Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata s písmenem f – 13 zvířat s písmenem f

Zvířata na f 13 zvířat na písmeno f. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno f? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno f. Zvířata na f a něco o nich.

 

Zvířata na f

 

Zvířata na f

 

1. Fretka – Fretka jako domácí mazlíček – rady a tipy
2. Brazilská Fila
3. Finský špic
4. Florida tail hop
5. Platýs
6. Fossa
7. Foxteriér
8. phalera
9. francolin
10. fretka ( Cat’s Ferret )
11. fulmar
12. fusac
13. vousy

 

1. Fretka

 

Fretka

 

Fretka (Mustela furo) je malý domestikovaný druh, který patří do čeledi fretkovitých (Mustelidae). Zvířata na f. Fretka je pravděpodobně domestikovanou formou divoké fretky evropské nebo tchoře (Mustela putorius), o čemž svědčí jejich vzájemná plodnost. Mezi další mustelidy patří sudokopytník, jezevec a norek.

Fretky se fyzicky podobají ostatním mustelidům, protože mají dlouhé a štíhlé tělo. Průměrná délka fretky včetně ocasu je asi 50 cm, váží 0,7 až 2,0 kg a její srst může být černá, hnědá, bílá nebo směs těchto barev. U tohoto pohlavně dimorfního druhu jsou samci výrazně větší než samice. Zvířata na d 20 zvířat na písmeno d.

Fretky mohly být domestikovány již ve starověku, ale o tom se vedou spory, protože písemné zprávy jsou velmi vzácné a ty, které se dochovaly, si protiřečí. Současné vědecké poznatky se shodují v tom, že fretky byly chovány pro sportovní účely, pro lov králíků, kterému se říkalo králíkárna. V Severní Americe je fretka stále oblíbenějším domácím mazlíčkem, jen ve Spojených státech žije více než 5 milionů fretek. Zvíře na i

 

Zvířata na f. Legálnost držení fretek se liší podle místa. Na Novém Zélandu a v některých dalších zemích platí omezení kvůli škodám, které na původní fauně působí zdivočelé kolonie kříženců tchořů a fretek. Fretka je také plodným výzkumným zvířetem, které přispívá k výzkumu v oblasti neurověd a infekčních chorob, zejména chřipky.

Fretka domácí je často zaměňována s fretkou černonohou (Mustela nigripes), druhem pocházejícím ze Severní Ameriky.

 

2. Brazilská fila Animals on f

 

Brazilian Fila Animals on f

 

Fila Brasileiro (brazilský mastif) je velké pracovní plemeno psů vyšlechtěné v Brazílii. Je známý svými vynikajícími stopařskými schopnostmi, agresivitou a prudkou, násilnickou povahou. Místo útoku na kořist ji fila uvězní a čeká na příchod lovce. Díky těmto vlastnostem se Fila Brasileiro používá jako hlídací pes, dobytkářský pes pro dobytek a lovecký pes pro sledování a kontrolu velké zvěře. Když byl v Brazílii v 18. století legálního otroctví se Fila Brasileiro používala k zajištění toho, aby se uprchlí otroci vrátili bez úhony ke svým pánům. Animals to No – 15 zvířat k písmenu No.

 

3. Finský špic Zvířata na f

 

Finský špic Zvířata na f

 

je plemeno psa pocházející z Finska.Toto plemeno bylo původně cvičeno k lovu všech druhů zvěře od veverek a jiných hlodavců až po medvědy. Jedná se o „štěkající ukazatel“, který štěkotem upozorňuje na polohu zvěře, upozorňuje na sebe lovce a usnadňuje mu tak přiblížení ke zvěři. Zvířata na f.
Původně sloužila při lovu zvěře k míření na zvěř, která utíká na stromy, jako jsou tetřevi a sluky, ale dobře poslouží i při lovu losů. Někteří lidé se s ním dokonce vydávají na lov medvědů. Ve své domovině je toto plemeno stále využíváno především jako lovecký pes. Toto plemeno je přátelské a obecně miluje děti, takže je vhodné pro domácí život. Finský špic je od roku 1979 finským národním psem.

 

4. Florida tail hop

 

Floridský chvostoskok

 

Tento floridský vakovlk (Lepisosteus platyrhincus) je druh vakovlka vyskytující se v USA v povodí řek Savannah a Ochlockonee v Georgii a na celém Floridském poloostrově. Floridský gar může dosahovat délky až 91 cm. Mláďata se živí zooplanktonem, larvami hmyzu a malými rybami. Dospělci se živí především rybami, krevetami a raky. Přestože jsou jedlé, nejsou oblíbené jako potravina. Vajíčka jsou vysoce toxická pro mnoho živočichů včetně lidí a ptáků. Gar je zmíněn v písni Johna Andersona „Seminole Wind“. Jak změkčit vlasy: 5 přírodních způsobů.

 

5. Fossa Zvířata na f

 

Fossa Animals on f

 

Fossa je největší savec na Madagaskaru a bývá přirovnáván k malé pumě, protože se u něj vyvinulo mnoho kočičích rysů. Dospělí jedinci mají hlavu a tělo dlouhé 70-80 cm a váží 5,5 až 8,6 kg, přičemž samci jsou větší než samice. Má částečně zatažitelné drápy (to znamená, že je může vysunout, ale ne zcela zatáhnout) a ohebné kotníky, které mu umožňují šplhat po stromech nahoru a dolů hlavou a také podporovat skákání ze stromu na strom. Větší příbuzný tohoto druhu, Cryptoprocta spelea, pravděpodobně vyhynul před rokem 1400. Animals on e – 5 zvířat na písmeno e.

Druh je široce rozšířený, i když hustota populace je obvykle nízká. Vyskytuje se výhradně v lesních biotopech a aktivně loví ve dne i v noci. Více než 50 % jeho potravy tvoří lemuři, endemičtí primáti vyskytující se na ostrově; jako kořist byly zaznamenány také tenula, hlodavci, ještěrky, ptáci a další zvířata. K páření dochází obvykle na stromech na vodorovných větvích a může trvat i několik hodin. Mláďata se rodí slepá a bezzubá (altriciální) a jejich počet se pohybuje od jednoho do šesti. Obyvatelé Madagaskaru se ho obecně bojí a často ho chrání svými tabu fady. Největší hrozbou pro fossu je ničení biotopů.

 

6. Fretka Kočka Zvířata na f

 

Fretka Kočka Zvířata na f

 

Do rodu patří dva druhy: kočka kroužkovaná (B. astutus) a kočka kaktusová (B. sumichrasti). Genetické studie ukázaly, že nejbližšími příbuznými rodu Bassariscus jsou mývalové, od nichž se oddělili asi před 10 miliony let. Předpokládá se, že obě linie rodu Bassariscus se oddělily po dalších dvou milionech let, čímž se rod stal žijícím rodem procyonidů s nejstarší diverzifikací. Zvířata na f. Před genetickými studiemi některé taxonomie řadily tento rod do samostatné čeledi Bassaricidae, protože jejich nohy jsou více digitigrádní. Předpokládalo se, že jsou zastoupeni ve fosiliích z raného miocénu. Název je řecké slovo pro lišku („bassaris“) s latinizovanou zdrobnělinou. Rod poprvé popsal Elliott Coues v roce 1887. Navrhl slovo „bassarisk“ jako anglický termín pro zvířata tohoto rodu. Jeho stanovištěm jsou polopouštní oblasti na jihozápadě Spojených států, celé Mexiko a vlhké tropické lesy ve Střední Americe.

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button