Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata s písmenem s – 54 zvířat s písmenem s

Zvířata na s 54 zvířat na písmeno s. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno s? Připravili jsme pro vás seznam zvířat začínajících na písmeno s. Zvířata na s a něco o nich.

 

Zvířata na s

 

Zvířata na s

 

 

1.gopher
2.titmouse
3.svorka
4.marmot
5.prase
6.sup
7.sumec
8.sumec
9.juice
10.treemaker
11.strnádka
12.postřikovač
13.strakoš
14.straka
15.stepní výrobce
16.stehlik
17.srnčí zvěř
18.srnčí zvěř
19. sova
20.owl

 

21.osel
22.falcon
23. sokolník
24.falcon
25.sojkovec
26. jay
27. so
28. sněženka
29. sněhová koule
30. sněženka
31. pěstitel smrku
32. sluka lesní
33. slon
34. slunečnice
35. skluzavka
36. slepice
37. slepec
38. slavík
39, skunk
40. jumper
41. scalarik
42. skalár
43. skalár
44. páv
45. sitatunga
46. sika
47. serov
48. sedm souhlásek
49. scink
50. sanzinium
51. salamandra
52. saki
53. saze
54. saimiri

 

1. saki

 

saki

 

Saky neboli opice saki jsou některé z opic Nového světa rodu Pithecia. Jsou blízce příbuzní sakům vousatým z rodu Chiropotes.

Jeho areál zahrnuje severní a střední část Jižní Ameriky, od jižní Kolumbie přes Peru, severní Bolívii a střední Brazílii. Zvíře na i

Sakové jsou malé opice s dlouhým huňatým ocasem. Jejich huňatá, drsná kůže je podle druhu černá, šedá nebo červenohnědá. Tváře některých druhů jsou holé, ale hlavu mají pokrytou srstí. Jejich tělo je přizpůsobeno životu na stromech, silné zadní nohy jim umožňují dlouhé skoky. Straky dosahují délky 30 až 50 cm, mají stejně dlouhý ocas a váží až 2 kg. Zvíře na c

 

2. salamandra

 

salamandr

 

Salamandři jsou skupina obojživelníků, která se vyznačuje ještěrkovitým vzhledem, štíhlým tělem, tupým čenichem, krátkými končetinami vyčnívajícími v pravém úhlu k tělu a přítomností ocasu u larev i dospělců. Všech deset žijících čeledí salamandrů je řazeno do řádu Urodela. Rozmanitost salamandrů je nejvyšší na severní polokouli a většina druhů se vyskytuje v holarktické oblasti, některé druhy se vyskytují i v neotropické oblasti. Lesní zvěř : 10 nejzajímavějších lesních zvířat na Slovensku.

Salamandři mají zřídkakdy více než čtyři prsty na předních nohách a pět na zadních, ale některé druhy mají méně prstů a jiné nemají zadní nohy. Vzhledem k jejich propustné kůži jsou obvykle odkázáni na stanoviště ve vodě nebo v její blízkosti či na jiná chladná a vlhká místa. Některé druhy salamandrů jsou po celý život zcela vodní, jiné se k vodě dostanou jen občas a další jsou v dospělosti zcela suchozemské. Dokážou regenerovat ztracené končetiny i jiné poškozené části těla. Výzkumníci doufají, že se jim podaří zvrátit pozoruhodné regenerační procesy a využít je v medicíně, například při léčbě poranění mozku a míchy nebo při prevenci poškozujících jizev při zotavování po operaci srdce.

 

3. skunk

 

skunk

 

Skunkové jsou savci z čeledi skunkovitých (Mephitidae). Jsou známé svou schopností vystřikovat z análních žláz tekutinu se silným, nepříjemným zápachem. Různé druhy skunků se liší vzhledem od černobílého po hnědé, krémové nebo načervenalé zbarvení, ale všechny mají výstražné zbarvení. Hadi na Slovensku

Ačkoli jsou skunkové příbuzní s tchoři a dalšími zástupci čeledi lasicovitých, jejich nejbližšími příbuznými jsou starosvětští jezevci. Pivo na vlasy.

 

Zvířata na str. 4. slepý

 

Zvířata na s 4. slepá

 

Obvykle dorůstá délky 30 cm, maximálně 50 cm. Zbarvení je nenápadně hnědé, s jedním, dvěma nebo dokonce třemi tmavými pruhy a modročerným břichem u samic, samci mají břicho spíše břidlicově šedé, často se žlutavou kresbou. Zbarvení a kresba slepců však může být velmi variabilní, někteří jedinci mají nádech do žluta, jiní naopak přecházejí až do měděného odstínu. Zvířata na str. Někteří samci mají na bocích blankytně modré skvrny. Pohybuje se plíživě jako hadi, ale není tak hbitý. Kostra má zakrnělé zbytky nohou. Tělo má pokryté hladkými šupinami a jeho kůže se během růstu svléká. Na rozdíl od hadů má malé oči s pohyblivými víčky a viditelné uši.

 

V případě nebezpečí může odlomit část ocasu, která se ještě může chvíli pohybovat (autotomie). Slepci za několik týdnů ocas částečně doroste, ale zůstane menší. Má zuby zahnuté dozadu, a je tak uzpůsoben k chytání žížal a plžů. Může nahradit zuby. Hadi na Slovensku – kompletní průvodce.

 

Zvířata na str. 5. slon

 

Zvířata na s 5. slon

 

Sloni jsou největší suchozemská zvířata na světě. V současnosti žijí tři známé druhy: slon africký, slon pralesní a slon asijský. Jedná se o neformální skupinu v rámci čeledi slonovitých. Čeleď Elephantidae je jedinou žijící čeledí chobotnic; mezi vyhynulé zástupce patří mastodonti. Zvířata na str. Do čeledi slonovitých patří také několik vyhynulých skupin, včetně mamutů a slonů s rovnými kly. Slon – 9 nejkrásnějších druhů slonů na světě.

 

Sloni afričtí mají větší uši a konkávní hřbet, zatímco sloni asijští mají menší uši a konvexní nebo rovný hřbet. Mezi charakteristické znaky všech slonů patří dlouhý chobot zvaný chobot, kly, velké ušní boltce, silné nohy a tvrdá, ale citlivá kůže. Zvířata na str. Trup slouží k dýchání, přinášení potravy a vody k ústům a k uchopování předmětů. Kly, odvozené od řezáků, slouží jako zbraně i jako nástroje k přemisťování předmětů a hrabání. Velké ušní boltce pomáhají udržovat stálou tělesnou teplotu a také komunikovat. Jejich velkou váhu nesou sloupovité nohy.

 

Zvířata na str. 6. Sat

 

Zvířata na s 6. vzlykání

 

Jelen lesní (Rangifer tarandus), v Severní Americe známý také jako karibu, je druh jelena s cirkumpolárním rozšířením, který pochází z arktických, subarktických, tundrových, boreálních a horských oblastí severní Evropy, Sibiře a Severní Ameriky. Je to jediný zástupce rodu Rangifer. Zvířata na str. Velikost stáda se v různých zeměpisných oblastech značně liší. Jak snížit krevní tlak 17 účinných způsobů.

 

R. tarandus se liší velikostí a zbarvením od nejmenšího poddruhu, soba lachtana, až po největšího, soba boreálního. Severoamerický areál karibu se rozprostírá od Aljašky přes Yukon, Severozápadní teritoria a Nunavut do boreálního lesa a na jih přes kanadské Skalisté hory. Zvířata na str. Karibu kavalír, karibu dikobraz a karibu perský žijí v tundře, zatímco plachý karibu boreální dává přednost boreálnímu lesu. Dikobrazí karibu a jalový karibu tvoří velká stáda a podnikají dlouhé sezónní migrace ze svých rodišť na letní a zimní krmiště v tundře a tajze. Migrace stád karibu patří k nejdelším ze všech savců. Karibu se vyskytuje také v Kitaa v Grónsku, ale větší stáda se vyskytují na Aljašce, v Severozápadních teritoriích a v Nunavutu.

 

Zvířata na  7. supi

 

Zvířata na s 7. sup

 

Sup bělohlavý měří 93-122 cm a rozpětí křídel je 2,3-2,8 m. U nominální rasy váží samci obvykle 6,2 až 10,5 kg a samice 6,5 až 10,5 kg, zatímco u indického poddruhu váží supi v průměru 7,1 kg. Nejkřiklavější zvířata na str. 

 

Vylíhlé mládě je holé a jeho vzhled je typický pro starosvětské supy s velmi bílou hlavou, velmi širokými křídly a krátkými ocasními pery. Zvířata na str. Má bílý ocas a žlutý zobák na krku. Kypré tělo a křídla kontrastují s tmavým letovým peřím.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button