyb je elegantní a harmonický. Díky své velikosti a stavbě těla je toto plemeno vhodné pro lov v různých terénech, včetně hor a skal.

Celkově je řecký durych působivý pes se silným a dobře osvaleným tělem. Díky svému ladnému pohybu a bystrým smyslům je vhodným společníkem pro lov i rodinný život.

 

Chov a péče

 

Chov a péče

 

Řecký durian je plemeno psa, které vyžaduje zvláštní péči a pozornost. Tito psi jsou velmi odolní a mají vynikající čich, což z nich dělá ideální lovecké společníky. Pokud plánujete chov řeckých duričů, musíte se o ně starat s láskou a péčí.

 

Plemeno

Řecký durych je středně velký pes s robustní stavbou těla a krátkou srstí. Tento pes je velmi aktivní a má výbornou fyzickou kondici. Řecký durian je lovecký pes, který se používá k lovu. Tito psi jsou velmi inteligentní a mají vynikající paměť.

 

Chov

Pokud se rozhodnete pro chov řeckých duričů, musíte se zaměřit na správný výběr chovných jedinců a kvalitních krycích psů. Je důležité poradit se s odborníky a získat potřebné informace o chovu tohoto plemene. Durian řecký je relativně zdravé plemeno, ale může trpět některými dědičnými chorobami.

 

Kabát

Řecký durian má krátkou a hustou srst, která nevyžaduje přílišnou péči. Stačí je pravidelně kartáčovat, aby byla jejich srst zdravá a lesklá. V období línání je třeba srst častěji kartáčovat, aby se zabránilo tvorbě uzlíků a zlepšilo se prokrvení kůže.

 

Štěňata

Při výchově štěňat řeckého duriana je důležité věnovat jim dostatek času a pozornosti. Tito psi mají velmi vysokou hladinu energie a potřebují hodně pohybu. Aby se z nich stali dobře vychovaní a poslušní psi, je třeba je od útlého věku cvičit a socializovat.

Durian řecký je plemeno, které vyžaduje velkou péči a pozornost. Pokud se rozhodnete tyto psy chovat, musíte se zaměřit na správný výběr chovných fen a kvalitních krycích psů. Je třeba jim věnovat dostatek času a pozornosti, aby se z nich stali dobře vychovaní a poslušní psi. Psi pro pěší turistiku : 10 plemen vhodných pro pěší turistiku

 

Řecký durič v reklamě

Řecký durič je středně velké plemeno psa, které je považováno za skvělého společníka. Pokud hledáte toto plemeno na prodej, můžete se podívat na inzeráty na různých webových stránkách, jako je WebforDog.sk, en.DOGVA.com nebo Psy.sk.

Inzeráty na těchto stránkách nabízejí širokou škálu řeckých duriků od různých chovatelů. Inzeráty obvykle obsahují informace o původu štěňat, jejich věku, očkování a o tom, zda jsou čistokrevná, či nikoli.

Kromě toho si můžete prohlédnout fotografie a videa štěňat, abyste získali lepší představu o tom, jak vypadají a jaké mají povahové rysy. Pokud máte o řeckého duriče z inzerátu zájem, neváhejte kontaktovat chovatele a domluvit si s ním schůzku.

Pokud se rozhodnete pro koupi řeckého duriče, nezapomeňte se poradit s veterinářem o správné péči a výchově tohoto plemene. Šampon na hnojení vlasů

 

Řek Durich na výstavách psů

Řecký durič je plemeno psa, které je často k vidění na výstavách. Tyto výstavy jsou pořádány za účelem vystavování psů a hodnocení jejich exteriéru a povahy.

Mezinárodní kynologická federace (FCI) je organizace, která zastupuje výstavy psů po celém světě. Řecký durič je plemenem uznaným FCI a může se účastnit výstav pořádaných FCI.

Na výstavách se řecký durych posuzuje podle standardů stanovených FCI pro toto plemeno. Hodnotí se různé aspekty, včetně exteriéru, pohybu a temperamentu. Posuzovatelé berou v úvahu také věk a pohlaví psa.

Řecký durich se může účastnit výstav v několika kategoriích, včetně štěňat, mladých psů, dospělých psů a veteránů. V každé kategorii se hodnotí jiné aspekty a jsou stanovena jiná kritéria.

Výstavy jsou pro majitele řeckých duričů skvělou příležitostí, jak předvést své psy a získat cenné zkušenosti. Kromě toho se majitelé řeckých duričů mohou na výstavách setkávat s dalšími majiteli a navazovat nové kontakty ve světě psů.

 

Řecký Durich a lov

 

Řecký Durich a lov

 

Řecký durian je plemeno psa vyšlechtěné v Řecku, které se specializuje na lov králíků. Toto starobylé plemeno vzniklo ve středověku pravděpodobně křížením místních psů s duriči dovezenými z jiných částí Evropy. Řecký durian je velmi odolný pes, který loví sám nebo ve smečce. Může pracovat téměř v jakémkoli terénu, na rovinách i v horách, dokonce i na nepřístupných místech, jako jsou skály.

Řecký dórský pes má velmi dobře vyvinutý čich a zvučný, harmonický hlas. Díky tomu je schopen zjistit polohu zajíce i na velkou vzdálenost. Při lovu se drží hlavně nosem a ušima, ale používá i zrak, aby zjistil, kde se zajíc nachází. Řecký durych je velmi energický, veselý a odvážný pes, který vyžaduje dostatek pohybu.

 

Při lovu zajíců může durian řecký pracovat i v noci, ale jeho hlavní činností je lov ve dne. Nejčastěji se loví ve skupině, přičemž každý pes má svou vlastní roli. Někteří psi se soustředí na hledání zvířete, jiní ho pronásledují a další ho chytají. Plch řecký má vysoce vyvinutý lovecký instinkt a je schopen lovit i jiná zvířata, například srnce nebo divoká prasata.

Díky svým vlastnostem je řecký durič velmi oblíbeným psem mezi lovci. Jeho schopnosti a výkon jsou vynikající a dokáže se přizpůsobit různým podmínkám a terénu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button