Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Největší medvěd na světě 12 největších druhů medvědů na světě

Největší medvěd na světě12 největších druhů medvědů . Podívejte se na největší medvědy na světě .Největší medvěd může vážit až přes 800 kg .Medvědi na tomto seznamu jsou obrovští! Někteří mohou vypadat roztomile a přítulně, ale zdání klame. Udržujte si odstup, zejména pokud se s ním setkáte ve volné přírodě. Většina z nás je však většinou uvidí jen v zoologických zahradách a tito největší medvědi rozhodně stojí za pozornost. Všechny medvědy pravděpodobně nenajdete v jedné zoo, největší šanci vidět některé z nich máte možná v jejich rodné zemi.Podívejte se na 12 největších medvědů světa.

 

12. Medvěd malajský Největší medvěd 

 

Malajský medvěd

Medvěd malajský pochází z tropických lesů jihovýchodní Asie. V Malajsii je známý jako medvěd malajský, který má zálibu ve sladké lepkavé hmotě. Medvěd malajský je nejmenší medvěd, který dosahuje hmotnosti kolem 80 kg a výšky kolem 150 cm . Mají krátkou černou srst se světlým čenichem, nad očima mají bílou plochu. Medvěd má silné čelisti a drápy. Jejich početnost klesá v důsledku odlesňování jejich biotopů.

5 věcí, které byste měli vědět o mužské plešatosti

11. Velká panda Největší medvěd 

 

Velká panda

Velká panda s bílým obličejem a tělem obklopeným černou srstí kolem krku, nohou a uší je vzorem pro roztomilou a přítulnou . Na rozdíl od ostatních medvědů je panda v podstatě vegetarián, bambus tvoří 99 % její stravy. Pandy pocházejí z hor jihozápadní Číny, zejména z provincie S‘-čchuan. Tito baculatí medvědi mají obvod až 180 cm v průměru a váží až 110 kg. Jsou krásným symbolem Číny. Největší medvěd na světě.

10. Největší medvěd 

 

Medvědi a prasata

Medvěd pygmej, který se vyvinul z medvěda hnědého během pleistocénu, pochází z indického subkontinentu. Je to noční hmyzožravec se spodním pyskem určeným k sání brouků. Medvěd grizzly je chlupatější než medvěd ušatý , má delší srst, světlou tlamu s baňatým čenichem a bílé drápy. Váží až 130 kg a mohou být vysoké až 180 cm. Je známo, že napadají lidi, kteří vniknou na jejich území.

9. Medvěd ušatý

 

Medvědí uši

Lední medvědi nemají lidi příliš v lásce, což je pochopitelné, protože je lidé loví pro jejich kožešinu a pro výrobu tradičních léčiv. Žijí v hornatých oblastech Asie od Tchaj-wanu a severovýchodní Číny až po severoindický subkontinent a ruský Dálný východ. Medvěd ušatý je známý také jako medvěd měsíční nebo lední, protože má na hrudi bílou srst ve tvaru písmene V nebo půlměsíce. Jedná se o středně velkého medvěda (průměrná výška 180 cm a hmotnost 400 kg), který se podobá prehistorickým medvědům. Chodí vzpřímeně častěji než ostatní medvědi. Největší medvěd na světě.

8. Medvěd brýlatý Největší medvěd 

 

okuláry

Medvěd brýlatý dostal své jméno proto, že jeho kruhy kolem očí vypadají, jako by nosil brýle. Středně velký medvěd brýlatý je jediným medvědem pocházejícím z Jižní Ameriky. Přestože je považován za masožravce, maso tvoří jen asi 5 % jeho jídelníčku. Jeho srst je obvykle černá, ale může mít i hnědé nebo načervenalé odstíny. Vyskytuje se v oblačných lesích And, především v severních a západních oblastech Jižní Ameriky. Největší medvěd na světě.

7. Medvěd barbarský

 

  baribal

Medvěd barbarský je nejmenším druhem medvěda na severoamerickém kontinentu, který se vyskytuje od Aljašky po Floridu a od Kalifornie po přímořské provincie Kanady. Dávají přednost lesnatým oblastem, ale někdy se přimknou k lidským komunitám kvůli snadné dostupnosti potravy – jsou to mrchožrouti. Možná se tam naučili, jak otevřít skleničku na panáky. Medvěd barbarský se před tisíci lety vyvinul z medvěda malajského.

6. Medvěd brtník

 

Medvědí jelen

Medvěd hnědý je známý také jako medvěd hnědý a vyskytuje se v horských oblastech severní Evropy, ale až po Pyreneje. Nejvíce obyvatel najdeme v sibiřských lesích. Medvěd v Británii vyhynul před rokem 1000 n. l. L. Již staří Římané sledovali tyto medvědy v arénách. Medvěd má dlouhou huňatou srst v různých odstínech hnědé barvy. Tento medvěd byl inspirací pro názvy dvou souhvězdí, Velkého a Malého medvěda.

5. Medvěd grizzly Největší medvěd 

 

Medvěd grizzly největší druh medvěda na světě

Ne nadarmo se o tomto medvědovi točí strašidelné filmy. Latinský název medvěda grizzlyho, Ursus horriblis, znamená „děsivý medvěd“. Medvěd grizzly je známý také jako medvěd stříbřitý, protože má srst s šedými špičkami, a někdy jako severoamerický medvěd hnědý, protože jde o stejný druh. Ať už mu říkáte jakkoli, je divoký a obrovský – samci váží téměř 800 kilogramů a měří přes 180 centimetrů. Barva grizzlyho se pohybuje od světle hnědé až po téměř černou, obvykle je však hnědá. Na ramenou mají výrazný hrb. Největší medvěd na světě.

4. Medvěd ussurijský Největší medvěd 

 

Usurijská společnost macco

Medvěd ussurijský je jedním z největších medvědů hnědých a někdy se mu říká černý grizzly. Pocházejí z Ruska a severovýchodní Asie. Na poloostrově Širetoko a japonském ostrově Hokkaidó se samice s mláďaty zdržují v blízkosti rybářů, aby se vyhnuly dospělým medvědům. Jejich populace v severovýchodní Číně klesá, ale v Severní Koreji jsou považováni za národní poklad. Je známo, že napadají a dokonce zabíjejí lidi, zatímco jsou sami loveni sibiřskými tygry . Viz také
5 největších vlků na světě

3. Medvěd kamčatský Největší medvěd 

 

Kamčatský medvěd

Medvěd hnědý kamčatský, největší medvěd v Eurasii, se vyskytuje v ruské oblasti Kamčatky a na okolních ostrovech a také na aljašském ostrově svatého Vavřince v Beringově moři. Je to velký medvěd, který někdy měří až 275 cm, když stojí na zadních nohách, a váží téměř 680 kg. Předpokládá se, že je to předek medvěda kodiaka. V závislosti na ročním období se živí bobulemi, ořechy a nejlépe rybami, které si sami uloví. Na člověka útočí jen zřídka, ale pro ruské lovce jsou trofejí. Největší medvěd na světě.

2. Medvěd kodiak

 

Medvědí kočka největšího druhu medvěda na světě

Medvěd kodiak, největší medvěd hnědý na světě, pochází z aljašských ostrovů Kodiak. Někteří váží 700 kg a ve vzpřímené poloze měří téměř 3 metry. Většinou jsou hnědí, ale mohou být i zlatí; mladí medvědi mají několik let kolem krku bílý kroužek. A samozřejmě útočí na člověka, i když člověk je k tomu náchylnější.Je to jeden z největších druhů medvědů na světě. Největší medvěd na světě.

1. Lední medvěd

 

Medvěd ladovský - medvěd největšího druhu medvěda na světě
Spolu s medvědem kodiakem je medvěd lední největším druhem medvěda na světě. Je stejně velký jako medvěd kodiak, ale místo hnědé barvy má bílou. Medvěd lední žije především na sever od polárního kruhu, kde se přizpůsobil životu na mrazivém severu. Rodí se na souši, ale většinu života stráví na mořském ledu. Většinu jejich potravy tvoří tuleni. Jsou považováni za zranitelný druh, protože změna klimatu vede ke změnám jejich životního prostředí.Toto je seznam 12 největších druhů medvědů na světě. Největší medvěd na světě.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button