HADYKuriozity z živočišné říše

Největší hadi světa : 10 největších hadů

Největší hadi na světě. Seznam 10 největších hadů na světě . Podívejte se na tyto největší plazy a zjistěte o nich něco víc. Nejtěžší a nejdelší hadi všech dob .

10. Krajta olivová

 

Krajta olivová

 

Krajta olivová je jedním z největších hadů žijících v Austrálii, měří něco přes 4 metry! Své jméno získala díky olivově zelené barvě. Krajta olivová se živí drobnými savci , ptáky a jinými plazy .

 

9. Černá mamba

 

mamba černá

Největší hadi na světě .Mamba černá je jedním z nejjedovatějších hadů na světě. Jeden z nejdelších zaznamenaných exemplářů měřil 4,3 metru.Tito hadi jsou nejen jedni z nejdelších, ale také nejrychlejších a nejagresivnějších hadů na světě. Mamba černá se živí drobnými savci , netopýry a ptáky . 10 nejsmrtelnějších hadů na světě

 

8. Royal Velhad

 

Royal Velhad

Velryba královská je oblíbeným hadem díky svému krásnému zbarvení a pro člověka není nijak zvlášť nebezpečná. Jejich identifikace je velmi obtížná, protože jejich zbarvení se může lišit lokalitu od lokality. Živí se myšmi, krysami, ještěrkami a netopýry a může dorůstat délky až 5 metrů.
Hadi na Slovensku

7. Král Kobra

 

Kobra královská Největší hadi na světě Největší had na světě

Kobra královská je jedním z nejkrásnějších hadů na světě, její exempláře dosahují délky až 5,7 metru. Živí se především jinými hady a vyskytuje se v Indii a jihovýchodní Asii.Je největším hadem na světě.

Hadi na Slovensku

 

6. Krajta tygrovaná

 

Krajta tygrovaná Největší hadi světa Největší had světa

Krajta tygrovaná žije v jihovýchodní Asii . Mezi chovateli hadů jsou oblíbení .Živí se ptáky , hlodavci a savci . Dorůstají délky přes 5 metrů.

Největší hadi na světě

 

5. Písmeno python

 

Pouzdro na dopisy

Krajta písmenková je jedním z největších hadů žijících v Africe. Byl objeven až 7 m dlouhý jedinec , který měl v žaludku 1,5 m dlouhého krokodýla nilského.

 

4. Tmavá anakonda

 

  Anakonda tmavá Největší hadi na světě Největší had na světě

 

Anakonda tmavá je jedním z nejtěžších a nejdelších hadů na světě. Podle mnoha legend je tato anakonda lidožravá , ale důkazů o tom je málo. Žijí především ve vodě a živí se rybami , ptáky , savci a dalšími plazy .

3. Krajta ametystová Morelia amethistina

 

  Krajta ametystová Morelia amethistina Největší hadi světa Největší had světa

Krajta ametystová se vyskytuje v Indonésii, Papui-Nové Guineji a Austrálii. Existují zprávy o těchto hadech , kteří jsou dlouzí přes 8,5 m. Tento had je díky svému zbarvení a velikosti velmi oblíbený mezi chovateli hadů. Obvykle se živí ptáky, netopýry, hlodavci a dalšími drobnými savci.

 

Krajta ametystová, které se také říká krajta, se vyskytuje v Indonésii, Papui-Nové Guineji a Austrálii. Existují zprávy o hadech dlouhých více než 8,5 metru! Díky svému zbarvení a velikosti je to další oblíbený had mezi milovníky plazů po celém světě. Obvykle se živí ptáky, netopýry, hlodavci a dalšími drobnými savci.

2. Python s mřížkou

 

Krajta mřížkovaná Největší hadi světa Největší had světa

Největší žijící had na světě. Krajta síťovaná je nejdelším hadem na světě, její jedinci dosahují délky přes 10 metrů. Hadi žijí v jihovýchodní Asii. Živí se savci a ptáky.

 

Největší had na světě

 

1. Titanoboa

 

Titanoboa Největší hadi na světě Největší had na světě

Titanoboa byl nejdelším hadem, který kdy žil. Fosilie tohoto neuvěřitelně velkého hada byly nalezeny v Kolumbii. Vědci odhadují, že Titanoboa měří 12-15 metrů a váží až 1,5 tuny. Kdo ví, třeba had ještě nevyhynul a někde hluboko v deštném pralese žijí větší jedinci.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button