Kuriozity z živočišné říšeOBECNÝ ZÁJEM

10 podivných tvorů

Existuje mnoho jedinečných zvířat, o kterých víme jen velmi málo, a mnohá z nich jsou zvláštní, krásná a nebezpečná. Dnes však máme seznam 10 monster.

1. Aye-aye

1. Aye-aye


Aye-aye je největší noční primát na světě, lemur z Madagaskaru, který má zuby podobné hlodavcům a obzvláště tenký a dlouhý prostředníček. Vzhled připomínající gremlina tu a tam umocňují prameny vlasů a velké oči.

2. Tarsier

2. Tarsier


Nejmenší známý primát, tasier, má velmi velké a kulaté oči, které se zdají být vypouklé, a jeho nohy a prsty jsou obrovské. Srst na těle má nerovnoměrný vzhled, což spolu s velkýma a špičatýma ušima přispívá k jeho zvláštnímu vzhledu.

3. Krtek

3. Krtek s hvězdičkami


Mají smyslové orgány, které jim pomáhají vnímat okolí a zachycovat vibrace. Tělo krtka má hustou srst černohnědé barvy. Má menší nohy a dlouhý ocas.

4. Nahá krysa

4. Nahá krtčí krysa


Je to východoafrický hlodavec. Tento savec má jedinečné tělesné znaky: malé oči, tenké a krátké nohy, vyčnívající zuby, které utěsňují spodní čelist. jejich téměř bezsrsté tělo je pokryto vrásčitou kůží světle růžového nebo žlutého odstínu.
Vtipy o zvířatech

5. Netopýr s vráskami

5. Netopýr s vráskami


Tento druh středoamerického netopýra má neobvyklý tvar lebky, která je poměrně krátká a široká.Jejich bezsrstý obličej je pokrytý zkroucenými kožními výrůstky, které mu dodávají vrásčitý vzhled.

6. Sphynx

6. Kočka sphynx


Toto plemeno koček je bezsrsté, i když není skutečně bezsrsté: kůže a srst mají stejnou, albinotickou barvu a srst připomíná semiš. Kůže pokrývající tělo je velmi vrásčitá a volná. Kočka má ochablé bříško. Má nadměrně velké uši bez chlupů a velké oči ve tvaru citronu , obočí a vousy jsou řídké.

7. Indická žába

7. Fialová žába
Tato indická žába má robustní a kulatou stavbu. Vypadá jako nafouklá a zploštělá hmota . Má neobvykle malou hlavu a zvláštní špičatý nos. Nohy a ruce jsou natažené a krátké.

8. Mata mata

8. Mata mata


Želva mata mata z amazonského deštného pralesa má tělo, které připomíná kůru stromu a pomáhá jí maskovat se. Je poměrně velký a má trojúhelníkovitou a zploštělou hlavu.

9. Trnitý drak

9. Trnitý drak


Drak ostnitý, známý také jako ještěrka ostnitá, je australský ještěr s tělem pokrytým tvrdými ostny, které odrazují predátory.

10. Gekon saténový

10. Gekon saténový s listy
Tento gekon z Madagaskaru je známý také jako gekon chaluhový. Má plochý ocas, který připomíná tvar listu. Některé z nich mají vroubky, které působí dojmem rozkládajícího se listu. Některé mají také záda na hlavě, těle a trupu. Jejich oči, které nemají oční víčka, mají výstupek, který vypadá jako řasy. Všechny tyto úpravy pomáhají zvířeti v maskování.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button