Kuriozity z živočišné říšeZVÍŘATA PODLE ABECEDY

Zvířata na p – 26 zvířat na písmeno p

Zvířata na str. 26 zvířata na písmeno p. Zajímá vás, která zvířata začínají na písmeno p? Připravili jsme seznam zvířat začínajících na písmeno p. Zvířata na p a něco o nich.

 

Zvířata na p

 

zvířata na písmeno p

 

1.pakôň
2. panda
3. páv
4. papoušek
5. pásovec
6. pavouk
7. páv
8. pavián
9. pavouk
10. pekaři
11. pelikán
12. perla
13. pes
14. opuncie
15. piraně
16. pižmo
17. kvílení
18. plameňák
19. plch
20. plamének
21. krysa
22. křepelka – Křepelka čínská – Chov a péče
23. pštros – Pštros – chov, péče a důležité informace
24. pudu
25. pstruh
26. python

 

1. krysa

 

krysy

 

Krysy se od myší obvykle odlišují svou velikostí. Zvířata na str. Obecný název velkého muroidního hlodavce obvykle obsahuje slovo „krysa“, zatímco název menšího muroidního hlodavce obsahuje slovo „myš“. Běžné termíny krysa a myš nejsou taxonomicky specifické. Na světě je známo 56 druhů krys. Proč mít skleník 10 hlavních důvodů, proč mít skleník.

Japonské křepelky – Chov a péče

Zvířata na str. 2. Musk

 

Zvířata na str. 2 pižmovka

 

Samci i samice pižmovek mají dlouhé, zahnuté rohy. Pižmoň je v ramenou vysoký 1,1 až 1,5 m, samice měří 135 až 200 cm a větší samci 200 až 250 cm. Malý ocas, často skrytý pod vrstvou chlupů, měří pouhých 10 cm. Dospělí váží v průměru 285 kg a jejich hmotnost se pohybuje od 180 do 410 kg. Hustá srst a velká hlava naznačují, že se jedná o větší zvíře, než je pižmoň ve skutečnosti; zubr, ke kterému je pižmoň často přirovnáván, může vážit až dvakrát tolik. Zvíře na i

 

Těžké exempláře chované v zoologických zahradách však vážily až 650 kg. Jejich srst, směs černé, šedé a hnědé, obsahuje dlouhé ochranné chlupy, které dosahují téměř až na zem. Zvířata na str. V ptačí rezervaci v zátoce Queen Maud Bay byly spatřeny vzácné „bílé pižmovky“. Pižmovky se příležitostně domestikují pro vlnu, maso a mléko. Vlna, qiviut, je velmi ceněná pro svou měkkost, délku a izolační hodnotu. Pižmoň může dosáhnout rychlosti až 60 km/h. Jejich průměrná délka života je 12 až 20 let. Zvíře na c

 

Zvířata na str. 3. piranha

 

Zvířata na str. 3. piraně

 

V závislosti na druhu dorůstá většina piraní délky 12 až 35 cm. Některé druhy mohou dorůstat větších rozměrů, přičemž největší žijící druh, červenobřichý, dosahuje délky až 50 cm. Existují tvrzení, že piraně ze Svatého Františka dosahují délky až 60 cm, ale největší potvrzené exempláře jsou podstatně menší. Vyhynulý druh Megapiranha, který žil před 8-10 miliony let, byl dlouhý asi 71 cm a možná až 128 cm. Jak se zbavit oparu? Nejrychlejší léčba oparů

 

4. pelikán

 

 

 

Pelikáni jsou velmi velcí ptáci s velmi dlouhým zobákem, který se vyznačuje dolů zahnutým hákem na konci horní čelisti a připojením obrovského žaberního vaku ke spodní čelisti. Zvířata na str. Štíhlá ramena spodního zobáku a pružné svaly jazyka dělají z vaku košík pro lov ryb a někdy i dešťové vody, ačkoli aby nebránil polykání velkých ryb, je samotný jazyk malý. Mají dlouhý krk a krátké silné nohy s velkými, plně páskovanými chodidly. Ačkoli patří k nejtěžším létajícím ptákům, jsou na svou zdánlivou hmotnost relativně lehcí, protože mají v kostře a pod kůží vzduchové kapsy, které jim umožňují vznášet se vysoko ve vodě. Ocas je krátký a hranatý. Křídla jsou dlouhá a široká, vhodně tvarovaná pro stoupavý a klouzavý let a mají neobvykle velký počet 30 až 35 sekundárních letových per. Jak se zbavit vosího hnízda ?

 

Zvířata na str. 5. pavián

 

Zvířata na str. 5. pavián

 

Všichni paviáni mají dlouhý špičatý čenich, těžké, silné čelisti s ostrými špičáky, blízko posazené oči, hustou srst s výjimkou tlamy, krátký ocas a drsné skvrny na vystouplých hýždích zvané sedací mozoly. Tyto mozoly jsou bezvlasé kožní polštářky bez nervů, které poskytují pohodlí při sezení paviánů.

Všechny druhy paviánů vykazují výrazný pohlavní dimorfismus, obvykle ve velikosti, ale někdy také ve zbarvení nebo ve vývoji klů. Samci paviánů hamadryas mají také velkou bílou hřívu.

 

6. panda

 

panda

 

Pandy velké mají černobílé zbarvení, které slouží k maskování (bílá na těle – sníh, černá na těle – stín) a ke komunikaci (černá na hlavě). Zvířata na str. Panda velká žije téměř nepřetržitě v bambusových houštinách. Přestože je to masožravec, jeho strava je převážně rostlinná. Ačkoli má jeho trávicí trakt strukturu obvyklou spíše pro masožravce, jedinečná bakteriální mikroflóra ve střevech mu umožňuje bez problémů trávit tuto těžkou potravu. Odborně je to všežravec, protože je známo, že se občas živí vajíčky a konzumuje spolu s bambusem i některé druhy hmyzu. Jsou pro ni nezbytným zdrojem bílkovin. Uši se jí chvějí, jak žvýká.

 

Její tlapka je velmi neobvyklá, má „palec“ a pět prstů. Tento „palec“ je ve skutečnosti jen upravená sezamová kost. Stephen Jay Gould o tomto „palci“ napsal článek.
Zde je návod, jak se krtka na zahradě nadobro zbavit.

 

Zvířata na str. 7. pakôň

 

Zvířata na str. 7. pakoně obecné

 

Pakoně jsou větší než pakoně běločelé. Samci tohoto druhu dosahují výšky v kohoutku přibližně 150 cm a hmotnosti přibližně 250 kg, u samic jsou tyto míry přibližně 135 cm a 180 kg. Samci běloocasých měří v ramenou asi 120 cm a váží asi 150 kg, zatímco samice dosahují výšky asi 100 cm a hmotnosti asi 120 kg. Hlavním rozlišovacím znakem mezi oběma druhy je tvar rohů a barva ocasu. Pakoně se živí spásáním trávy. Pokud nejsou loveni predátory, kterými jsou především lvi a hyeny skvrnité, mohou se dožít více než 20 let.

Ve východní Africe je antilopa skvrnitá nejhojnějším druhem velké zvěře a její početnost je mnohonásobně vyšší než početnost antilopy běločelé. Některé populace každoročně podnikají rozsáhlé migrace na nové pastviny. Bělokurky tyto velké migrace nepodnikají. Zvířata na str. Reprodukce u obou druhů probíhá v krátkém období na konci období dešťů a mláďata jsou brzy aktivní a schopná pohybu se stádem, což je nezbytné pro jejich přežití. Co proti vypadávání vlasů.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button