HADYKuriozity z živočišné říše

Hadi na Slovensku – kompletní průvodce

Zajímalo vás někdy, jaké druhy hadů máme na Slovensku? Na Slovensku žije 5 druhů hadů, z nichž pouze jeden je jedovatý. Kompletní průvodce hady na Slovensku.

 

Na Slovensku žije několik druhů hadů, z nichž pouze jeden je jedovatý.Podívejte se s námi na všechny hady žijící na Slovensku.

 

1. Slepcovo nebo slepcovo lámání

 

  slepí hadi na Slovensku

 

Lidé ji považují za hada, ale ve skutečnosti je to beznohá ještěrka.Na Slovensku je poměrně běžná, ale zcela neškodná, ale lidé ji často zabíjejí, protože připomíná hada. Obvykle dorůstá do délky 30 cm, maximálně do 50 cm.Je chráněn zákonem, společenská hodnota je 230 € . V případě nebezpečí může spustit ocas, což je způsob obrany, který mají i jiné ještěrky. Slepci částečně doroste ocas. Největší města v Slovensko

Nejsmrtelnější hadi na Slovensku :

 

  • Zmije obojková
  • Kukačka hladká
  • Stromová zmije
  • Hadí mordýřka

 

2. Zmije obojková

 

zmije obojková

Zmije obojková je jedním z nejběžnějších hadů na Slovensku. Může dorůst až 1,2 m (rekord 2,05 m) a žít až 10 let (rekord 23 let).Pokud nemá zmije obojková možnost úniku, může kousnout (má slabý jed, který působí hlavně na obojživelníky) a je pro člověka neškodná.

3. Kukačka hladká 

 

Užovka hladká Hadi na Slovensku

Je to jediná živorodá užovka, na Slovensku dorůstá obvykle délky až 60 cm. Hlasitě syčí a při obraně může kousnout. Zmije obecná není jedovatý had.

 

4. Užovka stromová – Hadi na Slovensku

 

.tree weevil

Užovka stromová je největším hadem na Slovensku. Některé exempláře měří přes 150 cm.Užovka stromová není jedovatý had.

Největší hadi světa : 10 největších hadů

 

5. Hadi na Slovensku – Hadi na Slovensku

 

Hadi na Slovensku

Zmije skvrnitá dorůstá 90-100 cm, samci jen asi 75 cm. Maximální věk přežití je 15 až 20 let. Žije převážně podél vodních toků a k obraně nejčastěji používá let.

 

6. Zmije severní

 

Zmije severní

Hadi na Slovensku. Zmije severní je nejrozšířenějším suchozemským hadem na Zemi.Je známá svou neuvěřitelnou odolností vůči chladnému počasí.Ačkoli snáší i nižší teploty, pokud je vystavena teplotám pod -3 °C po dobu několika hodin, uhyne. Je to jediný jedovatý had, který se přirozeně vyskytuje na Slovensku. Obývá nadmořské výšky od 0 do 3 000 m n. m. Je to jeden ze dvou druhů hadů, kteří žijí za polárním kruhem.Vretenica je poměrně malý had (výjimečně může dorůst až 100 cm) a může se dožít 20-25 let. Vretenici od ostatních hadů na Slovensku rozeznáte podle očí, které mají štěrbinovité zornice (všichni hadi na Slovensku mají zornice kulaté). Zmijí jed je pro člověka velmi toxický.Jsou zaznamenány případy, kdy uštknutí zmijí skončilo smrtí.

 

rozdíl mezi zmijí a zmijí

 

Vypadávání vlasů? Jezte těchto 9 potravin, abyste zabránili vypadávání vlasů

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button