Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Plemena psůPLEMENA PSŮ INDIVIDUÁLNĚ

Pyrenejský mastif: charakteristika plemene

Pyrenejský mastif, známý také jako pyrenejský mastif nebo španělský pyrenejský mastif, je velké a impozantní plemeno psa, které pochází ze španělských Pyrenejí. Toto plemeno je uznáno Mezinárodní kynologickou federací (FCI) ve skupině 2 pod číslem 92.

 

Iberský mastif

 

Iberský mastif

 

Pyrenejský mastin má jako pes molosového typu krátký a hranatý rámec s mohutným krkem a širokým hrudníkem. Jsou známí svou nebojácností a věrností, což z nich dělá vynikající hlídací psy. V minulosti sloužily k ochraně stád a jejich pastevců před vlky a medvědy. I dnes se používají jako hlídací psi a díky své klidné a přátelské povaze jsou skvělými rodinnými mazlíčky.

Pokud máte zájem vlastnit pyrenejského mastifa, je důležité si udělat průzkum a najít renomovaného chovatele. Členství v klubu tohoto plemene může být také užitečné při poznávání jejich vlastností a temperamentu. Při správném výcviku a socializaci může být velký pyrenejský mastif skvělým přírůstkem do každé rodiny.

 

Historie a původ

 

Historie a původ

 

Iberský mastif je plemeno psa, které pochází z Pyrenejského pohoří na hranicích Francie a Španělska. Jeho původ sahá až do středověku, kdy pastýři potřebovali psa na ochranu svých stád před vlky a jinými dravými zvířaty.

Za předky iberského mastifa jsou považováni dávní molossidé, kteří existovali před 4 000 lety. Během válek na severu a jihu Pyrenejského poloostrova se v Aragonském království začali rozvíjet předkové dnešních španělských mastinů.

Historie plemene je bohužel neznámá. Iberský mastif byl nejprve používán k ochraně stád před vlky, medvědy a dalšími predátory. V roce 1890 bylo několik těchto psů předvedeno na výstavě, kde byli chváleni za své pracovní schopnosti. V dnešní době se iberští mastifové stále používají jako pastevečtí psi, ale stali se také oblíbenými rodinnými psy.

 

Pyrenejský mastif patří mezi velká plemena psů. Toto vznešené a majestátní zvíře je známé svou velikostí, silou a odvahou. V minulosti byl iberský mastif považován za vznešeného psa používaného k ochraně královských dvorů. Dnes je z něj věrný a oddaný společník, který dokáže ochránit svou rodinu a domov.

V současné době je iberský mastif považován za plemeno s několika zástupci, které se stále zdokonaluje a vyvíjí. Tento pes je vhodný pro majitele, kteří mají zkušenosti s velkými plemeny psů a jsou ochotni věnovat mu dostatek času a péče.

 

Fyzický vzhled

 

Fyzický vzhled

 

Pyrenejský mastif je mohutný pes, který se vyznačuje kohoutí výškou a silnou kostrou. Tento pes má čtvercový rámec a široký hrudník. V této části se budeme podrobněji zabývat hlavou, tělem, srstí a zbarvením pyrenejského mastifa. 10 největších plemen psů na světě

 

Hlava a uši

Hlava pyrenejského mastifa je velká a mohutná s mírně zaoblenou lebkou. Nos je velký a černý s dobře otevřenými nozdrami. Oči jsou hnědé, oválné a umístěné hluboko v lebce. Uši jsou středně velké, mají trojúhelníkový tvar a jsou svěšené.

 

Tělo a ocas

Iberský mastif má silné a svalnaté tělo s mohutným krkem. Hrudník je široký a hluboký, s dobře zaoblenými žebry. Hřbet je rovný a silný. Ocas je středně dlouhý a obvykle je nesen svisle.

 

Srst a barva

Srst pyrenejského mastifa je hustá a hustá, s jemnou podsadou. Srst není příliš dlouhá. Barva srsti je bílá s maskou, která může být šedá nebo hnědá. 10 nejkrásnějších psích plemen na světě

V následující tabulce jsou uvedeny základní informace o fyzickém vzhledu pyrenejského mastifa:

Subjekt Popis
Vzhled Působivý pes s kohoutkovou výškou a silnou kostrou
Hlava Velký a mohutný s mírně zaoblenou lebkou
Uši Středně velké, trojúhelníkového tvaru a zavěšené
Nos Velký a černý s dobře otevřenými nozdrami
Oči Hnědé, oválné a umístěné hluboko v lebce.
Maska Bílá barva s maskou, která může být šedá nebo hnědá.
Tělo Silné a svalnaté tělo s mohutným krkem
Ocas Středně dlouhé a obvykle vertikálně nesené
Kosti Silné a robustní
Výška Samci musí mít výšku v kohoutku nejméně 77 cm, samice nejméně 72 cm.
Kohout Čtvercový rámec
Kabát Hustá a hustá, s jemnou podsadou
Barva Bílá s maskou, která může být šedá nebo hnědá

Povaha a temperament pyrenejského mastifa

 

Povaha a temperament pyrenejského mastifa

 

Pyrenejský mastif je majestátní a klidný pes, který je velmi oddaný své rodině a všem jejím členům. Má hluboký hlas, který často používá při hlídání předmětů. Jeho povaha je v jádru mírná a láskyplná, ale zároveň se snadno zalekne útočníka, který útočí na majetek nebo pohodu majitelů psů.

Pyrenejský mastif je tvrdohlavý pes, který těžko přijímá změnu bydliště nebo rodiny. Přesto je to hrdý a nezávislý pes, který si zachovává nezávislost i v přítomnosti svého majitele. Jeho nezávislost mu umožňuje být dobrým hlídacím psem, který dokáže ochránit svůj domov a rodinu.

Pyrenejský mastif je také gentlemanský a láskyplný pes, který dobře vychází s dětmi a ostatními zvířaty. Je to inteligentní a snadno cvičitelné plemeno se sklonem řešit situace individuálně. Jeho gentlemanství a laskavost z něj dělají skvělého společníka pro rodiny s dětmi.

Celkově je iberský mastif majestátní a klidný pes s mírnou a láskyplnou povahou. Jeho tvrdohlavost a nezávislost z něj dělají dobrého hlídače, zatímco jeho laskavost z něj dělá skvělého společníka pro rodiny s dětmi. Šampon na hnojení vlasů

 

Výcvik a pohyb pyrenejského mastifa

 

Pyrenejský mastif je inteligentní a chápavý pes, ale také svéhlavý a nezávislý. Proto je důležité věnovat mu dostatek času na pečlivou socializaci a získání vazby s členy rodiny. Výcvik by se měl zaměřit na poslušnost a zvládnutí základních povelů.

Co se týče pohybu, pyrenejský mastin není příliš náročný. Potřebuje jen prostornou zahradu, kde se může volně pohybovat. Nedoporučuje se však nutit ho do cvičení, například do běhu při jízdě na kole. Je důležité dbát na to, aby kosti pyrenejského mastina nebyly v prvním roce života přetěžovány, aby s nimi v dospělosti nebyly problémy.

Protože je pyrenejský mastin velký a silný pes, je třeba dbát na to, aby nebyl příliš hrubý. Doporučuje se krmit ho kvalitním krmivem a zajistit mu dostatek pohybu. Pokud se mu nepodaří každý den ujít delší vzdálenost, není to nic tragického. Stačí mu pravidelné procházky v délce 3-5 km.

Pyrenejský mastif je proto vhodný pro majitele, kteří mají dostatek prostoru a času se mu věnovat. Pokud mu věnují dostatek pozornosti a péče, bude pyrenejský mastif věrným a oddaným společníkem.

 

Zdraví a péče Iberský mastif

 

Velký pyrenejský mastif je velké plemeno, které může mít určité zdravotní problémy. Je důležité, aby majitelé zajistili řádnou péči a pravidelné veterinární prohlídky. Zde jsou uvedeny některé zdravotní problémy, které se mohou vyskytnout u iberských mastifů:

  • Dysplazie kyčelního kloubu: Jedná se o častý problém u velkých plemen, který může způsobovat bolest a omezení pohybu. Majitelé by měli dbát na správnou výživu a pohyb svých psů, aby minimalizovali riziko vzniku tohoto problému.
  • Entropium: tento oční problém se může vyskytnout u iberských mastifů. Jde o to, že se oční víčka stáhnou dovnitř a oči cuknou. V takovém případě může dojít k podráždění očí a dokonce k infekci. Léčba může zahrnovat chirurgický zákrok.
  • Torze žaludku: jedná se o závažný stav, který může být smrtelný. Jde o to, že žaludek se otočí a zablokuje trávicí trakt. Majitelé by měli dbát na to, aby jejich psi jedli menší porce a měli pravidelný pohyb.

Kromě těchto zdravotních problémů by majitelé pyrenejských mastifů měli dbát na správnou péči o své psy. To zahrnuje pravidelné koupání, čištění zubů, stříhání drápků a péči o srst. Majitelé by také měli svým psům zajistit dostatek pohybu a správnou stravu.

Pokud majitel plánuje chov pyrenejského mastifa, měl by si vybrat spolehlivou chovatelskou stanici. Chovatelé by měli mít zdravé a dobře socializované psy a měli by být schopni poskytnout majitelům všechny potřebné informace o péči o psy.

 

Role a práce

Iberský mastif je plemeno psa, které pochází ze španělských Pyrenejí. Jeho hlavním úkolem bylo hlídat a bránit stáda a pastýře před vlky, šelmami a medvědy. Tento majestátní a obrovský pes stále plní tuto úlohu jako skvělý hlídací pes. Je to inteligentní plemeno, které má tendenci řešit situace individuálně, zejména pokud jde o obranu svého území a rodiny.

 

Hlídací pes

Pyrenejský mastif je považován za jedno z nejlepších hlídacích plemen. Je to obrovský a silný pes, který dokáže ochránit svůj domov a rodinu před nebezpečím. Má vrozený instinkt bránit se a dokáže se postavit každému, kdo se snaží překročit jeho hranice. Jeho hlasitý štěkot je varováním pro zloduchy, že nejsou na jejich území vítáni.

 

Chovatelská stanice

Iberský mastif je považován za vzácné plemeno, které má na celém světě jen několik zástupců. Proto je důležité vybrat si kvalitního chovatele, který se zaměřuje na zdraví a správnou výchovu tohoto plemene. Chovatelské stanice mají za úkol odchovat zdravá a kvalitní štěňata, která budou mít dobrou povahu a budou vhodná pro hlídání a ochranu.

Při výběru chovatele je důležité zjistit, zda má zkušenosti s chovem tohoto plemene a zda se zaměřuje na zdraví a správnou výchovu štěňat. Dobrý chovatel by měl znát zdravotní problémy tohoto plemene a měl by dbát na to, aby štěňata měla dobré podmínky a byla dobře socializovaná.

Pyrenejský mastif je majestátní a inteligentní pes, který dokáže plnit roli hlídacího psa a ochránce rodiny. Jedná se o plemeno, které si zaslouží pozornost a péči, proto je důležité vybrat si kvalitního chovatele a řádně ho vychovat.

 

Zajímavá fakta Iberský mastif

 

Zajímavá fakta Iberský mastif

 

Pyrenejský mastif je plemeno psa s mnoha zajímavými vlastnostmi. Podle Wikimedia Commons je to impozantní pes krátkého hranatého rámce se silným krkem a širokým hrudníkem. Tento pes patří k molosům a má kohoutkovou výšku.

Iberský mastif je známý svou majestátní a klidnou povahou. Je to inteligentní pes, který miluje svou rodinu a všechny její členy. Má hluboký hlas, který často používá při hlídání předmětů. Tento pes je tvrdohlavý, a proto těžko přijímá změnu bydliště nebo rodiny.

Pyrenejský mastif pochází ze Španělska a byl používán k obraně před dravými zvířaty, zejména vlky a medvědy. Dnes je vynikajícím strážcem zemědělských usedlostí a jejich obyvatel, a proto je oblíbeným domácím mazlíčkem mnoha lidí.

 

Podle FCI Search patří pyrenejský mastif do skupiny 2. pod číslem 92. Toto plemeno je také známé jako Mastín del Pirineo. Iberský mastif má vynikající paměť a dokáže si zapamatovat věci i po dlouhé době.

Premiér uvádí, že pyrenejský mastif má vynikající smysl pro rodinné zázemí, a proto se vždy snaží být se svou rodinou. Tento pes vychází velmi dobře s dětmi a je k nim velmi ochranitelský. Pyrenejský mastif je také známý pro svou schopnost být dobrým pasteveckým psem.

Velký pyrenejský mastif je zkrátka plemeno psa s řadou zajímavých vlastností. Je to majestátní a klidný pes, který miluje svou rodinu a všechny její členy. Díky svým schopnostem je vhodný pro hlídání objektů a také pro pasteveckou práci.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button