Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata k No – 15 zvířat k písmenu No

Zvířata do č. 15 zvířata do č. písm. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno č? Připravili jsme pro vás seznam zvířat začínajících na písmeno č. Zvířata na č a něco o nich.

 

Zvířata na č.

 

zvířata na žádném

 

1. čaj
2. racek
3. chavka
4. koroptev
5. června
6. robin
7. robin
8. července
9. robin
10. chimachima
11. činčila
12. krajka
13. čenich lodi
14. čelo
15. červí díra

Zvířata do A 23 zvířat k písmenu a

 

1. racek

 

Racek

 

Racci jsou mořští ptáci z čeledi rackovitých (Laridae) z podřádu rackovitých (Lari). Jsou nejblíže příbuzní rybákům (čeleď Sternidae) a jen vzdáleně příbuzní alkám, rybákům a ještě vzdáleněji bahňákům. Zvířata na č. Do 21. století byla většina racků řazena do rodu Larus, ale toto uspořádání je nyní považováno za polyfyletické, což vedlo k obnovení několika rodů. 1 Starší název pro racky je mews, který je příbuzný s německým Möwe, dánským måge, švédským mås, nizozemským meeuw, norským måke/måse a francouzským mouette a dodnes se vyskytuje v některých regionálních dialektech. Zvíře na i

 

2. koroptev

 

Clover

 

Zřídkakdy přesahuje délku 10 cm a dožívá se 6 let. Živí se zooplanktonem, řasami, detritem, měkkýši a larvami hmyzu. Na bocích těla má velké tmavé skvrny, které někdy splývají s pasem. Zvířata na č. Vyznačuje se výrazným pohlavním dimorfismem, samci jsou ve svatebním šatě pestře a různě zbarveni. Na hlavě mají vyrážku. Sklízí se od dubna do června při teplotách nad 10 °C.

Je ohrožen znečištěním toků a predací pstruhů. Je to důležitá laboratorní ryba a návnada pro lov větších ryb. Zvíře na

 

3. robin

 

červ

 

Čížek obecný je malý pták z čeledi mucholapkovitých. Délka těla je přibližně 140 mm. Žije v lesích po celém Slovensku. Je tažný, ale zřídkakdy přezimuje. Podle Mezinárodního svazu ochrany přírody a přírodních zdrojů patří hvízdák obecný k nejméně ohroženým druhům, celkový populační trend je vzestupný a v letech 1980-2013 se jeho početnost v Evropě zvyšovala.

 

4. Chinchilla Animals on No

 

Činčila Zvířata na No

 

Je to středně velký hlodavec   s krátkým, zploštělým tělem a velkou hlavou s dlouhýma, kulatýma ušima. Má poměrně velké oči, dlouhé, světlé a řídké vousy a dlouhý huňatý ocas. Jeho tělo je pokryto jemnou, asi dva centimetry dlouhou, neobyčejně měkkou a hustou srstí, která má šedočernobílé zbarvení se stříbrným nádechem. Tělo je dlouhé až 30 cm.
Žije v suchých stepních oblastech v horách Jižní Ameriky. Vyskytuje se ve větších skupinách.
Lidé ji chovají jako domácí zvíře, chová se na farmách pro svou velmi vzácnou a kvalitní kožešinu.

Činčila vlnkovaná se živí převážně rostlinnou potravou. Potravu přijímá ve stoje na zadních nohách a drží ji v předních tlapách. Když se cítí ohrožená, napne se a začne prskat.

 

5. Čmeláci na No

 

Čmeláci Zvířata na č

 

Čmelák zemní (Bombus terrestris) je jedním z nejhojnějších druhů čmeláků v Evropě. Často se používá ke komerčnímu opylování skleníků, takže je rozšířená i v oblastech, kde není původní, například v Tasmánii a na Novém Zélandu. Zvířata na č. Je to eusociální hmyz s překrývajícími se generacemi, dělbou práce a společnou péčí o mláďata. Královna je monandrická, což znamená, že se páří pouze s jedním samcem.

Pochází z Evropy a Asie. Královna je velká 20-22 mm, dělnice 11-17 mm a samci 14-16 mm. Má dva žluté pruhy, jeden na hrudi a druhý na břiše. Dělnice a samci mají bílé zadečky a královna hnědavé.

Ukládají si potravu a obvykle se živí nektarem a pylem.

Po přezimování založí královna brzy na jaře kolonii. Hnízdo si staví pod zemí, především v opuštěných norách hlodavců. Kolonie může mít až 350 dělnic. Od konce léta do podzimu se líhnou samečci, kteří oplodní mladou královnu, jež v příštím roce založí kolonii. Výjimečně přezimuje celá kolonie, ale často jen nové královny. Zvířata na b 21 zvířat na písmeno b. 

 

6. červí díra  Zvířata na č.

 

Pelyněk  Zvířata na No

 

Stegobium paniceum (Linnaeus, 1758) je malý brouk z čeledi Ptinidae a monotypického rodu Stegobium. Dospělec je hnědě zbarvený, až 3,5 mm dlouhý a nepřijímá potravu. Zvířata na č.  Za příznivých okolností může mít brouk dvě až tři generace ročně. Jeho larvy žijí v pevných materiálech obsahujících škrob, což může způsobit hospodářské škody, protože ničí potraviny, jako jsou těstoviny, suchary atd. Prevencí je skladování těchto potravin při teplotě nižší než 15 °C nebo v uzavřených nádobách. Vypadávání vlasů u mužů.

 

 

 

 

 

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button