ZdravíZDRAVÍ A VÝŽIVA

Jak se zbavit oparu? Nejrychlejší léčba oparů

Ať už je název pro tyto bolavé skvrny, které se tvoří na rtech nebo v okolí úst, jakýkoli, může za ně virus herpes simplex, obvykle typu 1. Tento virus, známý také jako HSV-1, způsobuje puchýře nebo vředy, které mohou být bolestivé a nevzhledné. Jak se zbavit oparu.  Česnek na herpes. Ale pokud si nějakého všimnete na svých ústech, není se za co stydět. Mnoho lidí má opary. Je pravděpodobné, že znáte někoho, kdo ji měl, nebo jste ji možná měli také.

 

HSV-1 je nejčastější recidivující virovou infekcí. Ve skutečnosti je nositelem tohoto viru více než polovina lidí ve věku 14 až 49 let, což pomáhá při vzniku oparů. Opary se obvykle objeví do dvou týdnů u zdravých lidí, tj. u lidí se zdravým imunitním systémem a bez dalších onemocnění, jako je například ekzém. Bohužel, mlhu nic nerozptýlí. Některé léky a léčebné postupy však mohou zkrátit životnost oparu a také vám zlepšit náladu.

 

Jak se zbavit oparu, co na opar

 

Léčba oparu – co na herpes

 

Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba si při léčbě oparu zapamatovat: Nečekejte. Začněte ji léčit okamžitě a možná se vám podaří zkrátit dobu, kterou máte k dispozici. Jakmile si všimnete tohoto mravenčení, začněte na místo na kůži aplikovat lokální antivirový lék.

 

Jak začít léčit herpes Jak se zbavit herpesu

 

co pomáhá při herpesu

 

Zvažte použití volně prodejné antivirové masti. Možná jste v místní lékárně viděli tuby s dokosanolem (Abreva). Mnoho lidí začíná s touto běžnou volně prodejnou variantou a používá ji, dokud se opary nevyléčí.

 

S tímto produktem může být doba hojení srovnatelná s jinými léčebnými postupy.

 

Volně prodejný lokální krém není jedinou možností. Můžete také vyzkoušet antivirotika na předpis. Někdy mohou tyto silnější léky urychlit proces hojení. Poraďte se se svým lékařem, zda je pro vás některý z těchto přípravků vhodný:

 

Acyklovir (Zovirax): dostupný v perorální formě a jako lokální krém.
Famciklovir: dostupný jako perorální lék
Penciklovir (Denavir): dostupný jako krém
Valacyklovir (Valtrex): dostupný ve formě tablet

Odborníci důrazně doporučují tyto léky užívat nebo používat co nejdříve, aby se urychlil cyklus hojení. Když se vám na oparu začne tvořit krusta a strup, můžete také zkusit použít hydratační krém.
Domácí opravné prostředky

 • Možná vás zajímá doplňkový přístup k léčbě oparů. V této oblasti máte na výběr z několika možností.
 • Pro rutinní používání těchto doplňkových terapií při léčbě proleženin však nejsou k dispozici dostatečné údaje. Před použitím by měly být konzultovány s lékařem a neměly by nahrazovat známější léčebné postupy.
 • Při aplikaci nových látek na kůži buďte opatrní. Je známo, že při některých z těchto ošetření dochází k reakcím, jako je dráždivá a alergická kontaktní dermatitida.
 • Je například známo, že propolis, který je uveden níže, může u některých osob způsobit alergickou kontaktní dermatitidu. Před použitím této léčby se nejprve poraďte se svým dermatologem.
 • Můžete si ji také vyzkoušet na malé ploše kůže, například na vnitřní straně předloktí, abyste zjistili, jak reagujete, než ji použijete jinde. Co dělat, když se nudím

 

Jablečný ocet na opary – Jak se zbavit oparů

 

Jak se zbavit herpes co pomaha na herpest

 

Mnoho lidí přitahuje používání jablečného octa jako léčebného prostředku kvůli jeho předpokládané schopnosti bojovat proti bakteriím, virům a dalším zárodkům. Plný jablečný ocet je příliš silný na to, abyste ho použili přímo na opary. Může vážně podráždit vaši pokožku. Před použitím jej zřeďte a poté aplikujte pouze jednou nebo dvakrát denně.

 

Čajovníkový olej na herpes Jak se zbavit herpesu

Pokud máte rádi vůni tea tree oleje, může to být váš lék na herpes. Ačkoli výzkum je v důvěryhodném zdroji omezený, zdá se, že tea tree olej je slibný v boji proti viru herpes simplex. Herpes v nose. Stejně jako u jablečného octa jej musíte před nasáknutím do pokožky zředit.

 

Kanuka zlato na herpes

Med si již získal pověst látky, která pomáhá při hojení ran a poranění kůže. Nedávná studie v časopise BMJ Open nyní zjistila, že med kanuka, který pochází z novozélandského stromu manuka, by mohl být užitečný i při léčbě oparů.

 

Ve skutečnosti rozsáhlá randomizovaná klinická studie zjistila, že lékařská verze tohoto léku se zdá být stejně účinná jako aciklovir.

 

Propolis na herpes

Propolis je stejně jako med dalším včelím produktem, který slibuje hojení ran a kožních lézí. Antivirové vlastnosti propolisu Trusted Source by z něj mohly učinit kandidáta na rychlejší hojení oparů.

 

Meduňka na herpes – Jak se zbavit oparu

Výzkum z roku 2006 naznačuje, že aplikace krému s meduňkou, což je bylina z čeledi mátovitých, na opary by mohla napomoci procesu hojení. Meduňka je k dispozici také ve formě kapslí a používá se k řadě dalších léčebných účelů.

Lysin na herpes

 

herpes na rtech

Některé studie ukázaly, že u lidí užívajících lysin byla menší pravděpodobnost vzniku oparů, ale tyto studie mají své limity, pokud jde o to, co dělat s opary. Zápach z pračky , Zápach z pračky – příčiny a jak se ho zbavit. Nebyla například doporučena optimální dávka nebo dokonce konkrétní typ přípravku.

 

Novější výzkumy také naznačují, že užívání lysinu nezabrání výskytu oparů, ale není na škodu to zkusit. Tato esenciální aminokyselina je k dispozici jako perorální doplněk nebo krém. Je důležité vědět, že volně prodejné perorální doplňky, včetně lysinu, jsou nedostatečně regulovány FDA.

 

Před užíváním jakéhokoli perorálního doplňku byste se měli nejprve poradit se svým lékařem. Některé doplňky stravy mohou být kontaminovány důvěryhodným zdrojem účinných léčivých látek, které vám mohou uškodit.

 

Mátový olej

Laboratorní testy ukazují, že mátový olej je účinný jak proti viru HSV-1, tak proti viru herpes simplex typu 2 (HSV-2). Chcete-li vyzkoušet tento lék, naneste na místo zředěný mátový olej, jakmile pocítíte brnění vznikajícího oparu.

 

Další esenciální oleje – Jak se zbavit oparu

Ačkoli jsou důkazy o tomto domácím prostředku přinejlepším neoficiální, možná budete chtít přidat tyto esenciální oleje na seznam doplňkových terapií, které byste měli zvážit:

 • Ginger
 • Tymián
 • yzop
 • santalové dřevo
  Výzkum ukazuje, že mohou být dokonce účinným lékem na léky rezistentní verze viru herpes simplex.

Esenciální oleje by se nikdy neměly nanášet přímo na pokožku, aniž by byly nejprve zředěny nosným olejem.

 

Co nedělat, když máte herpes 

 

Jak se zbavit oparu na rtu

 

Když máte opar, je velmi lákavé se ho dotknout nebo si ho vybrat. Snažte se odolat pokušení dělat tyto věci, které mohou bránit procesu hojení:

 • Dotkněte se otevřené rány. Kdykoli se dotknete otevřeného blistru a bezprostředně poté si neumyjete ruce, riskujete, že virus ze svých rukou přenesete na někoho jiného. Bakterie z rukou můžete do bolesti dostat i tím, že do nich šťouchnete nebo bodnete.
 • Zkuste vystřelit na bolavé místo. Pupínek není pupínek. Pokud ji zmáčknete nebo se ji pokusíte vycvaknout, nebude menší. Virovou tekutinu můžete pouze vytlačit na kůži. Virus můžete neúmyslně přenést na někoho jiného.
 • 5 věcí, které byste měli vědět o mužské plešatosti
 • Vyberte si strup. Možná se ocitnete ve strupu, aniž byste si to uvědomovali. Ale snažte se od něj co nejvíce držet ruce pryč. Strup vydrží několik dní a pak sám zmizí. Kdybyste ji vyndali, mohla by vám zůstat jizva.
 • Agresivní mytí. Bylo by skvělé, kdybyste si opary mohli jen omýt, ale bohužel jejich intenzivní drhnutí jen podráždí vaši už tak křehkou pokožku.Jak se zbavit oparu.
 •  Pokud se vám puchýř stále tvoří, je nejlepší vyhnout se intimnímu kontaktu s partnerem, který zahrnuje ústa. Před obnovením sexuální aktivity počkejte, až se situace vyjasní.
 • Jezte kyselá jídla. Potraviny s vysokým obsahem kyselin, jako jsou citrusové plody a rajčata, mohou při kontaktu s opařením způsobit popálení. Možná se jim budete chtít vyhnout a na několik dní se rozhodnout pro nevýrazné jídlo.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button