Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HLADKuriozity z živočišné říše

Mongolský pískomil – Jak o něj pečovat

Mongolský pískomil. Pokud hledáte nového domácího mazlíčka, který je zajímavý a nenáročný na péči, možná byste měli zvážit chov mongolského pískomila. Tento malý hlodavec, známý také jako Meriones unguiculatus, pochází z pouštních oblastí Mongolska a Číny a je oblíbený pro svou přátelskou povahu a zvědavost.

Mongolský pískomil

Mongolský pískomil

 

Mongolský pískomil je ideální pro ty, kdo hledají domácího mazlíčka, který nepotřebuje mnoho prostoru, protože je malý a snadno se přizpůsobí různým prostředím. Jsou to společenská zvířata, která si ráda hrají a komunikují s lidmi. Jejich zvědavost a hravost vám jistě přinese spoustu zábavy.

Pokud se rozhodnete chovat mongolského pískomila, budete potřebovat základní vybavení, jako je klec, podestýlka, voda a krmivo. Musíte také dbát na jejich zdraví a péči o srst a zuby. V tomto článku se dozvíte více o tom, jak se starat o mongolského pískomila a co potřebujete vědět, abyste se stali šťastnými majiteli tohoto zajímavého domácího mazlíčka.

Charakteristika mongolského pískomila

Charakteristika mongolského pískomila

 

Fyzikální vlastnosti

Pískomil mongolský (Meriones unguiculatus) je malý hlodavec o hmotnosti 30 až 50 gramů. Má velkou hlavu s výraznýma očima a menšíma ušima. Jeho srst je hustá a lesklá, což ho chrání před extrémními teplotami v jeho přirozeném prostředí. Ocas je dlouhý a zakončený nevýrazným kartáčem.

Druhová rozmanitost

Pískomil mongolský patří do rodu Meriones a je jedním z 15 druhů pískomilů. Ve volné přírodě obývá území Mongolska a jeho okolí, zejména poušť Gobi. Šampon na vlasy

Přirozené prostředí pískomil mongolský

 

Přirozené prostředí pískomil mongolský

 

Pískomil mongolský žije v polopouštních a stepních oblastech, kde se zahrabává pod zem. V přírodě žije v rodinných skupinách s přísnou hierarchickou strukturou. Křeček polní: péče o křečka polního

Chování a sociální struktura

Mongolský pískomil je teritoriální zvíře se sklony k agresivitě. V zajetí však může být velmi příjemným společníkem a může si získat vaši přízeň. V přírodě se živí semeny a dalšími rostlinnými produkty, ale také hmyzem a jinými drobnými živočichy. Byl zbit: Péče a chov

Péče o mongolské pískorypky

 

Péče o mongolské pískorypky

 

Mongolský pískomil je citlivé zvíře, takže vyžaduje velkou pozornost a péči. Je důležité poskytnout mu dostatek prostoru a vhodné prostředí, kde si může vyhrabávat nory. Vhodné jsou dostatečně velké klece s vhodným substrátem. Důležité je také poskytnout mu dostatek hraček a jiných zdrojů zábavy.

Catering

Ve volné přírodě se pískomil mongolský živí semeny a dalšími rostlinnými produkty, ale i hmyzem a jinými drobnými živočichy. V zajetí by měl dostávat kvalitní krmivo, které zahrnuje ovoce, zeleninu a seno.

Rozmnožování a mláďata Pískomil mongolský

 

Rozmnožování a mláďata Pískomil mongolský

Samice pískomila mongolského mají březost 24-26 dní a rodí 2-8 mláďat. Mláďata jsou poměrně samostatná, ale stále potřebují péči a pozornost. Je důležité zajistit jim vhodné prostředí a kvalitní stravu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button