Kuriozity z živočišné říšeZAJÍMAVOSTI O ZVÍŘATECH

Hospodářská zvířata : 7 nejlepších hospodářských zvířat

Pokud s chovem hospodářských zvířat začínáte, možná vás zajímá, jaká hospodářská zvířata byste měli na svém pozemku chovat. Hospodářská zvířata. Někteří si pro chov vybírají základní hospodářská zvířata, jiní se zajímají o exotičtější.
Chov hospodářských zvířat není tak obtížný, ale čím více znalostí budete mít, tím lépe a snadněji se o ně budete starat.

 

1. Pekingské kachny

 

Pekingská kachna Zvířata na farmě

Kachny pekingské jsou nejsnáze chovatelná zvířata. Jsou skvělým zdrojem masa a výborných vajec.
Mají větší chuť k jídlu než slepice a budou si rozumět, když jim postavíte malý domeček a dáte jim menší bazén na koupání, a budou nadmíru spokojené. Nejlepší plemena kachen pro chov na maso.

Kachny pekingské jsou skvělými pomocníky na zahradě. Nezaplavují půdu jako slepice, takže jsou k rostlinám šetrné. Požerou vaše špatně zakořeněné rostliny a odstraní ploštice z vašich zdravých rostlin. Jsou to přátelská hospodářská zvířata a skvěle se hodí na větší farmu nebo na dvůr. 6 nejlepších plemen kachen vhodných pro produkci vajec.

U kachen je třeba počítat s tím, že jsou to větší a pomalejší ptáci, takže jsou slabé a dravci by si s nimi snadno poradili. Největší hrozbou jsou pro ně jestřábi a psi, ale díky správnému oplocení by měli být dobře chráněni. Zvíře na f

 

2. Králíci

 

Králíci

Králíci jsou skvělým zvířetem pro každou farmu. Jsou skvělým zdrojem masa, nejsou vůbec náročné na krmení a zabírají málo místa. Doba březosti králíků je přibližně jeden měsíc. Často mívají 6 a více králíků ve vrhu a jejich mláďata mohou být oddělena od samice již v 8 letech. týden, takže se jedná o rychlé zásobování masem. Největší plemena králíků : 10 největších králíků.

Lze je krmit ječmenem, zeleninou, posekanou trávou, tvrdým suchým chlebem a zejména senem. Králíci jsou pro vaši zahradu prospěšní také proto, že produkují jedno z nejkvalitnějších hnojiv. Králíci obvykle žijí v zajícovnách. Co může králík jíst a čemu by se měl vyhnout? Lze je postavit za velmi nízkou cenu nebo zakoupit. Někteří se rozhodnou nechat své králíky volně se pohybovat ve výběhu. Jejich bydlení má samozřejmě mnoho možností, záleží jen na vás.

 

3. Slepice

 

Kuřata Zvířata na farmě

Slepice jsou běžně chovaná hospodářská zvířata, protože jsou víceúčelová. Jsou skvělým zdrojem vajec, masa a hnojiva. Slepice obvykle žijí v kurníku a potřebují prostor k výběhu. 100 faktů o slepicích a jejich vejcích. Potřebují kryté místo v suchu, čerstvou vodu a místo pro hnízdění a kladení vajec. Samice jedí téměř vše. Můžete je krmit kompostem, plevelem, zbytky od vydatného oběda nebo suchým krmivem (pšenice, kukuřice).

Jsou náchylné k predátorům, jako jsou jestřábi, ale dobré oplocení kolem kurníku a dobrý kohout vám pomohou slepice ochránit. 5 největších plemen kuřat na světě.  Jsou také náchylné k nemocem. Čistota v chovu musí být prioritou, aby byla kuřata zdravá. Pokud kuřata leží v těsném sousedství a onemocní jedna slepice, onemocní obvykle všechny. Je také třeba zajistit management podestýlky, aby se zabránilo výskytu vší a roztočů.

 

4. Kozy – hospodářská zvířata

 

kozy

Kozy jsou úžasná hospodářská zvířata, ale také velcí škůdci. Pokud je necháte na zahradě, budou okusovat stromy, keře a rostliny, které máte na zahradě. Produkují dobré mléko a maso. Nigerijské zakrslé kozy mohou produkovat ½ až 1 galon mléka denně. Kozí mléko je ve skutečnosti lépe stravitelné než kravské. 18 nejlepších kozích vemen pro produkci mléka a masa. Nigerijské trpasličí kozy váží pouze 75 kilogramů, takže jsou mnohem přijatelnější v menším prostoru.

Kozy se živí křovinami a dřevem. Milují seno, zeleninu a také suché kupované krmivo.
Někteří se rozhodnou nechat své kozy na pastvě. Koza – Koza domácí a vše o ní a jejím životě. Pokud jsou vaše kozy v menším prostoru, je dobré jim poskytnout kryté místo, aby mohly zůstat v suchu, když prší.  Kozy jsou velmi náchylné k nemocem. Když má koza žaludeční nevolnost, může to být otázka života nebo smrti během několika hodin. Je důležité je odčervovat několikrát ročně. Pokud zjistíte, že mají žaludeční potíže, začněte je okamžitě léčit.

Kozy jsou také,, útěkáři. “ Jediný skutečný způsob, jak je udržet v ohradě, je řádně je oplotit nebo dát kozy na řetěz. Kozy jsou společenská hospodářská zvířata, proto je důležité, aby jich bylo více. Dárek pro bratra 16 tipů na dárky. 

 

5. Prasata – Hospodářská zvířata

 

Prasata Zvířata na farmě

Prasata mají špatnou pověst kvůli zápachu a nepořádku. Prasata jsou ve skutečnosti čistě hospodářská zvířata. Pokud máte pozemek, který jim umožňuje volný výběh, budou vaše náklady na krmení mnohem nižší. Když mají prasata mladé, jejich vrhy mohou často čítat až 11 selat. Masná plemena prasat : 10 nejlepších masných prasat. Jsou skvělým zdrojem masa, ale abyste z nich získali dostatek masa, musíte mláďata chovat rok.

Žerou kompost, kukuřici, jiné obiloviny, mléko, chléb, krmivo a prakticky cokoli, co se jim dostane pod ruku. Jsou to však tak velká zvířata, že potřebují hodně potravy, což může být drahé, pokud nejsou ve volné přírodě.
Vyžadují prostor s pevným oplocením. Jsou to velmi silná hospodářská zvířata a mohou uniknout.

 

6. Krávy

Krávy jsou velká zvířata, a proto potřebují velký prostor. Jedna kráva se musí pást na ploše kolem akru. Musíte mít alespoň 2 akry pastvin, abyste je mohli střídat. 10 nejlepších plemen mléčného skotu. Jsou skvělým zdrojem mléka a masa. Kvůli množství místa, které zabírají, není kráva vhodná pro každého.

Vlastnictví krávy představuje také velké nebezpečí. Jsou to velká zvířata, a pokud nejste zvyklí s nimi manipulovat, mohou vás vážně zranit. Potřebují velký zdroj vody, stodolu s dostatkem sena na zimní krmení a stín v horkých letních dnech, kdy jsou na pastvině. Zvíře na n

 

7. Včely medonosné – hospodářská zvířata

 

Včely

Ačkoli většina lidí o chovu včel na zahradě nějak neuvažuje, jsou to ve skutečnosti krásná stvoření, která nevyžadují příliš mnoho údržby. Včely , včela medonosná – co byste měli vědět o včelách. Pro začátek potřebujete úlové boxy a malý zdroj vody, kde mohou včelstva odpočívat a pít. Zdrojem vody pro ně mohou být ptačí napáječky s malými kameny, které zabraňují otupení, nebo něco jako jezírko. Dejte včelám prostor a klid a budete mít med zdarma. Zvíře na

 

Chov zvířat na farmě nebo na dvoře je užitečný, a pokud máte děti, určitě se o zvířatech dozvědí více. Jak včely komunikují? Je to příležitost, jak se vzdělávat v oblasti pěstování vlastních potravin přímo na dvorku.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button