Kuriozity z živočišné říše

Která zvířata v zimě spí? 9 nejlepších zvířat

Která zvířata v zimě spí? 9 nejlepších zvířat. Zimní zvířata Zimní spánek. Zima je nejchladnějším ročním obdobím. Teplota klesá a dny se zkracují. Stromy shazují listí. Lidé nosí svetry a bundy a doma si přitápějí. Ale co zvířata? Jak mohou přežít nízké teploty, dlouhé chladné noci a nedostatek potravy?

 

Která zvířata v zimě spí

 

která zvířata v zimě spí

 

Zvířata si vyvinula několik strategií, jak přežít zimu. Migrují do teplejších míst, přizpůsobují se ročnímu období nebo přezimují a zůstávají neaktivní, dokud jim venkovní podmínky nebudou vyhovovat. Tento dlouhý, velmi hluboký spánek v zimním období se nazývá hibernace.

 

Svišť alpský

 

Svišť alpský

 

(Marmota marmota) jsou poměrně ospalá zvířata. Vyskytují se v horských oblastech střední a jižní Evropy a přezimují až 8 měsíců.

 

Netopýři – Která zvířata v zimě přezimují

 

Netopýři - Která zvířata v zimě přezimují

 

Jsou to možná nejspavější zvířata na Zemi. V zajetí vědci zaznamenali velkého hnědého netopýra, který strávil zimním spánkem 344 dní! Největší netopýr na světě : 10 největších netopýrů na světě

 

Phalaenoptilus nuttallii

 

Phalaenoptilus nuttallii

 

Je to jediný známý druh ptáka, který přezimuje. Tento pták spí až 5 měsíců.

 

Medvědi – Která zvířata v zimě spí

 

Medvědi - Která zvířata v zimě spí

 

Ne vždy se vyskytují v zimním spánku, s výjimkou čtyř druhů: amerického medvěda černého, asijského medvěda černého, medvěda hnědého a medvěda ledního. Pak jejich spánek není skutečně hluboký. Mohou se kdykoli probudit. Takže pozor! Největší medvěd na světě 12 největších druhů medvědů na světě

 

Čmeláci

 

Čmeláci

 

Při nízkých teplotách umírají, ale královna čmeláků přezimuje v díře v zemi 6 až 8 měsíců. Jakmile se oteplí, královna se probudí a pracuje na vytvoření nového roje.

 

Želva bahenní (Terrapene carolina)

 

Může přezimovat 80 až 160 dní. Tato délka se liší v závislosti na lokalitě a poddruhu želvy. Tyto želvy jsou velmi choulostivé. Pokud vstávají příliš brzy, nemusí se dožít zimy.

 

Šneci

 

Mohou hibernovat i několik let. Stačí, když se zavřou do svého brnění a počkají na správný okamžik, kdy vstanou a vyjdou ven.

 

  • hadi jsou společenští. Zimují ve skupinách, aby se zahřály, a jakmile přijde jaro a teplota stoupne, vylézají ze svých zimních domovů ve skupinách. Lidé, kteří je vidí, říkají, že je to úžasné.
  • Ježci mohou spát celou zimu ve svých norách. Která zvířata v zimě spí.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button